انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: زاجکاری و مراقبت از زاج
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
این اعداد تعداد دونه های ساینده در اینچ یا سانتیمتر مربع هست . که هرچه بزرگتر باشه نشون دهنده نرمتر (ریزتر) بودن اونها هست .این سنباده ها معمولا با مارک ماتادور که به اسم پشت آبی معروف هستندو بیشترین کاربرد را شمارهای 400 به بالا در پرداخت وجلا داره و از شماره 80 تا 3000 داره .
سنباده های پشت پارچه ای بیشتر برای زنگ بری و برداشتن یک لایه از روی فلز بکار برده میشه و معمولا تا شماره 160 بیشتر نداره .
سلام دوستان من تفنگ رو زاج زدم البته لولش رو اما موقع زاج کاری زاج داخل لوله هم رفت آیا اشکال داره یا باید ورودی لوله ها رو می بستم؟زیاد هم جالب نشد.Khansariha (367)
دوستان وقتی سنباده زدیم و زاج قبلی پاک شد برای اینکه جرم لوله از بین بره و نوشته ها و طرح و نقشش معلوم بشه از چه ماده ای باید استفتاده کنیم؟؟
(2013-10-24 05:11 PM)animal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان وقتی سنباده زدیم و زاج قبلی پاک شد برای اینکه جرم لوله از بین بره و نوشته ها و طرح و نقشش معلوم بشه از چه ماده ای باید استفتاده کنیم؟؟
دوستان منتظر جوابیم
باید با استون بشورید!حالا طرح ها زنگ زدن؟
باید اول خوب سنباده کاری کنید مثال وقتی سنباده 160 شروع میکنین اول با فشار زیاد سنباده بکشیدن رو قطعه و تو 3 مرحله حالت سنباده زدنتونو نرم تر کنید و بعد 3 مرحله برید رو سنباده نرمتر در اخرین مرحله از سنباده 2000 استفاده کنید سطح کاملا اینه میشه باید وقت زیادی برای این کار بزارین تا کار خوب در بیادKhansariha (8)
(2013-10-25 06:20 PM)Tomcat14 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باید با استون بشورید!حالا طرح ها زنگ زدن؟
بله سنباده زدیم لوله سفید شده اما توی طرحها هنوز سیاهه
سلام
یه سوال از دوستان در مورد زاجکاری دارم لطفا کسانی تجربه دارن راهنمایی کنن.

قسمت هایی از لوله 52 زاجش خراب شده بود و من با تینر و سمباده نرم کاملا صیقلیش کردم و با زاج تهران زاجکاری کردم. ولی اصلا یکنواخت و خوب نشد و دو سه بار این کارو انجام دادم ولی هر بار قسمت انتهایی لوله تغییر نمیکرد و انگار زاج رو قبول نمیکرد. هم خوب سمباده میزدم هم خوب شستشو میدادم که چربی نداشته باشه. در کل قسمت های دیگش هم یکنواخت نمیشد. چند تا عکس بعد از زاجکاری گذاشتم و تا حدی معلومه که چجور از آب در میومد. خودم احتمال میدم شاید زاجش فاسد شده باشه . آیا امکانش هست؟ یه شیشه زاج تهران رو خریدم 5ت. قیمت همینه یا مال خیلی وقت قبله؟
[تصویر: 13855536933.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
عرض شود که میخوام لول یلدیز رو یه زاج اساسی بزنم ولی نوشته های روی لوله بصورت لیزری حک شده.به نظرتون چه میشه کرد که نوشتها پاک نشن یا زاج نگیرن؟؟؟؟؟؟؟
اگه بخواید عملیات زاج گرم رو روی تفنگ داشته باشید هچ راهی برای حفظ اون نوشتها نیستچون لول در وان زاج قرار میگیره . مگر اینگه از زاج سرد و مارک خوب استفاده کنید . مثل سوپر بلو امریکا .

موفق باشید .
(2013-11-27 04:08 PM)emperatoor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یه سوال از دوستان در مورد زاجکاری دارم لطفا کسانی تجربه دارن راهنمایی کنن.

قسمت هایی از لوله 52 زاجش خراب شده بود و من با تینر و سمباده نرم کاملا صیقلیش کردم و با زاج تهران زاجکاری کردم. ولی اصلا یکنواخت و خوب نشد و دو سه بار این کارو انجام دادم ولی هر بار قسمت انتهایی لوله تغییر نمیکرد و انگار زاج رو قبول نمیکرد. هم خوب سمباده میزدم هم خوب شستشو میدادم که چربی نداشته باشه. در کل قسمت های دیگش هم یکنواخت نمیشد. چند تا عکس بعد از زاجکاری گذاشتم و تا حدی معلومه که چجور از آب در میومد. خودم احتمال میدم شاید زاجش فاسد شده باشه . آیا امکانش هست؟ یه شیشه زاج تهران رو خریدم 5ت. قیمت همینه یا مال خیلی وقت قبله؟
[تصویر: 13855536933.jpg]

زاجهای ایرانی کیفیت لازم رو ندارن بهتر از زاجهای با برند معتبر برای قطعات استفاده کنید .
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
لینک مرجع