انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: فنر تیتان و واشر مککاری-titan spring & maccari piston seals
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
سلامKhansariha (8)اقا علی عزیز فنر دیانا 35 که برای دوستان اوردید چقدر در اومده؟Khansariha (8)
اوه شرمنده حواسم نبوددقیمت فنر رو نگفتم.اینبار فنر تیتان باید حدودا 210 تا 220 دربیاد.
بازم رابطه مستقیم داره به نرخ ارز.براب خرید دوستان قیمتها کمی بالاتر بود که هنگام خرید یهک کشید پایین و دوباره رفت بالا.
Sent from my GT-I9200 using Tapatalk
در ضمن دوستانی که اینسری براشون فنر اومد،بنا به دلائل زیادی مثل نوشتن اسم 200 تا تفنگ و نوشتن متن "با استفاده این فنر در اسلحه ممکنه اسلحتون غیر قانونی بشه و ممکنه به انسان صدمه بزنه"و اینجور نوشته ها که ممکن بود بخاطر همین چیزها از ازاد شدن فنرها جلوگیری بشه فنرها بدون مقوا وارد شدند،همراه فنر هیچ چیزی نیست فقط یک مقوای 20*5 هست که پشتش نوشتست و روشم نوشته titan xs
Khansariha (8)
سلامKhansariha (8)
اگر يكي از دوستاني كه فنر تيتان number 002 براي وايراخ 80 گرفتند لطف بفرمايند و مشخصات رو با يه كوليس سالم و دقيق اندازه بگيرند و تو تاپيك بزارند ممنون ميشم
يا اگر فنر تيتان 52 هم دارند بين اين دو از نظر ابعاد يه مقايسه اي انجام بدهند بسيار عالي ميشه چون اندازه ها بسيار به هم نزديكه و اگر هردو فنر با يه وسيله اندازه گيري بشه دقت بيشري داره
مثل پايين:

مشخصات فنر TITAN NUMBER 4 براي ديانا 52
قطر خارجي=22.7 ميليمتر
قطر داخلي= 15.6 ميليمتر
قطر مفتول=3.65 ميليمتر
تعداد حلقه= 28 ميليمتر
طول كلي= 254 ميليمتر

با تشكر از دوستان
اقا بهروز به persian killer میگم اگر اندازه گرفت بگه بهتون،

راستی اون مطالب در مورد ox رو هم بذارید خیلی خوب میشه...

کماکان منتظر سفارش مککاری هم هستیم تا انشالا اون هم دستمون برسه...
كمي بحث و تحقيق در مورد فنر هاي OX

دوستان گرامي
با توجه به اينكه سابقه استفاده از فنر تيتات در اين سايت از دوسال هم بيشتر شده و توسط دوستان نتايج اون مورد بحث و بررسي اجمالي قرار گرفته خواستم در مورد فنر OX هم كمي تحقيق كنم تا ببينم چطورياست و با چند تا از استفاده كننده هادر فرومهاي خارجي گفتگو كردم و ديدم كه اين فنر حتي قدمت كارخونه و ساختش از تيتان هم بيشتره و كلآ انگليسيها براي اولين بار در تفنگهاي بادي از اين طرح استفاده كردند و بيس كاري از طرح اونها نشئت ميگيره ,اكثرآ كاربراي تفنگ بادي قديمي بهش اعتقاد دارن و مورد استفاده اونها قرار ميگيره

فنر هاي مخصوص BSA قبل از جنگ جهاني دوم كه آرم روي اونها حك شده
[تصویر: 13834218691.jpg]

اين فنر ها كلآ در دو مدل معمولي و شتاب دهنده عرضه ميشند كه هردو مدل از نظر قدرت برابر هستند چون متريال اصلي اونها يكيه ولي در نوع شتاب دهنده از يك پوشش با لايه مخصوص كه بسيار كمتر اصطكاك توليد ميكنه استفاده شده و اين بصورت غير مستقيم باعث افزايش قدرت ميشه
فنر هاي OX با بسته بندي قرمز نوع معمولي و بسته بندي زرد نوع شتاب دهنده هستند
[تصویر: 19749_-_photo_0_1381950076_img.jpg]

