انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
واقعا اگر بشه حیوانات مزاحم رو بصورت صحیح دفع کرد خیلی خوب میشه.
به هنگام شکار کبک بودم که شغالی مزاحم شد و به ناچار زدمش و دار فانی را وداع گفتند ایشان !
برخی دستگاه ها هستش ولی تست نکردم ببینم جواب میدن یا نه
(2015-07-31 04:53 PM)saeidx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واقعا اگر بشه حیوانات مزاحم رو بصورت صحیح دفع کرد خیلی خوب میشه.
به هنگام شکار کبک بودم که شغالی مزاحم شد و به ناچار زدمش و دار فانی را وداع گفتند ایشان !
برخی دستگاه ها هستش ولی تست نکردم ببینم جواب میدن یا نه

داداش یکم آهسته تر Khansariha (399) کلآ همه چی رو شکار میبینیا !!!
منظور از آفات خطرناک .... موش و تشی و .... نه کبک و شغال و...
این پستها رو حذف کن تا همه ی مارو به فنا ندادی!
داداشت ...سیدKhansariha (8)
این پست چند دقیق بعد حذف میشه
(2015-07-31 12:40 PM)Kalashnikov نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-07-31 02:35 AM)BARZOV نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.

با سلام و احترام.

(2015-07-31 02:35 AM)BARZOV نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما اگه توی قلمرو سگ باشین مثلا وارد حیاط صاحب سگ بشین و بهتون حمله کنه سمج تر میشه ولی توی بیرون راحت تر میشه فراریش داد.

1- سمج تر نمیشه ، حالت تهاجمی بیشتری به خاطر جای کمتر میگیره و کنترل کردنش سخت تر میشه و اتفاقا توی بیرون به خاطر باز بودن جا و اینکه سگ کلا آزاده و بهتر میتونه از هر طرف حمله کنه ، فراری دادنش سخت تر هست ، البته ناگفته نماند ، معمولا کار به اینجا نمیکشه ( دوستان در مورد انواع سگ بیشتر تحقیق کنند چون تو زمان حمله سگ ، اطلاعاتی که از نوع سگ دارین خیلی کمکتون میکنه ) اگر از نوع هایی مثل سگ گله و یا دوبرمن باشه کار خیلی سختر میشه و فقط باید کشت.

بسته به نوع و تربیت سگ باید باهاش برخورد کرد. این سگ های معمولی که توی روستاها یا همراه گله ها هستن را راحت میشه دور کرد.

2- قسمت اول حرف های شما در جمله بالا تائید میشه ولی قسمت دوم نه ! چرا ؟ چون بر خلاف حرف شما سگ های گله بسیار تهاجمی تر از سگ های سوسول شهری هستند ! فقط همین قدر عرض کنم یک مورد برخورد دو سال پیش داشتم با این نوع سگ ، یک شماره 2 تقدیم کمرش کردم که دیدم هنوز داره به طرفم میپره که یک شماره 2 دیگه تقدیم صورتش کردم و کلا کلش پوکید و چقدر حال کردم.

یکی اینکه بشینید و آرام بمونین اینطوری سگ کمی پارس میکنه و آرام میشه بعدش میاد از کنارتون رد میشه و میره.
یا با چوب و سنگ و کوبیدن پا به زمین فرایش بدین.

3- کاملا اشتباه هست ! با نشستن در مقابل سگی که قصد حمله داره و مخصوصا اگر گله باشه ، به سگ القا می کنید که ضعیف هستید و کوتاه آمدید و اینجوری کار رو برای حمله سگ راحتر می کنید و از کنارتون هم به این راحتی رد نمیشه مگر موارد بخصوص که از اول قصد حمله نداشته ! در اینطور مواقع که سگ داره بهتون حمله میکنه اگر اسلحه همراهتون هست بزنید نابود کنید و شک نکنید ، یک نمره 2 تقدیم کلش کنید و خلاص ! و یا با هر چیزی که دم دستتون هست حمله کنید.

ضمنا اونی که پا به زمین میکوبه بلا نسبت دوستان ، گاو خشمگین هست نه آدم در مقابل سگی که میخواد تیکه تیکتون کنه که فایده ای هم فکر نمیکنم داشته باشه .

اگه هم توی حیاط کسی بودین و سگ دست بردارتون نبود آروم آروم عقب برین و با کوبیدن پا به زمین نزارین سگ پر رو بشه و کم کم از محدوده اون خارج بشین و صاحب سگ رو صدا کنید.

