انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: زاجکاری و مراقبت از زاج
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
سلام دوستان عزیزKhansariha (8)Khansariha (8)اگر شما فهمیدید ؟؟؟به من هم بفرمایید؟؟؟Khansariha (290)Khansariha (290)زیر سطح روغن دچار زنگ زدگی میشود زاج BSAودنیاKhansariha (8)Khansariha (8)
باسلام:
علی اقا شما روغن بزنید بگذارید یکی دو روز بمونه بعد با پارچه نرم و روغن مالشش بدیدو پرداختش کنید. . روشهای زاجکاری متفاوته ولی نتیجه مشابه .
بعضی ها بعد از زاج بلافاصله با روغن پرداختش میکنندبعد میگذراند میمونه بعد از یکی دو روز باز پرداخت و ....... من هر دو روشش رو هم دیدم جواب داده.
شما هم از تجربه تون ما رو بیخبر نگذاریدKhansariha (8)
دوستان برای روغن کاری سلاح (روی کپ و لول)میخوام از پارافین استفاده کنم
پارافین زاج رو از بین میبره؟؟؟
سلام . هیچ تاثیری نداره و زاجو از بین نمیبره Khansariha (8)
سلام دوستان عزیز. من هر چی تو این تاپیک گشتم نتونستم جوابمو پیدا کنم واسه همین مزاحمتون میشم و اگه ممکنه دوستانی که اطلاع دارن جواب بدن. ممنون میشم
بنظرم باید روشی باشه که بشه از پاک شدن زاج اسلحه جلوگیری کرد و اگه از تفنگ درست نگهداری بشه تا سالیان طولانی نیاز به دردسرهای زاجکاری نیست
برای نظافت زاج اسلحه بعضی دوستان استفاده از روغنهای صنعتی رو توصیه کردن مثل دبلیو دی 40. اما بنظر خودم این کار مناسب نیست و این روغنها بدلیل خاصیت پاک کنندگی زیاد جهت تمیزکردن داخل لوله توصیه میشن و بدلیل همین خاصیت احتمالا به مرور زاج رو پاک کنن.بعضی از دوستان جهت نگهداری زاج و پاک کردن اثر چربی و عرق
دست استفاده از پارافین با گرید طبی رو پیشنهاد کردن. آیا این کار درسته؟
و اینکه روش بهتری میشناسید؟
با تشکر از اساتید و آرزوی سالی خوش.
با سلام ..زاج سلاح نیاز به مراقبت خاصی ندارد .فقط مهم این است گه اگر در جایی دچار زدگی شد ، با استفاده از زاج سرد ، برطرف شود ..در مواجه با رطوبت با دستمال پارچه ای یا کاغذی خشک گردد..همین..استفاده از w40 و .. به نظر من ، بیهوده و حتی مضر است
(2018-03-28 07:26 PM)Sunlight نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز. من هر چی تو این تاپیک گشتم نتونستم جوابمو پیدا کنم واسه همین مزاحمتون میشم و اگه ممکنه دوستانی که اطلاع دارن جواب بدن. ممنون میشم
بنظرم باید روشی باشه که بشه از پاک شدن زاج اسلحه جلوگیری کرد و اگه از تفنگ درست نگهداری بشه تا سالیان طولانی نیاز به دردسرهای زاجکاری نیست
برای نظافت زاج اسلحه بعضی دوستان استفاده از روغنهای صنعتی رو توصیه کردن مثل دبلیو دی 40. اما بنظر خودم این کار مناسب نیست و این روغنها بدلیل خاصیت پاک کنندگی زیاد جهت تمیزکردن داخل لوله توصیه میشن و بدلیل همین خاصیت احتمالا به مرور زاج رو پاک کنن.بعضی از دوستان جهت نگهداری زاج و پاک کردن اثر چربی و عرق
دست استفاده از پارافین با گرید طبی رو پیشنهاد کردن. آیا این کار درسته؟
و اینکه روش بهتری میشناسید؟
با تشکر از اساتید و آرزوی سالی خوش.

