انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: سوال در مورد پاک کردن لوله
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
ﺑﺎ ﺗﺸﮑﺮ ﺍﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺍﻋﻀﺎ ﺳﺎﻳﺖ ﺭﺍ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﻳﯽ ﻣﻴﮑﻨﻨﺪ.
ﺗﺎ ﺍﻭﻧﺠﺎ ﮐﻪ ﻣﻦ ﻣﻴﺪﻭﻧﻢ ﻭ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﮐﺮﺩﻡ ﺣﻼﻝ ﺭﻭﻏﻦ ﺗﺮﻣﺰ ﺍﺏ ﻭ ﺑﻨﺰﻳﻦ ﺍﺛﺮﯼ ﺭﻭﺵ ﻧﺪﺍﺭﻩ
(2013-08-13 03:06 AM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک سوال.
از اسپری ناهید چگونه باید استفاده کرد؟؟؟
مثل اسپری انژکتور شور باید استفاده کرد که لوله را بگیریم و همین جور اسپری بزنیم تا شسته بشه؟و یا باید توی لوله ریخت و بعدش سنبه و ...؟(البته فکر کنم همون مدل اول هست)Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)
من همیشه پرومگنوم را با اب گرم و صابون و مایع ضرف شویی میشورم و بعد شلیک میکنم،بنابر این زیاد ساچمم کثیف نیست،با این اوصاف بعد از چند شلیک تمیز کنم؟Khansariha (172)
برای درست کردن ساچمه تمیز کننده باید ضخامت نمد چقدره باشه؟و همچنین چقدر باید بزرگ تر از کالیبر اسلحه بگیرم و تراکمش چقدر باشه؟Khansariha (226)
اون پیشنهاد اقا محمد هم که اصلا نمیتوانم روش حساب کنم،چون اگه خوانواده بفهمند من رفتم خریدم که اول از همه منو تبعید میکنند و بعدش میکشن خخخKhansariha (192)Khansariha (192)Khansariha (192) و در اخر هم اگه متوجه بشن برای اسلحه بوده،خود 54 را مسادره میکنند.و دیگه کلا مسئله تمیز کردن منتفی میشه.Khansariha (226)
متشکرKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
محراب جان کلیپی که میزارم رو قبلا بچه ها گذاشتند..خیلی روش موثر و خوبیه....

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با پیلتر سیگار تمیز نکن چون پرز داره....شلیک هم نکن چون ممکنه بمونه تو لوه...اگه ساچمه بزاری پشتش ممکنه فشار هوا سامه رو بفرسته وسط پیلتر و تو لوله گیر کنه...اونوقت نیسان بیار و گوجه و خیار بار کن

از بند کفش دوزی استفاده کن...فقط نو باشه و پوسیگی نداشته باشه تا یه وقت وسط کار پاره نشه و پارچه رو تو لوله نزاره...اندازه پارچه به حدی باشه که با کمی فشار از لوله رد بشه...اول تو لوله اسپری بزن...بعد چند لحظه ولش کن به حال خودش...بعد به روشی که تو کلیپ نشون میده پاکش کن....

چند بار تکرار کن خان هات میشه عین آهن آبکاری شده..براق براق
(2013-08-13 11:35 AM)sabergholamian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از روغن ترمز چطور استفاده کنم؟Khansariha (8).....راستی اگه خان یه تفنگو رو با روغن ترمز چرب کنیم چی میشه؟
(2013-08-13 11:34 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-13 10:27 AM)sabergholamian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر اساتيد عزيز_من يه نوريكا قديمي ازين زير10ژوليا دارم كه خانكشيش بدجور زنگ زدست و پرت ميزنه عجيب_اميدي به بهبودش هست يا بايد خاك بخوره؟يه تعميركار ميگفت اسيد سولفوريك بريز
سلام
آقا صابر منم یک نوریکای قدیمی مال دوران کودکیمون دارم (مدل 1976) الان که خان آنچنانی نداره دیگه اینها عتیقه حساب میشوند خخخخخ Khansariha (8)
البته میشه کمی زنگ زدگی را برطرف کرد ولی یادمان باشه زنگ زدگی یعنی خورندگی و وقتی خورندگی فلزی انجام گرفته دیگه قابل برگشت نیست مخصوصا اگر مال خانهای لوله هم باشه اثر خودش را میگذارد پس بهتره زیاد بفکرش نباشید البته برای کاستن از زنگ زدگی یک روشش شلیک با ساچمه های چرب هست استفاده مرتب خودش بهترین روش جلوگیری از زنگ زدگی میباشد . Khansariha (214)

بله اینی که من دارم واقعا عطیقست خخKhansariha (8) خاطرات دارم باهاش... ممنون از راهنماییتونKhansariha (8)Khansariha (8)

