انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: عکاسی دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
درود Khansariha (8)
آقا محمد ممنون از ارسال عکسهای زیباتون ...
شما کدامیک از لنزهای ۵۰م م را دارید؟ ۱/۸ یا ۱/۴ یا خدایی نکرده ۱/۲ خخخ
اگه ۱/۸ رو دارید تفاوتش از نظر شارپنس با ۱۸-۵۵ خیلیه؟

در رابطه با عکاسی شب ...اون ۶۰ ثانیه رو با ریموت گرفتین یا دوربین این قابلیت رو داره و یا دستی انجام دادین؟
عکسهای صفحه قبل رو با چه لنزی گرفتید؟ (اون شاه توت و..)
با تشکر

جهت بی عکس نبودن ارسال

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یادم رفت اینو بپرسم که این 7D Mark ll تو ایران اومده؟ با ورژن قبلیش خیلی تفاوت داره... قیمت دارید؟
سلام خدمت برادر عزیز جناب nemesis (می بخشید اسم شریفتون خاطرم نیست)
خواهش میکنم شما لطف دارید.

.......................................................................

شما کدامیک از لنزهای ۵۰م م را دارید؟ ۱/۸ یا ۱/۴ یا خدایی نکرده ۱/۲ خخخ
1.8 رو دارم ، لنز بدی نیست ولی چند مشکل اساسی داره:

1- فوکوس گیج در اپچر های باز
2- تصویر اون در 2.8 به پایین سافت (تار) هست
3-از موتور فوکوس التراسنیک بی بهره هست و از میکرو موتور های فوکوس معمولی استفاده میکنه
4- بدنه تمام پلاستیکی فوق العاده ضعیف.

.........................................................................

اگه ۱/۸ رو دارید تفاوتش از نظر شارپنس با ۱۸-۵۵ خیلیه؟

نسبت به یک لنز زوم (اونم 18-55 کیت) خیلی تفاوت داره چون یک لنز پرایم (ثابت) هست.
* بلا استثناء همگی لنز های زوم با تغییر رنجشون (بعنوان مثال از بازه 24 تا 70 م.م) تمامی رفتار و خصوصیات اُپتیکیشون ((همچون: دیستروشن خطای اعوجاج ، ویگنت ، فلیر ، بوکه ، میزان شارپی و سافت بودن ، CA تار شدن و خمیده شدن در چهار گوش تصویر)) تغییر میکنه ، ولی در یک لنز پرایم هیچ تغییری در این موارد رخ نمیده چون رنج لنز ثابت میباشد.

..........................................................................

در رابطه با عکاسی شب ...اون ۶۰ ثانیه رو با ریموت گرفتین یا دوربین این قابلیت رو داره و یا دستی انجام دادین؟

بله و نه
هم با ریموت کنترل گرفتم و هم با تایم 2 ثانیه ای دوربین

...........................................................................

عکسهای صفحه قبل رو با چه لنزی گرفتید؟ (اون شاه توت و..)

عکس شاه توت یا ولش (سور تی) به گویش رودباری ، با لنز 50 Fixed گرفتم
ٍدر ضمن دوست من شما براحتی میتونی با کلیک راست و انتخاب گزینه های پروپرتیس و Details (جزئیات)هر عکس رو که شامل : تاریخ - نوع دوربین - دیافراگم - سرعت شاتر - ایزو - فوکال(فاصله لنز) و حتی جبران نور دهی در عکس رو رویت کنید.

.............................................................................

یادم رفت اینو بپرسم که این 7D Mark ll تو ایران اومده؟

و اما بریم سر 7D II
نه متاسفانه هنوز وارد نشده ، قیمت جهانیش هم 1799 دلار (بدنه) هست ، یعنی تا 5 یا 6 ماه دیگه میشه اونرو با قیمتی کمتر از 6D فول فریم که 5 تومن هست تهیه کرد (البته به امید عدم افزایش نرخ ارز)

............................................................................

با ورژن قبلیش خیلی تفاوت داره... قیمت دارید؟

نسبت به ورژن قدیمیش که تولید سال 2009 بود فوق العاده بهبود پیدا کرده (میتونید ریویو های اونرو تو نت ببینید)

سیستم فوکوس 65 نقطه ای که همه از نوع کراس تایپ هست ، کانن می گوید این سیستم فوکوس به قدری قدرتمند و دقیق است که حتی می توان آن را با دوربین پیشرفته ای همچون 1D X مقایسه کرد!
سرعت بافر ((عکاسی پیاپی 10 فرم بر ثانیه)) * 1DX با اون همه ادعا 12 فرم هست
مجهز به 2 پردازنده جدید و فوق پیشرفته Dual Digic 6
سنسور 20 مگاپیکسلی جدید با سیستم نویز گیر پیشرفته
ایزو 100-16000 قابل افزایش تا 51.200
بدنه تمام منیزیومی که به ادعای کانن 4 برابر قویتر از مدل قبلی شده
افزایش طول عمر تیغه شاتر به 200 هزار شات
فیلم برداری FHD با 60 فرم بر ثانیه
دارای پورت USB 3 که سرعت انتقال عکس ها و فیلم ها رو چندین برابر افزایش میده
ویو فایندر 100%
GPS داخلی

دیگه از یه دوربین چه انتظاری رو میشه داشت !!
تنها ایراد این دوربین از نظر بنده فول فریم نبودنش هست که اون هم بنا به سیاست شرکت سازنده که عمداً نخواسته این ویژگی رو اضافه کنه چرا که در بین رده های 6 دی ، 5d iii وحتی 1Dx خطر حفظ جایگاه پیش میاد.

