انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساخت چاقو های دست ساز دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان. من یه چاقو داشتم که دسته نداشت. خودم اومدم با چوب یه دسته واسش ساختم و یه شاخ آهو توی دسته کار گذاشتم. دوس دارم نظر دوستان رو در مورد کارم بدونم. ممنون.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-25 02:58 AM)makkari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان. من یه چاقو داشتم که دسته نداشت. خودم اومدم با چوب یه دسته واسش ساختم و یه شاخ آهو توی دسته کار گذاشتم. دوس دارم نظر دوستان رو در مورد کارم بدونم. ممنون.

دوست عزیز ابتدا بفرمایید شاخ آهو رو کجا کار گذاشتید، بعد بفرمایید اون قسمت مشکی چیه وجنس چی هست،چوب بکار رفته چوب چیه خیلی خوش نقشه
(2015-08-23 11:57 AM)daghchi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-22 12:14 AM)atash نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-16 10:05 AM)daghchi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-14 11:59 PM)atash نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از استاد داغچی عزیز وهمچنین کوهنورد بزرگوار.داعچی جان اگه شما پیشنهادی دارید بفرمایید تا استفاده کنیم من تنها راه جلوگیری از زنگ زدگی رو فعلا با خشک وتمیز وسیقلی نگه داشتن وهر از گاهی یه لایه نازک روعن زدن تا الان ادامه دادم هرچند این کار روش استانداردی نیست.
(2015-08-14 11:05 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام:
آقا من نمیدونم اساسین کرید و اینها چیه ، فقط میدونم این قبیل چاقو ها نه با قدرت بیرون میان که بخوان آسیب وارد کنند نه با قدرت داخل دسته برمیگردند . بیشتر برای سرگرمی و جنبه تفریحی دارند . ساختنش هم زیاد سخت نیست اگر حقیقتا قصد ساختن دارید پله پله بریم جلو .
در ضمن از دوستان عزیز آقای داغچی و آتش که با کار های جدیدشون ما رو خوشحال میکنند تشکر دارم و براشون آرزوی موفقیت روزافزون دارم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام برادر کوهنورد اقا کم پیداشدید لطف کردید که نظر دادید
(2015-08-14 11:05 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام:
آقا من نمیدونم اساسین کرید و اینها چیه ، فقط میدونم این قبیل چاقو ها نه با قدرت بیرون میان که بخوان آسیب وارد کنند نه با قدرت داخل دسته برمیگردند . بیشتر برای سرگرمی و جنبه تفریحی دارند . ساختنش هم زیاد سخت نیست اگر حقیقتا قصد ساختن دارید پله پله بریم جلو .
در ضمن از دوستان عزیز آقای داغچی و آتش که با کار های جدیدشون ما رو خوشحال میکنند تشکر دارم و براشون آرزوی موفقیت روزافزون دارم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام برادر کوهنورد اقا کم پیداشدید لطف کردید که نظر دادید

اساسا نوع فلز و ضخامت اماده اره آتشی باری ساخت کارد شکار و نجات بسیار مطلوب است ولی خیلی برای آدم گرون در میاد وقتی تو دشت و صحرا و کوه بخوای یه خربزه قاچ کنی یا یه مرغی چیزی تیکه تیکه کنی و بعدش ببینی کاردت یه بوی تند فلز میده و بعدش سریع در چند دقیقه زنگ میزنه.دائم باید پولیشش بدی و پرب نگه داری...کخ خوب نمیشه.

قبل از دسته زدن و بعد از تیزکاری نهایی بده به آبکاری.آبکاری کروم سخت.یک عمر برات سالم میمونه....پیازم خواستی پوست میکنه آخ نمیگه...ظاهرش هم عالی مییشه....سختی سطحش هم میره بالا

مرسی استاد داغچی، پس با این حال اگه مقدوره طرز آبکاری کردن با کروم رو آموزش بدید، متشکرم

با درود

اگه طرزشو میدونستیمم هم به درد نمیخورد......تجهیزاتش خیلی گرونه....شهرهای کوچیکم گیر نمیاد...باید یه کارگاه آبکاری کروم سخت پیدا کنید...نتیجه کار مثل سطح آچارفرانسه میشه
از این نوع آبکاری برای سطح داخل سیلندر و نیز غلطکهای بزرگ نورد و چاپ و آبکاری ابزار برشی و قالب هاب تزریق و پرس استفاده می شود
سلام داغچی جان، مرسی از پاسختون، پس با این تفاسیر تو شهر کوچیک ما که حتی یه تیکه برنج پیدا نمیشه واسه کار،آبکاری کروم محالاته

(2015-08-22 03:24 PM)mirzaa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.اگه لطف کنید در مورد ساخت تبر و چوب مورد استفاده در دسته اون هم توضیح بدید .با تشکر

سلام دوست عزیز من تابحال خودم تبر نساختم ولی باید جنسش از فنر ماشین سنگین درست بشه که ضخامت داشته باشه ، واسه دستش هم بستگی به مدل تبرتون از گردو، بادام،چرم و...استفاده کرد
سلام و درود بر دوستان بویژه atash. اون قسمت مشکی که می بینید شاخ آهو هست. شاخ رو از وسط دو نیم کردم که در دوطرف دسته کارگذاشتم. چون رنگ جلا خورده توی عکس رگه های شاخ خوب دیده نمی شه ولی در حالت دید مقابل خیلی زیباست.
سلام به همهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (48)
از دوستان که کسی راهنمایی نکردن که آیا تیغ اره ها مناسبن یا نهKhansariha (108)(حاجی جان کجایی پس؟Khansariha (86)) . پس منم رفتم دنبال فنر تخت که یه تیکه نیم متری پیدا کردم و نمیدونم مال چه ماشینیه که شیش میله [تصویر: 218.jpg]. چون با فرز کار نکردم شاید متریال مناسبتری برای شروع هست و قصد دارم با این روش شیب تیغمو درست کنم که تو این دوتا لینک هست