صابر جان روغن ترمز یه جور خورنده هست....فکر کنم در الکل حل بشه...با الکل احتمالا بشه شستش....زیاد استفاده نکن که اگه زیاد بمونه تو لوله همون بلای که اسید سر لوله میاره این هم میاره در مقیاس کمتر
سلام دوستان گلKhansariha (8)
بر اساس چند پست قبلی امروز تصمیم گرفتم تمیز کردن یک شادو 1000 کالیبر4.5 را به روشی که بعضی دوستان پیشنهاد داده بودند امتحان کنم . ابتدا پنبه یک سیگار سایز کوچک را دراوردم بعد با اسپری دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داخل لوله را شستم و پنبه سیگار را در محل ساچمه گذاری تا انتها وارد کردم و پس از ان یک ساچمه سر تخت را پشت پنبه سیگار وارد لوله کردم و شلیک ،
تصویر گام به گام
[تصویر: 13763950002.jpg]
کارائی این روش را نمی توانم قاطع اعلام کنم چون این اسلحه هنوز خیلی شلیک نداشته است اما همانطور که در تصویر میبینید پنبه سیگار مقداری جرم داخل لوله را به خود جذب نموده است ، بیشتر هدفم ازمایش این روش بود و اطمینان خاطر از اینکه پنبه داخل لوله گیر نمی کند واما پیشنهاد میکنم حتماً از ساچمه سر تخت استفاده کنید Khansariha (48)
(2013-08-13 08:13 AM)Tomcat14 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اول یکی دو بار داخل لوله اسپری کن(یک شلینک رابط دارد که به سر اون قطعه ی اسپری کننده وصل میشه!)
کدوم پیشنهاد آقا محراب؟Khansariha (290)
خوب پس مثل انژکتور شور استفادش میکنم.
همون پیشنهاد سیگار را گفتم.اگه اون کار را بکنم حتی عقاب در تشیح جنازم هم نمیتوانه شرکت کنه،چون قبلش مصادر شده خخخخخ
(2013-08-13 02:35 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

متشکر اقا احسان
متوجه نحوه کارش شدم،فکر کنم از اسپری ناهید باید جای اون اون اسپری استفاده کنم.!!!
اما برای اون پارچه ها چی؟پارچه از چه جنسی باشه؟و چقدری ببرمش برای کالیبر 5.5؟
(2013-08-09 12:52 AM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز فردوسی بودم WD460 بود قیمت حدود 15 تومان
طرف میگفت WD40 دیگه تولید جدید نداره و 460 بجاش آمده .این درسته ؟

wd460 مدل تقلبی wd 40 و نمونه کپی ساخت چین هست و همین الان هم wd 40 اصل در بازار موجود . شما میتونید سایت شرکت تولید کننده را چک کنید که هیچ محصولی به اسم wd460 ندارند
(2013-08-14 04:24 AM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-13 08:13 AM)Tomcat14 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اول یکی دو بار داخل لوله اسپری کن(یک شلینک رابط دارد که به سر اون قطعه ی اسپری کننده وصل میشه!)
کدوم پیشنهاد آقا محراب؟Khansariha (290)
خوب پس مثل انژکتور شور استفادش میکنم.
همون پیشنهاد سیگار را گفتم.اگه اون کار را بکنم حتی عقاب در تشیح جنازم هم نمیتوانه شرکت کنه،چون قبلش مصادر شده خخخخخ
(2013-08-13 02:35 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

متشکر اقا احسان
متوجه نحوه کارش شدم،فکر کنم از اسپری ناهید باید جای اون اون اسپری استفاده کنم.!!!
اما برای اون پارچه ها چی؟پارچه از چه جنسی باشه؟و چقدری ببرمش برای کالیبر 5.5؟

محراب جان شما اول داخل لوله رو اسپری بزن....زیاد بزن و چند دقیقه به حال ودش رهاش کن...بهد بند رو رد کن و دستمال رو ببند بهش....

اندازه دستمال بستگی داره به ضخامت پارچه...اگر ضخامتش اندازه پارچه های معمولی که برای لباس بچه استفاده میشه هست به اندازه نصف مساحت یه برگ دستمال کاغذی باید برا 5.5 کافی باشه

البته خودت دستت میاد....ببین چچه مقدار باید طا کنی که برای ورود به لوله خیلی فشار نیاره....

دو بار تست کنی اندازش دستت میاد
سلام دوستان.من تا الان حدودا 500تا تیر jsb با رین انداختم.آیا الان نیازی هست که لوله رو تمیز کنم؟اگه بخوام تمیز کنم با چه وسایلی و چجوری؟Khansariha (8)
استاندارد تمیز کردن لوله 2000شلیک است.
تاپیک رو مطالعه بفرمایید,نوع کار دستتون میاد.Khansariha (8)
(2013-08-16 02:17 PM)greenaref نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.من تا الان حدودا 500تا تیر jsb با رین انداختم.آیا الان نیازی هست که لوله رو تمیز کنم؟اگه بخوام تمیز کنم با چه وسایلی و چجوری؟Khansariha (8)

کلیپی که گذاشتم رو ببینید...همه چیز توش توضیح داده شده به صورت تصویری
سلام خدمت اساتید
برا تمیز کردن لوله می شه از ماسک های صورت بیمارستانی به جای پارچه استفاده کرد .
هم می تونین اسپری کنید روش 2 تا 3 بار وبفرستینش تو لول
ویا هم تو لول روغن اسپری کنین و سر لوله تفنگ بزارین رو زمین و قنداق بالا باشه تا روغن تو لول حرکت کنه و کل مسیر اغشته به روغن بشه
بعد پارچه رو از تو لول رد کنین درست مثل فیلمی که اسی جون زحمت کشیدن گذاشتن
.معمولا بعد ار 5 تا 6 بار تمیز میشه.
من خودم همیشه ازش استفاده می کنم خیلی خوب جواب میده.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
لینک مرجع