بعد گفتم ببينم چرا اينقدرقديميها ازش طرفداري ميكنن و جديد ترها به تيتان اعتقاد دارن و مسايل رو بررسي كردم و يه چيزهايي قبلآ دستگيرم شده و با تحقيق مجدد ديدم براي افرادي كه فقط هدفشون شكار هست و تير اندازي زيادي ندارند و بيشتر به قدرت و دوام اون متكي هستند خوب جواب ميده ولي در صورت شليك زياد و مستمر براي اسلحه مستهلك كننده است مثلآ در مقابل تيتان حساسيتش نسبت به دما بيشتره و تلرانس بيشتري داره و گاهي اوقات هم شكننده ميشه كه همچين موردي در فنر تيتان سابقه عادي نداره
[تصویر: 13834218692.jpg]

البته مزايايي هم داره كه غير قابل انكاره مثلآ بدليل ساختار مقطع مربعي فلزش وقتي تو اسلحه مدت زيادي تحت فشار ميمونه فنر تاب برنميداره و شكل ثابتش حفظ ميشه و به عبارتي نسبت به داشتن لول فنر هم قطر و خاص زياد حساس نيست و دوام زيادي داره البته نميدونم تيتان در برابر اين مشكل كه همه فنر ها دارند چطور جواب ميده
و در مورد آلياژش مثل تيتان چيز متمايز و خاصي نيست كه البته بايد گفت بهترين آلياژ براي ساخت فنر هاي مداوم تحت فشار هست و لي بخاطر اينكه از مقطع مربعي استفاده كردن در همون قطر برابر با مقطع دايره اي از سطح مقطع فلزي بيشتري استفاده شده و بالطبع توان ارتجاعي بيشتري ايجاد ميكنه و قويتره
و يكي از نكات قوتش روي اسلحه هايي كه ذاتآ فنر كوتاه با تعداد حلقه هاي كم و ضخيم دارند مثل وايروخ 77 يا 80 و يا 52 خوب جواب داده
جالبش اينه كه ابعادش در شماره 4 مثل تيتان براي 52/54تقريبآ يكيه
ولي بازهم خيلي از طرفدارهاي قديمي OX وقتي تيتان رو انداختند اظهار رضايت كردن از نرمي و قدرتش و صراحتآ اعلان كردند كه تفنگ نرمتر كار ميكنه و ريكويل كمتري داره اما بازهم گفتن كه قدرت OX واسه شكار بهتر بوده ( البته معمولآ قديمي ها سخت تر به چيزهاي جديد عادت ميكنند)
بعنوان مثال نمونه عكس زير يه فنر OX هست كه بنا به اظهار استفاده كننده كه شخص مسني هم بوده و از استفاده كننده هاي قديمي OX هست به مدت ده سال روي يه وايراخ 77 ازش براي شكار استفاده شده و فنر سمت راستي مدل تيتانش هست كه براي تعويض اون صاحبش خريده
[تصویر: 13833468551.jpg]
و در خاتمه هم بايد عرض كنم كه OX بيشتر تو انگليس و اون حوالي طرفدار داره و مثل تيتان آوازه در نكرده و توزيع كننده هاي كمتري اونرو عرضه ميكنند و لي فنر تيتان عموميت بسيار بيشتري كسب كرده
در هر حال قصد تبليغ و جانبداري از هيچكدام از اين برند ها نيست و صرفآ نتيجه مطالعه يك هفته اخير م در اينترنت رو براي دوستان قرار ميدم و در اصلاح و تكميل مطالب هم هر لطفي از اساتيد و دوستان رو پذيرا هستم
با تشكر از همه دوستان
سلام
از صفحه 10 شروع کردم تا آخر. کور شدم.خخخخخخخ
با توجه به تجربیات دوستان و استفاده خودم از فنر تیتان برای 460، یک سئوال برام پیش اومد.
فنری که من برای 460 گرفتم NO.4بود.
