انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: کرال مگنوم و کرال سافاری
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72
دوستان سلام

چند وقته تصمیم بر خرید یه اسلحه ترک با مکانیزم و آلات شبیه به شادو که بشه از برخی قطعات دیانا 27 هم درش استفاده کرد برا دوستم دارم...

چند روز پیش رفتیم بازار...یه اسلحه فانتوم کمر شکن با قنداق شبیه سی اف آر که خیلی هم زیبا بود دیم...بد جوری چشمش رو گرفت به خطر قنداق...

بردمش یه فروشگاه دیگه و یه گرال مگنوم لول ثابت کالیبر 5.5 هم دیدم که اون هم رفت تو دلش ولی میگفت میترسم اهرم مسلح کنندش لق بشه

یه مسئله که وجود داشت سیستم ساچمه گذاری کرال بود....چیزی تو مایه های سی اف ایکس بود...یه دریچه کوچک باز میشد...ساچمه میرفت توش...بسته میشد...بنگگگگ

حالا سوال اینجاست که به نظرتون این سیستم ساچمه گذاری آیا نشت باد هم داره؟؟؟؟آیا دقت رو کم هم میکنه؟؟؟

شما مدل کمر شکن کرال رو پیشنهاد میکنید یا لول ثابتش؟؟؟؟

نظرتون راجه به فانتوم چیه؟؟؟؟؟؟

بسیار ممنون از لطفتون...یا علیKhansariha (8)
راستی دوستان کالیبر 4.5 رو توصیه میکنید یا 5.5؟؟؟
احسان جون با اینکه خودت در این زمینه اطلاعات خوبی داری و می تونی در صفحات 15 به اینور این تایپیک اطلاعات بیشتری در این زمینه پیدا کنی ،
ولی من خودم توصیه ام به خرید مدل امتحان پس داده این برند ترکی یعنی کرال مگنوم معمولی هست و کالیبر 4.5 اون .به نظر میاد در 5.5 افت قدرت و دقت سریعتر باشه ولی آزمایش مستدلی برا این کار ندارم جزاینکه با قدرت نهایت 18 ژول و تثبیت شده 15 ژول این سلاح (تخمین قدرت حدودی بود) کالیبر 4.5 اون سرعت و دقت بهتری در مسافت های نهایت تا 40 خواهد داشت.
دوستتون برا چه زمینه ای می خواد ؟ وقتی میرین سمت این مدل و برند ، تیراندازی و هدفزنی تفریحی در اولویت هستش و بعد شکار تفریحی برای گنجشک سانان و نهایتش کبوتر سانان در بازه مسافتی نهایت 50 متر و خوب می دونین که میشه قطعات این مدل رو با قطعات شادو و دیانا 27 عوض کرده و بعضی از دوستان این کار رو انجام دادند از حمله خودم ولی هنوز نتونستم نتیجه بگیرم چون مشکل شکستگی جای پیچ قنداق رو هنوز حل نکردم و گروپ و شلیکی با سلاح تیون شده ندارم ( فنر - واشر سرپیستون تعویض شده است)
فنر این مدل قابل تعویض با فنر شادو هست اما دوستانی با مدل 35 دیانا هم عوض کردند.
واشر سرپیستون دیانا 27 و شادو 1000 هم بهش می خوره.
بعضی قطعات ماشه هم شبیه قطعات شادو 1000 هستش که البته من تجربه تعویض یا تعمیر رو نداشتم .
مدل های لوله ثابت اون مثل مدلی که شما دیدی هنوز به اون صورت جواب نداده و البته اگه برای دوستتون هزینه اون زیاد مهم نباشه یکی بخرن و شما تست کن و نتیجه رو تو انجمن درج کن Khansariha (219) تا ما هم مستفیض بشیم Khansariha (219)
موفق باشید و خرید خوب و مناسب Khansariha (8)
به به..با تشکر از دوست خوبم...

