انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساخت چاقو های دست ساز دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
خواهش میکنم شکسته نفسی نفرماید
دقیقا بخاطر همینه که از این نوع فولاد در صنعت ماشین سازی (تراشکاری و فرز)استفاده های زیادی میشه
باهاش میشه اکثر فلزات رو با رعایت عده دوران و پیشروی تراشید
من دوستی دارم که ایشون هم در صنعت چوپ فعالیت میکنه و انصافا نجار قابلی هست
هروقت پیشش میرم محیط کارش بهم ارامش خاصی میده
که بقول خودش انرژی مثبتی هست که چوب میده
من به شما پیشنهاد میکنم با فنر این دفعه امتحان کنید
درسته که اخرش باید بگردید و یه ابکاری کرم پیدا کنید
ولی از نظر راحتی تو پرسه ساخت با hss قابل مقایسه نیست بقولی دست ادم باز تره مخصوصا اگه بخواید تیغه پهنای بیشتری داشته باشه
اگه با سوهان هم تیز بشه به این راحتی کند بشو نیست
شخصا چندسال پیش تو دوران کاراموزیم یه شاخه زن درست کردم البته با فولاد فرج
باورکنید تیزیش در حد بریدن کاغذ هست و چند سال یکبار اونم فقط با سوهان تیزش میکنم
البته با راهنمایی یه استاد کار ساختمش که با همون هم نمرم رو داد و یادگاری اجازه داد با خودم بیارمش
خواهش میکنم
قطعا همینطور هست که میفرمایید بروی چشم اگر عمری باقی بود و حوصله ای حتما به پیشنهاد حضرتعالی فنر رو هم امتحان میکنم
سپاس از شما و لطفتان
مهندسین جمیعا دستتون درد نکنه بابت مطالب و راهمایی هاتون، فقط یه سوال داشتم. من میخوام راه کوئنج و تمپر کردن فولاد رو یاد بگیرم ، کسی میتونه کمکم کنه؟ اینم آدرس ایمیلم: j.zhorek@yahoo.com
سلام به همگی Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

از دوستان کسی نقشه ای آموزش ساختی چیزی از این چاقو های کشویی داره؟؟؟؟
سلام صبح دوستان بخیر
راستش پست قبلی رو به اشتباه در تاپیک انواع کاردها و چاقوهای شکاری گذاشتم که از مدیران عذر میخوام اگه امکانش هست منتقل بشه به این تاپیک
این عکسهای از چاقو تیز کن ساخت خودم البته طوری ساختم که بشه سوهان هم گذاشت و شیب تیغه رو هم در اورد هنو خیلی کار داره و این فقط ساختش نهایی شده کلی ظریفکاری و تمیزکاری لازم داره و چند تا هم عیب های کوچیک داره که باید رفع بشه
ببخشید اگه کثیف و رنگی هست متاسفانه سمباده پوست اب که استفاده کردم رنگ داد و کار رو یکم کثیف کرد
[تصویر: qnou_11.jpg]
[تصویر: 12rn_12.jpg]
[تصویر: xmmi_14.jpg]
بسیار عالی شده جناب samani

واقعا دست مریزاد به این هوش و نبوغ و پشت کارتون معلومه بسیار دقیقو تیز بین هستین ظاهرش دل منو برده با اینکه تمیز و شکیل نیست ولی دل ما رو که برده

خسته نباشد.....Khansariha (8)
جناب سامانی دستمریزاد !!! خسته نباشیدKhansariha (8)کارایی این سیتم حرف نداره من هم یکی مشابه lansky controlled-angle sharpening system ساختم ولی مشکل اینه که پوست آب یا پاره میشه یا در اثر رطوبت کنده میشه.یه سنگ دو طرفه دارم که زبری یک طرفش ملایمه. میخوام رو این سیستم سوارش کنم ولی سایزش برای تیغه های کوچک قدری بزرگه وکنترلش مشکل
(2015-12-02 07:02 PM)300WSM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب سامانی دستمریزاد !!! خسته نباشیدKhansariha (8)کارایی این سیتم حرف نداره من هم یکی مشابه lansky controlled-angle sharpening system ساختم ولی مشکل اینه که پوست آب یا پاره میشه یا در اثر رطوبت کنده میشه.یه سنگ دو طرفه دارم که زبری یک طرفش ملایمه. میخوام رو این سیستم سوارش کنم ولی سایزش برای تیغه های کوچک قدری بزرگه وکنترلش مشکل

