انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی دیانا 54-diana 54 airking
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام به تمامی دوستان ایرکینگ سوار
من قصد خرید دیانا 54 رو دارم یعنی بد جوری چشم ام رو گرفته ولی بعضی از دستان میگویند که 54 به دلیل سیستم ریلی که داره استهلاکش بالاست حال می خواه دوستانی که این تفنگ رو دارن نظرشون رو اعلام کنند و گزینه بعدی من 52 هست و این رو هم بگم که وزن بیشتر 54 برام زیاد مهم نیست چون اهل کوه کمر نیستم و فقط تو ماشین می خوام ازش استفاده کنم و سوال بعدی اینکه تفنگ بعد چند شات فنرشون ضعیف میشه؟
ممنونمیشم دستان نظراتشون رو اعلام کنند
یا علی
ماشاالله این تاپیک هم خیلی خاک خورده هاKhansariha (147)Khansariha (147)Khansariha (147)
(2015-02-11 12:50 AM)hoossein نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به تمامی دوستان ایرکینگ سوار
من قصد خرید دیانا 54 رو دارم یعنی بد جوری چشم ام رو گرفته ولی بعضی از دوستان میگویند که 54 به دلیل سیستم ریلی که داره استهلاکش بالاست حال می خواه دوستانی که این تفنگ رو دارن نظرشون رو اعلام کنند و گزینه بعدی من 52 هست و این رو هم بگم که وزن بیشتر 54 برام زیاد مهم نیست چون اهل کوه کمر نیستم و فقط تو ماشین می خوام ازش استفاده کنم و سوال بعدی اینکه تفنگ بعد چند شات فنرشون ضعیف میشه؟
ممنونمیشم دستان نظراتشون رو اعلام کنند
یا علی
سلام دوست عزیز
سیستم ریلیش زیاد استهلاکی نداره(و یا من نمیدانم).اما 54 یک اسلحه خاصی هست و کاربرد خاص هم داره.Khansariha (226)
خوب 54 اسلحه نسبتا سنگینی هست و با یک دوربین خوب وزنش میاد طرفای 5.5 کیلو که واقعا زیاده.ولی در عوض دقت خوبی هم داره.اگر برای شکار هم میخواهید استفاده بکنید من زیاد توصیه نمیکنم.مگر این که با ماشین برین شکار و یا به صورت ثابت یک جایی باشین(مثلا توی محدوده یک باغی تیراندازی بکنید)
52 یک اسلحه همه کاره هست،هم شکار و هم هدف زنی ولی 54 بیشتر مایل به هدف زنی هست.اما به شما توصیه میکنم حتما قبل از خرید این 2 را دست بگیرین و تست کنید تا ببینید کدام به دلتون بیشتر میشینه.Khansariha (256)
بعد از حدود 500 شیک فنر رام میشه و فکر کنم بعد از حدود 4 هزار شلیک هم کم کم ضعیف میشه(دقیق یادم نیست)Khansariha (226)
یک موردی را هم در اخر صحبتم بگم.
این پی سی پی های نامرد وقتی میان،درجا فنری ها را خانه نشین میکنند.شما ببینید اگه تجربه،علاقه و شرایط کافی برای خرید پی سی پی را دارین،روش یک تحقیقی بکنید،بد نیست.اما یادتون نره هر کدام کاربرد خاصی دارن.Khansariha (172)
54 به عنوان یک فنری یک جورایی در اوج کمالش هست و البته قیمتشم کمی در اوجه خخخ(1950 تومنه)ولی باید ببینید برای کاری که میخواهد ارزشش را داره یا نه.[تصویر: 39.gif]
انشاالله که خرید خوبی داشته باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
با سلام.
درسته پی سی پی ها خیلی با فنری ها متمایز هستن اما مشکلاتی مثل قیمت بسیار بالا و چند برابری در مدلهای نسبتا خوبشون و افت قدرت بعد از چند شلیک که مهارت خودشو لازم داره که چطور با ولوم قدرت اونو بشه جبرانش کرد و از همه مهمتر وسایل اضافی مثل تلمبه و کپسول غواصی که خیلی گرونن و همه جا هم کمسول ها شارژ نمیشن تو خیلی از شهرستانها به دلیل خطرات خاص خودشون و تلمبه هم که وااااای قدرت فیل میخواد.ی مثال بزنم متوجه بشین ی چرخ کامیون ده تن 70 بار هست اونوقت شما بخوای اونو باد کنی با تلمبه چه برسه به ی تفنگ با 200 بار.خیلی وحشتناک انرژی میبره.و باید ی مهمونی با دوستان بگیری و نوبتی با تلمبه شارژش کنی.فنری ها عالم خودشونو دارن هنوز زوده بازنشسته بشن من دوسشون دارم.
دوستانی که تمایل دارن برای دیانا 54 جای بند نصب کنند .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(2015-02-11 04:24 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستانی که تمایل دارن برای دیانا 54 جای بند نصب کنند .

