انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساخت چاقو های دست ساز دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
بعد خودم میتونم برشاشو انجام بدم ؟؟!
و همچنین نحوه تهیشو ( از مکانیکی بگیرم یا کجا؟) اگه لطف کنید متشکر میشم
امتحانا تموم میشه آدم کلی وقت اضافه میاره چی بهتر از این کار !
(2015-06-15 09:16 PM)behnamIrani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-06-15 05:59 PM)atash نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته همه جا هم گیر نمیاد تو شهر ما که حتی یه تیکه برنج گیر نمیاد من اون روز رفتم توی بازار شیراز واسه برنج گیرم نیومده بجاش چند تیکه مس گرفتم اونم به چه زحمتی .استیل که دیگه جای خودشو داره.این چیزا فقط توی شهرهای بزرگ مثل تهران و اصفهان گیر میاد

برای چاقوهای پرتابی باید از فلزی استفاده بشه که در مقابل deformation مقاومت داشته باشه
حالا که استیل مطرح شده قابل تهیه نیست ارزونترین و قابل دسترس ترین متریال با این خصوصیات برای شما فنر تخت ماشینه....

بله من خودم اصولا از تیغه اره آتشی بیشتر استفاده میکنم چون هم به وفور گیر میاد وهم جنسش مناسبه
(2015-06-15 09:49 PM)conneralfa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
گویا نظرات و تجربیاتی درباره ساخت چاقو از فنر تخت ماشین میخواهین!Khansariha (226)
خدارا شکر این مبحث به صورت جدی و بسیار تخصصی(دورا دور میام میبینم)داره پیش میره که واقعا عالیه و دوستان و اساتید زیادی هم هستن که میتوانند از طریق علمی کمک کنند.Khansariha (256)
من خودم به شیوه تجربی و با طریقه سنتی خواستم بسازم(به دور از علم و متریال شناسی روز)و از فنر تخت ماشین استفاده کردم،نمیدانم جنس فنر از چی بود ولی پوستمونو کند تا بتوانیم بهش حالت بدیم،اگه سنگ رو میزی ندارین بهتون توصیه اکید میکنم اصلا طرف فنر ماشین نرین!Khansariha (367)
ما با وسایل تقریبا کاملی شروع به کار کردیم ولی هنوز که هنوزه کارا مانده و ادم را بشدت خسته میکنه(یک فنر با ضخامت 8 میلیمتر که واقعا قولی هست برای خودش)برش اکسیژن،فرز و سنگ رومیزی دم دست بود،ولی بازم توی قسمت شکل دهی کار به سختی تمام پیش میرفت! کار ها و پرداخت های دستی را هم که نگو!!! فقط علاقه هست که باعث میشه ادم بسازه وگرنه هیچ توجیهی نداره.Khansariha (172)
میتوانید برین مکانیکی ها و ببینید اگه تیکه فنر شکسته ای دارن ازشون بگیرین(اگر هم خواستین پولی بدین نهایتا بزارینش روی ترازو و پول اهنشو بدین)فقط ابعادش جوری باشه که به کارتون بیاد و همچنین سعی کنید قسمت صافتره فنر باشه.و یا هر جای دیگری که فکر میکنید فنر و ... میشه گیر اورد(اوراقی و ...)
----------------
یک پیشنهادی هم دارم،شما مراحل ساخت چاقو توسط دوستان را دنبال بکنید و قبل از هر کاری بدانید دقیقا چه مراحلی را باید انجام بدین و بعدش اقدام به تصمیم گیری بکنید.Khansariha (399)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2015-06-16 02:14 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-06-15 09:49 PM)conneralfa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
گویا نظرات و تجربیاتی درباره ساخت چاقو از فنر تخت ماشین میخواهین!Khansariha (226)
خدارا شکر این مبحث به صورت جدی و بسیار تخصصی(دورا دور میام میبینم)داره پیش میره که واقعا عالیه و دوستان و اساتید زیادی هم هستن که میتوانند از طریق علمی کمک کنند.Khansariha (256)
من خودم به شیوه تجربی و با طریقه سنتی خواستم بسازم(به دور از علم و متریال شناسی روز)و از فنر تخت ماشین استفاده کردم،نمیدانم جنس فنر از چی بود ولی پوستمونو کند تا بتوانیم بهش حالت بدیم،اگه سنگ رو میزی ندارین بهتون توصیه اکید میکنم اصلا طرف فنر ماشین نرین!Khansariha (367)
ما با وسایل تقریبا کاملی شروع به کار کردیم ولی هنوز که هنوزه کارا مانده و ادم را بشدت خسته میکنه(یک فنر با ضخامت 8 میلیمتر که واقعا قولی هست برای خودش)برش اکسیژن،فرز و سنگ رومیزی دم دست بود،ولی بازم توی قسمت شکل دهی کار به سختی تمام پیش میرفت! کار ها و پرداخت های دستی را هم که نگو!!! فقط علاقه هست که باعث میشه ادم بسازه وگرنه هیچ توجیهی نداره.Khansariha (172)
میتوانید برین مکانیکی ها و ببینید اگه تیکه فنر شکسته ای دارن ازشون بگیرین(اگر هم خواستین پولی بدین نهایتا بزارینش روی ترازو و پول اهنشو بدین)فقط ابعادش جوری باشه که به کارتون بیاد و همچنین سعی کنید قسمت صافتره فنر باشه.و یا هر جای دیگری که فکر میکنید فنر و ... میشه گیر اورد(اوراقی و ...)
----------------
یک پیشنهادی هم دارم،شما مراحل ساخت چاقو توسط دوستان را دنبال بکنید و قبل از هر کاری بدانید دقیقا چه مراحلی را باید انجام بدین و بعدش اقدام به تصمیم گیری بکنید.Khansariha (399)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

