انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: آيا ديانا فقط ساخت آلمان است؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
دوید جان میشه یه عکس از دو اصلحه برامون بذاری تا منظورت رو از مشکی پرکلاغی براق متوجه بشیم؟
داداش من قبلا عکس ان را گداشتم در صفحه دوم همین تاپیک عکس ان هست مشکی براق پر کلاغی اما نوک مدادی و مات ان را من الان ندارم اما فکر کنم تو عکس دیانا اقا جاوید باشد
این هم عکس مشکی براق پر کلاغی[تصویر: IMAG0340.jpg]
بله رحمان جان این نوع ساچمه پرو مگنوم را 280 متر وقتی که کاملا نو میباشد شلیک میکنند اما ان یکی ها وقتی کاملا نو هستندبا سرعت 250 متر شلیک میکنند
[تصویر: IMAG0309.jpg]
من رحمن جان متوجه نشدم چون در ظاهر تمام قطعات یک گونه میباشد نیاز به کولیس و ترازو و لوازم دیگر میباشد تا وزن پیستون ها ابعاد انها و حتی کشش فنر و خیلی چیزهای دیگر با یکدیگر به طور دقیق مقایسه و اندازه گیری شود تا مشخص گردد
واین هم عکس مدلی که زاج ان با اینکه پارفین خورده باز هم مشکی مات است و رنگ ان به نوک مدادی میزند[تصویر: IMAG0251_Copy.jpg]
البته اینها همه حدس و گمان هست ولی اگه من باشم بازم ایرکینگ می خرم حتی اگه 100%چینی باشه
راستی اگه اصلا زاج کاری نداشته و سفید(شاید استیل)باشه چی؟اونوقت حتما اصلی هست؟اصلا تفنگ دیانا با این مشخصات هست؟
داداش الان دنیای تقلب از خمیر دندان نمیگذره چه برسد به تفنگ بادی خخخخخ
با سلام
اگر دیانا در چین تحت امتیاز تولید بشود اصولا شرکت سازنده از ابراز این موضوع خوداری نمی کند بهتر است از خود شرکت مستقیم پرسیده شود.
دیانا نمیگوید و این مسله را برای فردی بازگو نمیکند اگر قرار بود همه موضوع را بدونن روی ان مینوشت مونتاژ چین
سلام حدود ساعت 8:30 امشب تماس گرفتم که خوشبختانه بودن (3:30 gmt)
با روابط عمومی شرکت خانوم ساینر تماس گرفتم تا جواب بعضی سوال ها رو از زبون خودشون بشنوم
خلاصه چند دقیقه ای گرفتمش حرف
راجع با اختلاف چوب ماشه نوع خان و زاج لوله پرسیدم
جواب داد ما طی 10 سال گزشته با شدیت تر شدن رقابت با بعضی شرکت ها سعی در بهره بری بیشتری کردیم
ازش خواستم بیشتر توضیح بده گفت که کلا شرکت سعی میکنه در محصولات جدیدش تنوع و تغییر بیشتری ایجاد کنه گفت که چون عموما از چوب استفاده میکنیم این عادی هست که هیچ چوبی دقیقا یه نقش و نگار یکسانی نداره و تفاوت توی طرح چوب های طبیعی اجتناب ناپذیره و چندتا مثال زد که درست یادم نیست درمورد تفاوت لاستیک قنداق ها که گفتم خندید گفت مگه توقع داری که همیشه و سالها دقیقا یه طرح رو کپی کنیم و گفت که مهندسین شرکت همیشه سعی در تغییر در جهت پیشرفت دارن
بعدش بحث رو کشیدم به اینکه چرا تغییرات کلی نیست مثلا شکل و مکانیزم پیستون و ماشه تقریبااز سالها پیش ثابته گوشی رو به یه آقایی داد اون خیلی سریع حرف میزد چزی که دستگیرم شد اینو میگفت که تاوقتی که سیستم خوب جواب بده دلیلی برای تغییرش نیست میگفت درحال حاضر مکانیزم کلی محصولات شامل تکامل و اصلاحات زیادی طی چند نسل تجربه و اصلاح به دست اومده و دیگه جایی برای تکاملش نیست و به تکامل رسیده(یه مثال هم از دسته های پلی لستیشن زد یادم نمیاد چی گفت) درمورد زاج پرسیدم که چرا کیفیت و رنگ زاج در مدلها فرق میکنه و بحث تقلبی بودن و ساخته شدن در چین و اینکه در چین نمایندگی دارن یا نه که گفت درچین به جز ماهیگیری اجازه ی هیچ گونه شکار با تفنگ گرم و حتی تفنگ بادی و جود نداره گفتم چرا چین خودش تفنگ بادی میسازه
گفت میسازه برای صادرات در چین بازار مصرفی وجود نداره و برای همین داشتن نمایندگی در چین احمقانست گفتم منظورم کارخانه ی دیانا مثلا تحت نظر دیانا است گفت که اینطور نیست و ما شعبه ی تولیدی رسمی در چین نداریم