سلام دوست گرامی
بله همینطوره البته من اول چندبار اشتباه کردم و سمباده پوست اب پاره شد که بعد یخورده دقت کردم این اتفاق نیوفتاد سطح چوبی که سمباده رو میچسبونید کاملا صاف کنید و با چسب اهن یه لایه نازک روی چوب بزنید سمباده رو بچسبونید و کاملا فشار بدید که تمام اضافات چسب در بیاد از کناره ها چسب خیلی کم باید باشه
و مهمتر از همه فقط باید از بالا به پایین بکشید و نه برعکس
راستش من سنگهای سوهانچه ای پیدا کردم که بسیار باکیفیت هستند و از مصقل خیلی بهتر با درجه بندی مختلف که برای کارهای صنعتی و پولیش قابلها به کار میره سایزش هم 15 سانت طول 6 میلیمتر عرض و سه میلیمتر ضخامت جنس فوق العاده اس اما دیدم خیلی گرون هست و نمیصرفه خریدش منصرف شدم
سوهان پولیش هم میشه استفاده کنیم که اونم باکیفیت هست
اما همین سمباده کم هزینه و خوب جواب میده حداقل تا الان من تونستم یدونه کاردم رو شیبش رو درست کنم و تیزش کنم که واقعا در حد تیغ تیز میشه
انشالله اروم اروم که دستگاه رو کامل کنم در اخر دوباره سعی میکنم عکس تکمیل شده و بدون ایراد رو بزارم
موفق باشید
با سلام:
جناب سامانی عزیز ، کارتون حرف نداره کسی که از کار فنی سر دربیاره واسش سیاه شدن و رنگی شدن قطعه کار مهم نیست .
من بار ها از همین کاردی که عکسش رو گذاشتید جاهای مختلف تعریف کردم خصوصا از قبضه ای که ساختید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اگر میشه از کارهای قبلی هم عکس بگذارید تا کار های ما هم از تنور بیرون بیاد !!خخخخخخخخ
بدلیل کمبود فضای کارگاهی در یک آپارتمان فسقلی !!!!! ، مجبور به ساخت ابزار الات مینیاتوری شدم که کار هنوز ادامه داره ......
(2015-12-02 10:11 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام:
جناب سامانی عزیز ، کارتون حرف نداره کسی که از کار فنی سر دربیاره واسش سیاه شدن و رنگی شدن قطعه کار مهم نیست .
من بار ها از همین کاردی که عکسش رو گذاشتید جاهای مختلف تعریف کردم خصوصا از قبضه ای که ساختید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اگر میشه از کارهای قبلی هم عکس بگذارید تا کار های ما هم از تنور بیرون بیاد !!خخخخخخخخ
بدلیل کمبود فضای کارگاهی در یک آپارتمان فسقلی !!!!! ، مجبور به ساخت ابزار الات مینیاتوری شدم که کار هنوز ادامه داره ......

سلام دوست گرامی
شما لطف دارید به بنده در کنار اساتید چون شما بنده شاگردی میکنم و باعث افتخارم هست
به روی چشم حتما در اینده از کاردها و چاقوهایی ساختم عکس میزارم هر چند بیشتر کاردهای قدیم ساختم زیاد جالب توجه نبودند و خیلی ها رو بعنوان هدیه به دوست و اشنا دادم اما چند مورد رو هم نگهداشتم که حتما عکس در اولین فرصت عکس میزارم
راستش اگه الیاژ مناسب و با کیفیت و زد زنگ گیر بیاد مثلا از شرکت سویدی سندویک یا امثال اینها خیلی دوست دارم دوباره یه کارد بسازم و بیشتر وقت بزارم براش اما متاسفانه نبود الیاژ مناسب ادم رو دلسرد میکنه و بشخصه دلم نمیاد زیاد وقت و هزینه بزارم برای کاردی که بهرحال سریع زنگ میخوره و دایما باید ازش مراقبت کرد
هر چند علاقه به این مقوله لذتی داره که توصیف پذیر نیست
لینک مرجع