بعد از حدود 200 شلیک خیلی نرم و دقیق شلیک میکرد و ثبات داشت. اما بعد از مدتی(سه یا جهار ماه) وقتی شلیک میکردم تا تیر پنجم ششم خوب بود ولی بعدش انگار که فنر کوتاه میشد و هنگام شلیک،تفنگ اون صدای کیپ و بدون لرزش رو نداشت و یکجور صدای لرزش خاص میداد.
وقتی تفنگ رو باز کردم دیدم که فنر به راحتی بیرون اومد و با فشار بسیار بسیار کمی پینها رو خارج کردم. به فکر استفاده از واشر برای افزایش فشردگی فنر افتادم و تا حد ممکن که اسلحه مسلح بشه بهش واشر اضافه کردم که نتیجه شد 4 عدد واشر 3.5 میلیمتری!!
حالا با احتساب اینکه فنر تیتان وایرخ80 از فنر 460 حدود 3 یا 4 حلقه بلندتره، آیا نمیشه از فنر وایرخ80 برای 460 استفاده کرد؟
البته نا گفته نماند که در هنگام استفاده از فنر تیتان قدرت تفنگم به بیش از 30 ژول رسیده بود ولی حیف که مداومت نداشت و متاسفانه مجور شدم فنر رو در بیارم.
حالا قصد دارم اگر امکانش هست از فنر تیتان وایرخ 80 برای 460 استفاده کنم.
منتظر کمک و راهنمائی دوستان و اساتید عزیز هستم.
اینهم عکسی که علی آقا گذاشتن و به وضوح میشه دید که فنر وایرخ 80 حدود 4 حلقه از فنر 460(ابعاد 52 و 460 یکی هست،طبق راهنمائی دوستان) بلندتره.
[تصویر: 13821842591.jpg]
یا حقKhansariha (8)
دوست عزيز
نزديكترين فنر از نظر ابعاد بعد شماره 4 كه فابريك تيون اين سري هست همين فنر تيتان مدل وايراخ 80 هست كه در تاپيك سايتهاي اير گانز خارجي براي تيون 52/54 از اين سري هم استفاده ميكنند و دوستان در موردش بحث كردند ولي براي سري 52/54 بايد حدود دو حلقه كمترش كرد ولي اگر بتونيد با ماكزيمم طول مسلح شدن در 460 بكار ببريد مطمئنآ نتيجه خواهد داد
سلام
کسی از دوستان میتونه امتحان کنه و نتیجه رو اعلام کنه؟
راستی این رو یادم رفت بگم که پیستون تفنگ رو عوض کردم چون پیستون فابریک تفنگ در اثر یک اشتباه بجای تعمیر تخریب شد.
پیستون جدید هم ابتدا عمل نمیکرد یعنی وقتی مسلح میشد دیگه شلیک نمیشد(فکر کنم از سری T06 بود) اما بعد از کلنجار رفتن باهاش درست شد.
آیا ممکنه پیستون در ابعاد فنر مورد استفاده تاثیر داشته باشه؟
(2014-03-02 04:18 PM)mmdsniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
کسی از دوستان میتونه امتحان کنه و نتیجه رو اعلام کنه؟
راستی این رو یادم رفت بگم که پیستون تفنگ رو عوض کردم چون پیستون فابریک تفنگ در اثر یک اشتباه بجای تعمیر تخریب شد.
پیستون جدید هم ابتدا عمل نمیکرد یعنی وقتی مسلح میشد دیگه شلیک نمیشد(فکر کنم از سری T06 بود) اما بعد از کلنجار رفتن باهاش درست شد.
آیا ممکنه پیستون در ابعاد فنر مورد استفاده تاثیر داشته باشه؟
بله تاثير داره و فشرده شدن نهايي فنر تيتان در قدرت نتيجه بهتري ميده
به احتمال زياد ابعاد پيستون شما كمي بايد از نظر طولي تفاوت داشته باشه كه باعث مشكل ميشه
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
لینک مرجع