انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: زاجکاری و مراقبت از زاج
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
ببخشید اگه سوال من برای زاج کاری بحث را ، از موضوع اصلی(بهترین روش جلوگیری از پاک شدن زاج)دور کرد.
درود دوستان یه سوالی که همیشه برای من پیش می آید و جوابهای مختلفی از دویتانم شنیدم رو اینجا مطرح میکنم
استفاده از پارافین برای حفاظت از زاج اسلحه مفیده یا نه ؟؟؟
منظورم اینه که باعث خوردگی یا از بین رفتن زلج نمیشه؟؟؟
من از پارافین خوراکی که مصارف پزشکی داره استفاده میکنم غلظتش پایینتره و راحت تر یا دستمال کتانی و نخی پخش و جزب میشه البته به چوب قنداقم هم میزنم خیلی براق شده حالا نمیدونم این پارافین برای زاج و چوب قنداقم ضرر داره یا نه؟؟؟
البته این کار رو زیاد انجام ندادم و نمیدم چون مطمئن نیستم که مفیده یا نه؟؟؟
دوستان لطفا راهنماییم کنید که اگر مضر هست این کار رو انجام ندم با سپاس
دامون عزیز هیچ مشکلی نداره.با خیال راحت استفاده کن مخصوصا برای قنداق که عالیه.البته نیازی به زیاد استفاده کردن نیست.Khansariha (8)
(2012-06-16 05:17 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
احسان جان از تاپیک خوب و مفیدت ممنونم.Khansariha (8)
در مورد لوله پلاستیکی که فرمودی من استفاده کردم و واقعا نتیجه خوبی داده.معمولا در کمرشکنها قسمت های وسطی لوله که جای دست برای کوکینگ هست بیشترین رنگ رفتگی رو نشون می دن که من با استفاده از اون لوله برق کاری و یه چند قطره روغن زیرش کاملا جلوی تماس مستقیم لوله با دست رو گرفتم و زاج لوله تفنگم مثل روز اوله.Khansariha (219)

آقا مهدی درباره استفاده ار این لوله پلاستیکی میشه بیشتر توضیح بدی؟ممنونKhansariha (8)
حمید جان تو تاپیک معرفی پانتر 31 کامل روش ساختش رو گفتم. خیلی ساده هست و به راحتی میشه رو اسلحه سوار یا از اون جدا کرد.البته به شرطی که مگسک به طور کامل قابل جدا شدن باشه. حتما زیرش از چند قطره روغن خوب یا گریس استفاده کنین.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان در مورد زاج های موجود اگه اطلاعاتی دارن ذکر کنن
یا اگه استفاده کردن روش استفاده رو برای سایر دوستان توضیح بدنKhansariha (48)
با سلام . دوستان يكي از راه هاي حفاظت زاج لوله تفنگ كه خودم تست كردم و جواب داده استفاده از شيرنگ هاي مشكي هست كه در كار الكترنيك براي استفاده دو سر سيم لحيم خورد بجاي چسب هست به اين شكل كه اول با استفاده از الكل طبي لوله رو تميز كرده و شيرينگ با سايز مناسب يكي دو ميل بزرگتر از قطر لوله رو روي اون كشيده و با حرارت هواي گرم مثل سشوار مخصوص يا سشوار خانگي داغ از ته به جلو اون رو گرم كرده تا كاملا جمع شده و سفت شود نتيجه كار اينكه حتي بعضي ها متوجه روكش اون هم نميشن .
دوستان به نظرتون استفاده از چسب دوچرخه چطوره؟
همونایی که میپیچند دور بدنه تا از اسیب جلوگیری کنه؟
محمد جان استفاده از چسب دوچرخه یا همون نوار لاستیکی همون طور که گفته شد باعث نفوذ رطوبت و زنگ زدگی و پاک شدن خان میشه
Khansariha (8)
سعید جان میشه یه عکس قرار بدی؟به نظر روش خوبی میاد
(2012-06-19 08:26 PM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محمد جان استفاده از چسب دوچرخه یا همون نوار لاستیکی همون طور که گفته شد باعث نفوذ رطوبت و زنگ زدگی و پاک شدن خان میشه
Khansariha (8)
سعید جان میشه یه عکس قرار بدی؟به نظر روش خوبی میاد
سال پيش براي تفنگ يكي از دوستان اين كار رو كردم و دم دست نيست تا عكس بزارم مگه شيرينگ بگبرم و روي تفنگ خودم بزارم
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
لینک مرجع