انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
اگه تفنگ ساچمه زنی دارین براشون در چند جای باغ طعمه ارزون بپاشین
اینجا تو شمال برنج های خیلی خیلی خورد شده ارزونه طرف شما اگه گندم یا ارزن یا هرچیزی فراوون باشه خوبه با اگه نبود تشریف ببرید نانواییها نان های مونده و خشک دیروز رو کیلویی بهتون میفروشن داخل تشت های بزرگ در چند جای باغ اینهارو تو آب قشنگ خیس کنید که حسابی نرم بشن
بعد یه جوری که دید نداشته باشن به شما با ساچمه 7 یا 8 یا 6 بهشون شلیک کنید
دیگه چاره ای نیست اینا خدایی نکرده شمارو از نون خوردن نندازن
ما هم باغ داریم میدونم چقدر سخته به خصوص دیدن خستگی پدرم شبها بیشتر منو تحت تاثیر قرار میده نمیشه الان تو این موقعیت به فکر حفاظت از محیط زیست بود. شما به فکر خودت باش گفتی سم و کود و.... یاد قدیم افتادم باغداری شغل شریف ولی بسیار سختیه
ولی یادم رفت بگم جای طعمه ها نباید جابجا شه که اونها عادت کنن
ببخشید زیاد حرف زدم ببخشید دوستان دلم پر بود خخخخخخ
سلام،اخ اخ اخ،بچه بودم جلو چشمم دسته ای رو درخت انگور قرمز کوچیکا نشستن ،چند دقیقه ای لختش کردن،تا 5 متری شون رفتم نترسیدن و اخر من ترسیدم.ساری که شما فرمودید سلیقه عجیبی در اولویت بندی انتخاب غذا داره.اینجا فصل شکار اینها بیشتر از برنج رو زمین دنبال گله گاو میگردن(برای خوردن پشه وحشرات اطراف گاوها)،گاو میبینن فرود میان،جمع میشن،طوری محو خوردن حشرات و برنج باهم میشن که واقعا تا 5متری میشه رفت و ول کن داستان نیستن ،واسه همین برای زدن با ساچمه زن مشکل داریم که چطور از گاو ها دورشون کنیم که ساچمه هم خوب باز بشه هم به گاو نخوره.میزدیم15، 20تا میمردن ،الباقی فرار،ولی یک ساعت دیگه دوباره 4،5 تایی میومدن و جمع میشدن.باشکار و کشتن بیخیال نمیشن اما با صدای شلیک یا شبیه این ،حداقل یک ساعتی دور میشن.ضمنا ساعت کاریشنم زیاده،از صبح اول وقت تا دم غروب.انشالا زودتر درو کنید تا بیشتر متضرر نشدید ،شاد و سلامت باشید.
(2016-08-06 10:41 AM)mhas نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر همگی.
دوستان ما یه باغ انگوری تو اراک داریم خیلی بزرگه.تقریبا یه هکتار.کسایی که باغ دارن میدونن باغ انگوری چقدر زحمت داره.متاسفانه این روزا به علت دلال بازی قیمت غوره و انگورش خیلی مفته.کیلویی هزار تومنم از ما نمیخرن که لااقل خرج باغ اسبارش در بیاد.حالا خرجای دیگش به درک(مثه کود سم موتوراب حرص)اراکم ماشالا هزار ماشالا که معدن انواع و اقسام الودگی و بیماری شده برا باغا.حالا تو این گیرودار و زحمت چیزی که بیشتر از همه ازار میده مارو اینه که دقیقا موقع برداشت انگور کشمشی ها که میرسه نمیدونم از کجا سروکله گنجشک سیاه(سار)ها از کجا پیدا میشه.بقدری دقیق عمل میکنن که انگار یه نفر زنگ زده بهشون گفته پاشید بیاید باغ اماده شده برا درو!!!الان سه چهار سالم هست پیداشون شده.بقدری این نامردا زیادن که وقتی بلند میشن اسمون سیاه میشه.یعنی فقط کافیه یبار بشینن رو باغ 2 دقیقه بمونن و بپرن.دیگه خبری از انگور نیس.یا گامل خوشه رو میخورن یا نصفه میخورن دیگه قابل فروش نیس.انقدرم خوش خوراکن که فقط انگور بدون هسته میخورن.هسته دار اصلا لب نمیزنن یا طوری یه گاز ازش میزنن که هستش باقی میمونه به خوشش.نوبتی میریم نگهبانی میدیم که فقط نشینن.پارسال یه روز یکی اقوام فوت کرد نتونستم برم.فرداش رفتم دیدم انگار با لودر تو باغ مسابقه درگ بوده.حتی یه خوشه سالم نمونده بود برا خوردن.تا جایی که تونسته بودن خورده بودن بقیشم دون کرده بودن ریخته بودن توی موها.اگه کسی میتونه یه کمکی به ما بکنه.ممنون

سلام
حاجی از دلال و زحمت باغ انگور گفتی داغ دلمون تازه کردی.
