انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: زاجکاری و مراقبت از زاج
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
داداش ای کاش عکس هم می گرفتی وتو انجمن می گذاشتی .
براتون روش زاجکاری سرد رو که جناب masoud bowman تو سایت شکاربان توضیح دادن رو براتون قرار میدم.ایشون در زمینه سلاح وشکار بسیار با تجربه هستن

مواد لازم:
سمباده پوساب شماره ششصد(زاز مصالح ساختمانی تهیه کنید یا ابزار فروشی)
مقداری پنبه
دستمال کاغذی به میزان لازم
تینر ده هزار یک بطری(از ابزر فروشی یا رنگ خودرو تهیه کنید)
شیشه شور یک عدد
تشط آب یک عدد
آب مقطر سه لیتر(از لوازم خودرو تهیه کنید)
روغن اسلحه ترجیحا اسپری باشد مثل 40 دی دبلیو
زاج یک شیشه(زاج مایع سرد)(می توانید از زاجهای آمریکایی چون میدوی یا ایرانی مثل زاج تهران استفاده کنید)(از لوازم شکار تهیه کنید)

روش کار:
ابتدا قسمتهای چوبی و برنجی را از قطعه مورد نظر جدا کنید
با پنبه و مقداری تینر ده هزار سطح مورد نظر را پاک کنید
با سمباده و مقداری تینر ده هزار روی سطح را به آرامی مالش دهید تا کمی رنگ سیاه از آن خارج شود
حالا با پنبه و مقداری تینر ده هزار آن را بشورید و پاک کنید
صبر کنید تا کاملا خشک شود حالا با شیشه شور آن را شستشو دهید و با آب مقطر بشورید و صبر کنید تا خشک شود
حالا با پنبه و مقداری زاج سطح مورد نظر را به آرامی مالش دهید و بلا فاصله با دستمال کاغذی خشک کنید
پنیبه قبلی را فشرده تا زاج اظافه خارج گردد حالا دوباره سطح مورد نظر را با پنبه به آرامی مالش دهید و اجازه دهید تا خشک شود
با سمباده و مقداری تینر ده هزار روی سطح را به آرامی مالش دهید تا کمی رنگ سیاه از آن خارج شود
حالا با پنبه و مقداری تینر ده هزار آن را بشورید و پاک کنید
صبر کنید تا کاملا خشک شود حالا با شیشه شور آن را شستشو دهید و با آب مقطر بشورید و صبر کنید تا خشک شود
حالا با پنبه و مقداری زاج سطح مورد نظر را به آرامی مالش دهید و بلا فاصله با دستمال کاغذی خشک کنید
پنیبه قبلی را فشرده تا زاج اظافه خارج گردد حالا دوباره سطح مورد نظر را با پنبه به آرامی مالش دهید و اجازه دهید تا خشک شود
با سمباده و مقداری (((زاج)) روی سطح را به آرامی مالش دهید تا کمی رنگ سیاه از آن خارج شود
با آب مقطر بشورید
حالا مقداری پنبه تمیز را برداشته و با مقدار بسیار کمی زاج خیس کنید و محکم فشار دهید و روی سطح به آرامی بکشید طوری که پس از برداشتن پنبه در عرض چند ثانیه شروع به خشک شدن کند
حالا اجازه دهید سطح خشک شود
سپس با اسپری کردن مقداری روغن به پنبه روی سطح را به آرامی چند ثانیه مالش دهید و اجازه دهید یک روز در همان حالت باقی بماند
خوب حتما از دیدن قطعه شگفت زده خواهید شد البته اگر مراحل را درست انجام داده اید
در اون صورت هیچ فرقی با زاج کارخانه ای نخواهد داشت و نه فقط این بلکه شاید بهتر هم باشد
حوصله به خرج دهید و تمام مراحل تکراری را با دقت انجام دهید
سلام به همهKhansariha (8)
زاج مات هم داریم؟
سلام دوستان یه سوال دارم من یه تک لول دارم لولش رو جدا کردم می خوام زاج کاریش کنم اگه زاج به قسمت پوکه کشش بزنم اشکال نداره؟ وبهترین سمباده شماره چنده می خوام زیاد با عث خراش و خوردگی لول نشه خودم یه نمونه دارم که رنگ کاغذ سمبادش آبی ؟
(2013-09-22 01:51 PM)mehdihadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان یه سوال دارم من یه تک لول دارم لولش رو جدا کردم می خوام زاج کاریش کنم اگه زاج به قسمت پوکه کشش بزنم اشکال نداره؟ وبهترین سمباده شماره چنده می خوام زیاد با عث خراش و خوردگی لول نشه خودم یه نمونه دارم که رنگ کاغذ سمبادش آبی ؟

دوست عزیز سمباده به رنگش نیست به شماره پشتش هست هرچه عددش بزرگتر باشه
سمباده نرمتر فکر کنم 3000 خوب باشهKhansariha (8)
(2013-09-22 01:54 PM)mehrdadjan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-09-22 01:51 PM)mehdihadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام_منظورتون از3000 همون30000بود؟چون سنباده 20هزار هم دارم كه فلزو زياد ميخوره و هنوز درشته_ازين متري ها كه پارچه اي هستن و خارجي
اگه سطح لوله خیلی صیقلی باشه کار خیلی سخت میشه .سمباده600 مناسبتره چون لوله زاج رو بهتر به خودش میگیره.
(2013-09-22 02:10 PM)sabergholamian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-09-22 01:54 PM)mehrdadjan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام_منظورتون از3000 همون30000بود؟چون سنباده 20هزار هم دارم كه فلزو زياد ميخوره و هنوز درشته_ازين متري ها كه پارچه اي هستن و خارجي

نه دوست عزیز 3000منظورمه 30000 دیگه فکر کنم بیش از حد نرم باشه من تا الان ندیدم
3000 را برای رنگ ماشین قبل از واکس و پالیش استفاده می کنیم و خیلی زبری کمی داره
این شماره 360و80هست که 80خیلی زبر و360 نرمتر هست اما از800 به بالا استفاده کنید
بیشتر وقت میگیره اما کار تمیزتر در میاد
[تصویر: 13798638331.jpg]
[تصویر: 13798638332.jpg]
بله p80 رو من استفاده کردم و از این سمباده20000که کاغذی نیست نرمتره... اخرشم ازین اعداد سر در نیاوردمKhansariha (399)
(2013-09-22 07:20 PM)sabergholamian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله p80 رو من استفاده کردم و از این سمباده20000که کاغذی نیست نرمتره... اخرشم ازین اعداد سر در نیاوردمKhansariha (399)

صابر جان اونایی که پشتش پارچه ای هست سمباده ی خیلی خوبی نیست و بیشتر برای از بین بردن رنگ و بتونه در آهنی استفاده میکنن. شمارش هم استاندارد نداره. این کاغذی ها فکر میکنم بیشتر از هزار نداشته باشه. هر چقدر شماره اش میره بالاتر زبریش کمتر میشه.
من تا حالا برای زاجکاری از 500، 600 و 800 استفاده کردم و از همه بهتر 600 بود.

Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
لینک مرجع