انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
پس جونده هستش و نباید برای مرغ و خروش مشکلی ایجاد کنه ؛درست میگم. در استان هشت ما میگیم سیخور و دشمن مزرعه زعفران و یونجه هسته و ویران میکنه مخصوصا اگر چنتا باشن. برای پسته هم مشکل سازه و زرر میزنه.
سلام.
شما اگه توی قلمرو سگ باشین مثلا وارد حیاط صاحب سگ بشین و بهتون حمله کنه سمج تر میشه ولی توی بیرون راحت تر میشه فراریش داد.
بسته به نوع و تربیت سگ باید باهاش برخورد کرد. این سگ های معمولی که توی روستاها یا همراه گله ها هستن را راحت میشه دور کرد.
یکی اینکه بشینید و آرام بمونین اینطوری سگ کمی پارس میکنه و آرام میشه بعدش میاد از کنارتون رد میشه و میره.
یا با چوب و سنگ و کوبیدن پا به زمین فرایش بدین.
اگه هم توی حیاط کسی بودین و سگ دست بردارتون نبود آروم آروم عقب برین و با کوبیدن پا به زمین نزارین سگ پر رو بشه و کم کم از محدوده اون خارج بشین و صاحب سگ رو صدا کنید.
اینم بگم نزدیک بعضی سگها نباید شد واقعا میگم.
خدا نکنه سگی آدمی رو بگیره ولی اگه سگ طرف رو گرفت آخرین راه اینه که با مشت و لگد محکم بزنه به سر و صورت سگ اگه دیگه هیچ چاره ای نبود باید پاهاشو با دستهاش بچسبونه به شکمش و سر و صورت و شکمش رو از آسیب سگ یا حیوان دیگه در امان نگه داره.

خدا نکنه این اتفاق ها برای کسی بیافته ولی دونستن این راهکار ها ضرری نداره.Khansariha (8)Khansariha (48)
قدیما با چوب دستی مردم گله گرگ را دور میکردن حالا یا گرگا بی غیرت بودن یا آدما با غیرت بودن.Khansariha (367)
در مقابل حمله گرگ اگه تنها بودین و اگه وسیله نداشتین یا توان مقابله رو نداشتین حتما برین بالای درخت یا جانپناه.
اگه همراهی که میتونه از خودش دفاع کنه داشتین میشه گرگ را با چماق دور کرد ولی سریعا از منطقه دور بشین چون با تعداد بیشتر برمیگردن مخصوصا اگه یکیشون را کشته باشین.

و اما در مورد شغال جالبه که شغال هم به انسان حمله میکنه ولی در شرایطی که گله باشه و شخص یا اشخاص توی قلمروشون باشن.
باید حالت تدافعی گرفت و بعد با روشن کردن آتش یا چراغ قوه یا چراغ موبایل دور میشن و کلا زیاد مالی نیستن.
در جاهایی که مار امکان داره باشه و برای کمپینگ به اونجا رفتین دور تا دور جایی که هستن نفت بریزین یا اگه نبود ببینین اون اطراف اگه پونه روییده باشه بچینید لهش کنین و اون اطراف بریزین.
امسال یک زمین هندوانه به ارزش بیش از یک میلیون تومن به من ضرر زده ، Khansariha (367)
آره دوست عزیز تشی یا به قول ما(سونقره یا بزآنقره) یک جونده بسیار مخرب است که اگه یکیشون بیاد تو زمین زعفران کل زمین فاتحه اش خونداست و هیچ پیازی برای رشد باقی نمیزاره.چون اینجا قطب زعفران جهانه و زعفران خیلی زیاده به همین نسبت تشی هم فراونه . فقط باید با تفنگ شکار بشن وگرنه هیچ حیوانی نمیتونه تشی را بگیره حتی شیر و ببرو . . . تا الا چندتا سگ را در مبارزه با این حیوان از دست دادمKhansariha (226)
(2015-07-31 02:35 AM)BARZOV نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.

با سلام و احترام.

(2015-07-31 02:35 AM)BARZOV نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما اگه توی قلمرو سگ باشین مثلا وارد حیاط صاحب سگ بشین و بهتون حمله کنه سمج تر میشه ولی توی بیرون راحت تر میشه فراریش داد.

