انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: فنر تیتان و واشر مککاری-titan spring & maccari piston seals
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
سلام
دوستان مثل اینکه پست بنده باعث سوء تفاهم شدهKhansariha (226) شرمنده.
در مورد لول فنر میخواستم نظر دوستان رو بدونم.
چون قطر داخلی فنر تیتان بیشتره بهتر نیست لول فنر رو متناسب با اون بگیریم یعنی در حد یک میلیمتر کمتر تا از خم شدن فنر جلوگیری کنیم . نمیدونم تا به حال دیدید یا نه بعضی فنرها دچار خم شدن . فکر میکنم این خم شدن بر روی عملکرد تفنگ تاثیر میزاره و باعث عدم دقت اون میشه .
حالا اگر کاری کنیم که فنر فقط در طول فشرده بشه و به طرفین خمش نداشته باشه هم نیروی فنر هدر نمیره هم لرزش بیخود نداریم و فقط نیروی رانش به جلو رو داریم که اونهم در انتها و در برخورد به سیلندر لرزش ایجاد میکنه
[تصویر: %D9%81%D9%86%D8%B1_%D9%88_%D9%84%D9%88%D...%D8%B1.png]
همونطور که توی عکس (چه عکسی خخخخ) میبینید اگر فاصله بین فنر و لول فنر زیاد باشه فنر دچار خمش میشه که این اصلا" خوب نیست. برای رفع این مشکل هم طبق گفته دوستان بهتره لول فنری بسازیم که با فنر همخوانی داشته باشه.
یا حقKhansariha (8)
به نظر من استفاده از یک هادی فنر در انتهای فنر روش بهتری برای جمع شدن فنر در یک راستا مستقیم هست و چون خودش باعث فشرده شدن بیشتر فنر میشه افزایش قدرت رو هم در پی داره.نظر اساتید درباره ساخت لوله و هادی فنر با تفلون چیه چون در اکثر کیت های تیونینگ از تفلون برای ساخت انها استفاده شده است .من در اینجا عکس لوله فنر و هادی فنر رو که از پی دی اف علی اقا درباره تیونینگ ایر کینگشون تهیه کرده بودن رو گذاشتم.
[تصویر: 234.bmp]
سلام
درسته ولی اگر قطر بیرونی لول فنر با قطر داخلی فنر تفاوت داشته باشه (بیشتر از 3 میلیمتر ) اونوقت فنر دچار خم شدگی میشه .
لول فنر فابریک برای فنر تیتان مناسب نیست هر چند فنر تیتان کیفیت بالایی داره ولی احتمالش هست که بعد از مدتی استفاده فنر دچار خم شدگی بشه پس بهتره لول فنری تهیه کنیم که متناسب با فنر باشه .
اگر به عکسی که رضا جان گذاشتن دقت کنیم میبینیم که قطر لول فنری که علی آقا ساختن از لول فنر فابریک بیشتره.
اگر کیت تیون گیر بیاد که بهتر ولی اگر گیر نیومد بهتره مثل اونی که علی آقا ساختن یکی بسازیم .
یا حقKhansariha (8)
بهتره یکی از دوستانی که کیت فابریک داره با کولیس ابعاد میل راهنمای فنر را (مخصوصا قد وقطر بیرونی) بگیره ودر اختیار دیگران بزاره ,که کلی هم صواب دارهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (256)
میبینم که فنری بدستان عزیز دارند مقدمات ورود تیتان را مهیا میکنند خخخخخخخ Khansariha (256)
خب اول یک توضیحی تکمیلی به توضیحات خوب دوست عزیزمون اقا رضا کرجی اضافه کنم .