4- این کار بی فایده هست و سگ هم آدم نیست که پر شدن براش معنی داشته باشه ، آروم آروم عقب رفتن هم به سگ القا میکنه دارین فرار میکنید و پا به زمین کوبیدن هم تاثیر چندانی در این گونه مواقع نداره ! و تا شما بیایید صاحب سگ رو صدا کنید و مثلا سگی که به شما حمله میکنه از نوع دوبرمن باشه ، جراحات جدی بر میدارید ، سعی کنید در اینطور مواقع اول با یک لگد مستقیم و محکم بصورت سگ گیجش کنید و از اولین بلندی نزدیکتون بالا برین ، حتی شده به حملاتتون و لگ زدنتون ادامه بدید و یا با هر چیزی که دم دستتون هست حمله کنید ، اگر هم دید عرضه حمله رو ندارید کلا فرار کنید و اینهم شانس خودتون یا میگیرتتون و یا در میرین !

اینم بگم نزدیک بعضی سگها نباید شد واقعا میگم.

خدا نکنه سگی آدمی رو بگیره ولی اگه سگ طرف رو گرفت آخرین راه اینه که با مشت و لگد محکم بزنه به سر و صورت سگ اگه دیگه هیچ چاره ای نبود باید پاهاشو با دستهاش بچسبونه به شکمش و سر و صورت و شکمش رو از آسیب سگ یا حیوان دیگه در امان نگه داره.

کاملا درسته ولی یک قسمت در ناحیه سر سگ هست که با فشار دادنش سگ فکشو آزاد میکنه که الان یادم نیست ، دوستان تحقیق کنند که این مورد خیلی بدردشون میخوره.

خدا نکنه این اتفاق ها برای کسی بیافته ولی دونستن این راهکار ها ضرری نداره.Khansariha (8)Khansariha (48)

5- کاملا درسته ولی راهکارهای درست !
قدیما با چوب دستی مردم گله گرگ را دور میکردن حالا یا گرگا بی غیرت بودن یا آدما با غیرت بودن.Khansariha (367)

6- درسته ولی اینجوری هم که شما میگین نیست ! خیلی ها اون دوران کشته میشدند و یا گزاز و هاری میگرفتند و بعدا فوت می شدند که به خاطر شرایط اون دوران و اینکه خبر ها پخش نمی شد و یا سواد و دانش الان نبود ، این موارد رو میچسبوندند به موارد خرافی و غیره .
در مقابل حمله گرگ اگه تنها بودین و اگه وسیله نداشتین یا توان مقابله رو نداشتین حتما برین بالای درخت یا جانپناه.
اگه همراهی که میتونه از خودش دفاع کنه داشتین میشه گرگ را با چماق دور کرد ولی سریعا از منطقه دور بشین چون با تعداد بیشتر برمیگردن مخصوصا اگه یکیشون را کشته باشین.

7- قسمت اول حرفتون تائید میشه ولی دوم نه ! چرا ؟ چون با کشتن سر دسته گرگ ها به خاطر اجتماعی بودن این گونه کلا گروه تا اینکه سردسته جدید و قویتری پیدا کنه از هم می پاشه و همه تا حدودی متفرق میشن و ضمنا گرگ ها آدم نیستن برن به هم دیگه خبر بدن که بدو بیا سردسته رو کشتن !
و اما در مورد شغال جالبه که شغال هم به انسان حمله میکنه ولی در شرایطی که گله باشه و شخص یا اشخاص توی قلمروشون باشن.
باید حالت تدافعی گرفت و بعد با روشن کردن آتش یا چراغ قوه یا چراغ موبایل دور میشن و کلا زیاد مالی نیستن.

8- اشتباه هست ! شغال بر خلاف نظر عوام ، بسیار حیوان تهاجمی و شجاعی هست که حتی یکیشون میتونه راحت آدم رو از پای در بیاره و به نظر من خیلی باید حواستون به حیوان باشه ، چون اگر تصمیم به حمله بگیره ، تنهایی هم شده حمله میکنه ، اگر چه در اکثر اوقات گروهی حمله کردن رو به تنهایی حمله کردن ترجیح میدهند .