سمج تر نمیشه ، حالت تهاجمی بیشتری به خاطر جای کمتر میگیره و کنترل کردنش سخت تر میشه و اتفاقا توی بیرون به خاطر باز بودن جا و اینکه سگ کلا آزاده و بهتر میتونه از هر طرف حمله کنه ، فراری دادنش سخت تر هست ، البته ناگفته نماند ، معمولا کار به اینجا نمیکشه ( دوستان در مورد انواع سگ بیشتر تحقیق کنند چون تو زمان حمله سگ ، اطلاعاتی که از نوع سگ دارین خیلی کمکتون میکنه ) اگر از نوع هایی مثل سگ گله و یا دوبرمن باشه کار خیلی سختر میشه و فقط باید کشت.

بسته به نوع و تربیت سگ باید باهاش برخورد کرد. این سگ های معمولی که توی روستاها یا همراه گله ها هستن را راحت میشه دور کرد.

قسمت اول حرف های شما در جمله بالا تائید میشه ولی قسمت دوم نه ! چرا ؟ چون بر خلاف حرف شما سگ های گله بسیار تهاجمی تر از سگ های سوسول شهری هستند ! فقط همین قدر عرض کنم یک مورد برخورد دو سال پیش داشتم با این نوع سگ ، یک شماره 2 تقدیم کمرش کردم که دیدم هنوز داره به طرفم میپره که یک شماره 2 دیگه تقدیم صورتش کردم و کلا کلش پوکید و چقدر حال کردم.

یکی اینکه بشینید و آرام بمونین اینطوری سگ کمی پارس میکنه و آرام میشه بعدش میاد از کنارتون رد میشه و میره.
یا با چوب و سنگ و کوبیدن پا به زمین فرایش بدین.

کاملا اشتباه هست ! با نشستن در مقابل سگی که قصد حمله داره و مخصوصا اگر گله باشه ، به سگ القا می کنید که ضعیف هستید و کوتاه آمدید و اینجوری کار رو برای حمله سگ راحتر می کنید و از کنارتون هم به این راحتی رد نمیشه مگر موارد بخصوص که از اول قصد حمله نداشته ! در اینطور مواقع که سگ داره بهتون حمله میکنه اگر اسلحه همراهتون هست بزنید نابود کنید و شک نکنید ، یک نمره 2 تقدیم کلش کنید و خلاص ! و یا با هر چیزی که دم دستتون هست حمله کنید.

ضمنا اونی که پا به زمین میکوبه بلا نسبت دوستان ، گاو خشمگین هست نه آدم در مقابل سگی که میخواد تیکه تیکتون کنه که فایده ای هم فکر نمیکنم داشته باشه .

اگه هم توی حیاط کسی بودین و سگ دست بردارتون نبود آروم آروم عقب برین و با کوبیدن پا به زمین نزارین سگ پر رو بشه و کم کم از محدوده اون خارج بشین و صاحب سگ رو صدا کنید.

این کار بی فایده هست و سگ هم آدم نیست که پر شدن براش معنی داشته باشه ، آروم آروم عقب رفتن هم به سگ القا میکنه دارین فرار میکنید و پا به زمین کوبیدن هم تاثیر چندانی در این گونه مواقع نداره ! و تا شما بیایید صاحب سگ رو صدا کنید و مثلا سگی که به شما حمله میکنه از نوع دوبرمن باشه ، جراحات جدی بر میدارید ، سعی کنید در اینطور مواقع اول با یک لگد مستقیم و محکم بصورت سگ گیجش کنید و از اولین بلندی نزدیکتون بالا برین ، حتی شده به حملاتتون و لگ زدنتون ادامه بدید و یا با هر چیزی که دم دستتون هست حمله کنید ، اگر هم دید عرضه حمله رو ندارید کلا فرار کنید و اینهم شانس خودتون یا میگیرتتون و یا در میرین !

اینم بگم نزدیک بعضی سگها نباید شد واقعا میگم.

خدا نکنه سگی آدمی رو بگیره ولی اگه سگ طرف رو گرفت آخرین راه اینه که با مشت و لگد محکم بزنه به سر و صورت سگ اگه دیگه هیچ چاره ای نبود باید پاهاشو با دستهاش بچسبونه به شکمش و سر و صورت و شکمش رو از آسیب سگ یا حیوان دیگه در امان نگه داره.

کاملا درسته ولی یک قسمت در ناحیه سر سگ هست که با فشار دادنش سگ فکشو آزاد میکنه که الان یادم نیست ، دوستان تحقیق کنند که این مورد خیلی بدردشون میخوره.