خیلی متشکرم به خاطر راهنمایتون Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
با سلام خدمت دوستان
برای برش تیغه اره دیسکی از اره فلکه استفاده کردم که به نظرم نسبت به برش با سنگ یا سری برش بهتره چون هم لبه ها خیلی صاف تر از کار در میاد و هم اینکه این روش حرارت کمتری تولید می کنه و باعث تنش حرارتی کمتری توی قطعه کار میشه
دوستان شرمنده دارم انقدر سوال ( وهمچنین سوالات تکراری میپرسم)
ولی متاسفانه به خاطر تازه وارد بودن از پاسخ های دوستان نتیجه دلخواهمو نگرفتم (اینم البته تقصیر منه )
برای یه چاقو ( دو سه صفحه پیش زدمش) میخوام به کسی هدیش بدم نفرم اهل کشت و کشتار نیستKhansariha (214)
منظور فقط به عنوان یادگاری نگهش میداره ازش استفاده چندانی نداره

چند تا سوال با اجازه
1- یه جنس مناسب میخوام که چند تا ویزگی داشته باشه :یکی این که خودم راحت با اره آهن بر ببرمش. بعد راحت در دسترس باشه و سوم این که هزینه چندانی برام نداشته باشه .چون واقعا امکانات برای پرداختی بهشو ندارم فقط میتونم ببرمش و تیز کردنش بدم یکی برام انجام بده
2- من بیست و خورده ای صفحه ی اول و خوندم یه چیزی که متوجه نشدم در مورده آبکاریه . اگه آبکاری نکنیم (همون سخت کاری منظورمه البته ) واسه تیغه مشکلی پیش میاد ؟
بازم عذر خواهی از دوستان
با سلام خدمت دوستان
این هم چند تکه از تیغه ای که توسط بند سا بریدمش[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

اینم یکی از تکه ها که به این شکل در اومد[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

این هم دو تا چاقو البته هنوز نیاز به پرداخت داره[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
کاش کیفیت و یرعت اینترنت مابه خوبی دوربین شما بود.
با سلام خدمت دوستان
میخواستم در مورد پوشش برای چوب دسته راهنمایی کنین و اگر تجربه خاصی دارین اعلام بفرمائید.
در ضمن حجم عکسها را به زیر 1 مگابایت تغییر دادم ولی اگر هنوز زیاد است به بزرگی خودتون ببخشید.
با سلام.
از نت
[تصویر: IMG-20150423-WA0011.jpg]
لینک مرجع