انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
من هم پنجشنبه گذشته برای شکار کبک رفتم به یه شکارگاه پر کبک که از قدیم پاتوقمون بود

چهارتا سگ بهمون حمله کردن
یکی از دوستان در همون نزدیکی به یه کبک شلیک کرد
دیگه تا سه ساعت دیگه که اونجا بودم ندیدمشون
آب شدن رفتن تو زمین
دوستان در این مواقع نیاز به کشتن سگ نیست مثل دوستمون کومن عزیز هوایی شلیک کنید بهتربن گزینه هست
روزی ادم معلوم شده است و نمیشه بالا پایینش کرد. کبک هم بالاخره همون جاهاست و باید پیداشون کرد ولی گاهی تو ی روز کامل نمیتونی یکی هم ببینی ولی مال خودتون هستن و هفته بعد و روز بعد.
سلام.شغالها روشون زیاد شده و حتی تو روز هم پاشون از گلیمشون زیادتر دراز کردن. دوستان دیشب و امروز زنگ زدن و از زیاد بودن و دزدیهای پشت سر هم شکایت کردن. باید چنتایی 36تایی پر کنم و برم اون سرکردهاشون به مبارزه بطلبم.Khansariha (214)Khansariha (214) فقط عیبش اینه که هوا خیلی تو کوهستان سرده مخصوصا اگه قرار به موتور سواری هم باشه. Khansariha (290):Khansariha (290) خداییش راه دیگه هم نمیزارن برامون. گرگ و روباه میشه بخاطر کم بودنشون از لیست خط زد و فراری داد؛ ولی شغال Khansariha (226)Khansariha (226)
سلام
بله واقعا روشون خیلی زیاد شده سمت ما هم الان خیلی زیاد شدن حتی کار ب جایی رسیده ک تو روز میان تو باغ و یکی یکی مرغا رو بلند میکنن . تا سگا هم پارس کنن و منم برم میبینی 80 متری دور شدن .
اتفاقآ امروز صبح اومد ی مرغ شاخدار یا ب قول ما مازندرانیها سیساک رو بردKhansariha (290) البته اینسری اصلآ نتونستم ببینم کدوم طرفی رفته

حدودا یک ساله ک تعدادشون زیاد شده نمیدونم داستان چیه قبلا اینطوری نبود . شب یهو شروع میکنن دست جمعی زوزه کشیدن آدم خوف برش میداره نامردا از همه طرفم صداشون میاد ده تا 20 تا هم نیستن ..
پارسال تله سیمی گذاشتم تو 2 هفته 3 تاشون گیر افتادن بعد دیگه فهمیدن منطقه مین گذاری شدست تا چند ماه پیداشون نبود اما الان دوباره 3 ماهی میشه ک اومدن . چند شبی میشه ک ی سنگر برا خودم تو همون قسمتی ک میان درست کردم و میرم ی یک ساعتی رو اونجا منتظر میمونم
اما هر سری فقط صداشون از 100 متری میاد و خبری نیست فکر کنم بوی باروت تفنگ و آدم رو میفهمن و نمیان

(پارسال میخواستیم بریم جایی خیلی شیک و پیک کردیم و کلی عطر زدیم ب خودمون بعد فقط رفتم باغ ک سگا رو ببندم آقا چشمتون روز بد نبینه اینقدر تغییر کردم و فقط بو عطر میدادم سگا نشناختن آروم آروم با پارس داشتن میومدن سمتم ک با صحبت و صدام فهمیدن منم البته تا آخرین لحظه چپ چپ نیگام میکردن و حالت عادی نداشتن منم دیگه جرات نکردم سمتشون برم و ببندمشون Khansariha (95))
اینسری ی فکری ب ذهنم رسید گفتم اینبارم میخوام برم ، هم خودم و هم تفنگ رو با ادکلن و عطر خفه کنم شاید برا اینام جواب بده
فرصت نمیکنم برم سیم ترمز بگیرم تله درست کنم

