انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: زاجکاری و مراقبت از زاج
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
(2015-05-20 05:42 PM)rezayi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.دوستان روش زاج.کاری گرم و مواد مورد استفاده.در این روش را بدونم.من یک.کوره کوچک برای ساخت چاقو.دارم آیا باید لوله اسلحه را داخل کوره بزارم و یا فقط مواد زاج کاری را باید تو.کوره به عمل آورد .
(2015-05-21 05:50 PM)rezayi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-20 05:42 PM)rezayi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.دوستان روش زاج.کاری گرم و مواد مورد استفاده.در این روش را بدونم.من یک.کوره کوچک برای ساخت چاقو.دارم آیا باید لوله اسلحه را داخل کوره بزارم و یا فقط مواد زاج کاری را باید تو.کوره به عمل آورد .

نه داداش لوله رو داخل كوره بذاري بعد لول تفنگت پنير ميشه
من صفحات قبل در باره زاج دستي و زاج كوره اي توضيح دادم

زاج پخته درون يك ديگ اب شوره و سود كه در حال قليان هست انجام ميشه Khansariha (8)
(2015-05-21 12:05 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-21 10:14 AM)mmohammadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-21 08:14 AM)berno نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام۰۰ دوست عزیز زاج گرم بهتر از زاج سرده و دارای ماندگاری بیشتری هست۰۰اگر زاج سرد خارجی اصل پیدا کنی معمولا بهتر از ایرانیه و قیمت زاج ایرانی ۶ تا ۱۵ تومنه و خارجی هم ۴۵ تومان که به اسم امریکایی میفروشن۰۰

دوست عزیز ممنونم از جواب کاملتون
ولی شاید من قسمت دوم سوالم رو بد مطرح کرده باشم
منظورم از حداکثر و حداقل قیمت واسه زاج رو نمیگم، اگر بخوام ببرم بیرون واسه ام زاج کاری بکنن حداقل و حداکثر قیمتی که میگرن چقدره؟

چرا مگه خدایی نکرده اسلحه تون زاجش خراب شده؟
به نظرم خیلی وقت نیس که اسلحه گرفتین

بله درسته دوست عزیز
بنده خیلی وقت نیست که اسلحه رو گرفتم ولی زاجش از همون اول ایراد داشت
واسه گارانتی هم که بردم گفتش چون خط تولید سلاح متوقف شده فعلا اسلحه ها رو هم گارانتی نمیکنیم
Khansariha (172)
Khansariha (226)
ای دادKhansariha (367)
این زاج قیمتش چند و ایا اصله یا تقلبیه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-06-27 10:56 AM)ahp2009 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این زاج قیمتش چند و ایا اصله یا تقلبیه

15000 تومان

تو اصل بودنش شك

ولي خيلي خوب
سلام رفقا من چندین بار قنداق تفنگم (تک روس) را پلیاستر کردم و چند بار خود لول و گپ و متعلقات را هم زاج سرد زدم تا اونجایی که تونستم طبق اصول کار پیش بردم ولی بازم زاج یک.دست و جالبی در نیومد چطور زاج بزنم.و.چه زاجی استفاده کنم.?
شما هم مثل من زاج رو با پنبه میزدید.اینجوری یه دست در نمیاد من امروز زاج کاری کردم تفنگمو ولی نه با پنبه.با دستمال کاغذی اینکارو کردم .بسیار بسیار نتیجه رضایت بخش تری داد تا با پنبه.چون تفنگم قدیمیه و زدگی زیاد داشت عالی از کار در نیومد ولی اطمینان دارم تفنگ های سالم خیلی قشنگ تر میشن.و اما مراحلی که من انجام دادم
1.سمباده زدن به همراه تینر زدن(تینر 10000)
2.سمباده خالی تا براقی کامل سلاح
3.تینر رو روی دستمال ریختم و به سلاح کشیدم
4.با آب کولری که از قبل داغش کرده بودم آبکشیش کردم و آب اضافی رو با دستمال خشک کردم(آب که از کولر گازی جمع میشه بدون املاح است)
5.یه دستمال کاغذی رو به حالتی که اکثرا تو جیب میذارن تا کردم و درب زاج رو باز کردم و دستمال رو گذاشتم روش و لحظه ای کوتاه زاج رو برگردوندم تا زاج به خودش گرفت(از همه مهمتر همینجاست که زاج نباید خیلی باشه و در ضمن چون کناره های دستمال خشک بود و فلز اسلحه گرم بود زاج بلافاصله جذب میشد و رنگ یکنواختی میگرفت)
6.اینجا به بعد رو مهارت و تجربه مشخص میکنه که خیلی یکدست بشه یه نه.زاج رو 2 بار از سر سلاح به سمت تهش و یه بار هم از ته سلاح به طرف سرش کشیدم.شما میتونید به عکس کار کنید.بین هر دست زاج کشیدن یه بار با تینر دست کشیدم و با یکم مایع ظرفشویی و آب مقطر شستم.
آخرشم اینو بگم که من کلی راه امتحان کردم(دیگه نزدیک سرطان بگیرم خخخخخخ البته با رعایت نکات ایمنی)ولی ازین راه بهترین نتیجه رو گرفتم و قابل به ذکر که اکثر این راه ها هم روی یک سلاح انجام شده پس نتیجه ای که بدست آوردم ربطی به جنس فولاد نداشته.ببخشید اینقد حرف زدم نیست خودم زیاد ازین بابت زجر کشیدم خواستم جامع و کامل باشه.خدا بخواد عکس هاشم میذارم که دیکه کامل کامل بشه
یا علی
(2015-06-27 08:40 PM)rezayi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام رفقا من چندین بار قنداق تفنگم (تک روس) را پلیاستر کردم و چند بار خود لول و گپ و متعلقات را هم زاج سرد زدم تا اونجایی که تونستم طبق اصول کار پیش بردم ولی بازم زاج یک.دست و جالبی در نیومد چطور زاج بزنم.و.چه زاجی استفاده کنم.?
با سلام
دوست عزیز زاج سرد بیشتر برای لکه گیری مناسبه تا زاج زدن کل لوله هر چه قدر هم زاج بزنید فکر نمی کنم فرقی کنه اگر ظاهر براتون مهم نیست که همین هم کار زاج گرم رو می کنه و جلوی زنگ زدگی رو میگیره ولی برای زیبایی زاج گرم خیلی مناسب تره.
Garo عزیز من تمام مراحل را مثل جناب عالی انجام دادم به جز استفاده از آب مقطر در شستن سلاح و زاج زدن با دستمال کاغذی که به نظرم خود دستمال کاغذی هم بر اثر فرسایش با فلز اثر پرز مانندی روی سلاح میزاره آیا راهی هست که زاج گرم را خودم بزنم? نقل هزینش نیست که مغازه نمیدم . صحبت این که میخوام خودم این کار انجام بدم.با تشکر.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
لینک مرجع