اسپرم برنا ۲بد نیست
سلام دوستان شما از چه زاجی استفاده میکنید اینقدر خوشکلو سیاه میشه من تمام مراحلو به خوبی پیش رفتم تمیز کاری و براق کاری ولی وقتی زاج میزنم تکه تکه سیاه میشه اونم خیلی کم زاجم من زاج ایرانه مشکل چی میتونه باشه؟
(2019-10-02 04:46 PM)sadeq نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان شما از چه زاجی استفاده میکنید اینقدر خوشکلو سیاه میشه من تمام مراحلو به خوبی پیش رفتم تمیز کاری و براق کاری ولی وقتی زاج میزنم تکه تکه سیاه میشه اونم خیلی کم زاجم من زاج ایرانه مشکل چی میتونه باشه؟

سلام دوست عزیز
ببینید این از مواردی هست نمیشه شخصی اموزشش رو بده و شما بتونی طبق اون اموزش به نتیجه دلخواه برسی
فقط با تمرین و تکرار هر دفعه بهتر میشه
البته ناگفته نموند زاج خوب خیلی تاثیر داره من زاج ایرانی چند بار استفاده کردم و نتیجه رضایت بخش نگرفتم اشتباه نکنم زاج شیراز و زاج تهران بود
بعد متوجه شدم زاج ایرانی هر سری ساختش یه کیفیتی داره یکی از دوستان جلو خودم زاج زد با زاج تهران عالی شد سریعا ادرس مغازه خریده بود رو گرفتم و رفتم چند تا شیشه خریدم و واقعا خوب بود
نکاتی که من یاد گرفتم و اینطور زاج میدم حالا شستشو و خشک کردن و اینها رو فاکتور میگیرم
من از دستمال کاغذی استفاده نمیکنم دستکش دست میکنم و خیلی کم دستمو با زاج خیس میکنم و اروم روی سطح اماده شده میکشم هر چقدر میزان مایع برمیدارید کمتر باشه بهتر هست فقط در حد نمدار شدن سطح کافیه من تابستون نیم ساعت اسلحه رو جلو افتاب میزاشتم تا گرم بشه و بعد شروع میکردم تمام قسمتهایی که احتیاج به زاج داره رو همین شکل زاج میزنم روی زاج بعضی قسمتها لکه های کثیف ایجاد میشه که مات هست با یک پارچه زبر و محکم با فشار زیاد روی سطح میکشم پارچه تقریبا سیاه میشه انقدر میکشم که اون کثیفی ها و مات شدگی ها از بین بره دوباره زاج زدن رو تکرار میکنم
البته تمام اینها که من گفتم برای لکه گیری و سطح کم انجام دادم تابحال کل اسلحه و سطح زیاد رو زاج نزدم گمون نکنم تفاوت زیادی باشه فقط اگر اون پارچه کشی نباشه سطح زاج جدید قبول نمیکنه حتما این مرحله رو انجام بدید
موقع زاج زدن به ارومی انگشت رو بکشید تا به زاج و سطح زمان بدید
متاسفانه هرچقدر تلاش کنم نمیتونم کاری که انجام میدم رو بیان کنم شاید نیاز به دیدن و اموختن داشته باشه
ولی با تمرین و ازمون و خطا حتما موفق خواهید شد
نکته مهم بعضی زاج های روی اسلحه با زاجی که شما استفاده میکنید سازگار نیست تا اینکه زاج بکشید زاج قبلی پاک میشه حتما دقت کنید و اگر برای لکه گیری میخواهید قبلش یمقدار خیلی کم جایی که زاج داره تست کنید که زاج رو از بین نبره
دوستان دیگه تو انجمن هستند که بیشتر از بنده اطلاعات دارند و استاد هستند حتما از راهنمایی دوستان استفاده کنید
من در مورد زاج زدن همین حد اطلاعات داشتم
کار سخت و حوصله بری هست
موفق باشید
خیلی ممنون دوست عزیز فکر کنم جنس زاج خوب نیست منم هیمن کارو میکنم ولی سطح رو سیاه نمیکنه
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
لینک مرجع