انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: آيا ديانا فقط ساخت آلمان است؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
آدم به شک میفته با این خرابی های شما والا Khansariha (290)

(2012-03-02 12:21 AM)گل نرگس نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز52منم دسته پیستونش ازش جداشد و100هزارتومان هزینه تعمیرش شد

منظور از دسته پیستون همون میله چند قطره هستش؟
چه خبره 100 ... مگه کل پیستون رو عوض کرد Khansariha (226)
من می خواستم یه دیانا 52 بگیرم ولی با این حر فایی که شما میزنید مارو دو دل کردید که نکنه اونی که من بگیرم جنس بنجل و بدرد نخور از آّب در بیاد Khansariha (226)
راستی از کجا بدونم این دیانایی که می خوام بگیرم ساخت آلمان هست یا نه ( اصلیه یا نه ) ؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (172)
دوست عزیز اصل آلمان که دیگه گیرت نمیاد.مگراینکه بری آلمانKhansariha (48) یا اینکه دست دوم از قدیم کسی داشته باشه که اونم بعید میدونم بفروشه.
البته این دیاناهای موجود تو بازار هم زیاد بی کیفیت نیستند . ولی با این قیمت زیاد انتظار بیشتری ازشون میره ولی خب متاسفانه ....
البته اگه باهاش مدارا کنی 6-7 سال براحتی واست کار میکنه.

اگه جنس آلمانی و با کیفیت میخوای میتونی از محصولات وایرخ بخصوص وایرخ80 انتخاب کنی.البته اگه با قیافش مشکلی نداشته باشی.البته دوست عزیز جسارت نباشه چون اونایی که میرن سراغ محصولات دیانا بخصوص 52و54 بیشتر از اینکه از خود اسلحه اطلاع داشته باشند ،عاشق استایل و قیافه اسلحه میشن که واقعانم زیبا هستن.
موفق باشیKhansariha (8)
دوستان عزيز
شايد روز اول كه اين بحث راه افتاد به نظر كار بيخود و بيفايده اي بود!چون تا قبل از اون همه فكر ميكرديم دياناي ما اصل آلمانه!
حتي فكر منيكرديم شكاف درجه و مگسكش تو آلمان مونتاژ ميشه!
اما بين بد و بدتر بايد انتخاب كنيم (وايرخ كه بحثش جداست و فعلا فقط آلمان اونو ميسازه ) در بازار امروز ما چن تا مارك داريم شامل:ديانا-گامو-كرال-رنجر-و ايكس تي هاي چيني
خوب ما مجبوريم يكي از اين ماركها رو انتخاب كنيم يه توضيح مختصر ميدم متوجه بشيد آخرين انتخاب براي يه تفنگ خوب چيه
1:گامو هرچي پلاستيك بازيافتي رو تو تفنگاش مصرف ميكنه حتي ضامن لوله رو كه استهلاك بالايي داره از پلاستيك ميسازه
2:كرال كه متاسفانه ساخت تركيه ست و از آلياژ و پلاستيك مناسبي استفاده نميكنه و بيشتر كپي برداري ميكنه تا طراحي
3:رنجر وزن بيش از اندازه-دقت افتضاح حتي با بهترين تير بازار-فنر بي كيفيت
4:چيني كه ديگه اسمش روشه خدا حفظشون كنه!!
