انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساخت چاقو های دست ساز دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوست خوبم سلام
بعد از اینکه استخوان رو از گوشت کاملا پاک کردیم مغز استخوان رو حتما باید خالی کنیم با سیخ یا برش عرضی یا طولی استخوان چون مغز استخوان حاوی روغن زیادیست که اگه سریع تخلیه نشه روغن به همه استخوان سرایت میکنه و بدریخت میشه اگه دوستان میخوان مثل عکس کامل از استخوان استفاده کنن دیگه برش طولی ندن فقط با سیخ و پارچه همه مغز رو خالی کنن ولی میشه با فرز استیل بر از وسط برش طولی هم بدیم و بعد از سیقلی کردن در دو طرف کارد با چسب و پین محکمش کرد و روش کنده کاری انجام داد.
راستی یادم رفت وقتی که خوب داخل استخون رو تمیز کردی برا چند روز اونو با نمک پر کن یا تو نمک بخوابون تا رطوبتش گرفته بشه
سلام دوست عزیز آقای arti
ممنون از راهنمائیت،من از قلم شتر استفاده کردم خیلی سفت و صاف و صیقلی هست،یکی دو روز تو سرکه و نمک خوابوندمش بعد پختمشو مغزشو خالی کردم بعد دوباره گذاشتمش تو فر و پختمش،الان از نظر شکل ظاهر خیلی خوب شده ولی موقع سنباده کاری بوی بدی میده که واقعا آزار دهنده هست،می خوام ببینم قلم شتر مرغ هم همینطوره یا اینکه مراحل آماده سازی من مشکل داشته
درود بر همه دوستان!
جناب arti کارد های بسیار زیبایی ساخته اید. اتفاقا سوهان های کهنه متریال بسیار مناسبی برای ساخت کارد می باشند چرا که ابعاد انها بسیار نزدیک به ابعاد نهایی کارد دلخواه ما می باشد. فقط باید قبل از استفاده تا دمای 700-800 درجه حرارت داده شود تا انیل شود و امکان سوراخکاری و سوهواکاری روی آن مقدور باشد. و پس از اتمام کار و تیز کاری اولیه باید دوباره کوینچ شده و تمپر شوند. با روشی که شما کار می کنید باید بسیار مراقب تنش هایی که به کاردتان وارد می شود باشید. چرا که حتی ممکن است با افتادن از دستتان یا برخورد به سنگ کل تیغه بشکند یا لب پر شود.
چند پپیشنهاد: گاردتان را کمی ضخیم تر انتخاب کنید و رنگ و متریالش را با پین ها یکی کنید تا هارمونی بهتری داشته باشد.
تعبیه خط هواکش روی کارد شکار را در کاردهای معروف ندیده ام.به نظرم اکر بدون این خطوط باشد زیباتر است
بعد از اتمام ککارتان کل تیغه و گارد را با نمد دستگاه سنگ زنی رومیزی و صابون مخصوصش جلا دهید

در ضمن چوب دسته هایتان واقعا زیباست...خواهشان بفرمایید چطور می شود تهیه اش کرد.

این هم یک نمونه از کارم:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

جنس تیغه فولاد ضد زنگ c440
جنس گارد از برنز
جنس دسته شاخ مارال
غلاف از چرم طبیعی به ضخامت 3 میلیمتر
پین برنزی المانی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-02-10 12:35 AM)mountingman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر همه دوستان!
جناب arti کارد های بسیار زیبایی ساخته اید. اتفاقا سوهان های کهنه متریال بسیار مناسبی برای ساخت کارد می باشند چرا که ابعاد انها بسیار نزدیک به ابعاد نهایی کارد دلخواه ما می باشد. فقط باید قبل از استفاده تا دمای 700-800 درجه حرارت داده شود تا انیل شود و امکان سوراخکاری و سوهواکاری روی آن مقدور باشد. و پس از اتمام کار و تیز کاری اولیه باید دوباره کوینچ شده و تمپر شوند. با روشی که شما کار می کنید باید بسیار مراقب تنش هایی که به کاردتان وارد می شود باشید. چرا که حتی ممکن است با افتادن از دستتان یا برخورد به سنگ کل تیغه بشکند یا لب پر شود.
چند پپیشنهاد: گاردتان را کمی ضخیم تر انتخاب کنید و رنگ و متریالش را با پین ها یکی کنید تا هارمونی بهتری داشته باشد.
تعبیه خط هواکش روی کارد شکار را در کاردهای معروف ندیده ام.به نظرم اکر بدون این خطوط باشد زیباتر است
بعد از اتمام ککارتان کل تیغه و گارد را با نمد دستگاه سنگ زنی رومیزی و صابون مخصوصش جلا دهید

