انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: سوال در مورد پاک کردن لوله
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
(2016-04-28 03:30 PM)Kalashnikov نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و احترام.

اقا من همه 20 صفحه این تاپیک رو خوندم ولی دریغ از یک راهنمایی درست و حسابی !

روی سخنم با همه دوستان گرامی و عزیز هست.

اخه کجای دنیا تو لوله تفنگ و اسلحه رو با روغن چرخ خیاطی و یا اسپری WD 40 و یا تینر و یا الکل پاک می کنند ؟

به نظرتون این حرف ها خنده دار نیست ؟!

نمیخواستم این مطلب رو بنویسم ولی دیدم دوستان خیلی در اشتباهند و دارن اسلحه های خودشون رو نابود می کنند !

برای پاک کردن اسلحه من دارم فقط و فقط از موارد زیر استفاده میکنم و عالی هستند.

دوستان گرامی بروند به لینکهای زیر و با دقت بسیار مطالب را بخوانند.

برای داخل لوله اسلحه :

1. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

2. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای تمیز کاری بیرون اسلحه و قطعات داخلی :

1. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

2. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای روغن کاری قطعات اسلحه :

برای براق کردن و محافظت از لایه بیرونی اسلحه :

تمامی موارد بالا رو من از مغازه های اسلحه فروشی و با قیمت 40000 تا 85000 تومان تهیه کردم.

از بعضی از دوستان عزیز خواهشمندم در مورد تمیز کردن اسلحه که برای عملکرد اسلحه و دقت آن بسیار مهم هست ، تز و یا نظر اشتباه همچون استفاده از الکل و تینر و... ندهند و درست راهنمایی کنند.

اگر الکل و تینر و .... کار روغن های تخصصی بالا رو انجام میداد که کارخانه های بالا ، اصلا هزینه نمیکردند و روغن نمی ساختند و درشون تا الان تخته شده بود !

سلامت و شاد باشید.

ممنونم.

این که میفرمایید در کجای دنیا از wd40 برای پاک کردن لوله استفاده میشه میتونید لینک زیر را مطالعه کنید .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در این لینک سوالی در مورد استفاده ازwd40برای پاک کردن لوله پرسیده شده که خلاصه بهترین جوابها این .
"استفاده از wd40 برای لوله تفنگ و مخصوصا شاتگان مشکلی نداره و مشکلات احتمالی که ممکنه بوجود بیاره این .1- این روغن به راحتی به مهمات (فشنگها) نفوذ میکنه و فشنگها را خراب میکنه 2- چون این روغن از آب سبکتره اگه لوله مرطوب باشه و از روغن استفاده بشه و بعدش خوب پاک نشه روغن روی آب وایمیسته و باعث میشه تبخیر نشه و لوله از داخل زنگ بزنه."
پس تنها مشکلی که ممکنه برای لوله پیش بیاد اینه که لوله خیس باشه و شما روغن برنید و به حال خودش رها کنید ولی اگه اول با دستمال تمیز لوله را خشک کنید و بعد روغن بزنید و بذارید چند دقیقه بمونه و بعد با دستمال تمیز داخل لوله را از وجود روغن کاملا پاک کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد .

اینجا یک انجمن تخصصیه و از دوستان انتظار میره هر نظر و حرفی که مطرح میکنند با استناد به مرجع باشه یا حداقل از تجربه ای که خودشون بدست آوردند استفاده کنند و با بقیه دوستان در میان بگذارند.
من در حد گفتن این حرف نیستم ولی دوستمون جناب کلاشنیکف ی خورده در استفاده از کلمات و جمله سازی دقت نمیکنن و این باعث دلخوری هم میشه
(2016-04-29 08:47 AM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-04-29 08:47 AM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این که میفرمایید در کجای دنیا از wd40 برای پاک کردن لوله استفاده میشه میتونید لینک زیر را مطالعه کنید .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در این لینک سوالی در مورد استفاده ازwd40برای پاک کردن لوله پرسیده شده که خلاصه بهترین جوابها این .
"استفاده از wd40 برای لوله تفنگ و مخصوصا شاتگان مشکلی نداره و مشکلات احتمالی که ممکنه بوجود بیاره این .1- این روغن به راحتی به مهمات (فشنگها) نفوذ میکنه و فشنگها را خراب میکنه 2- چون این روغن از آب سبکتره اگه لوله مرطوب باشه و از روغن استفاده بشه و بعدش خوب پاک نشه روغن روی آب وایمیسته و باعث میشه تبخیر نشه و لوله از داخل زنگ بزنه."
پس تنها مشکلی که ممکنه برای لوله پیش بیاد اینه که لوله خیس باشه و شما روغن برنید و به حال خودش رها کنید ولی اگه اول با دستمال تمیز لوله را خشک کنید و بعد روغن بزنید و بذارید چند دقیقه بمونه و بعد با دستمال تمیز داخل لوله را از وجود روغن کاملا پاک کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد .

اینجا یک انجمن تخصصیه و از دوستان انتظار میره هر نظر و حرفی که مطرح میکنند با استناد به مرجع باشه یا حداقل از تجربه ای که خودشون بدست آوردند استفاده کنند و با بقیه دوستان در میان بگذارند.

با سلام و احترام.

دوست گرامی و عزیز.

استفاده از WD 40 برای اسلحه از اختراعات ما هست نه استاندارد جهانی برای اسلحه !

لینک بالا را من مو به مو خوندم کجا نوشته برای اسلحه بصورت تخصصی و استاندارد استفاده میشه ؟

دوست گرامی و عزیز ، مرجع شما برای این موارد بسیار حیاتی و تخصصی ، هیچ وقت پست تو یاهو نباشه که بهش استناد کنید ! بلکه سایت های تخصصی در زمینه روغن های مخصوص اسلحه و یا سایت های تخصصی شکار باشه.

تمیز کردن اسلحه بسیار حیاتی و مهم می باشد و اشتباه در آن ، شاید نه بصورت آنی ولی در طولانی مدت فاجعه بار خواهد بود.

سربلند باشید.

ممنونم.
برای تنظیف اسلحه،، محصولات و تولیداتی که مخصوص این کار هستند قطعا بهتر هستند و جای هیچ بحثی نیست مثل بور کلینرها با مارکهای مختلف و استاندارد،اما گاهی و بعضی اوقات برای تعدادی از دوستان که شهر نشین نیستند، این محصولات برای خرید موجود نیست یا گران تمام میشه که مجبور میشن برای تنظیف سلاح دست به ابتکاراتی بزنند که هیچ ایرادی هم نداره ،استفاده از wd40 برای داخل لول چون خاصیت جرم گیری و زنگ زدایی داره از جهتی مفیده اما از جهت دیگر چون چربی هم داره و دوباره گرد و خاک و دوده باروت جذب میکنه مضره ،پس همیشه بعد از استفاده باید با الکل طبی که خنثی هست و عاری از چربی دوباره تنظیف بشه و دوبار سه بارتکرار بشه که اثری از چربی نمونه،البته الکل خاصیت چربی زدایی واسیدی نداره فقط جهت شستشو ، نمدار کردن پارچه و جذب الودگی بیشتر به پارچه نمدار که تحت فشار و اصکاک هست استفاده میشه، اما برای بدنه اسلحه مثل کپ و سطح لول ما نباید روغن اسلحه رو بر سطح بمالیم چون شره میکنه و زیر لول و درون قنداق میره و جذب رطوبت میکنه که موجب زنگ زدگی میشه باید پارچه ای رو روغنی کرده و با نم روغن موجود بر پارچه سلاح رو مالش بدیم ،که بهترین روغن خود روغن اسلحه است اما اگر موجود نبود و ناچار شدیم از روغن های دیگر اسنفاده کنیم بهترین اونها روغنهای رقیق با چربی کم هستند ،مثل روغن شماره ده یا روغن چرخ خیاطی ،به هیچ وجه از روغن خوراکی استفاده نکنیم، ناگفته نماند درون لول سلاح رو نیازی نیست با چند شلیک تمیز کرد و همون بند تنظیف کافیه،مگر اینکه بیست یا سی شلیک با سلاح انجام داده باشیم .

حسین حقیقی
آقای دکتر آریا .!

این هم یه سایت تخصصی شاتگان . که نشون میده استفاده از wd40 مخصوص ما و از اختراعات ما نیست و در اون سر دنیا هم برای تمیزکاری و جلوگیری از زنگ زدگی اسلحه از اون استفاده میشه .
این هم نظر کاربری که 30 ساله داره ازش استفاده میکنه
WD40 drys to a very thin laquer like coating that some people think will interfere with the mechanism of the gun. This coating is about .0001 thick, so it would take many coats to build up to where it would cause a problem but I suppose it could over time.

I have used it for about 30 years and find it to be a great rust preventer and a fairly good penetrant. So far, I have had no problems with it gumming up the action. As far as the wood goes, I don't know about that, though I have seen no damage on my guns wood finnish and I do not try to avoid getting it on the wood.

If I had a fine swiss watch of the old style with gears and such, I probably would not use WD40 on it, but on a shotgun or a rifle, I would be surprised if it evet built up to where it was a problem. I

کلا اونجا هم بحث سر استفاده از این روغن وجود داره ولی بیشتر تاکید دارند که بهتر این روغن به قنداق نرسه که باعث خرابی چوب میشه .که این بنده خدا میگه بعد 30 سال تفنگش هیچ مشکلی نداره.

