انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: زاجکاری و مراقبت از زاج
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
امروز همین زاج خودمو رو یه پیچ امتحان کردم اونو خیلی خوب مشکی کرد حتما جنس فلز اسلحه من همخوانی نداره با این زاج، چکار باید بکنم؟
(2019-10-04 08:36 PM)sadeq نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز همین زاج خودمو رو یه پیچ امتحان کردم اونو خیلی خوب مشکی کرد حتما جنس فلز اسلحه من همخوانی نداره با این زاج، چکار باید بکنم؟
سلام
اون بخاطر کیفیت پایین زاج هست روی الیاژ فلز اسلحه شما کار نمیده
خوشبختانه این زاج های ایرانی ارزان هستند سعی کنید مارک دیگه رو تهیه کنید و تست کنید
اگر نشد که باید برید سراغ زاج خارجی که جدا از هزینه بیشتر احتمال جنس غیر اصل بودنش هم بالاست
موفق باشید
(2019-10-04 08:36 PM)sadeq نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

از فروشگاههای معتبر زاج خارجی مانند بریچوود تهیه کنید ، من بهتون فروشگاه اینترنتی مارکوپولو شاپ رو پیشنهاد میکنم، البته قیمتها کمی بالاست
سلام بر همگی
کلا امتحان کردم زاج معمولی روی فلز با الیاژ کیفیت بالا کمتر اثر داره وروی فلز با الیاژپایین بیشتر اثر میکنه (منظورم از فلز اهن و فولاد)اینو که گفتم واقعا خودم دیدم دلیلشو نمیدونم شایدم اصلا علمی نباشه.
یه نکته توی زاج زدن اینه که روی فلز اسلحه که معمولا اونقد دس میخوره تا صافو صیقلی میشه ومثل سطح سنگفرش یا موزاییک فرش محل پر رفتو امد یه ساب و پولیش درجه یک میخوره که انگار چربش کردی و مایعات رو به خودشون نمیگیرن
بجز همون چربی زدایی و شستشوی قبل زاجکاری ؛خیلی مهمه که اون حالت صافو صیقلی رو اول از بین ببری وبعد مراحل زاجکاری رو انجام بدی .واسه اون کار هم از سنباده ای که اساتید معرفی کنن یا سیم ظرفشور میتونید استفاده کنید .Khansariha (8)
دوستان امروز از زاج بریچود استفاده کردم عالی شد فقط بعد زاج کاری روغن زدم بعضی جاها گفتن دو ساعت بذار روغن روش بمونه بعد پاک کن و بذار تا یه روز خشک بشه یا اینکه روغنو پاک نکنم همینجوری بذارم تا یکی دو روز بمونه؟
(2019-10-06 07:54 PM)sadeq نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان امروز از زاج بریچود استفاده کردم عالی شد فقط بعد زاج کاری روغن زدم بعضی جاها گفتن دو ساعت بذار روغن روش بمونه بعد پاک کن و بذار تا یه روز خشک بشه یا اینکه روغنو پاک نکنم همینجوری بذارم تا یکی دو روز بمونه؟

بسیار عالی، قیمتش رو اعلام میفرمایید.
راستش من هیچکدومو نخریدم از تو وسایل پدرم پیداش کردم چون اونم واسه اسلحه شکاری استفاده میکرده و مال چند سال پیشه
حدود سه سال از آخرین ارسال این تایپیک میگذرد ، در سایت مید وی که مختص تعمیر و نگهداری سلاح است فیلم جالبی در مورد نحوه اصولی زاج سرد دیدم که عرض میکنم ، پس از برداشت کامل زاج قبلی و پولیش و شستشو کامل و خشک شدن قطعه ، زاج به صورت یکنواخت در یک امتداد لحاظ و بعد با سشوار خشک گردید سپس در یک ظرف آب جوش مناسب قطعه به مدت دو دقیقه قرار گرفت و بعد از خشک شدن چند دقیقه در اون با دمای متوسط قرار گرفت (میشه از فر منزل با حرارت کم هم استفاده کرد ) سپس قطعه به آرامی زیر آب شستشو و با دستمال پرداخت شد تا زبریها برطرف گردد ، این سیکل تا حصول نتیجه مطلوب چند بار تکرار میگردد و در نهایت پس از خشک کردن با روغن آغشته میشود ، بعضی عقیده دارند روغن حداقل یک روز بماند بعد پاک گردد ، امیدوارم روش مناسبی باشد چون خودم امتحان نکردم ، تندرست و شاد باشید .
سایت مید وی یو اس ای خیلی در این زمینه ها توضیح داده و روش های اصولی هم ارائه داده.
اما برای محافظت از زاج...از روغن استفاده کنید...روغن مخصوص اسلحه خودم سال هاست که استفاده میکنم...تفنگ رو بعد از هر بار استفاده کامل با روغن تمیز کنید سپس روغن رو بزارید یه پنج دقیقه بمونه بعد با دستمال پاکش کنید.
سلام
یه اسلحه دارم نصف زاج کپ رفته و حواسم به قسمت بدون زاج تو این سال ها بوده و همیشه با روغن تمیز و چرب نگه میدارم تا اثری از زنگ زدگی بوجود نیاد.
به نظر شما آیا میشه کلا زاج رو پاک کنم و بدون زاج بمونه؟کلا بدون زاج آسیبی میزنه به اسلحه یا نه.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
لینک مرجع