انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: سوال در مورد پاک کردن لوله
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
احسان جان
اين رو مي دونم
چند روز پيش بايكي از دوستان در مورد خان و تميز كردن ووووو
صحبت مي كرديم و ايشون مي گفتن در تفنگ هاي جديد روي خان لايه سراميكي هست !!!
ضمنا(من خودم نديدم و نمي دونم . اگر هم دقت كنيد نوشتم به قول يكي از دوستان !!)
بنده تمام اين مواد شوينده رو استفاده كردم
انواع اسپري ناهيد خشك و انژكتور شور wd40 وووووو
متاسفانه نفت سفيد رو بايد فله تهيه مي كردم اونم به سختي
نمي دونم با چي مخلوطش مي كنن كه پلاستيك رو ذوب مي كنه (البته نوع نامرغوبش)
پس اعتمادي نيست
ايشون به اين عقده بودن بعد از سرويس با انژكتور از روغن هاي گامو يا يك قطره استفاده كن ووووو
حالا من بيشتر اين مد نظرم هست كه در مدل زمان طولاني آيا تميز كردن مدام با اين مواد شوينده به خان آسيبي مي زنه يا نه
البته احسان جان اسپري انژكتور شور تميز تر از ناهيد خشك عمل مي كنه
ببخشيد كه نظرم رو گفتم Khansariha (8)
عبد الله جان انژکتور شور خیلی قویه...برا همین تا حد خیلی کمی هم ممکنه لایه برداری کنه....آخه رسوبات انژکتور خیلی جون سخت تر از لوله اسلحه هستند....

همونطور که آقا سهیل فرمودند استفاده کمش موردی نداره...ولی در دراز مدت اگر به میزان زیاد مصرف بشه خوب نیست....

به نظر من بهترینش همون اسپری خشک هست...البته اگه برا بار اول هست به نظرم انژکتور شور استفاده بشه و بعدش اسپری خشک یا تینر 20000

نقل قول : ببخشيد كه نظرم رو گفتم Khansariha (8)

این یعنی چی؟؟؟؟
داداش یک کلام ختم کلام
اگه امکانات و دسترسی استفاده از نانو سرامیک و روغن های مخصوص که کارخونه ی سازنده ی اسلحه ها(بعضی از برند های معتبر)هست که هیچ!
اگه نه که راهای متفاوتی هست و بهترین راه برای ما همون اسپری ناهید خشک(قرمز) و پیلتر سیگار یا نمد هستش.
با تشکر از دوستان عزیز بابت راهنمایی های مفیدشون.
نظرم به سمت اسپری ناهید خشک جلب شد.
با تشکر
یک سوال.
از اسپری ناهید چگونه باید استفاده کرد؟؟؟
مثل اسپری انژکتور شور باید استفاده کرد که لوله را بگیریم و همین جور اسپری بزنیم تا شسته بشه؟و یا باید توی لوله ریخت و بعدش سنبه و ...؟(البته فکر کنم همون مدل اول هست)Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)
من همیشه پرومگنوم را با اب گرم و صابون و مایع ضرف شویی میشورم و بعد شلیک میکنم،بنابر این زیاد ساچمم کثیف نیست،با این اوصاف بعد از چند شلیک تمیز کنم؟Khansariha (172)
برای درست کردن ساچمه تمیز کننده باید ضخامت نمد چقدره باشه؟و همچنین چقدر باید بزرگ تر از کالیبر اسلحه بگیرم و تراکمش چقدر باشه؟Khansariha (226)
اون پیشنهاد اقا محمد هم که اصلا نمیتوانم روش حساب کنم،چون اگه خوانواده بفهمند من رفتم خریدم که اول از همه منو تبعید میکنند و بعدش میکشن خخخKhansariha (192)Khansariha (192)Khansariha (192) و در اخر هم اگه متوجه بشن برای اسلحه بوده،خود 54 را مسادره میکنند.و دیگه کلا مسئله تمیز کردن منتفی میشه.Khansariha (226)
متشکرKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اول یکی دو بار داخل لوله اسپری کن(یک شلینک رابط دارد که به سر اون قطعه ی اسپری کننده وصل میشه!)
بعد با نمد(اگه خواستی میتونی پشت نمد یا پیتلر سیگار ساچمه هم بزاری تا خیالت از خالی چکوندن راحت بشه!البته باید اون پیتلر یا نمد به زور داخل لوله بکنی!اگه شل جا بره لوله رو هم تمیز نمیکنه،باید تراکمش از خود کالیبر بیشتر باشه)
بعد پشت نمد هم یکمی اسپری بزن و بچکون!
دوباره بازم اسپری کن و یه نمد دیگه عین متن بالا بزار و بچکون!
دفعه ی سوم بازم لوله رو اسپری کن و ایندفعه دیگه به نمد اسپری نزن و داخل لوله بزار و بچکون.