دوست عزیز میشه در مورد اون دو پایه ای که برای 54 بستی بیشتر توضیح بدی
سلام به همه دوستان ی مطلب جالب در مورد 54 خوندم حیفم امد به اشتراک نذارم
ایا سیستم انتی شوک 54 باعث هدر رفت انرژی میشود یا خیر
[size=medium]خوب این سیستم ریلی مقداری انرژی خودش جذب میکند و قاعدتا قدرت این تفنگ یک مقدار باید کمترداز 52 باشد،
خوب از اونجا که سیستم ریلی خارج از سیلندره یعنی تکیه گاه حرکت فنر داخل سیلندره پس جابجایی سیلندر تاثیری در میزان یا سرعت خروج هوا نداره اینجور تصور کنید که شما داخل یک قایق دارید یک جعبه را توی قایق جابجا میکنید و به جلو حل میدهید این حرکت ربطی به مهار بودن یا ثبات قایق نداره اما اگر شما روی اسکله باشید و بخواهید جعبه روی قایق را حل بدهید اونوقت قضیه فرق میکند و حرکت قایق تاثیر دارد و میزان حرکت جعبه و مقداری از نیروی شما صرف حرکت قایق میشود به جای اینکه برای جابه جایی جعبه استفاده شود.
در دیانا 54 داستان مثل حالت اول است یعنی فنر و پیستون و لوله و بقیه قطعات کلا به هم متصل هستند و فشار باد تو این قسمت ایجاد میشود و عقب نشینی سیلندر با کل متعلقاتشه،بنابراین تاثیری روی سیستم ایجاد کننده هوای فشرده و خروج تیر نداره،البته ممکنه رو دقت تاثیر بذاره .
در 52 کل انرژی پس زنی حاصل از حرکت پیستون و ضربه برخورد به ته سیلندر به قنداق منتقل میشه اما در 54 مقداری از این پس زنی صرف جابه جایی وزن سیلندر و لوله و غلبه بر اصطحکاک بین بدنه و قنداق در قسمت ریل میشه اما اگر مکانیزمش جوری بود که فنر به قنداق وصل بود و سیلندر جدا بود اونوقت حالت دوم پیش میامد.
همانطور که میدانید انرژی لگدی 52 و تمام فنریهای دیگه ( غیر از سیستمهای انتی شوک و امثال انها )تماما در قطعات و قنداق و در نهایت شانه شما تخلیه و نواخته میشه که شما به خوبی
میبخشید ادامه قسمت بالا
این ضربه یا لگد را حس میکنید پس اینجا انرژی وجود دارد در 54 این انرژی را قبل از تخلیه در قنداق ابتدا در ریل و حرکت رو به عقب سلاح روی قنداق(حالت توپخانه ای) تخلیه میشود و چنانچه مقداری هنوز باقی مانده بود در انتهای قنداق تخلیه میشود(این حرکت ریلی حدودا 2 تا 3 سانتی متر است) که طبیعتا خیلی خیلی این لگد قنداق روی شانه کم خواهد بود .
در ضمن ضربه در فنری های معمولی دو طرفه هست اول از طریق سر پیستون به سر سیلندر و واکنش متقابل ان از طریق فنر به انتهای سیلندر که اولی ارتعاش و دومی لگد به همراه دارد.
در سیستم انتی شوک دیانا 54 و 56 به خاطر اینکه لگد به صورت یکطرفه هست در نتیجه بر خلاف تصور خیلی از دوستان که ضربه این سیستم را بسیار بیشتر از سلاج های فاقد انتی شک یا ضربه گیر میدانند باید بگم که طبق دلایل گفته شده لگد اسلحه به دوربین به دلیل واقع شدن روی ریل متحرک وجود دارد اما به صورت یکطرفه هست و کمتر از فنری های معمولی این ضربه وارد میشود.در نتیجه دوربین عمر طولانی تری دارد.
سلام دوست عزیز
البته نمیدونم که خواستید نقل قول کنید یا نه؟
ولی جواب این سئوال : ایا سیستم انتی شوک 54 باعث هدر رفت انرژی میشود یا خیر
باید در یک جمله اینگونه جواب گفت: نیروی وارده به قنداق (لگد) را این سیستم در خود تخلیه میکند و تاثیری در کاهش قدرت تفنگ ندارد. Khansariha (8)
سلام و تشکر
بله نقل قول بود و دقیقا معنیش میشه همین جمله شما اما توضیحات کامل و گذاشتم که درک موضوع برای تمام دوستان سهل تر باشه.
بعضی سایتهای معتبر قدرت دیانا 54 را کمی بیشتر از 52 اعلام کردند .
در مورد پایه و جای بند باید بگم کار من نبوده .کلا با این کار مخالفم( نصب بند برای سلاح سنگینی مثل 54 ) ولی بعضیها علاقه دارن انجامش بدن . دو پایه هم از همین انواع متداول موجود در بازاره مثل هریس و موارد مشابه

کار کاملا متفاوت برای قنداق دیانا 54 .
لینک مرجع