انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: کرال مگنوم و کرال سافاری
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72
(2014-01-13 12:59 PM)turkavci نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
با شکاف درجه و از فاصله 10 متری تا 40 متری با انواع ساچمه هایی که دوستان در تاپیک تصاویر گروپ گیری گذاشتن گروپ گرفتم.
این ساچمه ها رو روی چندتفنگ فنری دیگه از 350 بگیر تا شادو دلتا امتحان کردم گروپ 54 از همشون بهتر بود ولی با کرال مگنوم از 10 تا تیر پرومچ که تو 10 متری از بقیه ساچمه ها بهتر عملکرد فقط یکیش به قوطی رانی خورد.
عکس فعلاً امکانش نسیت ولی اگه عکس گرفتم چشم حتماً میزارم .
این موارد رو هم اضافه کنم که مکشش و دمش بسیار بسیار عالی هست فنرش هم نه صدای جرجر قرقر میده نه ضعیفه . از بچگی که با تفنگ و شکار سرکار دارم تفنگی به این گیجی ندیده بودم نمیدونم همش اینجوری یا لپ لپ من اینجوری دراومده .[size=medium]

سلام و درود Khansariha (8)

با اين وجود بنده احتمال ميدهم كه مشكل از واشر پيستون شما باشه . واشر از كيفيت پايين برخوردار هست . اين مشكل رو دوستان با تعويض واشر ديانا 27 برطرف كرده اند . جنس واشر پيستون چون كيفيت پاييني داره در مقابل گرم شدن مقاومت پاييني داره زماني كه تعداد شليك ها بالا ميره اين ضعف بيشتر نمايان ميشه و از اون حالت كيپ بودنش كاسته ميشه كه در نهايت شليك هاي با تلورانس متفاوت از خودش نشون ميده . احتمال اينكه با تعويض واشر مشكل برطرف بشه زياد هست . Khansariha (8)
نكته اي كه به ذهن رسيد اين بود . شايد دوستان راهكارهاي مفيدتري داشته باشند .Khansariha (8)
بلاخره نتونستم تحمل کنم و بازش کردم واشرش هیچ مشکلی نداشت عالی عالی بود هرجای دیگش رو که بازدید کردم مشکلی به چشم نخورد داخل پیستون و لوله رو کامل با تینر شستم و خشک کردم .
فقط به فنرش مشکوک شدم و فنرش رو با یه فنر دیانا 27 کارکرده که قبلاً ضعیف شده بود و تعویض کرده بودم ، عوض کردم و کامل گریس مالی (از این پایه سیلیکون های نسوز) کردم و بستم سرجاش و تشکیلات ضامن اتوماتیک رو هم درآوردم که بعد از مسلح کردن میشه راحت خلاصش کرد.
بعد از بستن نتیجه این شد که خیلی راحت مسلح شد دقت خیلی بهتر شد و صدای شلیک خیلی خیلی خیلی کم شد و لگدش درحد گامو دلتا فوکس قبلاً صدا و لگدش از 350 دیانا هم بیشتر بود .
فقط دقتش رو چون شب شده بود نتونستم مقایسه کنم و گروپ گیری کنم فقط در این حد که تو 30 متری همسایمون یه دودکش کهنه داره (نقش کرنوگراف رو واسم داره به این صورت که وقتی ماشه رو میکشم اگه بلافاصله صدای برخورد بیاد سرعتش خوبه ولی اگه طول بکشه میدونم که سرعت تیر کمه) که قبل از تعویض فنر اصلاً نمیتونستم بزنمش ولی الان 20 تا تیر سرتخت بیژن که انداختم همش خورد و صدای برخورد بلافاصله بعداز کشیدن ماشه شنیده شد فردا یه گروپ درست حسابی ازش با ساچمه های مختلف میگیرم ببینم چطور شده .
سلام
آقا این درسته که تو سایت سمس زده ؟؟؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سرعت خروجی ساچمه در کالیبر 4.5 : 325 متر بر ثانیه
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام
امروز از چند فاصله گروپ گیری کردم از فاصله 10 تا 35 متری واقعاً دقتش خیلی تفاوت کرده اصلاً فکر نمیکردم با تعویض فنر با یه فنر قدیمی ضعیف اینقدر دقتش زیاد بشه ولی به یه چیز جالبی پی بردم که واقعاً فنرهای آلمانی کیفیت خیلی عالی دارن این فنر قدیمی که فکر کنم مال 20 سال پیش بود این کیفیت رو داره پس فنر جدید 2014 به شرطی که اصل باشه رو کرال چیکار میکنه .
یه مورد دیگه هم فکرمو مشغول کرده اونم اینکه من پیستون و لوله تفنگ رو با تینر کامل شستم و خشک کردم و موقع بستن فقط به فنر کرسی اونم پایه سیلیکن نسوز زدم ولی امروز بعد از 20 تا شلیک شروع کرد به دیزلینگ و قدرتش خیلی زیاد شد یه 30 تا تیر دیگه هم پشت سر هم انداختم که پیستون گرم شد برای تست قدرت هم ساچمه ایرانی بیژن رو از فاصله 1سانتی زدم رو موزاییک که ساچمه پودر شد فکرکنم گریس فنر اومده داخل پیستون اینجوری شده قدرتش از قبل هم بیشتر شده ولی هم مکشش خوبه هم صداش کمه هم راحت مسلح میشه هم دقتش عالی شده یه چند روز کفتر و اردک بزنیم ببینیم چی میشه امروز کهاز 20 متری با هالوپوینت زدم به یه کلاغ سیاه بیچاره مثل اینکه تو بدنش ترقه گذاشته بودن ، بومب ترکید .