در ضمن چوب دسته هایتان واقعا زیباست...خواهشان بفرمایید چطور می شود تهیه اش کرد.

این هم یک نمونه از کارم:

جنس تیغه فولاد ضد زنگ c440
جنس گارد از برنز
جنس دسته شاخ مارال
غلاف از چرم طبیعی به ضخامت 3 میلیمتر
پین برنزی المانی

خیلی زیبا / مخصوصا دسته ی کارد بسیار ارزشمنده/ ایولله به شما...
این عکس ها هم تقدیم به شما استادگرامی:
[تصویر: 14235239391.jpg]
[تصویر: 14235239761.jpg]
[تصویر: 14235240141.jpg]
[تصویر: 14235240541.jpg]
انشالله از مراحل کارهاتونم واسمون عکس و توضیح بذارید تا یادبگیریم. ممنون.
موفق باشید.Khansariha (8)
پس من در مورد شاخ اشتباه کردم....با توجه با عکسهای شما باید شاخ جبیر باشه!
سلام
آقا مهدی عزیز ببخش که جواب سوال شما دیر شد. راستش دست راستم در حال کار با دستگاه تراش آسیب دیده......
تازه امروز باندش رو باز کردم.
ببخشید قصد ناراحت کردن شما دوستان رو ندارم و باز میگم ببخشید.
اینم شماره ها فقط باید پنجشنبه زنگ بزنین و هرچی بخاین دارن ؛ در هر سایز و مقداری .....
تهران , مجید عبداللهی
تلفن : 09121762379 ------ 83 - 66675681

تهران , بیگلو
تلفن :8 - 66673167---- 09125100920

تهران " جمال فضلی
09123345255 و 09303288801 ------ 66670686 و 6 -666675145

تهران " فولاد برش آسیا " خانم صدر
09125060256 و 02166899429 و 02166879212

در ضمن شما به شرکتی زنگ زدی که سالانه 400,000 تن انواع فولاد تولید میکنه حالا بنظرتون آیا میاد کیلویی فولاد میفروشه عزیز ؟!!!! در ضمن این شرکت داستان جالب و تأسف آوری داره و مصداق چی فکر میکردیم و چی شد هست. این شرکت سال 1387 با علم و دانش فنی شرکت های معظم فوست آلپین و بهلر وبا مدرن ترین تجهیزات شرکت های
دانیلی و میتسوبیشی تأسیس شد.
قرار بود یکی از قطب های فولادسازی دنیا بشه و اوایل هم خوب پیش میرفت و حتی به آلمان فولاد صادر میکرد اون هم به شرکت هایی مثل بنز و بی ام و ......
ولی روز به روز بنا به دلایلی بجای پیشرفت ؛ پسرفت کرد و حالا کار بجایی رسیده که یکی از اصلی ترین فاز هاش سالهاست که خوابیده و ......
آخ که دیگه ادامه ندم بهتره و اینجا هم جاش نیست
فقط یه نمونه برین اینجا و اینو بخونین Khansariha (94)