البته من هم معتقدم اگه ما به روغن های اختصاصی و به قول شما استاندارد دسترسی داشته باشیم بهتره که از اونها استفاده کنیم ولی اگه دسترسی نبود یا قیمتش بصرفه نبود نمیتونیم بدون دلیل خاصی بگیم که فلان روغن یا محلول باعث خرابی لوله میشه .
مگه برنوهای رضاشاهی را که الان هنوز بعد 80 سال تیر روی تیر میزنه با چی تمیز میکردند ؟ روغن مخصوص اسلحه ساخت usa ؟ نه دکتر . با پارچه تنظیف و گازوئیل و نفت سفید .!!!
درود به همراهان شب
دوستان بهتره که در خصوص این ترکیبات شیمیایی پاک کننده مته به خشخاش نذاریم به قول دوستمون آقا جون همین مواد فسیلی که از مشتقات نفت هستند قریب به یک قرن مشکل گشای سلاح های ما بودن ، و آثار سوء چندانی نداشتند ، البته صدماتی که در سلاح ها می بینیم بیشتر ناشی از سوء استفاده و استمرار به این کار و کاهش مقاومت مصالح در دراز مدت است که امریست طبیعی ، تا مثلا استفاده از یک ماده پاک کننده خاص، وقتی فرآیند پاکسازی در لوله اعم از گلوله زن و ساچمه زن با چنین موادی حاصل میشه به رغم داشتن رطوبت این گونه مواد ، اگه پس از پاکسازی بقایای سرب و پسماندهای ناشی از احتراق باروت لوله سلاح کاملا از بین بره ایجاد مشکل حاد دور از ذهن خواهد بود البته از ترکیباتی که دوست خوبمونن کلاشینکف معرفی کردن هم نباید چشم پوشی کرد باید از نظر شیمیایی ببینیم این ترکیبات به چه میزان با اون پاک کننده های متداول نظیر اسپری ها و روغن های پر کار برد تفاوت دارد البته سیاست کارخانه جات معروف رو هم نباید نا دیده گرفت چون عصر ، عصر اقتصاده ، مثلا کارخانه ای محصولی را تولید میکند و جهت نگهداری بهتر این محصول یک ماده مصرفی خاص که از تولیدات خودش می باشد معرفی میکند و استفاده از مواد شبیه و نظیر آن را منع میکنه که یه جورایی در آمد رو انحصاری کنه
با سلام خدمت تمام دوستان و اساتید محترم و تشکر بابت مطالب خوب و مفید این کنکاش و تحقیق و اشتراک تجربیات دوستان میتونه در نهایت برسه به بهترین و معقول ترین راه ها که البته باید هم بصرفه باشه و خیلی از ما نمیتونیم و شاید امکانش نباشه بهترین ها رو تهیه کنیم لذا دو راه وجود داره که دوستان میتونن انتخاب کنند راه اول که بسیار عالی هست و حرف و حدیثی نداره استفاده از اسپری ها و تمیز کننده های مخصوص اسلحه که کمپانی های معتبر تولید میکنند
راه دوم هم برای کسانی که بنا به هر دلیلی نمیتونن برن سمت تولیدات کمپانی های معتبر و دنبال راهکاری بصرفه تر و شاید مفیدتر باشند که به نظرم این تاپیک بیشتر هدفش باید دنبال این راه دوم باشه بخاطر اینکه راه اول کاملا تایید شده اس و ایرادی بهش وارد نیست
من هم بشخصه از همین اسپری wd40 برای داخل لول و بعد هم الکل استفاده میکنم در نهایت هم با دستمال کشی کاملا داخل لول رو خشک میکنم و تابحال راضی بودم
اما یه مشکل دارم و از دوستان مدد میخوام
اسلحه بنده ساچمه زنی هست و خزانه 76
خب ما همیشه فشنگ معمولی با طول 70 استفاده میکنیم که کمی کوتاهتر از طول خزانه اس و اون نیم سانت اخر خزانه بر اثر شلیک،دوده گرفته و سیاه شده که با روشهایی که بنده تمیز کردم متاسفانه نشد کاملا تمیز بشه احساس میکنم باید محلول یا اسپری استفاده بشه که توان حل کردن دوده باروت رو داشته باشه که با خوندن مطالبی در همین انجمن دیدم بعضی دوستان اسپری انژکتور شور رو توصیه کردند
ایا کسی تجربه استفاده از این اسپری رو داره؟
و اینکه میشه اون قسمت از خزانه رو کاملا تمیز کرد؟
سپاسگذارم
(2016-04-28 03:30 PM)Kalashnikov نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و احترام.

اقا من همه 20 صفحه این تاپیک رو خوندم ولی دریغ از یک راهنمایی درست و حسابی !

روی سخنم با همه دوستان گرامی و عزیز هست.