خدا نکنه این اتفاق ها برای کسی بیافته ولی دونستن این راهکار ها ضرری نداره.Khansariha (8)Khansariha (48)

کاملا درسته ولی راهکارهای درست !
قدیما با چوب دستی مردم گله گرگ را دور میکردن حالا یا گرگا بی غیرت بودن یا آدما با غیرت بودن.Khansariha (367)

درسته ولی اینجوری هم که شما میگین نیست ! خیلی ها اون دوران کشته میشدند و یا گزاز و هاری میگرفتند و بعدا فوت می شدند که به خاطر شرایط اون دوران و اینکه خبر ها پخش نمی شد و یا سواد و دانش الان نبود ، این موارد رو میچسبوندند به موارد خرافی و غیره .
در مقابل حمله گرگ اگه تنها بودین و اگه وسیله نداشتین یا توان مقابله رو نداشتین حتما برین بالای درخت یا جانپناه.
اگه همراهی که میتونه از خودش دفاع کنه داشتین میشه گرگ را با چماق دور کرد ولی سریعا از منطقه دور بشین چون با تعداد بیشتر برمیگردن مخصوصا اگه یکیشون را کشته باشین.

قسمت اول حرفتون تائید میشه ولی دوم نه ! چرا ؟ چون با کشتن سر دسته گرگ ها به خاطر اجتماعی بودن این گونه کلا گروه تا اینکه سردسته جدید و قویتری پیدا کنه از هم می پاشه و همه تا حدودی متفرق میشن و ضمنا گرگ ها آدم نیستن برن به هم دیگه خبر بدن که بدو بیا سردسته رو کشتن !
و اما در مورد شغال جالبه که شغال هم به انسان حمله میکنه ولی در شرایطی که گله باشه و شخص یا اشخاص توی قلمروشون باشن.
باید حالت تدافعی گرفت و بعد با روشن کردن آتش یا چراغ قوه یا چراغ موبایل دور میشن و کلا زیاد مالی نیستن.

اشتباه هست ! شغال بر خلاف نظر عوام ، بسیار حیوان تهاجمی و شجاعی هست که حتی یکیشون میتونه راحت آدم رو از پای در بیاره و به نظر من خیلی باید حواستون به حیوان باشه ، چون اگر تصمیم به حمله بگیره ، تنهایی هم شده حمله میکنه ، اگر چه در اکثر اوقات گروهی حمله کردن رو به تنهایی حمله کردن ترجیح میدهند .

روشن کردن آتش خوبه ولی چراغ قوه یا چراغ موبایل چندان تاثیری نداره و بازم میگم در اینگونه موارد که حس کردید میخواد حمله کنه ، شک نکنید یک شماره 2 به کله و خلاص ! و اگر اسلحه نداشتید با چاقو و یا هرچیز دیگری حمله کنید و دعا کنید بدون حمله ختم بخیر بشه.
در جاهایی که مار امکان داره باشه و برای کمپینگ به اونجا رفتین دور تا دور جایی که هستن نفت بریزین یا اگه نبود ببینین اون اطراف اگه پونه روییده باشه بچینید لهش کنین و اون اطراف بریزین.

مورد بالا رو من اطلاعی ندارم و نمی تونم نظر بدم ولی امیدوارم همین جوری که شما میگید باشه.

ضمنا من فقط خواننده هستم ولی بعضی جاها که مطالب با جان افراد در ارتباط هست و ممکنه با اطلاعات اشتباه خدایی نکرده برای دوستان مشکلی پیش بیاد ، جهت یادآوری مطلب مینویسم وگرنه من حال نوشتن ندارم.

شاد و سربلند باشید.