5:ديانا كه مطمئنا همه شون در آلمان توليد نميشن اما قطعات كاملا مشابه دارن يعني پيستون يه دياناي ساخت چين به تفنگ دياناي ساخت اسپانيا ميخوره و ماشه دياناي آلماني به دياناي ساخت پاكستان ميخوره.بنابر اين بنظر ميرسه از دستگاههاي مشابه و قالبهاي مشابه در كشورهاي مختلف ساخته ميشن و تفاوت كيفيت و شكستنهاي مختلف ناشي از آلياژ مصرفي اون ميتونه باشه.اگه حتي در آلمان و در شهرهاي مختلف ساخته بشه محاله كه اينهمه تفاوت در نوشته هاي روي بدنه و لوله رو داشته باشه
در هر صورت همه اين تفنگها كيفيت ساخت نچندان جالبي دارن.اما در همينها هم ديانا با دقت تير بسيار بالاتر نسبت به بقيه ماركها و كيفيت نسبي بالاتر از بقيه و صد البته طراحي و خوشدستي و دوام بيشتر نسبت به بقيه و قنداق كه انصافا رقيب نداره ميشه گفت يه سرو گردن بالاتر از اونا قرار ميگيره.و بعضي از دياناهاي فعلي ماشه و فنرشون سالهاي سال بخوبي كار ميكنه
هرچند گرونه اما ارزش بهاي پرداختي رو نسبت به كيفيت داره (در بازار كشور ما)
با عرض ارادت به استاد جاوید.والا دوستان من دیانا ندارم.ولی طبق یکسری اصول میتونم اثبات کنم دیانا تولید جای دیگری نیست.
من به واسطه کارم با ابزارهای صنعتی بسیار خوب آشنام.دیگه فکر نکنم بحث سلاح بادی از ابزار صنعتی پر رونق تر،حساس تر و همه گیر تر باشه
برندهای مشهور دنیا برای کاهش هزینه های خود دست به یکسری اقدامات زدن.اولین اقدام انتقال سیستم تولید از کشور مبدا به کشوری دیگه که نیروی کار ارزون داره.مانند چین و مالزی و سنگاپور
مثلا الان بوش در برزیل چین مالزی تولید میشه
در ابتدا قرار بر این شد جنس از کشور مبدا باشه و کار در کشور دیگه با تکنولوژی کشور مبدا انجام بشه.
بخاطر عدم کنترل کافی به این سیستم استاندارد اروپا قانونی وضع کرد تا هر جنسی در هرکجا تولید بشه باید ساخت همون کشور مهر بشه.یعنی شما 4 دستگاه بوش مشابه از 4 کشور با یک بسته بندی ولی قیمت متفاوت و ممهور به اسم اون کشور میبینید.
پس طبق قوانین امکان نداره دیانا در کشوری دیگه تولید بشه و بنویسن میدین جرمنی.باید اسم کشور تولید کنندش رو بنویسن
مورد دیگه ساخت قطعات در کشور دیگر هست که میاد در کشور مبدا منتاژ میشه.که این امکان پذیره.ولی با توجه به کنترل کیفی بی نظیر این کشورها و در اختیار قرار دادن تکنولوژی و جنس از طرف کارخونه این مورد مشکلی رو تولید نمیکنه.
مطلب سوم که دوستان گفتن تفاوت در کیفیت دیانا هاست.دوستان هر کارخونه ای برای صادرات باید سیستم استاندارد کشور مقصد رو رعایت کنه.مطمئنن جنسی که به انگلیس و آمریکا صادر میشه تفاوتهای چشم گیری داره با جنسی که به آسیا صادر میشه.این ناشی از قوانین استاندارد کشورهاست.حالا کشوری مثل ما که اجناسش به شکل قاچاق هربار از گوشه ای از دنیا تامین میشه خوب تفاوت کیفیت عقلانیه و بر میگرده به شانس
نکته دیگه که دوستان اشاره کردن تنزل جنس دیاناها بصورت کلی هست
دوستان مهندسی روز دنیا داره به سمت عمر کوتاهتر اجناس میره.علتشم باز وضع قوانین استهلاک در کشورهای پیشرفتس.اونها برای محصولاتشون عمر مفید در نظر گرفتن.مثلا یک ماشین عمرش 5 ساله.بعد از 5 سال هزینه های نگهداریش بیش از تعویضش میشه.به همین سبب ماشینها از غولهای آهنی که 100 سال تکون نمیخوردن تبدیل شدن به ماشین های کم استحکام امروزی.در مورد اجناس دیگه هم حکمفرماست.طبق سیاست شرکت یه تفنگ مثلا عمری در حد 10000 تیر داره.بعدش مستهلک هست.ولی چون ما نیاز به تفنگ عمری داریم اون رو با دیانای 20 سال پیش که برای 100000 تیر به اقتضای زمان خودش تعریف شده بود میسنجیم.
