انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
(2016-07-28 12:21 AM)Huntsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی
یک وسیله ای جدیدا در باغ های اطراف ما برای فراری دادن پرندگان و حیوانات استفاده میشه (هم روز استفاده میشه و هم شب ) که از دور صدایی مشابه تفنگ شکاری داره ( اوایل خود من فکر میکردم کسی کنارمون داره مرتب شلیک میکنه ) ولی از نزدیک احتمالا باید بیشتر هم باشه صداش و هرچند دقیقه یکبار صدا تولید میکند
به نظرم وسیله مناسبی باشد چون داره گسترش پیدا میکنه
در اینترنت که دنبالش گشتم ظاهرا بهش میگن " توپ صوتی "
اینم میتونه مفید باشه

سلام
بنده فکر میکنم برای کوتاه مدت شاید جواب بده، اما در بلند مدت اگر بی اثر نشه حداقل اثرش کمتر میشه، چون که به هرحال با گذشت زمان حیوانات تا حدودی به این قضیه تکراری عادت میکنند و تاثیرش کم میشه، دقیقا در مورد مترسک این قضیه صادقه؛ البته با توجه به اینکه در این مورد از صدا استفاده میشه احتمالا تاثیر بیشتر و طولانی تری داره و کمتر و دیرتر عادی میشه برای حیوانات و شاید اگر در دوره های مختلف تنوع در صدا ایجاد کنند (بلندی و کلا نوع صدا) شاید تاثیر طولانی تر و بهتری داشته باشه.
حالا باید در عمل ببینیم چطور جواب میده.
(2016-07-27 10:18 PM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
امروز عصر دایی بزرگم به باغ ما آمد. می گفت دیشب گله گرازها به باغ انگورشان رفته اند و همه چیز را زیر و رو کرده اند. می گفت تعدادشان زیاد بوده و بسیاری از انگورها را خورده و موها را لگدمال کرده اند. این مصیبت هم به مصیبت های مردم منطقه ما اضافه شده. یکسال زحمتشان یکشبه نابود می شود. بعد سازمان برای این آفت مخرب جریمه سنگین گذاشته و بگیر و ببند راه می اندازد. گفتم برای جبران خسارت به اداره محیط زیست برود ولی فقط خندید. می داند که این کارها به جایی نمی رسد. قرار شد چراغ فانوس ببرد در باغ روشن کند. البته می گفت چیز زیادی از انگورها باقی نمانده. واقعا جای تاسف دارد که یک عده از پشت میز برای طبیعت و کنترل آن تصمیم می گیرند. خوب باغدارها و کشاورزان چگونه از محصول خود مراقبت کنند؟ Khansariha (367)
موفق باشیدKhansariha (8)

سلام دوست گرامی
در مورد گراز حق با شماست و جالب اینکه بنده شنیده ام در کشورهای دیگه بخاطر زاد و ولد زیاد گراز در تمام طول سال شکارش ازاد هست و خودم دیدم تو منطقه با اینکه شکار گراز خصوص در فصل محصول باغات و کشت ذرت بسیار زیاد هست اما این حیوون سال به سال بیشتر میشه و من هر سال میگم این حیوون نسلش از بین میره با اینهمه شکار اما باز سال بعد گله های خوب و زیادی دیدم حتی روند رشد به نظرم رو به افزایش هست تا کاهش و دلیلش شاید همین مزارع و باغات زیادی هست که ایجاد شده
اما نکته مهم در مورد جبران خسارت متاسفانه این تو کشور نهادینه شده که ما دیگه دنبال حقمون نیستیم و خیلی راحت ازش میگذریم خصوص طبقه متوسط و پایین
اما من سراغ دارم کسانی رو که هکتارها زمین دارند و ذرت میکارند و هر سال مبالغ خیلی زیادی خسارت از محیط زیست بخاطر همین گرازها میگیرند شاید دلیلش این باشه که داریم میبینم کسی که پول و مقام داشته باشه حرفش به همه جا میرسه ولی افراد معمولی و متوسط حرفشون خریدار نداره و جماعت شکارچی و کشاورز و ...همه جز این قشر هستیم
امیدوارم بتونیم در مورد احقاق حقمون بیشتر تلاش کنیم چه اون کشاورزی که امیدش به محصولش هست و تو یک شب تمام تلاشش به باد میره چه اون شکارچی که روز به روز دارند اسمش رو کنار قاتلین و بزهکاران میزارن و کل کم کاری های خودشون رو میندازن گردن چهار تا شکارچی
در اخر واقعا امیدوارم روزی برسه که شکارچی و شکاربان کنار هم باشن و هیچکدوم عقاید افراطی نداشته باشند و منطقی و بافکر عمل کنند و سازمان هم بتونه از این حاشیه دربیاد و کم کاری ها رو قبول کنه و همه همت کنند که حیاط کشورمون بیشتر از این نابود نشه
باسلام خدمت همه شکارچیان حرفه ای
دوست من یه باغ بزرگ داره (360 متر در 150 متر ) که دور تا دور باغ درخت های کاج بزرگی کاشته شده. نزدیک به چند صد کلاغ تو این درخت ها هستن که محصولات باغ رو نابود میکنن. تا میخوای به کلاغ ها نزدیک بشی و با تیر اونها رو بزنی از یه گوشه باغ میرن به گوشه دیگه باغ. خیلی باهوش هستن. دوستم حتی با تفنگ ته پر هم نتونسته زیاد شکارشون کنه.