اخه کجای دنیا تو لوله تفنگ و اسلحه رو با روغن چرخ خیاطی و یا اسپری WD 40 و یا تینر و یا الکل پاک می کنند ؟

به نظرتون این حرف ها خنده دار نیست ؟!

نمیخواستم این مطلب رو بنویسم ولی دیدم دوستان خیلی در اشتباهند و دارن اسلحه های خودشون رو نابود می کنند !

برای پاک کردن اسلحه من دارم فقط و فقط از موارد زیر استفاده میکنم و عالی هستند.

آقای کالاشنیکف!!!
خنده دار تر اینه که ما همه از همین دبلیو دی 40 برای تفنگهایی که همه مطمئنن وجود داره استفاده کردیم و نه تنها تفنگمون خراب نشده بلکه بعد از هر بار تنظیف بهتر هم می شه...
حالا باز خنده دار تر اینه که شما برای تفنگی که الان در انجمن های مختلف دو سه سالی هست همه حسرت یه بار دیدنش یا یه گروپ ازش رو دارن از پاک کننده ای مثل بیرچوود استفاده می کنید...
وقتی می فرمایید"نمی خواستم بنویسم" ننویسید دوست من.باور کنید اگه ننویسید چیزی از سواد ما کم نمی شه.
من نفهمیدم کجای این تاپیک استفاده از الکل برای پاک کردن لوله توصیه شده؟؟بنابراین نظری درباره این کار نمی دم.

درباره نظر شما درباره برندهای مختلف هم باید بگم به تعداد موهای سر بنده و جنابعالی در دنیا برند محلول و روغن تنظیف سلاح هست و دلیل نمی شه از همه ش استفاده کنیم و اسیر برند بازی بشیم.
وقتی دبلیو دی 40 جواب میده و همه هم راضین شما مشکلتون چیه؟Khansariha (226)Khansariha (226)

در ضمن لینک رو مطالعه کردم.هیچ جاییش هم نگفته دی دبلیو 40 برای پاک کردن لوله بده.یکی سوال کرده"من شنیدم این روغن خوب نیست" و بعد جوابها غالبا به نفع دبلیو دی 40 بوده.اگه غیر اینه ما بریم از کلاس اول راهنمایی دوباره شروع کنیم یادگیری زبان رو؟؟
بیشتر نظر منفی درباره استفاده از اون روی مهمات بود که باز در بهترین پاسخ گفته:
I, myself, have tested the effects of WD-40 on factory ammunition. I have sprayed it over some rounds until they were quite wet with the stuff, and I have set the rounds, standing on the primed end, in a puddle of WD-40. After sitting for a few days, all of the rounds were fired without malfunction.

بلدی یا برات ترجمه کنم اینو؟
ودر ضمن می گه شانس این که آب در زیر روغن دبلیو دی 40 بمونه خیلی ناچیزه.بنابراین چرا باید خودمون رو در دردسر پیدا کردن اون برندهای موجود در "کلکسیون" شما بگردیم بنده حقیر نفهمیدم.
ضمنا...هیچ تیراندازی این قدر ابله نیست که تفنگ رو قبل از خشک کردن روغن کشی کنه!!

اینم ببین:
A lot of the "experts" will tell you that WD-40 "attracts dirt". That's the reason so many say to avoid it on firearms. And yet the firearms companies themselves recommend it.
Its a old saying taken out of its original meaning. WD40 would be good for your gun as it is a oil that digs into the material. This will only make the gun last longer.

پس یا خوندن بلد نیستی یا کامل خوندن!!
با سلام خدمت دوستان عزیز و تیرانداز
یک روش ساده برای تمیز کردن لوله تفنگ بادی بدون اسپری و امکانات ولی کار آمد
یک نخ کلفت و نرم پیدا کنید (کاموا) به طول 1متر حالا کمتر مشکل نداره یک سر نخ رو ببند به یک چوب کبریت و چوب کبریت رو بنداز داخل لوله تا از اون طرف بیرون بیاد بعد نخ رو همین جور بالا و پایین کنید
و چپ و راست نخ رو همین جور بچرخونید تا کل کثیفی ها جذب نخ بشه بعد نخ رو بیرون بیارید میبینید که نخستین کامل سیاه شده اون کثیفی های لوله است
امیدوارم خب گفته باشم و به درد دوستان هم خورده باشه Khansariha (256)
یا علی Khansariha (48)
من خودم چند ساله که لول تفنگ بادی رو بعد از هر یک بسته ساچمه ۵۰۰ تایی تمیز میکنم ، از اسپری ناهید خشک استفاده میکنم ، لوازم الکترونیکی ها دارن . تمام چربی های ساچمه رو از داخل خان میگیره ، با چند تا تیکه پارچه سفید رنگ و یه سیم روکش دار نازک تنظیف انجام میشه و خان براق میشه و دقت بالاتر میره .

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
لینک مرجع