ی مشکل دیگه هم نداشتن دید کافی تو شب پشت باغمون زمین شالیزاری و دید وسیعی داره اما تو تاریکی فقط وقتی ک مهتاب کامل، میشه خوب دید
چند وقتیه ی ایده ب ذهنم زده ک دارم وسایلش رو جور میکنم تا درستش کنم اونم ساخت عینک دید در شب
تو خونمون قبلا دوربین مداربسته آنالوگ بود الان سیستم رو جدیدش کردیم اون قدیمی ها کیفیت خوبی برای تشخیص چهره نداشتن
دوربین دید در شبم هست تو اتاقم افتاده چنتا پاور ال ای دی مادون قرمزم گرفتم برای تقویت برد دید در شب ی عینک واقعیت مجازی هم میخوام بگیرم با ی ال سی دی 7 اینچی اندازه موبایل ک بشه توش جا سازی کرد دوربینم وصل کنم روش و تو شب راحت بتونم ببینم بدون اینکه کسی یا چیزی نور مادون رو ببینه
سلام
جناب عظیم مهر شغال زدن دیگه اینهمه تاکتیک نمی خوادKhansariha (48)
کافیه حدود هفت عصر نزدیک محل دفع زباله منظر باشید. خودشون میان.
ببخشید مزاح بود. یه موقع ناراحت نشویدKhansariha (8)
سیستم دید در شبی که گفتید نمونه اش توی یوتیوب هست. البته یه مشکل داره اونهم اینکه نور ال سی دی روی صورت میفته و هم باعث دیده شدن میشه و هم باعث نورزدگی چشم میشه. مگه اینکه توی یه چادر یا اتاقک کمین کنید.
تو فیلم های شکار یک وسیله تقلید صدای جیغ مانند هست که برای جذب کایوت ها استفاده می کنند. نمیدانم روی شغال هم جواب میدهد یا نه. شغال چون عادت دارد زیاد نزدیک جوامع انسانی شود به بوها خیلی توجه نمی کند. برعکس به حرکت خیلی حساس است. شب هایی که در باغ کمین می کردم بارها میشد که شغال تا دو متریم میامد و مرا نمیدید. البته من هم خیلی دیر متوجهش میشدم چون برعکس گراز و تشی که با سر و صدا حرکت می کنند شغال خیلی سبک و بی صدا حرکت می کند. حرکت اولیه اش خیلی انفجاری و سریع است. تا می خواستم برگردم و سمتش نشانه بروم به سرعت فرار می کرد.
این جانور دشمن مرغ است. از ما هم قدیم که مرغ داشتیم چندتایی بردند.
اما تله سیمی خودتان استادید ولی تجربه من این بود که برای جلوگیری از پاره کردن سیم توسط جانور می توانید یک فنر به ته سیم ببندید. مثلا فنر جک متور.
موفق باشیدKhansariha (8)
ما جایگاه دفع زباله نزدیکمون نیست . و حتی اگرم بود نمیرفتم اونجا تا کمین کنم چون نمیدونم اون حیوونی ک میزنم ، تو باغ ما ناخونک میزنه یا نه . اینام حیوونن و ب قول معروف حیوون حالیش نمیشه و همه کاراش غریزی . ما ک حالیمون میشه نباید تا وقتی ک همون حیوون اذیتمون نکرده کاریش داشته باشم
البته این تفکر و نظر منه ، نظر هر کسی هم متفاوت و قابل احترامKhansariha (256)