منم کاملا با این استدلال موافقم و بیشتر از بقیه دلایل با منطق سازگار است , زیرا مهمترین سرمایه شرکتی مثل دیانا , همین قدمت و اعتبار چندین ساله است , که باعث جذب بیشتر مشتری به سمت این برند میشه . و این که برا سود بیشتر بیاد یه همچین اعتباری رو اونم در این بازار پر رقابت با دادن تولید به کشور ها و شرکت های بی تعهد خراب کنه , بعید است .
این کاهش نسبی کیفیت هم همون طور که صدرای عزیز گفت , میتونه ناشی از سیاست کلی تولید در شرکت های صنعتی بزرگ مبنی بر کاهش عمر مفید محصولات باشه .
(2012-03-02 01:10 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض ارادت به استاد جاوید.والا دوستان من دیانا ندارم.ولی طبق یکسری اصول میتونم اثبات کنم دیانا تولید جای دیگری نیست.
من به واسطه کارم با ابزارهای صنعتی بسیار خوب آشنام.دیگه فکر نکنم بحث سلاح بادی از ابزار صنعتی پر رونق تر،حساس تر و همه گیر تر باشه
برندهای مشهور دنیا برای کاهش هزینه های خود دست به یکسری اقدامات زدن.اولین اقدام انتقال سیستم تولید از کشور مبدا به کشوری دیگه که نیروی کار ارزون داره.مانند چین و مالزی و سنگاپور
مثلا الان بوش در برزیل چین مالزی تولید میشه
در ابتدا قرار بر این شد جنس از کشور مبدا باشه و کار در کشور دیگه با تکنولوژی کشور مبدا انجام بشه.
بخاطر عدم کنترل کافی به این سیستم استاندارد اروپا قانونی وضع کرد تا هر جنسی در هرکجا تولید بشه باید ساخت همون کشور مهر بشه.یعنی شما 4 دستگاه بوش مشابه از 4 کشور با یک بسته بندی ولی قیمت متفاوت و ممهور به اسم اون کشور میبینید.
پس طبق قوانین امکان نداره دیانا در کشوری دیگه تولید بشه و بنویسن میدین جرمنی.باید اسم کشور تولید کنندش رو بنویسن

مورد دیگه ساخت قطعات در کشور دیگر هست که میاد در کشور مبدا منتاژ میشه.که این امکان پذیره.ولی با توجه به کنترل کیفی بی نظیر این کشورها و در اختیار قرار دادن تکنولوژی و جنس از طرف کارخونه این مورد مشکلی رو تولید نمیکنه.
مطلب سوم که دوستان گفتن تفاوت در کیفیت دیانا هاست.دوستان هر کارخونه ای برای صادرات باید سیستم استاندارد کشور مقصد رو رعایت کنه.مطمئنن جنسی که به انگلیس و آمریکا صادر میشه تفاوتهای چشم گیری داره با جنسی که به آسیا صادر میشه.این ناشی از قوانین استاندارد کشورهاست.حالا کشوری مثل ما که اجناسش به شکل قاچاق هربار از گوشه ای از دنیا تامین میشه خوب تفاوت کیفیت عقلانیه و بر میگرده به شانس
نکته دیگه که دوستان اشاره کردن تنزل جنس دیاناها بصورت کلی هست
دوستان مهندسی روز دنیا داره به سمت عمر کوتاهتر اجناس میره.علتشم باز وضع قوانین استهلاک در کشورهای پیشرفتس.اونها برای محصولاتشون عمر مفید در نظر گرفتن.مثلا یک ماشین عمرش 5 ساله.بعد از 5 سال هزینه های نگهداریش بیش از تعویضش میشه.به همین سبب ماشینها از غولهای آهنی که 100 سال تکون نمیخوردن تبدیل شدن به ماشین های کم استحکام امروزی.در مورد اجناس دیگه هم حکمفرماست.طبق سیاست شرکت یه تفنگ مثلا عمری در حد 10000 تیر داره.بعدش مستهلک هست.ولی چون ما نیاز به تفنگ عمری داریم اون رو با دیانای 20 سال پیش که برای 100000 تیر به اقتضای زمان خودش تعریف شده بود میسنجیم.