...........................................................................

در فایل ورد زیر نیز مقایسه بین سه دوربین کانن 7D II , 7D , 70D انجام شده که با حجم بسیار کم قابل دانلود هست

..........................................................................

این هم برای آف تاپیک نبودن:

یا حق
سلام Khansariha (48)
.
راستش من چیزی از عکاسی سرم نمیشه(یاد ندارم)و از دوستانی که حرفه ای هستند میخوام بپرسم که برای شروح عکاسی تا چه حدود قیمت دوربین و تجهیزات اضافه لازمه؟؟؟

و اینکه حدودا چه مدت باید کلاس رفت تا حرف ای شد؟؟؟؟....آیا نیاز به فشرده بودن کلاس هست؟؟؟؟Khansariha (214)
.
.
thanksKhansariha (8)
درودKhansariha (8)

آقا محمد سپاس از پاسخت Khansariha (8)
راستش چون بیشتر با گوشی میام سایت اینه که نمیتونم اگزیف عکسها رو ببینم و برای همین پرسیدم

پس شارپنس ۱/۸ خوبه.... شاید یکی گرفتم این لنز کیت خیلی مزخرفه ..دیگه یه جورایی رو اعصابه ما هم که همینو فقط داریم
۴۰ م م رو نداری؟ آخه میدونی روی کاغذ میشه با عدد و رغم یک درک نسبی از هر وسیله ای با توجه به مشخصاتش داشت اما توی عمل فکر میکنم بعضی جاها خیلی فرق داشته باشه و برای همین بیشتر دنبال عملکردشون هستم
باز هم ممنون Khansariha (8)

علی آقا بستگی به خود شما داره
برای شروع شما از یک دوربین کامپکت هم میتونید استفاده کنید و از طرفی میشه خیلی بیشتر هم خرج کرد
به نظر من اگر دنبال عکاسی به صورت حرفه ای هستید باید دنبال دوربین های دی اس ال آر DSLR باشید که این نوع دوربینها باز مدلهای متفاوتی داره ....(دوربینهای سطح مبتدی dslr ها رو از ۱ تا ۲.۵ میلیون میشه خریداری کرد) اینطوری بگم که از ۱ تا ۵۰ میلیون قیمت برای بدنه خالی دوربین متغیر هست
از نظر یاد گیری هم باز بستگی به خود شما داره..این که تا چه حد تلاش و تمرین کنی و ......اما در کل اگه دل بدی زود یاد میگیری

عکاسی حرفه ای بسیار پر خرج و گران هست و شما هر چقدر هم که پول بزاری باز کم میاری
شما سقف بودجه رو بگید دوستان بهتر میتونن کمک کنن

B&W

مقایسه یک لنز پرایم در برابر یک لنز زوم کمال بی انصافیه
ارزش این لنز نسبت به قیمت حدوداً 100 دلاریش ده ها برابر بیشتر هست ، خیلی از صاحب نظران این حرفه لنز 1.8 50mm رو در واقع یک هدیه از طرف کانن میدونن.
هدف شما از خرید این لنز چی هست !
اگر برای عکاسی پرتره نیم تنه مد نظر دارید انتخاب مناسبی هست اما برای چهره کمی کوتاه هست.

این هم یک پرتره با بوکه نرم:
بله حق با شماست
لنز پرایم رو نمیشه با زوم مقایسه کرد ول خب من غیر از این لنز زوم لنز دیگری ندارم تا مقایسه ای با آن داشته باشم و کل تجربه من تا به اینجا کار با همین است و بس

بله جهت عکاسی پرتره میخوام و فعلا غیر از این و یا ۴۰ م م انتخاب دیگری نمیتونم داشته باشم تا بعدها که امیدش با خدا شاید ۱.۲ گرفتیم
بازم ممنونKhansariha (8)
سلام
.
با تشکر از جناب nemesis به خاطر پاسخشونKhansariha (8)......راستش یکی از دوستان من عکاس هست من هم عکس های ایشون رو دیدم و علاقه پیدا کردم.
هنوز قطعی نیست و فقط خواستم یک سری اطلاعات دستم بیاد چون فشار درسی هم زیاده...Khansariha (214)
.
.
در هر صورت اگر خواستم دوباره مضاحم میشم.بازم ممنونKhansariha (256)
امروز پایان برداشت محصول

درود

بهار امسال

خدمت دوستان Khansariha (8)
[تصویر: 14123744721.jpg]

[تصویر: 14123744722.jpg]

[تصویر: 14123744723.jpg]

[تصویر: 14123728981.jpg]
لینک مرجع