اون دوربین دید درشب هم واقعیتش فقط برا شغال نیست . انصافآ اگر همچین چیزی داشته باشی حوس نمیکنی بری تو شکار گاها یا مثلآ همین باغ خودمون کمین کنی و ببینی تو شب چ خبره ؟!
البته منم اینقدرا بیکار نیستم ک بیخودی اینکارو کنم ،چون موقعیتش برای من خیلی پیش میاد میتونم انجامش یدم (برای نگهبانی تو فصل برداشت میوه برا جلوگیری از ورود آقایون ناشریف دزد گاهی از شبها میریم نگهبانی)
در مورد نور ال سی دی باید بگم برای همین گفتم از عینک واقعیت مجازی استفاده میکنم تو گوگل سرچ کنید میبینید . این عینک چنتا لنز داره ک وقتی موبایل و یا یک ال سی دی حدودا 5 اینچ رو روش نصب میکنید تصویر رو خیلی واضح میبینید تو حالت عادی اگر موبایل رو نزدیک صورت و چشماتون بیارید چشم نمیتونه تو این فاصله نزدیک فکوس کنه و تصویر تار و باعث درد چشمها میشه
چون این عینک مثل ی جعبه دربستست تمام نور رو تو خودش نگه میداره ک مشکل نور رو تا حد خیلی زیادی رفع میکنه

و بهمون اجازه میده ک دوربین دید در شب رو سرمون نصب بشه مثل دوربینهای نظامی ، نیازی نیست ال سی دی و دوربین رو تو دستامون بگیریم و دستامون آزاد میشه
ایشالله ب زودی درستش میکنم عکساش رو هم آپلود میکنم براتون

در مورد صدا هم حق باشماست اگر صداشون رو از بلندگو قوی پخش کنیم جواب میدن و زوزه میکشن
اکثر غروبها ک صدای اذان از بلندگو مسجد پخش میشه اینهام شروع میکنن ب زوزه کشیدن
سلام
جناب azin mehr به امید خدا دوربین را بسازید. ما هم از تجربیات شما استفاده می کنیم. اتفاقا من هم به فیلمبرداری در شب بسیار مشتاقم. البته امکاناتم تا چند متر بیشتر جوابگو نیست ولی همین ها هم برای فیلمبرداری از موش صحرایی و جوجه تیغی خوب هستند. قصد تهیه نورافکن مادون قرمز داشتم که شرایط هنوز فراهم نشده.
اون دو بیت اول شعر قبلی که گفتم مزاح بود برادر. نکنه ناراحت شده باشید. ما هم تا جانور کاسه صبرمان را لبریز نکند کار به کارش نداریم. فقط خواستم بگویم که شغال خیلی راحتتر از جانورانی مثلا مانند تشی یا گراز به دید می آید.
یک نکته جالب هم هست که وقتی برای مبارزه با جانورانی مانند شغال که ساختار اجتماعی سلسله مراتبی دارند آنها را شکار می کنیم و در واقع نظم قلمروشان را بر هم می زنیم بینشان رقابت شکل می گیرد و این رقابت باعث می شود هم شغال های جدید قلمرو قبلی را تصاحب کنند و هم در صورت شکار شدن جفت آلفا حیوانات رده پایینتر اقدام به تولید مثل می کنند و بعضا باعث رشد جمعیتشان می شود.
موفق باشیدKhansariha (8)
من که وقتی نیاز بشه میزنم والا خیر ولی زدنشون برا من تا اینجا زیاد مشکل نبوده و یه مقدار(هرچی بیشتر بهتر)اشغال گوشت و اشغال مرغ میزارم داخل کیسه پلاستیک و میزارم جای گرم تا کمی عطر و بو مناسب شغال بگیره بعد میزارم جایی که معمولا بعد اذان میان تو روستا و میشینم پشت یه دیوار بلوکی باغ ؛جوری که نور تیر چراغ برق دورتر کمی باهام یاری کنه(داشتن یه چراغ قوه مشتی بدست رفیق همراهت عالیه). 80درصد مواقع یکی و گاهی دوتا هم زدم و بلافاصله با دوستان که از شغالها زخم خوردن یه موتور سواری میکنیم و تو منطقه دور میزنیم و با این کارم میشه گفت 50درصد زدیم. 3_4 سال پیش تو مدت ده دقیقه 3تا بره چند روزه خفه کرده بودن تو یه اغول که درش با تاخیر بسته شده بود منم رفتم و با استفاده از لاشه همون برها تو دو شب 3تا تو کمین زدم و 4تا هم از رو موتور. البته به کسی نگین که بجاش پارسال تو 3شب یکی زدمKhansariha (214)Khansariha (214) کلا اگه زیاد بشن با کمی دقت میشه پیداشون کرد. تله هم حال میده مخصوصا اگه بدونن جایی دو سه بار زدن و بردن ؛رد خور نداره که میان و گیر میکنن. کلا اگه خیالشون راحت بشه تو روز و شب میزنن و میبرن و اگه غفلت کنی خیلی اسیب میزنن. باید زهر چشمی گرفت ازشون. من معمولا با 36تایی میزنم که سریع بکشه ولی با ساچمه یک و دو هم زدم که گاهی با تاخیر میکشه و درست نیست.؛
(2017-02-05 10:54 PM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اون دو بیت اول شعر قبلی که گفتم مزاح بود برادر. نکنه ناراحت شده باشید. ما هم تا جانور کاسه صبرمان را لبریز نکند کار به کارش نداریم. فقط خواستم بگویم که شغال خیلی راحتتر از جانورانی مثلا مانند تشی یا گراز به دید می آید.
......