دوستان راه کار مناسبی دارن?
کلاغ پرنده باهوش و متحدی هسته. بعضی میگن اگه یکیشون بزنی و اویزون کنی بقیه میرن !!! Khansariha (214)ولی تا چه اندازه درسته خدا داند. کشتن درست نیست ولی گاهی تنها راه هسته. بعضی عقیده دارن که ی نفر که عاشق تیر زدنه و با تو پر زدن حال میکنه پیدا کن تا برا تمرین هوا زنی بیاد اونجا و ی کارایی انجام بدهKhansariha (226)Khansariha (226) یکی از دوستان دیگه میگفت ی چون کلاغ همه چی میخوره ی طعمه سمی بزار(اشغال گوشت) بیان بخورن و الفاتحه. ولی تعداد بالاشون واقعا دردسر سازه اساسی.
سلام،تا جایی که تجربه من در برخورد با کلاغ میگه اویزون کردن چندتا جنازه خیلی تاثیر داره اما نه صد در صد.حتما دیدید وقتی یکیشون رو میزنی اگر بقیه بفهمن چه جیغ و بیدادی راه میندازن و جمع میشن.خیلی باهوشه و جای امن و نا امن رو تشخیص میده.اگر به فرمایش جناب کاربخش واقعا ناچار به کشتن هستید چند روز پشت هم چندتا تیری بشن ،اکثرشون کاسه کوزه رو جمع میکنن اما باز تک و توک پاتک میزننا.
(2016-08-05 10:39 PM)شرود نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت همه شکارچیان حرفه ای
دوست من یه باغ بزرگ داره (360 متر در 150 متر ) که دور تا دور باغ درخت های کاج بزرگی کاشته شده. نزدیک به چند صد کلاغ تو این درخت ها هستن که محصولات باغ رو نابود میکنن. تا میخوای به کلاغ ها نزدیک بشی و با تیر اونها رو بزنی از یه گوشه باغ میرن به گوشه دیگه باغ. خیلی باهوش هستن. دوستم حتی با تفنگ ته پر هم نتونسته زیاد شکارشون کنه.
دوستان راه کار مناسبی دارن?

(2016-08-05 11:03 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلاغ پرنده باهوش و متحدی هسته. بعضی میگن اگه یکیشون بزنی و اویزون کنی بقیه میرن !!! Khansariha (214)ولی تا چه اندازه درسته خدا داند. کشتن درست نیست ولی گاهی تنها راه هسته. بعضی عقیده دارن که ی نفر که عاشق تیر زدنه و با تو پر زدن حال میکنه پیدا کن تا برا تمرین هوا زنی بیاد اونجا و ی کارایی انجام بدهKhansariha (226)Khansariha (226) یکی از دوستان دیگه میگفت ی چون کلاغ همه چی میخوره ی طعمه سمی بزار(اشغال گوشت) بیان بخورن و الفاتحه. ولی تعداد بالاشون واقعا دردسر سازه اساسی.

