انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: سوال در مورد پاک کردن لوله
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
(2011-04-03 12:59 PM)esf_siavash نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-04-03 11:52 AM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من فکر نمی کنم لوله تفنگ بادی خیلی احتیاجی به تمیز کردن داشته باشه. چون مثل گلوله زنی باروتی توی فشنگ نیست که بخواد بچسبه به لوله و فکر میکنم با 2 یا 3 بار خالی شلیک کردن همون گردو غبار ها و یکم کثیفی سرب خارج بشه.ولی حالا که دوستان میگن امتحانش ضرر نداره.

خالی شلیک کردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حتما شوخی میکنی جناب ایرکینگ عزیز خالی شلیک کردن فشار بسیار زیادی به تفنگ وارد میکنه و اصلا یکبار هم نباید انجام بشه چه برسه به دو سه بار البته اگه منظورتونو درست متوجه شده باشم.

دوست عزيز
جلال در مورد سلاحهاي PCP اين مورد را بيان كردن ( چون بحث در پستهاي قبلي براي PCPبود ) و مطمئنا در سلاحهاي فنري اين كار نبايد انجام شود
منظورم پی سی پی بود البته همون هم ضرر داره اما گاها اشکال نداره.
من لوله تفنگ نخجیر رو با روشی که mbt گفت تمیز میکنم .حسابی برق میافتهKhansariha (214) اما برای تفنگ بادی با توجه به خانی که داره فکر میکنم خیلی کارایی نداشته باشه.
یا علی
من هم به همون دلیلی که آقا جلال گفت اعتقادی به تمیز کردن لوله نداشتم ولی بعد از اینکه مسیح لوله 52 را نگاه کرد به من گفت که خیلی کثیف شده و حتما تمیزش کن و همون قضیه ریمل را پیشنهاد کرد ولی من 3 روز پیش یه ست تنظیف خریدم و با اون برس سیمی و مقدار کمی تینر (تینر بعد از تنظیف زودی میپره و دشمن چربیها هم هست) لوله را تمیز کردم واقعا کثیف بود،البته من قبل از تنظیف کثیفی توی لوله نمیدیدم ولی به قول شاعر""آنچه ما در آینه بینیم ،مسیح در خشت خام میبیند""لوله گوهر را هم تمیز کردم و بعد از این قضیه تفاوت دقت تفنگها قبل و بعد از نظافت من را متعجب کرد هر دو تا تفنگ دقیق تر میزدند
واسه لوله تاشوها من پیشنهاد میکنم بعد از باز کردن لوله، اون را با روغن ترمز و برس تمیز کنید و
بعدش با آب و پودر لباس شویی خوب بشویید چون آب حلال روغن ترمز است
استون چی؟؟؟
یه حلال قوی وفرار واسه رزین و مشتقات نفتیه شاید بدرد این کار هم بخوره!!!!
تو سربازي تفنگهاي نظامي رو با گازوييل ميشستيم و با كهنه كه به زنجير بسته ميشد داخل لوله رو تميز ميكرديم.
براي تميز كردن تفنگ بادي چون گاز باروت توش نبوده و روكش مسي گلوله با سرعت زياد توش استفاده نشده مثل گلوله زنيها خيلي كثيف نميشه و پارچه نخي هم ميتونه كثيفيهاي سرب رو تميز كنه .بهترين كار بنظر من اينه كه يه تكه پارچه تميز كه يكم سفت داخل لوله ميره رو به روغن موتور يا روغن چرخ خياطي آغشته كنيم و داخل لوله با سنبه (سنبه بايد قطرش كمتر از كاليبر لوله باشه)از ته لوله وارد كنيم و اونقدر فشارش بديم تا از سر لوله بيرون بياد بعد از اين مرحله چند بار همين كار رو با پارچه تميز انجام بديم و هربار پارچه رو عوض كنيم مثلابراي هر بار تنظيف يك پارچه نخي روغني و پنج شش مرتبه از پارچه تميز استفاده كنيم تا كاملا خشك بشه بايد اونقدر از پارچه نخي خشك استفاده كنيم تا وقتي يه تيكه پارچه نخي سفيد رو از تو لوله با فشار رد ميكنيم وقتي از سر لوله بيرون مياد كاملا سفيد باشه.
تویه تفنگهای بادی خبری از باروت نیست ولی تکه های ریز سرب که ممکنه در حین حرکت از ساچمه جدا بشه و داخل لوله بمونه ،بعد از اینکه چند تا ساچمه دیگه از روش رد میشه به دیواره لوله میچسبه و به نظر من با پارچه کنده نمیشه حداقل باید از برس سیمی استفاده کرد و بعد از پارجه یا نخ
من خودم با استون سر و کار داشتم حلال قویه ولی نمیدونم اگه به اورینگ لاستیکی یا چرمی برسه چه اثری داشته باشه
رویه اورنگ یا چرم اثر میزاره
واسه اسلحه هایی که اول لوله اورنگ نداره شاید بشه استفاده کرد
با درود

دوستان یه روغن مخصوص اسلحه در بازار هست به صورت

اسپری برای تمیز کزدن لوله بسیار چیز خوبیه . درون لوله بزنید

و با یک میله نازک قطر 4 پنبه رو از یه سر لوله بزنید تا از اون ور در بیاد

بعد از 100 تا شلیک این کار لازمه حتما انجام بدید تمام رسوبات ساچمه

از توی لوله تمیز میشه و داخل لوله همیشه سالم میمونه .

موفق باشیدKhansariha (48)
من فكر ميكنم اين قضيه به ميزان كار كشيدن از تفنگ بستگي داره.
يه تفنگو 20 سال روزي 200 تا ساچمه باهاش زدي حالا ميخواهي تميز كني بعله گازوئيل و برس لازمه.
يه تفنگم روزي 10 تا ميزني و هر هفته تميزش ميكني اونوقت يه پمبه كه به نخي وصل شده هم براش كافيه.
به شخصه فكر نميكنم واسه تفنگ بادي احتياجي به شستن با گازوئيل و اين چيزا باشه.
من دیروز دوتا تیکه پنبه را روغنی کردم و گذاشتم توی خشاب و شلیک کردم.
تقریبا جفتشون سیاه شده بودن ولی خب طبیعیه چون دست هم به ساچمه میزنی سیاه میشه.
فکر کنم هر هفته بعد از تیراندازی همین دو سه تیکه پنبه کار را حل کنه.
البته توی فنری ها باید یه ساچمه پشت پنبه گذاشت که کم بار شلیک نشه،قبلا کردم اینکار را و جواب میده.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
لینک مرجع