نه قربان ناراحت چیهKhansariha (48) . اتفاقا درست گفتید برا ی شغال اینهمه دردسر کشیدن برای ساخت همچین وسیله ای نیازی نیست
البته همونطور ک گفتم فقط برای شغال نیست و برای من حداقل وجود همچین چیزی لازم و کاربردی

(2017-02-06 12:01 AM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه مقدار(هرچی بیشتر بهتر)اشغال گوشت و اشغال مرغ میزارم داخل کیسه پلاستیک و میزارم جای گرم تا کمی عطر و بو مناسب شغال بگیره بعد میزارم جایی که معمولا بعد اذان میان تو روستا و میشینم پشت یه دیوار بلوکی باغ ؛جوری که نور تیر چراغ برق دورتر کمی باهام یاری کنه(داشتن یه چراغ قوه مشتی بدست رفیق همراهت عالیه). 80درصد مواقع یکی و گاهی دوتا هم زدم و بلافاصله با دوستان که از شغالها زخم خوردن یه موتور سواری میکنیم و تو منطقه دور میزنیم و با این کارم میشه گفت 50درصد زدیم.
این روش گرم کردن آشغال گوشت هم جالب و 100% جواب میده این سری حتما امتحان میکنمKhansariha (256)
سلام. اشغال گوشت بزار درست بو بگیره و اگه کمی خون ابه هم داشته باشه دیگه عالیه. اگه بتونی تو مسیرشون مقداری طعمه اویزون کنی تو ارتفاع مناسب که هم بوش کامل پخش بشه (زیرش کمی طعمع بزار) و هم راحت شغال نتونه ورش داره بسیار موقعیت بهتری برا شلیک بهت میده مثلا یه درخت .اگه شانست بزنه و کسی گوسفند بکشه عالیه هم خون داری و هم اشغال گوشت فراوان. اگه تفنگ دولول باشه کمی حوصله کن تا یکی بیاد و بقیه رو وسوسه کنه. یکیشون مشغول بشه بقیه هجوم میارن و میشه دوتا راحت زد اگه تک لولم داری گاهی با فشنگ خوب میشه دوتا راحت زد.دید درشب برا شغال ولش کن فقط یه چراغ قوه یا نورافکن دستی خوب با یه همراه هم دل ببر با خودت. البته تیراندازیت هم برا شب زنی باید خوب باشه که حتما هسته. فشنگ 24 یا 36 عددی عالیه؛؛خوب و زود میکشه و زجر نمیده.
من طعمع گذاشتم تو پلاستیک و فردا صبح راهی هستم به روستا. خبرش بهتون میدم.
چه حالی میده که یه دونه هم نبینم یا نزنمKhansariha (214)Khansariha (219)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
لینک مرجع