متاسفانه این حمله چند گونه از گنجشک سانان یک مشکل عمومی شده! البته توی منطقه ما تقریبا فقط انگور یاقوتی مورد هجوم قرار میگیره و بقیه انگورهای معمول منطقه چندان ضرر اقتصادی نمیبینن، بیشتر ضرر هم از سمت گنجشک معمولی پیش میاد.
واقعیتش اینه که شکار با ساچمه زنی فکر نکنم زیاد کارساز باشه، علاوه بر اینکه با توجه به ارتفاع کم انگور احتمالا شما مجبور میشی توی ارتفاع پایین شلیک کنی، باغات هم معمولا کنار هم هستند و کلا تیراندازی خطراتی داره که باید خیلی مراقب بود.
یکی از راه هایی که دیدم اینه که میان توی باغ زنگوله هایی آویزون میکنن و این زنگوله ها با نخ بهم وصل هستند، بعد هر از چند گاهی اینارو تکون میدن، گاهی در اثر باد یا خود پرنده زنگوله به صدا میاد؛ این روش بد نیست و جواب میده اما باید دائم یکی حضور داشته باشه و اینکه برای باغ های بزرگ کار سخت میشه و شاید امکانش نباشه!
توی باغ ما چون تعداد انگور یاقوتی کمه، من خودم با استفاده از خار روی انگورهارو میپوشونم که تا حدود 70-80 درصد موثره، اما باز هم این روش برای باغ بزرگ خیلی سخت یا غیر ممکنه.
............
یک روش دیگه که البته برای گنجشک تاحالا ندیدم استفاده بشه اما ممکنه کارساز باشه، اون هم استفاده از مواد دور کننده؛ حالا به امتحانش می ارزه، شیره انغوزه با اون بوی شدیدش خیلی از حشرات و حتی حیونهارو دور میکنه، حالا شما میتونی مقداری رو داخل آب بریزی و بعضی جاها بپاشی ببینی موثر هست یا نه؟ البته نباید روی خوشه انگورها بپاشی چون در این مرحله ممکنه غیر قابل مصرف بشن.
این مطلب که میگن اگه کلاغ رو شکار کنی و لاشه اون رو آویزون کنی واسه چند روز تاثیر داره ولی دوباره بعد چند روز برمیگردن و روز از نو روزی از نو
فکر کنم بهترین کار این باشه که تو یه هفته هر روز چنتاشون رو شکار کنی و توی باغ طوری آویزون کنی که تو دید همه کلاغ ها باشه با این کار شاید دست از سر باغتون بردارن. البته شاید
با تشکر از دوستان طالب امولی .حسین. شرود و کومن که لطف کردن جواب دادن.با ساچمه زن اصلا فایده نداره .بلند میشن یه دور تو هوا میزنن دوباره همونجا میشینن رو زمین.یه جوری رفتار میکنن انگار میگن بابا دمت گرم خوشمون اومد بعدی رو بنداز حال کنیم.(شوخی).البته بیفایده هم نیس.اما در روز چنتا تیر بندازی که نیان؟به قول دوستمون کومن با توجه به ساعت کاریه زیاد اینها از صب تا شب چنتا تیر بندازه ادم.اونم منی که ندارم اسلحه باید برم از اقوام قرض بگیرم
تله گذاری که اقای طالب امولی گفتن خوبه.تا الان امتحان نکردم.حتما اینکارو میکنم.Khansariha (8)
اقای حسین اف اینجا کاری به رنگ انگور ندارن.فقط هسته دار نمیخورن.البته نفله میکنن.در مورد اویزون کردن زنگوله اینکارو کردم اما با سی دی های سوخته.گفتن برق میزنه تو افتاب میترسن.یادمه پارسال کلی گشتم دنبال سی دی و کلی هزینه کردم تا چنتا گونی سی دی جمع کردم.بعد اویزون کردم جالبم بود باغ از دور میدرخشید.اما این اقایون ملوچ تو کتشون نرفت که نرفت.تیغ ریختنم خوبه اما کو اونهمه تیغ یا تور که بریزی رو موها.