میگفت نمیتونیم با اعتبار و کیفیت شرکت ریسک کنیم وقتی بیشتر گیر شدم گفت که ما اجازه ساخت مشابح رو میدیم اما حق درج نام تجاری و کیفیت جرمن رو ندارن گفتم که این به نوعی زیر مجموعه میشه گفت به هیچ عنوان چون فقط طرح مشابه ما هست و حق برند ندارند و خلاصه همینا توی ذهنم مونده
گفتم چرا توی رنگ زاج و قدرت تغییر میکنه؟ گفت که اینطور نیست و تغییر چندانی وجود نداره و میگفت که کل محصولات دیانا در چند بخش تولیدی جدا ساخته میشن و ممکنه در میزان ودرصد زاج اختلافهای جزیی پیش بیاد اما چیز قابل چشمداشتی نیست و تمامی محصولات در سطح کیفی بالایی تولید میشن و طبق سطح رقابت جهانی
گفتم چرا قدرت برخی مدل های مشابه متفاوته یه چیزایی گفت از جمله اینکه میگفت طی سال های اخیر با افزایش بازار و تقاضا به ناچار برای جواب گو بودن مجبوریم دستگاهها و نیروی کار جدیدی با خدمت بگیریم و حتی از شرکت های کوچکتر مثلا میگفت که در گذشته ساخت قنداقها رو خودمون انجام میدادیم اما امروزه ساخت قنداق و برخی لوازم متفرقه مثل فنر و واشر رو به بخش های کوچکتر تحت نظارت واگزار کردیم چون خودمون به تنهایی نمیتونیم سطح تولید رو نگه داریم و میگفت باتوجا به اضافه شدن نیروی کاری جدید باید مدتی رو صرف آموزش و تجربه اونا کرد و لی همچنان نظارت های کیفی ما و سطح استانداردهایمان را از جمله ی بهترین ها نگه میداریم و تلاش میکنیم روز به روز بر کیفیت و تنوع بیفزاییم و از این جور اراجیف که درست یادم نیست
از تنوع محصولات و برند آر دبلیو اس پرسیدم میگفت ما تولید کننده هستیم و برای عرضه ی محصولاتمون خودمون به تنهایی اقدام نمیکنیم میگفت آر دبلیو اس یه کمپانی عرضه و تجارت محصولات اینچنینی در قاره امریکا هست و محصولاتمون با علامت اختصاری آر دبلیو اس عرضه میکنیم و تحت قرار داد هستیم
گفتم چرا قدرت تفنگها فرق میکنه گفت قدرت و سرعت تفنگها به عواملی هم چون فنر و پرنچ واشر بستگی داره و خود ما در محصولاتمون از فنر ها و واشر های مرغوب و یکدست استفاده میکنیم اما ممکنه در مراکز عرضه خود واسطه ها اقدام به تعویض قطعه کنند و به صورت جدا عرغه کنند میگفت که ما بر نماینده های رسمی نظارت داریم و شما باید فقط برای مطمئن شدن از اونها تحویل بگیرین گفتم دقیقا کیفیت تمامی محصولاتتون برای تمامی بازار ها یکسانه؟ گفت که خیر مثلا ما یک سری از محصولاتمون که نیروی کاری جدید و دستگاه های جدید تولید میکنند رو ابتدا تارسیدن به کیفیت
گروه 1 با قیمت اندکی کمتر و باذکر این موضوع عرضه میکنیم اما اضافه کرد که اختلاف بسیار ناچیز هست و هر و سری تولید از بالاترین استانداردها ی این صنعت هستند و رقابت اصلی با خودمون هست برای بهتر شدن و از سایر برند جلو هستند گفتم بازار مصرف خاصی برای دونوع کیفیت وجود داره گفت که دونوع کیفیتی در کار نیست و تقریبا در یک سطح قرار دارند و ما برای حسن نیتمان ابراز میکنیم و شرکت های تحت قرار داد ما برخی سعی در خرید بهترین کیفیت دیانا دارن و بعضی هم از هر دو میگفت بسته با بازار و سطح رقابت هست اما تااکید میکرد که تغییر قابل چشمداشت نیست
و گفت تغییر قیمت بیشتر برای مدل های خاص و سفارشی هست که میگفت مثلا از فنر های متفاوت و قنداق با چوب مرغوبتر استفاده میشه میگفت دقیقا همو محصولاتی که خودمون برای ارتقای محصولاتمون عرضه کردیم مثل انواع فنر و واشر و ماشه های اسپرت و سایلنسر و جعبه
میگفت تمامی این تغییر در تفنگ های عادی با جای گزاری قطعه امکانپذیر هست
در مورد حک آرم و سریال پرسیدم که یه سری اصتلاحات سخت گفت ازش خاستم ساده تر توضیح بده گفت در گزشته روش های قدیمی وجود داشت که برای حک کردن برند استفاده مید و از دقت و زیبایی کمتری برخوردار بود درست نفهمیدم چی میگفت آهان اینم گفت که در سری جدید برای ثبت مارک شرکت از تکنولو
زی نمیدونم چیچی که زیباتر و دقیقتر هست استفاده میشه که این یه برتری هست
درست یاددم نمیاد .. (برکردان فارسی مثل نور سوزی یا همچیمن چیزی).