کاملا موافق هستم Khansariha (172)
ابزار صنعتی جای خود داره حتی تو لوازم الکترونیکی هم این قضیه صدق میکنه ...
شما نمونه بارز گوشی موبایل ها و تبلت های اپل رو ببینید ... چه تو بازار ایران و چه خود آمریکا بخواین بخرید Made in Chine درج شده ... عمرا بتونید Madin in USA پیدا کنید ...
به همون دلایل کاهش هزینه ها که در بالا گفتن ...
حتی سامسونگ کره هم که تو آسیا هستش بخوام مثال بزنم این قضیه صدق میکنه ...
من حتی با شرکت سامسونگ صحبت کردم و ایمیل زدم که برام این قضیه رو روشن کنید ... اونا هم در پاسخ گفتن که خیالتون راحت باشه تمام قطعات تولید کره هستش و فقط چون مونتاژ تو چین انجام میگیره لیبل چین میخوره حتی برچسب پلمب دور هندزفری هم چین نوشته چون پلاستیک رو چین دورش کشیده ...
برای اینکه باز خیالم راحت بشه با چند تا از دوستان که در اروپا هستن این قضیه رو پیگیر شدیم و متوجه شدیم که بله دقیقا همین بسته بندی گوشی و همین لیبل و هین بارکد اونجا هم هستش ...
کلا منظورم از این مثال این بود که با درجه بندی کالا های گرون موافق نیستم که جنس درجه 2 میاد اینجا و درجه 1 تو بازارهای اروپا و آمریکاست ...
اینجا صحبت سر یه وسیله گرون هستش نه پیراهن یا شلوار کم ارزش که بخواد درجه بندی داشته بشه ...
در کل تفنگ های دیانا Made in Germany زده مطمئنا مونتاژ آلمانه ... مگر اینکه به دلیل کاهش هزینه قطعات رو چین بسازه که اون هم باید خیالمون جمع باشه چون از خط مونتاژ خود آلمان رد میشه ...
با تشكر از دوستان كه خوشبينانه به اين موضوع نگاه ميكنن كاش من هم ميتونستم اينطور باشم
رنو لوگان يا همون ال نود يا همون تندر كه تو ايران توليد ميشه در دو شركت سايپا و ايران خودرو مونتاژ ميشه
كيفيت محصولات سايپا بالاتر و قيمتش هم بالاتره!اما حتي رينگ چرخهاشون يك سايزه هيچكدومشون نيومدن طول اتاق رو بلندتر يا كوتاهتر بگيرن يا انجين سوپر شارژ يا توربو يا سيستم زمانبندي متغير سوپاپها يا كامون ريل انجكشن رو رو توليداتشون پياده كنن چرا؟چون تحت ليسانس دارن توليد ميشن و به جرات ميشه گفت اين خودرو با همين كيفيت داره تو فرانسه و روماني توليد ميشه.شركتي كه وانت مزدا1600 رو مونتاژ ميكرد براي تبديل اون به وانت دو كابين سالها طرح فرستاد براي شركت مادر و هربار طرح رد ميشد تا نهايتا طرحي كه هنوز هم داره توليد ميشه رو شركت مادر مزدا قبول كرد و به ايران اجازه داد وانت مزدا دوكابين توليد كنه.تركيه داره اتوبوس بنز توليد ميكنه اما بدون اجازه شركت مادر حتي نميتونن سايز تايرها رو عوض كنن!!
بنابر اين غير ممكنه يه شركت با عظمت ديانا بياد لوله هاي 12 خان برجسته براي توليداتش بزنه!حتي اگه در بوركينافاسو توليد شده باشه!اگر توي خاك آلمان توليد شده باشه باز هم با عقل جور در نمياد!