جناب hajjiبسیار ممنون ازاطلاعاتی که در مورد محل فروش مواد اولیه دادین.خواهشا بفرمایید معمولا در چه سایز و شکلی خرید می کنید و حدود قیمت متریالها رو بفرماییدو
در مورد برینگ بولدوزر اگر امکانش هست عکس قبل و بعد از صاف کردنش را در انجمن بگذارید. آیا برینگ را با سرخ کردن و چکش کاری صاف می کنید یا با نورد؟
به نظرم با توجه به اینکه عملیات حرارتی فولاد ها علاوه بر معلومات و تجربه نیازمند ابزار و تجهیزات دقیق و گرانی دارد...استفاده از فولاد های زنگ نزن مخصوص ساخت کارد و چاقو می تواند کار مارا بسیار ساده تر کند. درواقع فقط کافی است شکل دهی و تیز کاری را انجام دهیم.
هرچند که در این وادی(ساخت کارد و چاقو دست ساز)نباید نگران هزینه کردن باشید و فقط باید به فکر لذت بردن از دست ساخته خود باشید.حتی ممکن است کیفیت کارد شما بسیار پایین تر از ساخته های چین باشد.ولی به هر حال از اینکه خودتان برایش زحمت کشیده اید لذت وافر خواهید برد.
اگر در این وادی بی انتها وارد شود دیگر راه برگشتی ندارید......اگر ده ها کارد هم ساخته باشید باز هم با دیدن طرح و مدل و متریالی نو دوباره این خوره به جانتان می افتد که یکی بهترش را بسازید.
ولی هرگز به فکر هزینه اش نباشید.به هر حال کشور دوست و برادرمان چین زحمتش را می کشد و در تیراژ میلیونی تولید می کند.گاهی کاردهای بسیار خوبی هم با قیمتهای ناچیز 2-3$ هم توشون پیدا میشه.پولی که با چند برابرش اینجا فقط باید شاخ دستشو تهیه کنید:
اینو ببینید:http://www.alibaba.com/product-detail/Deer-Horn-Handle-Hunting-Knife-fixed_60077415025.html
مثلا این چاقو تاشو برونینگ که قفل دار است و به وفور در بازار یافت می شود و از 25 تومن تا 120 تومن دیدم که عرضه می شود و واقعا جنس و کیفیت عالی دارد.

فقط برش لیزر وسطشو اینجا باید 50 هزار تومن هزینش کنید
سلام خدمت دوستان و عاشقان چاقو
خوش آمد میگم خدمت دوستان تازه وارد و هنرمند و امیدوارم اینجا محفلی باشه برای تبادل اطلاعات و رشد و اعتلای دانسته هامون.

خدمت شما بگم که من تسمه میخرم با عرض های 4 میل برای چاقوی تاشو و 5 میل و 6 میل برای چاقوی دسته ثابت. قیمت هم بخدا جزء به جزء یادم نیست چون چند نوع فولاد و استیل و برنج میخرم. همش رو خودش جمع میزنه و میگه مثلاً اینقدر...
بعد خیلی ساده کنس رولبرینگ ( چون بالبرینگ شیاری وسطش هست و در ضمن کنیگ هم نیست نمیخرم) رو میبرم و با حرارت و چکش کاری به تسمه تبدیلش میکنم که به همین پروسه میگن نورد گرم ( نورد سرد چکش کاری بدون حرارت هست) به همین سادگی. حالا یعنی من عکس یک رولبرینگ و یک تسمه رو بزارم ؟!!

و اما نظر شخص من اینه که چون ما استنلس استیل خوب برای چاقو سازی تو کشورمون نداریم من خودم قید استنلس استیل رو زدم. در ضمن علاقمند شدم بدونم شما این استنلس استیل 440C رو از کجا آوردین ؟ خب برادر به ما هم آدرس بده تا یک عمر حسرتمون تمام بشه!
و اینکه شما هر فولادی بگیرین لاجرم باید عملیات حرارتی اون رو بلد باشین تا یک چاقوی پرفکت و کامل ازش بسازین.