فقط یه نکته...اگر این بنده خدا همچین توان مالی داشت که برا تست یکی بخره که نمیرفت کرال بخره....خخخخخخخخ

پس به نظرتون مدل های کمر شکنش بهتره؟؟؟؟

دوستان دیگه هم همین نظر رو دارند؟؟؟

دوستان آیا به نظرتون امکان نشت هوا از محل ساچمه گذاری هست؟؟؟؟
راستی اگر کالیبر 5.5 رو با فنر 35 تیون کنم جبران کالیبر رو میکنه؟؟؟؟

به نظرتون در حد شادو 5.5 جواب میده؟؟؟

راستی صادق جان با عارف صحبت کردم...گفت اگر هنوز استفاده نشده بیار تعویض کنم اون شادو رو....Khansariha (172)Khansariha (172)
سلامKhansariha (8)
صادق جان ازالماس میپرسم برات ببینم قنداق اضافه داره یا نه!Khansariha (8)
آقا احسان خرید لول ثابت کرال یکمی ریسکه!چون از قسمت اهرم مسلح کننده ضعیفه!فانتوم هم مدل های مختلفی داره؛بستگی داره که کدوم مدل رو انتخاب کنید ولی بنده هم کرال کمرشکن 4.5 رو پیشنهاد میدم.
راستی الان به این نتیجه رسیدم که تیون کرال با فنر 35 زیاد جالب نمیشه!چون مفتول 35ضخیمه و لگد بیشتری تحمیل میکنه و در نهایت دقت میاد پایین،در ضمن کمی واسه سیلندر کرال به نظرم چاق بیاد.
بنده خودم تصمیم گرفتم که از فنر شادو استفاده کنم اما هنوز در تهیه ی فنرش موندم!فنر نخجیری که واسه آقا صابر گرفته بودید دو هفته بیشتر دووم نیاورد و شکست و گزارشهایی از بی کیفیت شدن جدید فنر نخجیر به گوش میرسه که آدمو مردد میکنه،فنر چینی و ... هم تکلیفش مشخصه!
فنر دیانا 35 برای پیستون کرال کمی ضخیم هستش و با قسمت داخل پیستون درگیر هستش بهتره برای کرال از فنر دیانا 27 یا شادو هزار استفاده بشه .البته شکستگی فنر در تفنگ کرال بیشتر بخاطر خرابی بوش پشت فنر ایجاد میشه که بهتر هستش با نمونه فلزی خوب جایگزین بشه وگرنه دوستانم که به توصیه من از فنر نخجیر شادو 1000 بر روی کرال خود استفاده کردند خیلی راضی بودند.
درسته آقا رضاKhansariha (8)
از کدوم نوع فنر؟
نخجیر آمل(میگن جدیدا کیفیت فنر های نخجیر خراب شده!)،فنر چینی،یا بقیه ی فنر های ایرانی؟
فنر خود شادو گیر نمیاد،اگه گیر میاد بفرمایید تهیه کنیم.
(2013-10-16 06:35 PM)Tomcat14 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درسته آقا رضاKhansariha (8)
از کدوم نوع فنر؟
نخجیر آمل(میگن جدیدا کیفیت فنر های نخجیر خراب شده!)،فنر چینی،یا بقیه ی فنر های ایرانی؟
فنر خود شادو گیر نمیاد،اگه گیر میاد بفرمایید تهیه کنیم.