الان تنها کاری که میتونم بکنم یه پیت حلبی بگیرم دستم تا اومدن شرو کنم سروصدا که برن یه جا دیگه بشینن.
دقیقا میفهمم چه شرایطی شده.جالبه که اونجا تشکیل گله دادن،اینجا اصولا از اواخر مهر جمع میشن و قبلش جوجه دارن و کم وتک تک دیده میشن.یعنی اونجا دیگه الان جوجه ندارن ؟؟؟یه نکته هم عرض کنم که صبحها که گرسنه ترن ،نترس ترن و گاها بعد از فرار زودتر بر میگردن.ولی واقعا به امنیت اهمیت نمیدن ،فقط شکم دوستن.
اگه ی نفر که عاشق تیراندازیه و هوا زنی پیدا کنی و نصف فشنگاشم بدی شک نکن اون میزنه و راهش خودش پیدا میکنه. جای بنده خالی ی تمرین حسابی بکنیم. برا پیدا کردن اندازه مخلفات دستپرها و یا امتحان فشنگهای جدید و برا بالا بردن دقت هوا زنی و و و اینها همه را میشه تچ باغ شما بدست اورد. Khansariha (48)Khansariha (219)Khansariha (219)
(2016-08-06 08:32 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه ی نفر که عاشق تیراندازیه و هوا زنی پیدا کنی و نصف فشنگاشم بدی شک نکن اون میزنه و راهش خودش پیدا میکنه. جای بنده خالی ی تمرین حسابی بکنیم. برا پیدا کردن اندازه مخلفات دستپرها و یا امتحان فشنگهای جدید و برا بالا بردن دقت هوا زنی و و و اینها همه را میشه تچ باغ شما بدست اورد. Khansariha (48)Khansariha (219)Khansariha (219)

آقا ما و باغمون دربست در اختیارتیمKhansariha (8)Khansariha (8)
سلام دوستان
امروز صبح به باغ رفتیم. همان اول رد گرازی را دیدم که به داخل باغ انگور رفته بود. وقتی داخل باغ رفتم دیدم گله گرازها دیشب را در باغ گذرانده و انگورهای زیادی را خورده و له کرده اند. چندجا هم شخم زده بودند و در خاک مرطوب غلطیده بودند. یکی دو مو را حسابی له کرده و انگورهای زیادی را خراب کرده بودند. امسال بار اولی است که به باغ انگور ما حمله کرده اند ولی دیگر پیدایش کرده اندو ول کن نیستند. امان از دست این اداره محیط زیست. اگر این گرازها مال شما هستند پس در باغ ما چکار می کنند؟
Khansariha (8)
دوستان سلام .
یه باغی داریم که تقریبا 1000متری . توش گوجه و سبزی و انگور و ... هست و با اینکه دور تا دور باغ فنس هستش و خیلی محکم هم هستن ولی باز گراز چند بار اومد توش و زد تمام زمین و زیر درخت و انگور و ... خراب کرد و رفت و باعث ناراحتی شدید پدرم شد Khansariha (367)Khansariha (367) .
به نظر شما با سلاح بادی میشه به نقطه حساس گراز زد و کشت؟
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
لینک مرجع