انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: سوال در مورد پاک کردن لوله
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
چیزای ضد و نقیضی در مورد اینکه کی به کی باید لوله تمیز بشه و به چه روشی، در اینترنت وجود داره.
بعضا خیلی تاکید کردن روی تمیز کاری جزئی با ساچمه مخصوص در هر 200-300 تیر و یه دونه کلی مثلا در هر 2000 تیر.
بعضی هم گفتن تا مشکل دقت ندارین دست به لوله نزنین چون تاجش خراب میشه.
یک فیلم جالب هم توی یوتیوب هست که با اسلو موشن نشون میده لوله کثیف چه قدر ساچمش بد حرکت میکنه و لنگ میزنه توی هوا.
حالا میخواستم اول ببینم تجربه دوستان حرفه ای چیه توی این زمینه و دوم اینکه چه روشی استفاده میکنین و از چه حلالی استفاده میکنین و سوم اینکه لوله اوانیکس در ابتداش اورینگ داره و با فرچه تمیز کردن اونو خراب میکنه،چاره چیه؟
دمتون گرم.
مهرشاد جان ويندي سيتي رو نميدونم ولي AR6 هيچ اورينگي توي لوله نداره و خيلي راحت ميشه با يه سرنگ گازوئيل ريخت تو لوله ( البته خيلي كم ) و با وسايل تنظيف توي لوله رو تميز كرد
ممنون اسماعیل جان.
فکر کنم در تفنگ شما هیچ سوزنی پشت ساچمه قرار نمیگیره درسته؟
مستقیم از خشاب شلیک میشه،البته اینطور که از مکانیزمش برمیاد.ولی توی مدلهای دیگه یه میله به کالیبر تفنگ ساچمه را میکنه توی لوله و توسط اورینگ ابتدای لوله اب بندی میشه.
هوا هم از پایین میاد پشت ساچمه.
دقيقا مهرشاد جان
توي AR6 ساچمه مستقيما از توي خشاب شليك ميشه
خب حدسم درست بود،اونجوری لوله پاک کردنش راحته ولی توی ویندی و بقیه دردسر هست.
شما با برس برنجی لوله را پاک میکنین اسماعیل جان؟
نه مهرشاد جان
يه راهي مسيح ياد داد كه از اون استفاده ميكنم بعد از اينكه مقداري گازوئيل ريختم توي لوله تفنگو سروته ميزارم ( سر لوله پائين باشه ) تا گازوئيل از سر لوله بعد از مدتي خارج بشه بعد طبق دستور آقا مسيح با برس ريملي كه خانومها استفاده ميكنن و به آنتن پرايد بسته شده داخل لوله رو تميز ميكنم و بعد هم با فشار باد ( كمپرسور ) داخل لوله رو خالي ميكنم و شب تا صبح اسلحه رو همونطور سروته ميزارم بمونه
من فکر نمی کنم لوله تفنگ بادی خیلی احتیاجی به تمیز کردن داشته باشه. چون مثل گلوله زنی باروتی توی فشنگ نیست که بخواد بچسبه به لوله و فکر میکنم با 2 یا 3 بار خالی شلیک کردن همون گردو غبار ها و یکم کثیفی سرب خارج بشه.ولی حالا که دوستان میگن امتحانش ضرر نداره.
جلال جان با بررسیهایی که ردم تفنگهای پرقدرت به خصوص نیاز دارن به تمیز کردن لوله.
والتر را برادر خانومم با برس برنجی تمیز کرده بود و میگفت کلی سیاه بود!
چندجا خوندم که مثلا کراسمن پرمیر توی سرعتهای بالای 900فوت شدیدا لوله کثیف کن هست چون الیاژش سخته.
ظاهرا بعضی از جرمها با پارچه و برس ریمل و ساچمه تنظیف نمیرن.
(2011-04-03 11:52 AM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من فکر نمی کنم لوله تفنگ بادی خیلی احتیاجی به تمیز کردن داشته باشه. چون مثل گلوله زنی باروتی توی فشنگ نیست که بخواد بچسبه به لوله و فکر میکنم با 2 یا 3 بار خالی شلیک کردن همون گردو غبار ها و یکم کثیفی سرب خارج بشه.ولی حالا که دوستان میگن امتحانش ضرر نداره.

خالی شلیک کردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حتما شوخی میکنی جناب ایرکینگ عزیز خالی شلیک کردن فشار بسیار زیادی به تفنگ وارد میکنه و اصلا یکبار هم نباید انجام بشه چه برسه به دو سه بار البته اگه منظورتونو درست متوجه شده باشم.
ما قدیما سر یک تکه طناب نخی نازک رو که معمولا تو بانکها باهاش پول می بندند رو گره می زدیم و طناب رو از توی لوله رد می کردیم کلی تمیز می شد هیچ حلالی هم تا جاییکه یادم میاد اضافه نمی کردیم فقط حواستون باید باشه که گره خیلی بزرگ نباشه که وسط لوله طنابه پاره بشه و منو نفرین کنیدKhansariha (226)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
لینک مرجع