انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: سوال در مورد پاک کردن لوله
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
سلام بر همه
دوستان از اونجایی که ما اینجا به دلیل آب گوارامون ، همیشه با آب تصفیه کن سروکار داریم
به ذهنم اومد که آیا میشه از پیتلر مرحله اول که جنس اون از الیاف فشرده پلی پروپیلن است
و قیمت مناسبی هم داره برای تمیز کردن لوله تفنگ استفاده کرد ؟
چه به صورت نصب روی سمبه و چه به صورت گلوله های تمیز کننده (cleaning pellet)
به نظر من جنس فشرده و زبری مناسب برای تمیز کردن خان رو داره ، حداقل از پارچه بهتره
حالا مساله اینه که حداقل برای آزمایشم که شده چه طور این پیتلر خام رو در اندازه کالیبر لول تفنگ
برش دهیم ؟
دوستان لطفا اگر نظر و راهکاری دارند بیان کنند

تصویر پیتلر

[تصویر: e1t8a5wy5l4rwhvklr8n-500x500.jpg]

گلوله تمیز کننده

[تصویر: co2_cleaning_pellets_961.jpeg]
(2014-03-06 03:24 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
دوستان توجه داشته باشید اینکه میله ست های تنظیف از برنج - الومینیوم - پلاستیک ساخته میشه ، کاملا منطقی است . بدلیل اینکه اگر میله دارای جنسی سخت باشه ، بر اثر سایش و برخورد با لوله ، به اون اسیب میرسونه . پس باید نرمتر باشه که میله خورده بشه نه خان تفنگ . اگرچه در هنگام استفاده از همین ست های تنظیف ، خصوصا در گلوله زنی ها ، یک بوش پلاستیکی وجود دارد که در سر لوله محکم شده و بدین ترتیب همواره میله تنظیف در مرکز لوله قرار گرفته و از سایش به دیواره لوله جلوگیری میشود . در مورد بادی ها نیز بنده دیده ام خیلی ساده از یک تکه چند سانتی نی نوشابه برای اینکار استفاده میشود .
موفق باشید
من برای اینکار یه دونه سرنگ 5 گرفتم و اونو بریدم و از محل اتصال سر سرنگ به ابتدای دهانه لوله قراردادم البته قبلش میله ست تنظیفو ازش رد کردم و با اینکار به هیج وجه میله ست تنظیف با خان تماس نداره البته یکی از جاهایی که ممکنه آسیب بیشتری ببینه میتونه تاج لوله باشه که مهمه.Khansariha (8)

(2014-03-05 06:37 PM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز ghaplan -- Khansariha (8)
در مورد ست هاي تنظيف اون فرچه مسي رو به صورت رفت و برگشت نبايد در لوله بفرستي
بايد هم گام با خان سلاح بچرخوني
با استفاده مدام از اين فرچه سيم مسي هاي مازاد از بين ميره و در اصل جا ميوفته
فرچه پارچه اي هم همين طوره بايد همگام با چرخش خان بچرخونيد
اگر فشار بيش از حد به بازو ست بياريد .قسمت نر و ماده ميله كه در هم چفت ميشن ميشكنه
واسه خيلي از دوستان اين اتفاق ميوفته Khansariha (8)
با تشکر از شما ، رضا و صادق عزیز حالت چرخش با گام وجود داشت ولی کمی با زحمت ، کاری که انجام دادم این بود که در مسیر چرخش فرچه با دستکش برزنتی مقداری سیم ها رو چرخوندم و مشکل حل شد البته وارد کردن و بستن مرحله ای میله خیلی خوبه و قراردادن سرنگ 5 هم کنترل و تمرکز بیشتری همراه دارهKhansariha (8)
سلام خدمت دوستان و سروران گرامیKhansariha (8)

چند وقت پیش یه گروپی با دیانا 54 گرفتمدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نتیجه خیلی خوب بود بجز رفتار چند ساچمه که گروپ را باز کردند. علت جویا شدیم که مدیر محترم ALIANA-54-T06 Khansariha (8) چند علت برای این رفتار فرمودند از جمله احتمال کثیفی لوله

خلاصه پس از شلیک حدودا 2500 ساچمه از ابتدا که تفنگ خریدم تصمیم گرفتم لوله را تمیز کنم. پس از تمیز کاری لوله دوباره گروپ گرفتم نتیجه شد!....Khansariha (214) بعدا تو تاپیک تصاویر گروپگیری میزارم

وسایل و روشی که استفاده کردم:نخ ماهیگیری محکم-اسپری w40(دوستان دقت کنند به هیچ وجه اسپری به واشر و قسمت های پلاستیکی نرسه)-چند تکه پارچه کتانی(زیرپوش!)

[تصویر: 14139089401.jpg]
[تصویر: 14139089402.jpg]
[تصویر: 14139089403.jpg]
[تصویر: 14139090361.jpg]
[تصویر: 14139089404.jpg]
(2014-03-06 01:32 PM)zebra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بهترین ست تنظیف از نظر دوستان چیه ؟ واسه کالیبر 5.5 ؟

gun ccleaning kit cal 22 italy
50000 t
سلام دوستان برای تمیز کردن لوله هم wd40 اصل و هم ناهید خشک دارم . دوستان کدام رو پیشنهاد میدید ؟ کدام یک اسیب کمتری به لوله میزنه و خاصیت خورندگی کمتری داره ؟برای روانکاری مفصل لوله میشه از wd40 استفاده کرد ؟ببخشید زیاد پرسیدم .ممنون Khansariha (8)
(2015-10-25 12:16 PM)mehrdads نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان برای تمیز کردن لوله هم wd40 اصل و هم ناهید خشک دارم . دوستان کدام رو پیشنهاد میدید ؟ کدام یک اسیب کمتری به لوله میزنه و خاصیت خورندگی کمتری داره ؟برای روانکاری مفصل لوله میشه از wd40 استفاده کرد ؟ببخشید زیاد پرسیدم .ممنون Khansariha (8)
با سلام
برای تمیز کردن لوله یا روانکاری مفصلی فلزی که میفرمائید نه ضرری نداره
بعد از استفاده از WD40 باید حتما لوله را با پارچه خوب خشک کنید هرچند تا چند شلیک هنوز لوله استیبل نیست و برای خشک کردن از اسپری ناهید هم میتوان استفاده کرد
من توصیه میکنم که در مواقعی که کثیفی زیاد نیست اسپری ناهید به تنهای کفایت میکند و با زدن مقدار جزیی روی پارچه و نخ کشی میتوان لوله را تمیز کرد Khansariha (8)
ببخشید اگه داخل لوله مقداری چرب باشه موقع شلیک چه اتفاقی می افته اگه توضیح بدین ممنون میشم
سلام سیناجانKhansariha (8)
سعی کنیدقبل ازتیراندازی لول تفنگ راازچربیهاپاک کنید،زایرباعث میشه،که باروت بخوبی نسوزه،وبیشترلول تفنگ راکثیف میکنهKhansariha (8)
ببخشید دوستان روغن روی لوله را هم بعد تمیز کردن تفنگ باید کاملا خشک وتمیز کرد
سلام مجددKhansariha (8)
اگرقراره ازاسلحه به مدت طولانی استفاده نکنیدیادرمحل زندگی شمارطوبت هوازیاد باشه،اشکالی نداره بمونه،درضمن روغن نبایدخاصیت اسیدی داشته باشه که به تفنگ آسیب بزنه
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
لینک مرجع