در آخر بر فرض محال حتی اگر یک چاقوی خوب با مواد اولیه خوب و هزینه ساختنش اگه 10 دلار تموم بشه ( که محاله) باز هم وقتی بعد چند دور وقتی بدست من و شما در ایران برسه میشه بالای 100 هزار تومن .
(یک روز من ویدیویی از کانال BLADE HQ در یوتیوب تماشا میکردم که دو تا چاقوی BUCK رو با هم مقایسه میکرد. یکی اصلی با قیمت 110$ و دیگری چینی قلابی با قیمت 10$.
خلاصه مطلب میگفت امکان نداره شما چاقویی با فولاد مثلاً S30V بتونی با قیمت 10$ تولید کنی!!! چون قیمت جهانی این فولاد که مشخصه فقط میمونه هزینه تولید که هرچقدر هم ارزون تموم بشه باز امکان نداره 100$ تفاوت ایجاد کنه.)
دقیقا همینطوره....منم یه بار دنبای s30v میگشتم...تو نت یه تسمه که برای یه کارد کافی بود رو 30 $قیمت زده بود که تا برسه دستتون 70-80 $ میشه تازه هزینه های دیگش به کنار.الیته s30v هم یه جورایی همون 440c هست که به روش متالوژی پودری تولید میشه.
من کاردهای استنلس استیل 60سانتی با ضخامت 6 میل که مخصوص چلوکبابیها وارد شده رو تهیه می کنم و بنا به نوه چاقو ازش میشه یک الی 3 تا کارد و چاقو در آورد.به غیر از اون اگه بخواین میتونین تیغه برش استنلس استیل که تو صنایع غدایی کاربرد داره تهیه کنید که یه تیغه 10*60*.5 سانتی رو 200 تومن میتونین بخرید که جفتشون 440c هستن.

نکته دیگه تو قیمت تمام شده نگاه صادران محور و ارزانی نیروی کار ماهره.
من عکسایی از کارخونه های چاقو سازی چین دیدم که 50-60 تا کارگر که بیشترم زن هستن با حقوق ماهیانه 30$ بدون بیمه و این دنگ و فنگا نشستن روزی 12 ساعت کار میکنن.....تیغه های کارد هم با مینی لودر میارن مثل کوه میریزن وسط سالن. انواع ورق 440 , 430 , 420 رو هم خودشون مفت تولید میکنن....اینه که پاقو رو زیر 1$ میفروشن....دست ما هم میرسه 30 تومن که پول جلدشم نست. حالا شما بگی از رو همون سفارش بدی اینجا برات بسازن 300 تومن ازت پول میخوان.
(2015-02-10 09:28 PM)hajji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آقا مهدی عزیز ببخش که جواب سوال شما دیر شد. راستش دست راستم در حال کار با دستگاه تراش آسیب دیده......
تازه امروز باندش رو باز کردم.
ببخشید قصد ناراحت کردن شما دوستان رو ندارم و باز میگم ببخشید.
اینم شماره ها فقط باید پنجشنبه زنگ بزنین و هرچی بخاین دارن ؛ در هر سایز و مقداری .....
تهران , مجید عبداللهی
تلفن : 09121762379 ------ 83 - 66675681

تهران , بیگلو
تلفن :8 - 66673167---- 09125100920

تهران " جمال فضلی
09123345255 و 09303288801 ------ 66670686 و 6 -666675145

تهران " فولاد برش آسیا " خانم صدر
09125060256 و 02166899429 و 02166879212

در ضمن شما به شرکتی زنگ زدی که سالانه 400,000 تن انواع فولاد تولید میکنه حالا بنظرتون آیا میاد کیلویی فولاد میفروشه عزیز ؟!!!! در ضمن این شرکت داستان جالب و تأسف آوری داره و مصداق چی فکر میکردیم و چی شد هست. این شرکت سال 1387 با علم و دانش فنی شرکت های معظم فوست آلپین و بهلر وبا مدرن ترین تجهیزات شرکت های
دانیلی و میتسوبیشی تأسیس شد.
قرار بود یکی از قطب های فولادسازی دنیا بشه و اوایل هم خوب پیش میرفت و حتی به آلمان فولاد صادر میکرد اون هم به شرکت هایی مثل بنز و بی ام و ......
ولی روز به روز بنا به دلایلی بجای پیشرفت ؛ پسرفت کرد و حالا کار بجایی رسیده که یکی از اصلی ترین فاز هاش سالهاست که خوابیده و ......
آخ که دیگه ادامه ندم بهتره و اینجا هم جاش نیست
فقط یه نمونه برین اینجا و اینو بخونین Khansariha (94)

سلام خدمت استاد گرانقدر
خدا بد نده!!!Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
انشاالله که هر چه زودتر خوب شین و ما بتونیم از مطالب ارزشمند شما کمال استفاده رو ببریم
بازم ممنون که لطف کردین و شماره هارو گذاشتینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
لینک مرجع