فنر فابریک شادو شیراز فکر کنم 25 یا 30 بود
نقل قول :راستی صادق جان با عارف صحبت کردم...گفت اگر هنوز استفاده نشده بیار تعویض کنم اون شادو رو....Khansariha (172)Khansariha (172)
دستت درد نکنه احسان ، مثل اینکه طرف گفته ساچمه گرفتم و میخوام استفاده کنم ، منم دیگه برگشته بودم عسلویه ، گفتم پشیمون شدی خبر بده که دیگه فک کنم بیخیال شد!
نقل قول :صادق جان ازالماس میپرسم برات ببینم قنداق اضافه داره یا نه!Khansariha (8)
محمد جان ساو بول ،ارادت وار
من از فنری که احسان از شیراز برام گرفته بود (شادو1000 ) و واشر دیانا 27 استفاده کردم اگه مشکل قنداق حل شد حتما تست می کنم ببینم مشکل داره فنر یا نه ،
فنر 35 رو هم چند نفری امتحان کرده بودند و می گفتن قرتش بیشتر می شه ، ولی همانطور که آقا رضا گفت بهترین مورد فنر دیاما 27 و شادو 1000 خواهد بود ،
کالیبر 4.5 هم خوب با این مقدار قدرت بهتر سازگارتر هستش ، بوش فنر تفنگ من فلزی بود و مقداری از قسمت انتهایی خوردگی داشت که با سنگ صافش کردم ولی اگه بتونید یه نمونه فلزی با کیفیت تر براش بندازید عمرش بیشتر خواهد بود.
قسمت جای پیچ قنداق در مدل کرال مگنوم ضعف داره ، بهتر هست از راه حل پیشنهادی محمد که بعد پست های مربوط به تیون این سلاح توسط من گذاشتن و پیشنهاد پرچ تکه فلزی از داخل قنداق رو دادند رو از همون اول اجرا بشه و اگه نه حتما بعد یه مدت چک و بازبینی بشه و در موقع باز و بست احتیاط بیشتر ، چون پلیمر قنداق در این قسمت نرم هستش و به راحتی خورده می شه ، این مورد رو در چند نمونه کرال مگنوم قدیمی و جدید دیدم ، ولی صاحباشون بیخیالن و باهاش سلیک می کنن که در دقت تیراندازی تاثیر داره Khansariha (8)
(2013-10-16 02:15 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام ،
کرال مگنومی که ارتقاش دادیم مشکل جای پیچ قنداق داشت که متاسفانه راه حل های پیشنهادی دوستان نیز فایده ای براش نداشت و جای پیچ اون حسابی داغون شده و قنداق لق می زنه !؟

کسی اطلاعی نداره این قنداق جایی فروش میره ؟ یا قنداق کارکرده باشه و یا اصلا مدلی هست که بهش بخوره ؟
شرکت نخجیر قنداق هایی برای مدل های چینی تولید می کرد! Khansariha (8)

سلام صادق جان_ميگردم برات پيدا ميكنمKhansariha (8)
(2013-10-16 05:45 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به به..با تشکر از دوست خوبم...

فقط یه نکته...اگر این بنده خدا همچین توان مالی داشت که برا تست یکی بخره که نمیرفت کرال بخره....خخخخخخخخ

پس به نظرتون مدل های کمر شکنش بهتره؟؟؟؟

دوستان دیگه هم همین نظر رو دارند؟؟؟

دوستان آیا به نظرتون امکان نشت هوا از محل ساچمه گذاری هست؟؟؟؟
راستی اگر کالیبر 5.5 رو با فنر 35 تیون کنم جبران کالیبر رو میکنه؟؟؟؟

به نظرتون در حد شادو 5.5 جواب میده؟؟؟

راستی صادق جان با عارف صحبت کردم...گفت اگر هنوز استفاده نشده بیار تعویض کنم اون شادو رو....Khansariha (172)Khansariha (172)

سلام_احسان جون امكان نشت هوا وجود نداره شما تفنگو دست گرفتي؟درحالت عادي اون دريچه باز ميشد؟!! من يبار رفتم تست كنم بازش كنم باز نميشد فروشنده بهم گفت فقط بايد سلاح كوك بشه بعد اون دريچه قابل باز شدن ميشه و ميتوني ساچمه بزاري منم كوك نكردم ديگه_ اما برا شكار ميخواي كمرشكن خيلي خوبه و كاليبر هم اگه از تير ايراني ميخواد استفاده كنه 5/5و اگه خارجكي و گامو ها 4/5_كرال4/5با گامو مچ و پرومگنوم دقتش تا40متر خيلي جالبه_5/5هم لذت بخشه و با ساچمه نخجير خوب تير ميزنه و شكاري تره حالا بسته به نيازش كاليبرشو انتخاب كنيد_ ما مخلصيم
والا خودش که عشق 5.5 هست...گوشش هم به حرفای من بدهکار نیست هر چی میگم قدرتش برا 5.5 کمه و 4.5 بهتره....

دریچه ساچمه گذاری کرال لول ثابت در حالت عادی باز و بسته میشد.....

حالا به نظرتون لول ثابت یا کمر شکن؟؟؟؟

ساچمه هم فکر کنم بیشترین مصرفش نخجیر سر تخت باشه...هم 4.5 هم 5.5
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72
لینک مرجع