انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساخت چاقو های دست ساز دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
بالاخره ساخت کوره کوچیکم را شروع کردم.و از مرحله به مرحله اش عکس میزارم تا در صورت اشتباه در ساخت اساتید بنده را راهنمایی کنند. با تشکر از همه دوستان مخصوصا استاد داغچی
حاج ميدونم سخته
ميدونم
ولي من يه راهي بلدم كه از شما فن رو ياد بگيرم و عمليش كنم
حاجي اگه اين عكسهارو بدم بهت اين كربوره كردنو
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به من ياد بده
گيرايم خوبه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خوب حالا كه يكم نرم شدي
اين سوالات منو رو در حد اره نه جواب بده

1اون مايعي كه به كپ زده ميشه چيه؟
كربن خالص همونيه كه تو دستگاه كپي ميريزن؟
اون دغال ها ي كه دور كپ ميريزن چه جور ذغاليه؟
چه زماني و در چه حرارتي بايد تو كوره بمونه؟

اينم روش
(2015-04-09 07:20 PM)يسري نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اينم روش

این ساخته دسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو ایران؟؟؟؟؟؟؟؟ Khansariha (367)

[URL=http://8pic.ir/][تصویر: veyq1y87uzqqrm5z820z.jpg][/URL
سلام کار خودمه روش خیلی زحمت کشیدم تیغه اش نسبت به دسته تناسب نداشت کمی کوچیک بود الان تیغشو درآوردم تا یه تیغه دیگه براش درست کنم با کمترین امکانات ساختمش جنس تیغه فنر ماشین دسته شاخ گاومیش .Khansariha (243)
خسته نباشید علی جان عکس تیغه جدید را هم بزار
سلام
یسری جان این کارا چیه میکنی من هدفم این بود شما خودت بگردی مطالب بهتر و بیشتری پیدا کنی Khansariha (399)

بهرحال من رفتم و بجای شما اینکا را کردم و چیزهای بیشتری یاد گرفتم.

اسم این روش COLOR CASE HARDENING هست و یکی از متد های قدیمی کربوره کردن هست چون کربوره کردن حداقل هزار سال قدمت داره . در این روش از فعال کننده یا کاتالیزور خبری نیست و من اشتباه حدس زده بودم ( کاتالیزور های کربوره کرذن نمکهای کربناتی هستن مثل کربنات سدیم (سودا ) یا کربنات کلسیم " کربنات باریم و ...)
من هیچ جا از اون روغنی که شما نام بردی خبری ندیدم حتی اگه باشه هم قطعاً ضد روغن و چربی بر هست .( چون لازمه قطعات بعد سنباده خوری چربی گبری بشن و دو محفظه قرار بگیرن.)
متد آقای Larry Potterfield که برنامه midway usa ( میانبرهای آمریکایی) رو اجرا میکنه بدین صورته که برای ایجاد اون طرح زیبا ابر و بادی میاد 3 سهم پودر ذغال چوب رو با 1 سهم پودر ذغال استخوان مخلوط میکنه و همراه قطعه داخل محفظه میزاره و آب بندی میکنه و سپس دردمای بین 850 تا 970 درجه که محدوده اوستنیت فولاد هست قرار میده .( لازم به ذکر رابطه دما و زمان با میزان پوشش اینجا هم سهموی هست ولیکن باز هم دمای زیاد و زمان زیاد باعث رشد دانه در مرزدانه میشه که عامل مخربی هست )
زمان نگهداری متعادل در این دما بین 8 تا 12 ساعت هست . سپس بلافاصله از داخل محفظه قطعات رو داخل تانک و محلول کوئنچ خالی میکنیم ( که میتونه آب یا روغن باشه).
Khansariha (8)
حاجی جان خیلی آموزنده و قابل فهم برای بک تازه کار بود.(خودم میگم)
با سلام خدمت حاجی عزیز وبا تشکر از مطالب آموزنده تان واقعا ادم لذت می برد در ضمن موقع خواندن پست تان یک نکته ای خاطرم آمد گفتم ذکر کنم :درمورد چربی وروغن اولی انکه در حرارت 800 درجه روغن و چربی در حضور اکسیژن می سوزدتولید دوده می نماید که کربن است و در صورت نبود اکسیژن روغن مذکور به مولکول های کربن و هیدروژن تجزیه می شود که شاید کربنیزه کردن فلز در حضور مقداری از مولکولهای هیدروژن و کربن بهتر جواب می دهد پس احتمال زدن روعن توسط Larry Potterfield شاید به همین منظور باشد
با سلام
اتفاقاً ویدئوی مورد نظر یسری خان رو دیدم و همونطور که حدس میزدم بعد سنباده زنی میاد روغن و آلودگی ها رو با cleaner-degreaser کلینر-دِگریسِر پاک میکنه.

خدمت حاج رضای عزیز هم تنها روغن های خالص طبیعی بعد سوختن درصدی کربن بجا میزارن که باز به لحاظ جلوگیری از تماس کربن اتمی با سطح فولاد ( کربن دهی همیشه توسط یک اتمسفر گازی شامل فاز منو اکسید کربن CO انجام میگیرد طبق معادله
2CO=======} CO2 + C atomic
پس باز بقول خودتون عناصری مثل هیدروژن در روغن طبیعی و انواع افزودنی ها در گریس و روغن های مصنوعی کاملاً یک عنصر مضر هستند و نه فقط در کربن دهی بلکه در هر پروسه سخت کردن سطحی باید سطح مورد نظر رو ابتدا کاملا جلا داد و سپس از هرگونه آلودگی مثل روغن و گریس و ....پاک کرد.Khansariha (8)
لینک مرجع