(2014-01-14 07:44 PM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز
فکر کنم درست باشه چون 325 متر بر ثانیه تقریباً میشه شادو هزار 4.5 و کرال هم که اولش از شادو هزار قویتره پس به راحتی به این سرعت میرسه البته بنده کرنوگراف ندارم تا نظر دوستان چی باشه.
(2014-01-14 07:44 PM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دوست من نسبت به اطلاعات ارایه شده در سایت سمس زیاد حساسیت به خرج ندید خخخخ زیاد جدی نگیرید >
اطلاعات سمس :
سرعت خروجی ساچمه درکالیبر 5.5 : 175 متر بر ثانیه
مشخصات در خود سایت کرال :

سرعت ها درسته و اینو در نظر بگیرید که این تست ها معمولا با ساچمه های سبک تر از معمول گرفته میشه ، چیزی حدود20 ژول فکر می کنم.
در قسمت معرفی :
به علت بدنه مشکی به راحتی می توانید به شکار خود نزدیک شوید و با کمال خونسردی شکاری لذت بخش داشته باشید.Khansariha (219)
این تیکه ش باحال بود انگار رنگ مشکی حالت رنگ استتاری camouflge هستش Khansariha (219)
دوستان یه چیز دیگه نظرم رو جلب کرد اونم این بود که سوراخ خروجی پیستون نسبت به جای ساچمه گذاری تنگتره به نظر شما اگه با دریل بیفتم به جونش و به اندازه لوله گشادش کنم بهتر نمیشه؟ یعنی باد پیستون زودتر تخلیه میشه .
نظر شما چیه ؟؟؟
(2014-01-14 11:57 PM)turkavci نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یه چیز دیگه نظرم رو جلب کرد اونم این بود که سوراخ خروجی پیستون نسبت به جای ساچمه گذاری تنگتره به نظر شما اگه با دریل بیفتم به جونش و به اندازه لوله گشادش کنم بهتر نمیشه؟ یعنی باد پیستون زودتر تخلیه میشه .
نظر شما چیه ؟؟؟
دوست عزيز
يكي از پيچيده ترين محاسبات در تفنگ بادي چه فنري و چه pcp همون سوراخ عبور هوا يا با زبان gunsmithبايد گفت محاسبه قطر transfer port هست كه فاكتور هاي بسيار پيچيده اي داره
ولي مختصرا خدمتتون عرض كنم اگر تا حدود 10 الي 15 % بزركتر بشه تا زماني كه فنر تفنگتون در حد عالي هست نتيجه مثبت و بعد از اون كه فنر ضعيف شد نتيجه منفي داره
مشكل دوم هم اينه كه وقتي تفنگ عمدآ يا سهوآ خالي شليك بشه با گشاد كردن اون سوراخ احتمال آسيب ديدگي دوچندان ميشه
من خيلي وقت پيش اين كار رو انجام دارم و نتايجش برام جالب بود ولي در بعضي از اين تفنگها سوراخ مستقيم نيست و مورب هست و به اين آسوني ها نميشه دستكاريش كرد
هميشه براي انجام تغييراتي كه غير قابل بازگشت هستند بيشتر تامل و دقت بخرج بديد و بعد تصميم گيري كنيد
سلام
بله دوست عزیز من هم با شما موافقم ولی تا اونجا که دستگیرم شد مثل اینکه این پیستون برای کالیبر 4.5 طراحی شده و از لوله 5.5 استفاده شده چون تو سایر تفنگها هم من دقت کردم پیستون ثابت هست فقط کالیبر بزرگ و کوچک می شود ، مثل همین 350 حتی اون سوراخ تخلیه باد پیستونشون هم در هر دو کالیبر یکسان هست .
مثلاً همین مدل AI-445S کرال چرا کالیبر 4.5 با ساچمه های ایرانی صوت سونیک (املاش درسته) میشه ولی کالیبر 5.5 سرعت تیرش تقریباً با کرال مگنوم برابره ، من شکم به این جریان طراحی پیستون برای یک کالیبر خاص میره. مثل این pcp های اصلاح نژاد شده که به دست ماها نمیرسه دقیقاً فقط یک کالیبر دارند .
البته این چیزا زیاد مهم نیست(شکارچی اگه شکارچی باشه با قلاب سنگ و تیرکمون هم شکارش رو زمین گیر میکنه) ولی باعث میشه سطح معلوماتمون بالا بره و یه روزی اگه کسی این نوشته ها رو دید بتونه استفاده کنه .
دوستان من سوراخ عبور هوا رو در دوتا تفنگ برسی کردم 350وکرال مگنوم .واسه 350.4.5کمی بزرگتر ازکرال5.5بود .وشیار کرال عمود بود ولی برای350کمی مورب بود.به نظر شما اگه قطر سوراخ رودر کرال5.5کمی بزرگ کنیم سرعت تیرش بالا نمی ره؟یا اگه در 350اون سوراخ عمود وصاف بود دقت وقدرت افزایش پیدا نمی کرد.؟
دوست عزیز من هم این سوراخ پیستون رو بررسی کردم فقط کرال من سوراخش مورب هست .
مال شما کرال مگنومه یا از این سافاری ها یا رامبو ها ؟
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72
لینک مرجع