ممنونم.
در مورد شغال من فقط یه بار دیدم حمله کنه اونم بلافاصله بطرفش هر دوتاشون حمله کردیم و انها هم زدن بچاک. شغال یا توره (اطراف ما میگن) نسبتا ترسو هستن ولی پاش بیفته بدشون نمیاد یه حالی بگیرن. در حالی که اطراف ما پر شغاله یعنی پره و میشه فرارشون داد ولی دیگر سگ سانان مثل گرگ و سگ داستانشون جداست
من هم زیاد با شغال روبرو میشم...
اگر یدونه باشه که مثل گربه فرار میکنه
اگر دوتا باشن مدتی نگاه میکنن و بعد خیلی بیخیال میرن
اگر بیشتر باشن فاز مرض ریختن بهشون میگیره!! اون هم کافیه آدم یه ترس بهشون بده مثلا پرت کردن سنگ یا داد وفریاد زدن و دویدن به سمتشون......همه با هم فرار میکنن!!!
خییلی کم پیش میاد بیشتر از دوتا باشن برخلاف گرگ افرادی کار میکنن.معمولا تنها هستن و در فصل جفتگیری ، معمولا جفت دیده میشن
نمیدونم حالا شغال های ما اینطوری هستن یا همه همینطوری هستن چون چند سالی هست شغال های زیادی توی جاده منهدم شدن احتمالش هم هست که یه ترس کلی در وجودشون از انسان داشته باشن
ولی در طبیعت وحشی هیچ چیز قابل پیشبینی نیست
عاقا هر وقت شغال دیدین ، اسم منو بگین .... همه پا به فرار گذاشته ، به پشت سرشون هم نگاه نمیکنن( یبار امتحان کنیدKhansariha (399))
.جدا از مزاح شغال های منطقه ی ما که فقط فرار میکنن ...
.
در مورد سگها هم قضیه بسته به نوع و نژاد سگ ، متفاوته! یعنی سگ گله همیشه اول به آدم هشدار میده( با غر و لند) اگه توجه کردی و نزدیک نشدی ... "که هیچی" اگه توجه نکردی... Khansariha (192)
.
چند وقت پیش یه سگ بزرگ که تو یک ویلا زنجیر بود و همیشه با پارس های وحشتناکش آرامش ماهیگیری ما رو بهم میزد ...ولی چون زنجیر شده بود ، بیخیال از 7-8متریش رد میشدیم . تا اینکه زنجیر پاره کرد و با سرعت تمام شروع به دویدن بسمت ما کرد . من که سوار موتور بودم ، چشمام مثل وزغ از کاسه زده بود بیرون و از ترس آب دهنم خشک شده بود، موهای تنم هم سیخ شده بودKhansariha (403) ... نمی دونستم چیکار کنم. دوستم که پشت ترک موتور سوار بود فقط میگفت: یاابالفضلKhansariha (304) و باعث میشد من کنترل خودمو از دست بدم.... خلاصه جوگیر شدم و کوبیدم رو ترمز و سریع پیاده شدم و داسی که تو خورجین بود رو ورداشتم و با تمام سرعت بسمت سگ دویدم. به 5-6متری سگ که رسیدم ناگهان سگ ترمز کرد و با همون سرعتی که اومده بود شروع به فرار کرد...Khansariha (214)
از اون روز به بعد هر سگی رو که ببینم ، بی اختیار بهش حمله میکنم ... تا حالا که جواب داده ... مگه اینکه سگه ، خر هم باشه! که اون دیگه بمن ربطی نداره و مشکل سگه ستKhansariha (399)
بیخود نیست که میگن: بهترین دفاع حمله ست" هرچند واسه فوتبال گفتن! خخخخخ
با سلام
این روش حمله جواب میده من چند وقت پیش با ماشین از یه ده رد شدم که یه سگ بزرگ با پارس وسرعت به سمت ماشین وسمت خودم حمله ور شد من هم با چنتا از دوستان بودم زدم رو ترمز و در رو باز کردم سگ با زوزه کشان چنان پا به فرار گذاشت که باید بودین ومیدیدین اقا من و رفقا بی اختیار تو عمرمون اینقدر نخندیدیم هنوز هم یادش میفتم خندم میگیره
دوستان همه سگ ها به غیراز سگ های تربیت شده که برای این نوع رفتار اموزش دیدن . وقتی دنبالتون گذاشتن اگر فرار نکنید میترسند و فرار میکنند خصوصا زمانی که دستتون رو به حالتی بکنید که احساس کنه میخواهید به سمتش چیزی پرتاب کنید Khansariha (8)
بزارید یکم درباره کفتار بحث کنیم.کفتار یه حیوان بسیااااااااااااار قوی و وحشیه که اگه بهتون حمله کنه در صورتی که تفنگ نداشته باشین کارتون تمومه الفاتحه.مثل سگ نیست که نترسی یا بهش حمله کنی کاری باهات نداشته باشه. من تو مستند های راز بقا جنگ و جدال این حیوون رو با شیر دیدم.به راحتی یه کفتار بالغ میتونه یه شیر رو از پا در بیاره. خلاصه اگه کفتار بهتون حمله کرد اولین کاری که میکنین اشهد رو میگین خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخKhansariha (214)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
لینک مرجع