در مورد ماشه ها هم پرسیدم که گفت که ماشه های تی 2 ماشه های کار آمدی بودن اما با پیشرفت سعی شد مدل های جدید و برتری در جهت ارتقای محصولات برداشته بشه که مدل های آزمایشی که درنهایت به تی 6 رسده و باز هم در آینده سعی در ارتقا میشه
و راستی اینم گفت که اگه تفاوت کیفیت شدیدی مشاهده میشه باید پیگیری کنمیم چون همواره سعی ما در حفظ کیفیت محصولات بوده میگفت در غیر این صورت میتونستیم با تولید محصولات ازرانتر و کم کیفیت تر مثل سایر برندها به فروش بیشتر فکر کنیم اینم میگفت که سیاست کلی شرکتشون کیفیت هست نه فروش بیشتر
میخاستم درمورد پی سی پی ها هم بپرسم که دیگه مثل اینکه خسته شد گفت میتونی فردا هم باز سوال کنی

میبخشین که همه جزییات یادم نمونده و خیلی از سوالات رو شاید یادم رفت بپرسم چون حدود 10 دقیقه یه ریز صحبت کردم و موخم داششت هنگ میکرد و توی ترجمه هم نمیشه خود دقیقا مفهوم محاوره ای رو انتقال داد سعی کردم رسمی تر بیانش کنم
در کل قانعم کرد اما بابام میگه هیچکس نمیگه ماست من ترشه!!!
به هر حال میگفت اگه خیلی کیفیت ها فرق میکنه پیگیری میکنن

سعی کردم تا اونجا که فهمیدم و یادم بود بیان کنم
دفه بعد هم اگه سوالی داشتین دقیقا بگین میپرسم
داداش همین عکس کرنو گرافی و عکس رنگ زاج را براشون بذار تا دیگه خودشون را مظلوم نشان ندهند. من با فکسی که از خودشان دیدم قبول نمیکنم همه ساخت المان باشد/در صورتی که همه میدانیم المانی ان هم در بازار موجوده اما انهایی که بی کیفیت تر هستند تعدادشان بیشتر است. . و در اخر برای استعلام شماره بدنه پستهای قبل و جوابیه دیانا موجوده که شماره بدنه گامو دادایم و میگه دیانا ساخت المانه.خخخ و در مورد قنداق بله وقتی یک کارخانه میگوید قنداق چوب گردو است همه چوب گردو است نه اینکه یک مدل گردو ویک مدل مثلا درخت تبریزی خخخ. منظور از تفاوت قنداقها چوب انها است. به هر حال هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترشه. ممنون از زحمتت شاهین جان. اما مستندات کرنو گرافی در همین سایت موجوده که دیانا در ایران با 2 الی 3 کیفیت به فروش میرسد. و هیچ یک مثل دیگری نیست.چرا محصولات انها به نام برند ار دبلیو اس که برای امریکا است اینگونه نیست؟ کارخانه ایی که به قول خودش هدفش فقط کیفیت است ایا فقط بی کیفیت ان به دست ما میرسه؟. پس چرا در برندی مثل کراسمن بنجامین اینگونه نیست؟و همه با کیفیتن. حتی مدلهایی که در چین مونتاژ میشوند و با افتخار و رنگ طلایی حک کرده بنجامینه ساخت چین. و انهایی هم که مال امریکا هستند نوشته مال امریکا.اما کیفیت انها و دقت وقدرتشان یکی میباشد.حتی زاج محصولات ترکیه و کره همه یک رنگ و با یک کیفیت هستند و همه یک نوع و یک سرعت و کیفیت. تو این دنیا فقط مال دیانا فرق داره هر کدام با دیگری؟ انها به نظر من نمیخواهند اسرار بازارشان فاش شود تا فروششان کاسته نشود. شما در امریکا یک دیانا پیدا نمیکنی که رنگش و کیفیتش و قدرتش با دیگری متفاوت باشد. اما در دبی و ایران همه با هم فرق داره محصولات دیانا. به هر حال من به شخصه تمام گفتار انان را قبول ندارم از جوابیه سریال گامو انها معلومه که دروغ میگن انها فقط میخواهند به همه بگن دیانا فقط المانه. اتفاقا نظارتی هم ندارن اگر داشتن زحمت چک کردن شماره سریال را به خودشان میدادن و در عرض 10 دقیقه از تو کامپیوترشان با یک سرچ ساده میفهمیدند که سریال بدنه مال دیانا نیست.اما با افتخار شماره بدنه گامو را که دادیم میگه دیانا ساخت المان است.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
لینک مرجع