لول فنر همان هادی فنر هست که کلمه هادی و یا راهنما برگرفته از نام لاتین این قطعه میباشد(The spring guide)
اون قطعه مکمل و شبیه واشر نیز بنام واشر مرکزی هست (centering washer) که کار تکمیلیش اینه که از ارتعاش فنر روی پیستون و مخصوصا دسته پیستون جلوگیری میکند و بنظر من خیلی خیلی لازمه چون افزایش قدرت ضربه سنگینتری را به پیستون وارد میکنه و دسته یستون ممکنه لق بزنه و یا حتی از جاش خارج بشه این کار برای فنرهای فابریک نیز توصیه میشه . Khansariha (8)
[تصویر: washer-1.jpg]

درخصوص ساخت لول فنر از روی تجربه عرض میکنم اگر دوستان بتوانند فلزیش را بسازند حتما اینکار را بکنند اگر هم نه راهش را بهتون میگم البته اغلب فلزی نوع آماده اش هم برای بعضی مدلها موجوده
چون قدرت اولیه فنر تیتان زیاده و فنر در مرحله اول هنوز خشک کار میکنه به احتمال یقین 99% لول فنر پلاستیکی قبلی شما را میشکنه اگر خواستید بسازید حتما قطر لول فنر را بیشتر از فابریک بگیرید (یک میلیمتر )‌ چون فنر تیتان از داخل هم قطر بزرگتری نسبت به فابریکش دارد (مخصوصا برای 52 و 54)‌
این عکس مقایسه دوفنر تیتان و اصلی خودم (دست راستی تیتان هست)‌
[تصویر: 13406057121.jpg]
اما اگر نتوانستید فلزیش را بسازید راه دیگه ای هم هست .
اونم اینه دوتا لول فنر پلاستیکی بگیرید (حتما مارک دیانا باشد)‌ اینها گوشته و مقاومت بهتری از نوع فابریک داخل تفنگ دارند.
این عکس
[تصویر: DSC00025_1.jpg]
درهنگام تعویض فنر اولین لول فنر را با فابریک عوض کنید مدتی را شلیک کنید اگر نشکست که هیچ ادامه بدید ولی اگر بعد از مدتی شکست دوباره با دومی تعویض کنید احتمال زیاد دومی دیگه نمیشکند دلیلش اینه که تیتان تا اون موقع دیگه نرم کار میکند اینم بگم دوستانی که فلزیش را میسازند اگر از صدای ارتعاشی فنر تیتان روی لول فلزی ناراحت میشوند (البته حتما گریس بزنند)‌ بعد از مدتی میتوانند با خیال راحت با یک لول فنر پلاستیکی خریداری شده (عکس بالا)‌ تعویضش کنند تا دیگه صدایش از روز اول هم کمتر بشه خخخخخخخ (درست همین کاری که من انجام دادم و الان یکسال هست داره کار میکند )‌ . موفق باشید Khansariha (256)
علی جان دستت درد نکنه به خاطر توضیحات مفید و کاملتون
راستی این واشر مرکزی هم تو بازار موجوده یا باید جدا بسازیم؟
(2012-06-25 11:31 AM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی جان دستت درد نکنه به خاطر توضیحات مفید و کاملتون
راستی این واشر مرکزی هم تو بازار موجوده یا باید جدا بسازیم؟
ممنون احسان جان Khansariha (8)
این واشر را باید بسازید (من دادم تراشکار 7 تومن ساخت)‌ یک نکته اگر طول یا قد واشر کمتر از نیم سانت باشه نیاز به کوتاه کردن لول فنر ندارید ولی اگر مثلا 1.5 سانت طول واشر شد (انتخاب با خودتان هست)‌ درست همین کاری که من کردم اونوقت باید یک سانت از سر لول فنر را نیز بجاش ببرید و کوتاهش کنید (مهمه)‌ وگرنه اصلا مسلح نمیشه Khansariha (214)
[تصویر: 13406127891.jpg]
(2012-06-25 08:55 AM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بهتره یکی از دوستانی که کیت فابریک داره با کولیس ابعاد میل راهنمای فنر را (مخصوصا قد وقطر بیرونی) بگیره ودر اختیار دیگران بزاره ,که کلی هم صواب دارهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (256)

اگه یه نقشه که توی اون ابعاد میل راهنمای فنر وهمچنین واشر مشخص باشه کشیده بشه میتونه کمک خیلی زیادی بکنه . کسی هست که این کار رو انجام بده؟
علی اقا دستت درد نکنه توضیحات شما جامع و کامل بود . و از دوستان بابت اشتباهی که در بکار بردن ترجمه صحیح برای (centering washer) به کار بردم پوزش میخوام.
مرسي از توضيحات دوستان خيلي مفيد بود
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
لینک مرجع