شركت ديانا بايد خيلي بدبخت باشه يا بقول رنج جريها در حال ورشكستگي باشه كه بخواد اين نوع زاجكاري رو تاييد كنه!
قطعات اصلي اين تفنگها شامل لوله سيلندر و فنر و پيستون و ماشه ست حتي اگه قنداق رو نديد بگيريم غير ممكنه كه لوله يكي 12 خان باشه بقيه 4 خان يكي برجسته باشه بقيه گود
حتي روش شماره كوبي و حك سال ساخت هم تفاوتهاي جدي با هم دارن
تفنگ ساخت سال 2007 رو بدنه ش سال ساخت كوبيده شده اونوقت سال 2005 اينطور نيست و سال 1990 سال ساخت داره!!!روي بدنه تفنگ من حك شده ساخت آلمان بنده با يقين 100 درصد ميگم ساخت آلمان نيست.
اينكه كيفيت وسايل جديد كم شده رو قبول ندارم!امروزه تفنگهاي گلوله زني ساخته ميشن كه با قطعات تيتانيوم و آلياژهاي جديد و قنداق فيبر كربن و لوله استينلس استيل ساخته ميشن كه ميشه گفت عمري كار ميكنن
امروزه ديدن اين جمله غير عادي نيست:سي سال گارانتي مشروط30 years limited guaranty
يا lifetime waranty-guaranty
اينكه امروز خودروهاي مثل جيپ هامر 13 سال در مقابل زنگ زدگي بدنه گارانتي شدن يا گارانتي خودروهاي جديد به 160 هزار كيلومتر رسيده چيز عجيبي نيست اينكه خودروهاي امروزي زود خرد و خمير ميشن خودش يه مسئله جداست كه با جذب انرژي در تصادفات باعث نجات جون آدما ميشن
دربرنامه تاپ گير يه خودروي رنو ساندرو رو با يه ولوو 740 يا 850 از روبرو بهم كوبيدن ولوو يكي از ايمن ترين خودروهاي دوره خودش بود در كمال تعجب بررسي نشون داد كه راننده و سرنشين ولوو در صورت زنده موندن در اين تصادف صدمات بسيار شديدي ميبينن در صورتي كه در رنو فقط به زخمها و جراحات سطحي ختم ميشد!!!
نمونه ديگه ش عمر باطري هاي امروزي در مقايسه با باطريهاي قديمي يا دقت ساعتهاي ديجيتالي جديد در مقابل ساعتهاي كوكي قديمي يا كيفيت دوربينها و لنزهاي جديد ووو......
فكر نكنيد من از ديانا بدم مياد!!هنوز هم ديانا رو بيشتر از وايرخ دوست دارم!اما بايد واقع بين باشيم ديانا فقط در آلمان توليد نميشه حتي اگه روي بدنه ش حك شده باشه made in germany
هر دوست عزيزي كه اين مسئله رو قبول نداره يه قرار ميزاريم تفنگمو هم ميارم براي من توضيح بده تفنگ دياناي 350 مگنوم من كه روش ساخت آلمان هم حك شده چراساخت چينه؟ خخخخخخخ Khansariha (214)
در مورد حرف صدرا جان
برادر لابد شما هم دوربينهاي لئوپولد كه روش زده ساخت آمريكا رو ديديد كه قيمت حدود 70-80 تومن داره!!در صورتي كه لئوپولد دوربينهاش از 300-400 شروع ميشه تااا الي ماشالا و همه مطمئنيم كه اين دوربين ساخت آمريكا نيست!آيا دياناي آلمان از لئوپولد آمريكا بالاتره كه بتونه مانع تقلب و حك ساخت ديانا بشه؟؟؟مگه چقدر هزينه ساخت يه آرم كوب هست؟؟يه دست كوبه عدد از 1 تا 9 قيمتش 4 هزار تومن براي تايواني و 9 تومن براي آلمانيه بعدشم بر فرض آلمان بخواد پيگيري كنه!!بايد بياد تو ايران و بررسي كنه!!!تا بحال شنيديد كه ديانا بياد همچين كاري بكنه؟؟؟تركيه داره رو تفنگهاي ساخت خودش ميكوبه ساخت ايتاليا!!!حتي روي لوله مزخرف يه تفنگ زاغارت 5 تير پران ساخت تركيه زده بود برونينگ ساخت آمريكا!!!!!!
