انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساخت چاقو های دست ساز دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
[تصویر: 9da2d8698a453c394e71744ad48feedb.jpg]
اینم چوب ازگیل جنگلی یا همون به زبون محلی کنس حدود چهار ماه پیش گرفتمش و تو موتور خونه بستمش به ستون تا الان انقدر محکمه که چوب ساب و مقار بزور تراشش میدن :-/ :-/
راه حلی دارین بتونم کامل گردش کنم ؟

Sent from my HTC Sensation XL with Beats Audio X315e using Tapatalk

[تصویر: f22d67407bd704fafd29e6bab896ca28.jpg]
(2016-03-26 05:39 PM)BARZOV نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. اساتید برای دسته ی تبرم راهنمایی میخوام.
یه تیکه چوب انجیلی تر پیدا کردم دیدم انحنای خوبی داره، اول پوستش را کندم بعد گرفتم رو آتیش روش خشک شد و بعد یکمی ترتمیزش کردم و یه روز توی گازویل گذاشتم.
حالا چند روزه همینطوری مونده. به نظرتون روغن جلا هم بزنم بهش یا خراب میشه؟ و کلا چیکار کنم که هیچوقت ترک برنداره؟؟؟
[تصویر: 43295322893309290890.jpg]
[تصویر: 13076030497066953465.jpg]

[تصویر: 44590496037373382675.jpg]

[تصویر: 99517017052187873602.jpg]
نوک تیزی که برا چوب ایجاد کردید به نظرم به مرور زمان یخورده تو دردسر بندازتت
یه نوع خمیر دو قلو هست به نام میل اپوکس تهیه کن و درون فضای خالیش بزن خیلی عالی میشه مثل بتن میشه و قبل سفت شدن خودشو مثل خمیرم میتونی حالتش بدی

Sent from my HTC Sensation XL with Beats Audio X315e using Tapatalk
[تصویر: 9a1923b4cc19b7dd1fbe4d30412b9728.jpg]

نظرتون در باره این نوع تبر چیه به نظرم با فنر تخت و مینی فرز و دریل و یکم دقت و مقدار زیادی حوصله بشه درستش کرد نظر شما چیه ؟
سلام دوستان ب نظر شما تیغه ی آتشی استحکام کاقی رو برای کارد داره؟کلا جنسش ب درد کارد میخوره؟
یه سوال دیگه برا سیاه کردن تیغه چجوریه ؟
(2016-04-04 08:10 PM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان ب نظر شما تیغه ی آتشی استحکام کاقی رو برای کارد داره؟کلا جنسش ب درد کارد میخوره؟
برو فروشگاه لوازم شکاری بگو زاج میخوام یه محلول برا سیاه کردن اهن و الیاژ هاشه
میگن زاج سمیه کاردم ک ب گوشت میخورهKhansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
(2016-04-05 12:02 AM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میگن زاج سمیه کاردم ک ب گوشت میخورهKhansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)

اگه خوب بشورینش که تمام زاج بره اون رنگ سیاهی مشکلی نداره.
سلام دوستان ب نظر شما تیغه ی آتشی استحکام کاقی رو برای کارد داره؟کلا جنسش ب درد کارد میخوره؟Khansariha (8)Khansariha (8)
با سلام :
خدمت دوستان عرض کنم این عید رو بیکار نبودم روی یکی دو تیغه چاقو از جنس فولاد ابزار سازی کار کردم که پوستم رو کند اساسی !!!! فولاد به این چغری و سفتی ندیدم .
یک تیغه تبر هم درست کردم که خودش کلی داستان داره ........
انشالله عکسهاش رو میگذارم فعلا که خام هستند و فقط کوره کاری شون تموم شده .
به ترتیب خدمت دوستان عزیزم :
barzov : دسته ای که برای تبرتون تهیه کردید از نظر جنس عالیه و خیلی هم برای فراوری زحمت کشیدید . ولی حیف نیست که بیشتر روش کار نکنید ؟ این انحنایی که داره موقع ضربه زدن ، نیرو را به دست منتقل میکنه و دست ناراحت میشه ضمن اینکه بدلیل همین انحنا فاصله دست با قطعه کار کم شده (انتهای دسته ) و میتونه آسیب ایجاد کنه . در قسمت سر تبر هم نیاز به روش خاصی هست که شامل چاک دادن -کوبیدن گو وه هست . در اینترنت طرحهای زیبا و کارآمدی برای دسته تبر هست میتونید ازشون استفاده کنید (یواشکی یکی دوتا هم برای من بفرستید !!!!خخخخخخخ)
کوماندر آف تزار : چوبی که شما نیز تهیه کردید عالیه ولی توجه داشته باشید دسته تبر در مقطعش گرد نیست بلکه مثلث یا بیضی است که لبه های آن کاملا منحنی شده باشد اگر دسته کاملا گرد میخواهید میتوانید از دسته تیشه یا کلنگ استفاده کنید یا چوبتان را به خراط بسپارید . ولی بنظرم حیف است ، کمی روی ان کار کنید اگرچه سخت است .
و در آخر دوست عزیز اقای وایت ولف : تیغه های اره آتشی از نظر استحکام خیلی خوب هستند ولی دو مشکل بزرگ دارند . زنگ زدگی در رطوبت زیاد و بوی نامطبوع فلز در برابر مواد خوراکی . با هردو اینها میتوان کنار آمد ، در صورتی که طرح و اجرا خوب و راضی کننده باشند .
با امید موفقیت دوستان
ب غیر از زاجKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
با سلام :
حرارت دادن و در روغن فرو کردن باعث میشه رنگ فلز سیاه بشه ولی بدلیل اینکه حرارت باید بالا باشه ، یکم کار فنی تر میشه وگرنه سختی تیغه بکلی از بین میره و آنیل میشه . یک راه دیگه (اچ )کردن تیغه است که در صفحات قبل اشاره شده ولی یک بدی هم داره که یکدست نمیشه . حالا براقی و درخشندگی چه ایرادی داره ؟
لینک مرجع