روشن کردن آتش خوبه ولی چراغ قوه یا چراغ موبایل چندان تاثیری نداره و بازم میگم در اینگونه موارد که حس کردید میخواد حمله کنه ، شک نکنید یک شماره 2 به کله و خلاص ! و اگر اسلحه نداشتید با چاقو و یا هرچیز دیگری حمله کنید و دعا کنید بدون حمله ختم بخیر بشه.

در جاهایی که مار امکان داره باشه و برای کمپینگ به اونجا رفتین دور تا دور جایی که هستن نفت بریزین یا اگه نبود ببینین اون اطراف اگه پونه روییده باشه بچینید لهش کنین و اون اطراف بریزین.

مورد بالا رو من اطلاعی ندارم و نمی تونم نظر بدم ولی امیدوارم همین جوری که شما میگید باشه.

ضمنا من فقط خواننده هستم ولی بعضی جاها که مطالب با جان افراد در ارتباط هست و ممکنه با اطلاعات اشتباه خدایی نکرده برای دوستان مشکلی پیش بیاد ، جهت یادآوری مطلب مینویسم وگرنه من حال نوشتن ندارم.

شاد و سربلند باشید.

ممنونم.

سلام.Khansariha (8) آقا به خدا چیزهایی که نوشتم را تجربه کردم اینطور نیست که بیام جک تعریف کنم یا هر چی ذهن خلاقم ساخت را برای شما بازگو کنم!

دوست عزیز من تقریبا هیچ حرفی در مورد سگ های نژاد خارجی و تربیت شده نزدم و بحثم بیشتر روی همین سگ های معمولی بود. اتفاقا به این اشاره کردم که باید بسته به نوع و تربیت سگ باهاش رفتار کرد ولی وارد بحث تخصصی چگونگی رفتار با فلان نژاد و فلان مدل تربیت نشدم. حتی اینم محض احتیاط گفتم که نباید نزدیک بعضی سگ ها شد چون بعضی از همین سگ های معمولی ایران واقعا کله شق و وحشی هستن.
شما تاکید زیادی روی کشتن دارین این اصلا کار خوبی نیست البته تا جایی که بتونین بدون کشتن خطر را دور کنین. به خدا با چشمم دیدم که صاحب سگ گله ای که کشته بودنش داشت زار زار گریه می کرد سگ هم اکثرا از روی احساس وظیفه حمله یا دفاع میکنه دیگه اینطور هم فکر نکنید که حیوان ها عقل و شعور ندارن حتی همین که میگن سگ باوفاست هم به خاطر حس وابستگی سگ به صاحبش هست که نشون میده حیوانات هم احساس دارن.

1- توی محیط آزاد سگ چون راه بیشتری برای فرار داره راحت تر دور میشه. اگه توی محیط بسته باشه از روی ناچاری برای دفاع از جان حمله میکنه ضمن اینکه توی حیاط صاحبش که قلمرو خودشه مطمینا با غیرت تر با شما برخورد خواهد کرد.

2- من درمورد سگهای ولگرد یا خانگی شهری صحبت نکردم! شما هم نباید با کشتن یک سگ وفادار به گله که در حین انجام وظیفه جانشو از دست داده انقدر خوشحال بشین.
کشتن آخرین راه برای دور کردن سگ(غیر هار) هست. با چماق و سنگ و دست خالی و پا کوبیدن هم میشه سگ را دور کرد.(سگ های معمولی ایران-لطفا همه چیز را با همه چیز قاطی نکنید)

3- رفتار شما به نسبت رفتار سگ خواهد بود راهکاری که میگم کاملا عملی هست حتی دوستان هم در تاپیک حمله حیوانات بهش اشاره کردن. خواهش میکنم انقدر روی کشتن تاکید نکنید اعتماد به نفس کاذب دارین به مردم القا میکنید بدآموزی هم داره.
ضمنا انسان از رفتار حیوانات چیزهای زیادی یاد گرفته. یعنی چی که پا کوبیدن کار گاو خشمگینه؟ پس شنا هم فقط کار لاکپشت هست؟Khansariha (399)

4- بازم میگم بحث دوبرمن رو اصلا به میان نیارین.خخخ مثل اینکه علاوه بر توضیح یه سری راهکارها باید چگونگی تکامل عقلی حیوانات رو هم شرح بدیم.خخخ سگ عقل داره,سگ میفهمه, خودتون میگین عقب عقب رفتن باعث میشه سگ فکر کنه دارین فرار میکنین خب عزیز دل همین دیگه, سگ اعتماد به نفس پیدا میکنه(پر رو میشه) دیگه خودتونم به این اشاره کردین!
ضمنا آروم آروم عقب عقب رفتن را من گفتم نه اینه پا به فرار بگذارین! یعنی عقب نشینی صلح آمیز.

