انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساخت چاقو های دست ساز دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
برای ابکاری فلزات(به طور خاص کروم کاری)شنیده بودم قبلا سپر سازی های قدیمی این کار را انجام میدادن ولی الان اگه پیدا بشن و یا انجام بدن را نمیدانم!!!Khansariha (226)
البته میشه ادم خودش انجام بده ولی هم باید هزینه وسایل مورد نیاز را بده و هم بلد باشه.وسایلی هم که فکر کنم نیاز باشه یک میله کرومی،نیترات کروم،ترانس،اب مقطر،و 2 تا گیره و یک محفظه(حالا تشتی،و یا ظرف شیشه اگه باشه بهتر چون شیشه تجزیه ناپذیره و کلا برای مواد شیمیایی خوبه).
البته خودمم یک چاقو دارم که خیلی سریع زنگ میزد و یک راه حل براش پیدا کردم.تیغش را با روغن همیشه یکم چرب نگه میدارم(یعنی یک لایه بسیار بسیار نازک روغن همیشه روی تیغش هست)و دیگه از اون به بعد زنگ نزده اما بهتر هست از روغن های طبیعی استفاده بشه تا اگه به گوشت خورد گوشت قابل استفاده باشه.Khansariha (399)
زاج را هم اصلا توصیه نمیکنم چون ماده بسیار بسیار سمی هست و برای چاقو شکار اصلا خوب نیست چون همون زاج به گوشت هم زده خواهد شد و ... ولی اگه برای چاقو جنگی میخواهد خوبهKhansariha (266)Khansariha (266)Khansariha (266)
البته برای مورد اخر میشه از اهن سفید هم استفاده کرد که فلز روی آن باعث ایجاد عفونت در زخم میشه و باز هم چاقو های شکاری فکر نکنم زیاد خوب باشه.(به احتمال بسیار بسیار بالا سرنیزه ژ3 هم فلز روی داخلش داشته که میگفتن اگه به زخم بخوره ایجاد عفوت میکنه و به اصطلاح بعضیا میگفتن سم داخلشه!!!)Khansariha (226)
منم دنبال فنر و تیغه اره لنگ هستم تا ببینم پیدا میکنم یا نه!خخخخ شنیدم باید طرفای میدون قزوین پیدا بشه!Khansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2014-05-22 09:41 AM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان [تصویر: khansariha%20(8).gif]
ببخشید به خاطر سوالات زیاد
طرح چاقویی رو که میخوام بسازم رو کشیدم . میخوام مثل عکسی که کشیدم باشه . میشه اینجوری ساخت ؟؟ سوال اصلی من اینه که میخوام تیغه های اره ای لبه ی بالایی رو به سمت بالا با سوهان پرداخت کنم تا خوشگل تر بشه (مثل توی تصویر ) . میخواستم بدونم مشکلی برای تیغه اره ای پیش نمیاد ؟؟؟ البته من نمیخوام زیاد از اره اش استفاده کنم و فقط برای ظاهر شکاری تر میخوام .

ممنون

چرا نشه ساخت دوست عزیز.
شما دقیقا همین تصویر و منتقل میکنید روی فلز و شروع میکنید به برش.
در مورد تیغه اره ای در کارد برعکس اره هست. در اره وقته به سمت جلو فشار میدی میبره و در چاقو وقتی به سمت خودت میکشی.
1 بهتره خیلی دونه درشت نباشه.
2. بهتره خیلی دونه هاش خوابیده نباشه.
3. بهتره که داخل بدنه چاقو باشه نه بیرون از بدنه تا محفوظ بمونه.
سلام دوستان این هم یه ایده چاقوی دست ساز طرح روش رو تو تهران میزنند قربان شماKhansariha (8)

[تصویر: bdfba2img4743.jpg]
(2014-05-24 02:54 PM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-05-22 09:41 AM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان [تصویر: khansariha%20(8).gif]
ببخشید به خاطر سوالات زیاد
طرح چاقویی رو که میخوام بسازم رو کشیدم . میخوام مثل عکسی که کشیدم باشه . میشه اینجوری ساخت....