اگر در ساخت این ابزار یا ... نظری دارین خوش حال میشم بشنومKhansariha (20)
نیازمند راهنمایی دوستانKhansariha (79)
با تشکر
[تصویر: 31.jpg][img]url=http://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/][تصویر: 30.jpg][/url][/img][تصویر: 29.jpg][/url][/img]http://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/uploads/29.jpg
[تصویر: 29.jpg]با سلام حدمت دوستان واساتید بزرگوار انجمن،این کارد جنس تیغه ش با اره لنگ ساخته شده وجنس دسته ش هم از چرمه،غلافش هم با چرم گاوی ساخته شده،لطفا دوستان نظر بدن تا رفع ایراد بشه.ممنونم
روشهای تیز کردن تیغه

BEST WAY to Sharpen Any Knife RAZOR SHARP!

the best knife sharpener in the world!!! YOU ALREADY HAVE IT!!!!

و

جالبترینشون

How to Sharpen Kitchen Knives
سلام و عرض ادب خدمت بزرگان و صاحب سخنان این بخش از انجمن
بعد از یک هفته مطالعه تونستم 76 صفحه را مطالعه کنم از تجربیات تمامی دوستان استفاده کنیم ولی خوب تئوری کجا و در عمل کجا
توی این صفحات آخری متوجه شدیم که از حاجی هم خبری نیست ولی خوب حضوری یکم از اطلاعاتش استفاده کردیم و به ما قول فایل عکس و فیلم داده بود که ایمیل کنه برام ولی خوب خبری نشد
ی سوال از دوستان خوبم داشتم من آداپتور را زدیم به برق و گذاشتم درجه را روی 6 وات و هم 12 وات ی سر سیم را وصل کردم به چاقو یکم آب نمک ریختم گوشه فلزم که از جنس استیل بود بعد با سر دیگه سیم حالت ضربه ضربه زدم جرقه میزد و آب نمک هم تغییر رنگ میداد و ی سیاهی روی استیل گذاشت ولی هم با دست پاک و عمقی ایجاد نمیکرد
ممنون میشم از دوستان یکم راهنمایی بفرماییند من تازه کار را
سلام و عرض ادب خدمت بزرگان و صاحب سخنان این بخش از انجمن
بعد از یک هفته مطالعه تونستم 76 صفحه را مطالعه کنم از تجربیات تمامی دوستان استفاده کنیم ولی خوب تئوری کجا و در عمل کجا
توی این صفحات آخری متوجه شدیم که از حاجی هم خبری نیست ولی خوب حضوری یکم از اطلاعاتش استفاده کردیم و به ما قول فایل عکس و فیلم داده بود که ایمیل کنه برام ولی خوب خبری نشد
ی سوال از دوستان خوبم داشتم من آداپتور را زدیم به برق و گذاشتم درجه را روی 6 وات و هم 12 وات ی سر سیم را وصل کردم به چاقو یکم آب نمک ریختم گوشه فلزم که از جنس استیل بود بعد با سر دیگه سیم حالت ضربه ضربه زدم جرقه میزد و آب نمک هم تغییر رنگ میداد و ی سیاهی روی استیل گذاشت ولی هم با دست پاک و عمقی ایجاد نمیکرد
ممنون میشم از دوستان یکم راهنمایی بفرماییند من تازه کار را
دوستانی که قراره لطف کنند و راهنمایی کنند این موضوع را هم به ما یاد بدن جنس تیغه ام از استیل هست روی چاقو را با سنباده های 60 120 180 2000 سنباده زدم بعد ی قطعه نمدی داشتم که سر دریل نصب میشه شروع کردم باهاش پولیش زدن روی تیغه را نمد کلا سیاه شد ولی اونطوری که دوستان از تیغه ها عکس گذاشتن تیغه براق نشد علت دوستان با تجربه در چی میبنند ممنون از حسن توجهی که میفرمایید
با سلام :
دوست عزیز ورودتون رو به انجمن خوشامد میگم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دلیل سیاه شدن تیغه میتونه این باشه که شما از پنزا - یا پولیش استفاده نکردید و فقط نمد خالی رو روی تیغه کشیدید
عکس هم از مراحل کار بگذارید تا ما هم از کارتون لذت ببریم .
موفق باشید
(2015-09-13 12:12 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
دوست عزیز ورودتون رو به انجمن خوشامد میگم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دلیل سیاه شدن تیغه میتونه این باشه که شما از پنزا - یا پولیش استفاده نکردید و فقط نمد خالی رو روی تیغه کشیدید
عکس هم از مراحل کار بگذارید تا ما هم از کارتون لذت ببریم .
موفق باشید

سلام کوهنورد عزیز ممنون از لطفت
فعلا راهم به حسن آباد نیافته تا پنزا بخرم یکم هم پولیش داشتم خیلی کم بود همون بهتر بگم استفاده نکردم
حق با شماست سعی میکنم پنزا تهیه کنم
شما میدونید کدوم قسمت حسن آباد میتونم تهیه کنم ؟
در مورد عکس به روی چشم اگر مدیر انجمن قبول کنند چون چاقو نیست و قمه است و به سفارش ی بنده خدایی که 60 سال سن داره میسازم و تقریبا دومین کارم هست و کلی اشتباه و کلی بی تجربگی و کلی سوال در ذهن امیدوارم بتونم از کمک دوستان استفاده کنم
سعی میکنم عکس بزارم که سوالاتم را همراه عکس بپرسم که برای دیگر دوستانی هم که مثل من تازه کار هستند به امید خدا مفید باشه
لینک مرجع