5- راهکار درست!

6- بله با چوب دستی گله گرگ دور می کردن نه هیچ تفنگی بود و نه نمره 2 ای! البته که به تنهایی کار سختی میشه و تقریبا غیر ممکن ولی دوتایی شده.

7- شما به اجتماعی بودن و سر دسته بعدی تعیین کردن و از هم پاشیدن گله گرگ ها اشاره کردین که نشانه های یک جامعه ی تکامل یافته هست و گویای عقل و شعور گرگ هاست! بعدش میگین گرگ ها آدم نیستن! بله آدم نیستن ولی گرگ هستن و بسته به محیط و شرایطی که دارن راهکارهایی را برای بقای بهتر یاد گرفتن اونها باهم متحد شدن و گله تشکیل دادن با هم حرف میزنن و رییس گله تعییر میکنن و با استراتژی های خاصی به گله های ما انسان های اشرف مخلوقات حمله میکنن و با دست پر بر میگردن.

8- به خدا حیف اون نمره 2 ای که رو شغال ترسو حروم بشه. دیگه دوستان در پست های بعد از شما بهتر توضیح دادن.

مخلص شما و دوستان.Khansariha (8)
4- بازم میگم بحث دوبرمن رو اصلا به میان نیارین.خخخ مثل اینکه علاوه بر توضیح یه سری راهکارها باید چگونگی تکامل عقلی حیوانات رو هم شرح بدیم.خخخ سگ عقل داره,سگ میفهمه, خودتون میگین عقب عقب رفتن اعث میشه [b]سگ فکر کنه دارین فرار میکنین خب عزیز دل همین دیگه, سگ اعتماد به نفس پیدا میکنه(پر رو میشه) دیگه خودتونم به این اشاره کردین!
ضمنا آروم آروم عقب عقب رفتن را من گفتم نه اینه پا به فرار بگذارین! یعنی عقب نشینی صلح آمیز.

مخلص شما و دوستان.Khansariha (8)

با سلام.

آقا من گفتم سگ فکر کنه یا به سگ القا می کنید ؟

شما معنی القا کردن رو می دونید ؟

تکلیف بقیه نوشتهاتون معلومه !

کمی بیشتر مطالعه کنید و بر دانش خودتون بیافزایید.

دوست عزیز ، دوستان نمی توانند جون خودشون رو سر تجربیات شما بزارن.

خواهشمندم کمی تامل کنید.

من چیزی در این مورد دیگر نمی نویسم.

سربلند باشید.

ممنونم.
با سلام و خسته نباشید
از تمامی اعضا و کاربران سایت خواهشمند است به صندوق نظرات و پیشنهادات به آدرس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مراجعه و نظرات و انتقادات سازنده خودشون راجع به بهتر شدن و بالاتر رفتن سطح کیفیت سایت عنوان نمایند.قابل توجه عزیزان اینکه نکته نظرات شما برای تیم مدیریت از سطح اهمیت بسیار بالایی برخودرا است و قطعا میتواند نقشه راه سایت در آینده باشد لذا ضروری است نکات مورد نظر با تامل و در نظر گرفتن تمامی جوانب عنوان شود.
با تشکر

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا این داستان کلاغ برا گردوهای امسال زیا. داره کش میاد و هر دم زیادتر میشن. اویزان کردن جنازه کلاغم چون تعداد درختها زیاده و پراکنده نمیشه روش حساب کرد. فکرهایی دارم ولی دوستان نظر بدن تا چنتایی گردو هم گیر ما بیاد. خخخخ
با سلام :
کاربخش جان ، میخوای بایکال درمانیشون کنی روت نمیشه دوست داری از زیر زبون دوستان این حرف دربیاد ؟؟؟؟خخخخخخخخخخ
آواز بخون براشون داداش ، آواز !!!!!!Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)