ممنون

چرا نشه ساخت دوست عزیز.
شما دقیقا همین تصویر و منتقل میکنید روی فلز و شروع میکنید به برش.
در مورد تیغه اره ای در کارد برعکس اره هست. در اره وقته به سمت جلو فشار میدی میبره و در چاقو وقتی به سمت خودت میکشی.
1

من كه تا حالا هرچي اره ديدم اينجوريه كه وقتي به سمت خودت ميكشي ميبره

يعني دندونه ها به طرف دست خود آدمه
از همه دوستان عذر میخوام که اینجا توضیح میدم.
دوست عزیز کاربری tirazhe من سه نمونه اره معروف براتون نشون میدم خودتون قضاوت کنید.
1. اره های چوب بری که بر دو نوع معروف هستند.
1.1. اره شاخه بری که قوس داره و در هنگام کشیدن به سمت خودتون شاخه میبره. معمولا دندانه وسط هست. نه رو به جلو و نه رو به عقب و قوس تیغه باعث برش خوب میشه.
[تصویر: 404678_89255086.jpg]
[تصویر: s_%5Bejen_61512.jpg]
2.1. اره معروف به اره چوب بری که در هر دو طرف هم به سمت خودتون و هم به سمت جلو چوب میبره ولی جهت دندانه ها کمی به سمت جلو هست. عکس زیر حجمش زیاده و لینکش و میذارم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(در قدیم که تیغه اره ها از جنس مناسبی نبود دندانه ها به سمت دسته قرار میگرفت تا در هنگام هول دادن تیغه تا نشود.)

2.اما اره آهنبر هم جهت دندانه ها به سمت جلو قرار میگیرد. در این عکس بخوبی جهت برش نشان داده شده.
[تصویر: cache_shop_product_498_584-bf.jpg]

اره چوب بری داریم که به اره ژاپنی معروفه و من جایی ندیدم ازش استفاده بشه که در این اره دندانه ها عمود و یا اکثرا به سمت دسته هست.
[تصویر: japanese-pull-saws-3.jpg]
[تصویر: japanese-pull-saw.jpg]
سلام به همه اون چاقوی قهوه ای چاقوی جدید من هستش که تیغش از اره اتیشی هست البته غلافش هم کار خودم هست که چرمش رو خریدم و بعد دوختم دسته ی این چاقو از لوله های سفید اب هست که شیار های روی دسته با دستگاه تراش انجام شده Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بله پشتش پیچه . متشکرم
سلام
بنده به اینجافرستاده شدم چون در محل نا مناسب سوال کردم. دستگاه نجاری دارای سه قسمته(اسمشم سه کاره هسته) یکی از
قسمتاش رنده هسته که دارای سه تیغه هسته عرض 4 و ضخامت3میل و طول 40؛؛؛حالا ایا این تیغه ها برای ساخت چاقو مناسبه
یا خیر ممنونم. ایا کنس بربرلینگ بهتره یا فنر ماشین ممنونم یاعلیmkkkk
(2014-06-12 09:30 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
بنده به اینجافرستاده شدم چون در محل نا مناسب سوال کردم. دستگاه نجاری دارای سه قسمته(اسمشم سه کاره هسته) یکی از
قسمتاش رنده هسته که دارای سه تیغه هسته عرض 4 و ضخامت3میل و طول 40؛؛؛حالا ایا این تیغه ها برای ساخت چاقو مناسبه
یا خیر ممنونم. ایا کنس بربرلینگ بهتره یا فنر ماشین ممنونم یاعلیmkkkk

سلام دوست عزیز من در مورد تیغه های رنده نجاری اطلاعی ندارم .
ولی کنس بربرلینگ خیلی بهتر از فنر ماشین هست .Khansariha (8)
(2014-06-12 09:30 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
بنده به اینجافرستاده شدم چون در محل نا مناسب سوال کردم.

دوست عزیز این لطف شماست که تشریف آوردین اینجا. چون اینجا اصل جای مناسب برای ادامه بحثهای مورد نیاز شماست.Khansariha (8)

(2014-06-12 10:57 PM)snap نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز من در مورد تیغه های رنده نجاری اطلاعی ندارم .
ولی کنس بربرلینگ خیلی بهتر از فنر ماشین هست .Khansariha (8)

سلام دوست عزیزKhansariha (8)
میتونی توصیحات بیشتری در موردش بدی؟
سختی و نرمیش؟
نوع سخت کاریش؟
کاربردش در کجاهاست؟
از کجا میشه تهیه کرد؟
تجربه از کار کردن باهاش اگر دارید و یا توضیخات اضافه.
ممنون
لینک مرجع