کدوم پیشنهاد آقا محراب؟Khansariha (290)
سلام بر اساتيد عزيز_من يه نوريكا قديمي ازين زير10ژوليا دارم كه خانكشيش بدجور زنگ زدست و پرت ميزنه عجيب_اميدي به بهبودش هست يا بايد خاك بخوره؟يه تعميركار ميگفت اسيد سولفوريك بريز
(2013-08-12 07:16 PM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
احسان جان
اين رو مي دونم
چند روز پيش بايكي از دوستان در مورد خان و تميز كردن ووووو
صحبت مي كرديم و ايشون مي گفتن در تفنگ هاي جديد روي خان لايه سراميكي هست !!!
ضمنا(من خودم نديدم و نمي دونم . اگر هم دقت كنيد نوشتم به قول يكي از دوستان !!)

عبدالله جان اون نوع پوشش یه نانو سرامیک هست که جدیدا روی آلات متحرک و داخل لوله تفنگهای گلوله زن رو باهاش می پوشونن و فعلا در بادیها تازه دارن روش یه کارهایی انجام میدن.تازه در همه گلوله زنها هم هنوز استفاده نشده و مورد بحث هست.Khansariha (8)
(2013-08-13 10:27 AM)sabergholamian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر اساتيد عزيز_من يه نوريكا قديمي ازين زير10ژوليا دارم كه خانكشيش بدجور زنگ زدست و پرت ميزنه عجيب_اميدي به بهبودش هست يا بايد خاك بخوره؟يه تعميركار ميگفت اسيد سولفوريك بريز

اسید سولفوریک!!! اونوقت لوله تفنگت تبدیل می شه به یه لوله کالیبر متغیر.یه جاش 4.5 یه جا 5.5 یه جا 6.5!!! بهترین کار(اگه خیلی داغونه) استفاده از روغن ترمز به صورت محدود هست.
(2013-08-13 10:27 AM)sabergholamian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آقا صابر منم یک نوریکای قدیمی مال دوران کودکیمون دارم (مدل 1976) الان که خان آنچنانی نداره دیگه اینها عتیقه حساب میشوند خخخخخ Khansariha (8)
البته میشه کمی زنگ زدگی را برطرف کرد ولی یادمان باشه زنگ زدگی یعنی خورندگی و وقتی خورندگی فلزی انجام گرفته دیگه قابل برگشت نیست مخصوصا اگر مال خانهای لوله هم باشه اثر خودش را میگذارد پس بهتره زیاد بفکرش نباشید البته برای کاستن از زنگ زدگی یک روشش شلیک با ساچمه های چرب هست دوری از رطوبت و استفاده مرتب خودش بهترین روش جلوگیری از زنگ زدگی میباشد . Khansariha (214)
از روغن ترمز چطور استفاده کنم؟Khansariha (8).....راستی اگه خان یه تفنگو رو با روغن ترمز چرب کنیم چی میشه؟
(2013-08-13 11:34 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آقا صابر منم یک نوریکای قدیمی مال دوران کودکیمون دارم (مدل 1976) الان که خان آنچنانی نداره دیگه اینها عتیقه حساب میشوند خخخخخ Khansariha (8)
البته میشه کمی زنگ زدگی را برطرف کرد ولی یادمان باشه زنگ زدگی یعنی خورندگی و وقتی خورندگی فلزی انجام گرفته دیگه قابل برگشت نیست مخصوصا اگر مال خانهای لوله هم باشه اثر خودش را میگذارد پس بهتره زیاد بفکرش نباشید البته برای کاستن از زنگ زدگی یک روشش شلیک با ساچمه های چرب هست استفاده مرتب خودش بهترین روش جلوگیری از زنگ زدگی میباشد . Khansariha (214)

بله اینی که من دارم واقعا عطیقست خخKhansariha (8) خاطرات دارم باهاش... ممنون از راهنماییتونKhansariha (8)Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
لینک مرجع