درسته که بعضی مواقع حیوانات باعث میشن ضرر بهمون بخوره ولی خب اون بندگان خدا هم بالاخره روزی دارند . نمیگم از کاسبی یا روزی مون بگذریم ولی شاید اون 100 تا گردویی که اونها میخورند به نوعی صدقه کشت و کار محسوب بشه .
ما یه باغچه ای داشتیم من معمولا درختهایی رو که میوه شون خیلی بالا بود ویا دست نمیرسید یا...... نردبون نمیگذاشتم برم بالا . میگفتم بیایین بخورید نوش جونتون اگر دوست داشتید ، یه دعایی هم به جون من کنید ...................
البته اینم بگم این قصه با از بین رفتن یک شبه مزرعه زعفرون خیلی تفاوت داره . حالا هرکی خودش راهشو پیدا میکنه دیگه ،
کاربخش جان خیلی مخلصیم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
عزیزی استاد کوهنورد . ما هر وقت روی خطی که شما کشیدی راه رفتیم بالاخره به مقصد و نتیجه رسیدیم. برا همین همیشه مریدیم و قربون اون پشت مو و سیبیل شما هم میریم.
زیاد شدن و با توجه به کم محصول بودن امسال درختان مشکل درست کردن. وقتی هم میان همه میرن سراغ یکی دوتا درخت و تا میبینی کجان اسمون سیاه میشه و ببین چکار میکنن. بایکال درمانی هم یه روشه ولی خداییش من فقط گاهی اونم برای امتحان فشنگها (مثل استاد میرلوحی) یه چنتایی میزنم ولی نه بیشتر. هر چند اهالی التماس دعا از بایکال بنده دارن(دلم براش تنگ شده) ولی بنده کوتاهی کردم خخخخ
پارسال گرگ زده بود به روستا و متاسفانه میرفت سراغ بدبخترین ادمای اونجا و ضربه میزد. خداوکیلی من هر وقت رفتم قسمم میدادن که بیا و بزنشون ولی بنده حاضر شدم با تله امتحان کنم تا تحویل محیط زیست بشن اما محیط زیستیا ترسوندنمون و بعد یه مدت خبر رسید که با تله فک دار یکی گیر کرده و با سلاحی بنام بیل پخ پخ.
برا امسال با بیمه و محیط زیست یه صحبتایی شده ولی بعید میدونم فاییده داشته باشه و با رسیدن سرما بازم اقا گرگه قصه میاد
یادم رفت آوازم اگر بخونی با سر و صدایی که دارن باید دوتا باند بزرگ بزاری و یه سیستم توپ تا شاید فرجی بشه که اونم بعید میدونم
در بالا در مورد کفتار صحبت شد و من یاد یه مسیله افتادم که؛؛اگر فک کفتار بسته بشه راحت میتونه با حرکت گردن هر چیزی رو خورد کنه و از جا در بیاره. به حالت عضلات گردنش توجه کنید متوجه عرض حقیر میشین. فقط یه حسن داره اونم کم بودن و نایاب بودن این حیوان در ایرانه وگر نه!!!!!!!!!!:khansariha (2
0): من جای گازشو دیدم و واقعا وحشتناکه و در مقابلش دهن گرگ ناچیزه. میگن اگر حس کنه که طرفش هوشیاره حمله نمیکنه و منتظر میمونه و این خودش یه شانس فراره حالا چقدر درسته؟؟؟!!خدا داند. خیلی حرف زدم ببخشید
دوستان عزیز
توجه داشته باشید موضوعات مطروحه اخیر داره با تاپیک حمله حیوانات به انسان موازی میشه پس لطفا دقت فرمائید
صحبت شغال شد. این حیوان بی ضرر نیست ولی نسبت به تعدادش کم ضرره. توی روستا وقتی میرم تنها حیوانی که از غروب تا طلوع دیده میشه و صداش میاد شغاله و واقعا نمیشه تعدادش کم کرد چون در هر فصل زایمانش تعداد زیادی توله میاره و تعداد مادها هم زیاده فقط هوشش نسبت به روباه و گرگ کمتره و راحتره تو دید میاد. من با تله سیمی فراوان گرفتم البته خیلیهاش ول کردم رفتن با نمره یک راحت از بین میره و اگر وسواس بیشتر دارین با 36 تایی هم دیگه دیگه. توی باغات نمیشه ولی در مرغ دونی یا اغول یه چراغ روشن میکردیم بیشتر مشکل حل بود. فقط یه بار سر شب چراغ یادم رفت و سه تا بزغاله کوچک خفه کرد که شب بعد با یه نمره یک تلافی شد.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
لینک مرجع