عذر میخام، ولی به نظر من طعمه سمی به هیچ عنوان از نظر اخلاقی درست نیست.
همانجور که جناب کاربخش گفتند کلاغ اصولا موجود باهوشیه، البته شما مشخص نکردید که چه نوع کلاغی؟ آخه نوع رفتارشون یکم فرق داره. مثلا در مورد کلاغ ابلق اگر برای چند وقت براشون مزاحمت ایجاد بشه، احتمالش هست که دسته جمعی تا یه مدتی برن از اونجا. این مزاحمت هم همون تیراندازی کردن و ...
اون روش یکی رو بکشی آویزون کنی هم زیاد شنیدم اما تاحالا ندیدم و نمیدونم چقدر جواب میده.
روش های نوین هم هست، مثلا همون دستگاهی که چند پست بالاتر گفته شد و هر از چند گاهی صدایی شبیه شلیک ایجاد میکنه.
درسته بعضی روشها اخلاقی نیست ولی در مقابل از دست رفتن زحمت یک سال شایدم بیشتر کشاورز باید دید و سنجید. البته خود من 100% با تیر اندازی موافقم هم تعدادشون کم میشه و هم بقیه با صدای شلیک و تلفاتشون برا مدتی میدون خالی میکنن. ان شاالله.
ضمنا اگر هدف اینه با اسلحه به سمتشون بری و رو درخت بزنی فقط خستگی داره،نمیدونم از کجاشون میفهمن اما میفهمن و میپرن.یا باید در حال پرواز بزنی یا از قبل اونجا که پاتوقشونه بشینی و انتظار بکشی،اگر راه داره با ماشین نزدیک شدن هم امتحان کن،گاهی از ماشین نمیترسن.(انگار یه تاپیک شکار کلاغ کم داریما ،خخخ).
ما هم قبلا این مشکل رو داشتیم
وقتی سنم کم بود و نوجوان بودم زیر درخت منتظرشون می موندم
با تفنگ بادی میزدمشون
سالی حدودا 10 تا شایدم 15 تایی میزدم
چاره ای نبود.... ولی جواب میداد
سلام بر همگی.
دوستان ما یه باغ انگوری تو اراک داریم خیلی بزرگه.تقریبا یه هکتار.کسایی که باغ دارن میدونن باغ انگوری چقدر زحمت داره.متاسفانه این روزا به علت دلال بازی قیمت غوره و انگورش خیلی مفته.کیلویی هزار تومنم از ما نمیخرن که لااقل خرج باغ اسبارش در بیاد.حالا خرجای دیگش به درک(مثه کود سم موتوراب حرص)اراکم ماشالا هزار ماشالا که معدن انواع و اقسام الودگی و بیماری شده برا باغا.حالا تو این گیرودار و زحمت چیزی که بیشتر از همه ازار میده مارو اینه که دقیقا موقع برداشت انگور کشمشی ها که میرسه نمیدونم از کجا سروکله گنجشک سیاه(سار)ها از کجا پیدا میشه.بقدری دقیق عمل میکنن که انگار یه نفر زنگ زده بهشون گفته پاشید بیاید باغ اماده شده برا درو!!!الان سه چهار سالم هست پیداشون شده.بقدری این نامردا زیادن که وقتی بلند میشن اسمون سیاه میشه.یعنی فقط کافیه یبار بشینن رو باغ 2 دقیقه بمونن و بپرن.دیگه خبری از انگور نیس.یا گامل خوشه رو میخورن یا نصفه میخورن دیگه قابل فروش نیس.انقدرم خوش خوراکن که فقط انگور بدون هسته میخورن.هسته دار اصلا لب نمیزنن یا طوری یه گاز ازش میزنن که هستش باقی میمونه به خوشش.نوبتی میریم نگهبانی میدیم که فقط نشینن.پارسال یه روز یکی اقوام فوت کرد نتونستم برم.فرداش رفتم دیدم انگار با لودر تو باغ مسابقه درگ بوده.حتی یه خوشه سالم نمونده بود برا خوردن.تا جایی که تونسته بودن خورده بودن بقیشم دون کرده بودن ریخته بودن توی موها.اگه کسی میتونه یه کمکی به ما بکنه.ممنون
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
لینک مرجع