خود چين هم از خودش تقلب ميكنه!!جايي كه ميخواد جنسش رو به بيسوادا بندازه روش مينويسهmade in P.R.C
PEOPLE REPUBLIC OF CHINA كه اين نوع خصوصا تو ايران عالي جواب ميده و فروشنده اين P.R.C رو به هر كشوري كه مشتري دلش ميخواد ترجمه ميكنه مثلا ممكنه بگه ساخت لهستانه يا كريستال چك يا ساخت كانادا خخخخخخ
اما جاييكه قراره رو بازي كنه با افتخار حك ميكنه ساخت چين حتي هولوگرام هم روش ميزنه
استاد جسارت نباشه حرف های شما هم درست ...
من حرف همه رو درست میدونم راستش ...
حرف حق جواب نداره ولی زیاد نمیشه بدبینانه در موردش قضاوت کرد ...

نقل قول :در مورد حرف صدرا جان
برادر لابد شما هم دوربينهاي لئوپولد كه روش زده ساخت آمريكا رو ديديد كه قيمت حدود 70-80 تومن داره!!در صورتي كه لئوپولد دوربينهاش از 300-400 شروع ميشه تااا الي ماشالا و همه مطمئنيم كه اين دوربين ساخت آمريكا نيست!آيا دياناي آلمان از لئوپولد آمريكا بالاتره كه بتونه مانع تقلب و حك ساخت ديانا بشه؟؟؟مگه چقدر هزينه ساخت يه آرم كوب هست؟؟يه دست كوبه عدد از 1 تا 9 قيمتش 4 هزار تومن براي تايواني و 9 تومن براي آلمانيه بعدشم بر فرض آلمان بخواد پيگيري كنه!!بايد بياد تو ايران و بررسي كنه!!!تا بحال شنيديد كه ديانا بياد همچين كاري بكنه؟؟؟تركيه داره رو تفنگهاي ساخت خودش ميكوبه ساخت ايتاليا!!!حتي روي لوله مزخرف يه تفنگ زاغارت 5 تير پران ساخت تركيه زده بود برونينگ ساخت آمريكا!!!!!!

ولی اینجا من تو موضوع بالا هم گفتم بحث ارزش هم در میون هستش ...
دیگه شما که میدونید این جنس 300-400 هستش و مغازه دار داره 70 - 80 میده دیگه جای بحث واسه تقلب نمیمونه که ...
همین دیانا که میگید از نظر ارزشی پولش برابری میکنه با قیمت دلاریش پس مطمئنا نمیتونه چیز بدرد نخوری باشه ...
همین دیانایی که میگید هم خیلی از دوستان مشکل آن چنانی باهاش ندارند از نظر کیفیت قطعات ...
به جرات اینجا میگم کسی تو کل این فروم خارج نرفته که بخواد یه دیانا که تو قاره آمریکا یا اروپا واسه فروش گذاشته رو بخواد با یه مدلی که تو ایران هستش مقایسه عمیق کنه ...
من یک ماه نیم پیش سفری به ایران داشتم و به خیابان فردوسی و مغازه های سلاح فروشی هم سری زدم و دیانا 350 رو هم از نزدیک نگاهی انداختم و به طور دقیق وارسی کردم.
به نظر من اینها همه شایعه است و سلاحهای دیانای موجود در ایران از نظر من هیچ فرقی با دیاناهای موجود در سوئد و مغازه معروف Hurricane نداشت.
و این شایعات بی اساس که دیانا در ایران تقلبی شده است را نمیدانم که چرا فقط در ایران می شنویم????????????
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
لینک مرجع