انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: زاجکاری و مراقبت از زاج
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
سلام دوستان میشه روی زاج اسلحه ی نو زاج زد مثلأ خیلیا میگن زاج تفنگهای نخجیر خوب نیست میشه یه زاج دیگه بدون اینکه زاج خودش رو پاک کرد روش زد چجوری میشه
متاسفانه نميشه اين كار رو كرد
بايد حتما زاج قبلي پاك بشه Khansariha (8)
زاج یه ماده قلیایی هست که با آهن یا فولاد واکنش نشون میده . اگه زاج روی لوله اسلحه رو پاک نکنین هیچ اتفاقی نمیفته . شما باید با سمباده نرم روی کل لوله سلاح بکشی تا کل لوله سفید بشه و بعد زاج کاری کنید . برای اسلحه های شکاری گرون قیمت هم بنظر من از زاجکاری گرم استفاده کنین بهتره . Khansariha (256)
سلام
دوستان کسی مراحل ساخت خود زاج رو بلده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (367)
در مورد زاج کاری حتما باید زاج قدیمی برداشته بشه
از سمباده بسیار نرم برای صاف و یکنواخت کردن زیر کار استفاده میشه
اگر زاج جدید رو روی زاج قدیمی بزنیم زاج قدیمی پوسته می زنه باد می کنه
delebarooni در مورد ترکیبات زاج سیاه اطلاعات دقیقی ندارم
اما تا حدودی کروم رو می دونم یه چند باری استفاده کردم از 100 نفر یکی می پسنده Khansariha (8)
(2013-06-14 06:46 AM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تا حدودی کروم رو می دونم یه چند باری استفاده کردم از 100 نفر یکی می پسنده Khansariha (8)

سلام به همگی
آقا عبدالله عزیز
منظورتون از کروم همون روکش سیاه خیلی براقه که به جای زاج معمول روی بعضی سلاح ها قرار داره؟ و چرا اغلب نمی پسندن؟Khansariha (8)
والله خدمت شما عرض کنم که زاج کروم
مثل استیل براق در میاد
در شکار هم چیزی که برق می زنه زیاد مطلوب نیست
شکار زود متوجه میشه
میشه گفت یک حالت زینتی داره
بیشتر برای گلنگدن و کپ و ماشه استفاده میشه که بعضی ها به لول هم زده میشه Khansariha (8)
دوست عزیز تو زاج های ایرانی زاج تهران و زاج شیراز از همشون بهتره که حدود 6000 تومان قیمت دارن ولی اگه زاج آلمانی بگیری خیلی بهتره که از حدود 35000 تومان هست به بالا . Khansariha (256)

برای زاج کاری حتما از سمباده خیلی نرم استفاده کن . مثل سماده P 320
(2013-06-14 01:07 PM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والله خدمت شما عرض کنم که زاج کروم
مثل استیل براق در میاد
در شکار هم چیزی که برق می زنه زیاد مطلوب نیست
شکار زود متوجه میشه
میشه گفت یک حالت زینتی داره
بیشتر برای گلنگدن و کپ و ماشه استفاده میشه که بعضی ها به لول هم زده میشه Khansariha (8)

آقا عبدالله مگه اون آبکاری کروم نیست؟ فکر کنم کلا با بحث زاج تفاوت داره؟Khansariha (8)
(2013-06-13 11:07 PM)delebarooni نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان کسی مراحل ساخت خود زاج رو بلده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (367)

دل بارونی جان برای زاجکاری گرم محلول غلیظ و داغ نیترات پتاسیم و سود سوزآور استفاده می شه که قطعات فولادی رو توش فرو می برن.
ولی زاجکاری سرد که همین روش ساده و محلول توی شیشه هاست بیشتر پایه اش سلنیوم دی اکساید هست.بقیه ترکیباتش رو نمی دونم.ولی احتمالا یک ترکیب نیترات اینجا هم اصل کاره.
والله دكتر جان اين همونه اما يه مقدار سخت تر
فقط كافيه در گوگل سرچ كنيد زاج كروم
اما دوستمون delebarooni نياز به (((فرمول )))ساخت زاج سياه داشتن
كه نتونستم كمكشون كنم
اما زاج كروم نياز داره به
1)نيترات سديم يا پتاسيم و
2)هيدروكسيد سديم (سود سوزآور) لطفا اگر اشتباهي دارم تصحيح بفرماييد من شيميم خوب نيست
3)ظرفي كه بشه لول رو داخلش فرو رد (به زبان عاميانه حوضچه)
كه مراحل داره نياز به ماسك وعينك ووو خيلي بايد دقت كرد وگرنه عواقب بدي داره تنگي نفس يا ضعيف شدن ديد يا نابينايي
زاج سياه هم بايد يك فرمول اين چنيني داشته باشه ولي من متاسفانه بلد نيستم Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
لینک مرجع