انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: زاجکاری و مراقبت از زاج
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
(2013-08-05 06:07 PM)titan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان لوله ی تفنگ من سفید شده باید چیکار کنم تا سیاه بشه؟هیچ تجربه ای هم تو زاجکاری ندارم.

قبلاً توضیح دادم ولی باز بطور خلاصه میگم:
1-چربی زدایی
2-سمباده زنی و پاککردن زاج قبلی
3-تمیز کردن با استون
4-زدن زاج با پنبه
5-تمیز کردن با استون
(تکرار مرحله 5 تا زمان رسیدن به رنگ دلخواه)
6-روغن کاری

(2013-08-05 06:16 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جا داره همینجا از آقا امیر حسین عزیز به جهت قبول زحمت زاجکاری تشکر کنم.....با زاجکاری امیر حسین و ماشه جدیدی که روش انداختم دیگه مثل جوان رعنا شده این پیرمرد سابق ما...خخخخخخ

و البته منتظر شروع فصل شکار

هنوز کلی بهت بدهکارم.Khansariha (8)
زاجکاری سیلندر و لوله رو چند انجام میدن؟
کسی نمیدونه؟
بیشتر بچه ها خودشون انجام میدن،تبریز فکر نکنم همچی کسی رو پیدا کنی!
شاید رضا قبیله بگه ما انجام میدیم(میده به یکی دیگه)که اونم خون پدرشو مطالبه میکنه!
Khansariha (256)
سلام من یه زاج دارم که عکسش رو براتون میزارم خواستم ببینم روش کارش چه جوری ومراحل مختلفش؟ومیشه بااین محلول میشه تفنگم رو رنگ کنم؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-09-01 10:37 AM)mehdihadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من یه زاج دارم که عکسش رو براتون میزارم خواستم ببینم روش کارش چه جوری ومراحل مختلفش؟ومیشه بااین محلول میشه تفنگم رو رنگ کنم؟

سلام مهدی جان تو چند پست قبلی دوستان توضیحات کافی داده اند اگر جایی مشکل خاصی دارید مطرح بفرمائید ، در ضمن اسلحه تون اگر مشکلی تو زاجش نداره فعلا بیخیالش بشید چون زاج فابریک چیز دیگه ای هست و با کمی روغن انرا جلا دهید و اگر هم تصمیم به زاج کاری گرفتید پیشنهاد میکنم اول روی یک فولاد مستعمل و زنگ زده تمرین کنید تا قلق زاج کاری و مهارت لازم را بدست اورید چون لوله و بدنه اسلحه با دست نمناک و عرق کرده در تماس است باید زاج پوشش خوبی بدهد و گرنه احتمال دارد که هر چند وقت یکبار نیاز به زاجکاری دوباره داشته باشد البته کار سختی نیست کمی اشنایی میخواهد
موفق باشید
این زاجی که عکسش گذاشتی به زاج آمریکایی معروفه
البته اگه اصلی باشه
ولی در کل از مرغوب ترین زاج های موجود در کشور هست
جزو دسته سرد محسوب میشه و روش زاج کاری مثل همون روشی هست که امیر حسین توضیح داد
فقط استفاده از دستکش و ماسک رو فراموش نکنید چون سمی هستندKhansariha (8)
سلام دوستان منظور از زاج کاری سرد وگرم چیست؟
(2013-09-06 11:48 PM)mehdihadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان منظور از زاج کاری سرد وگرم چیست؟

خود زاجکاری که عملی هست که باعث تشکیل لایه ی نازک سیاه رنگی بر روی قطعات فولادی و حفاظت آنها در برابر رطوبت و زنگ زدگی می شه.
حالا سرد و گرمش چجوریه و چه فرقی داره؟ زاجکاری گرم بیشتر در کارخانجات استفاده می شه و قبلاً به اینصورت بود که محلول مخصوصش رو توی ظرفی می ریختن و روی اجاق میذاشتن و قطعاتی رو که میخواستن زاجکاری کنن رو فرو میکردن توی محلول داغ. در روش جدید پودر مخصوص این کار رو روی قطعات مورد نظر می ریزن و اونو می برن داخل کوره تا پودر ذوب بشه و لایه ی محافظ رو تشکیل بده.
زاجکاری سرد یا خانگی هم بوسیله ی یک محلول و به واسطه ی یک تکه پارچه یا پنبه به روی سطح لخت فولاد انجام یگیره.
يه روش ديگه هست كه من ابداعش كردم نميدونم شايد بقيه هم انجام داده باشن اما باز ميگم_يكم خرجش بيشتره_چندتا پيستون و لول تفنگ چيني دوستان رو زاج كردم كه تو خواب هم همچين زاجي نديده بودن_5تا زاج سرد دنيا ازين ايراني ها رو تو يه ظرف كه از قاب مهتابي ديواري درست كرده بودم خالي مي كردم كه بازم خيلي كم بود اما چه ميشد كرد بعد لوله رو كه قبلا با سنباده نرم سفيد وشسته و خشك كرده بودم رو تو ظرف ميخوابوندم هر1دقيقه ميچرخوندم چون زاج كم بود و لوله توش كامل غرق نميشد مجبور بودم ظرفي كه ساخته بودمو يه ور كنم تا گوشش جمع شه و قسمت بيشتري از لوله رو بگيره بعد كه همه ي قسمت هاي لوله 1دقيقه تو زاج خوابيد يك لوله ي كاملا سياه پر رنگ پديد ميومد كه بعداز خشك شدن با آب گرم ميشستمو بعد خشك كردن مجدد با باد زدن،روغن ماليش ميكردم_بر اساس تجربه ي من سريع ترين و موثر ترين و پررنگترين زاجكاري همين روش غرق كردن يا خوابوندن فلز تو زاج هست_حتي آلومينيوم رو هم سياه ميكنه،خيلي خوب جذب فلز ميشه_تا درودي ديگر،بدرود
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
لینک مرجع