انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن )
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
ممنون از راهنمایی شما دوست عزیر لطف کردید اساتید محترم شرمندم نخواستم فقط به دکمه تشکر بسنده کنم Khansariha (8)Khansariha (8)
(2013-01-10 03:20 PM)amreh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان گلم اساتید میشه بفرمایید بهترین فاصله واسه صفر دوربین ای تی 44 چند متره و صفر دومش کجا میشهKhansariha (8)Khansariha (215)

سلام دوست من Khansariha (8)
بنظر بنده اگه از پایه کوتاه و ساچمه حدود 16 گرین استفاده میکنید نقطه صفر اول یا دور مناسب برای تفنگتون 44 یارد یا همون 40 متره
البته این به شرایط و نوع تیراندازی و سلیقه خود شما هم بستگی داره Khansariha (8)
ممنونم حبیب جان دهنه دوربین هم مهمه .!!ولی 40 متر با ساچمه حدود 16 گرین پیشنهاد بسیار خوبی بود .
آقا مسیح اختیار دارید . شما بزرگواریدKhansariha (8)
دارم درس پس میدم Khansariha (8)
من معمولا مارادور رو در 40 متر صفر میکنم که مورد تایید و طبق نظر جنابعالی بود و تشکر میکنم Khansariha (8)
با سلام و تقدیم احترام خدمت دوستان و اساتید

در حین مطالعه راهنمای دوربین سنترپوینت 40*16-4 این نکته جلب توجه کرد . توصیه شده که سیبل در فاصله یکصد یاردی قرار بگیرد و سپس اقدام به صفر کردن دوربین شود . آیا این توصیه بجهت کاربرد در اسلحه گلوله زنی ارائه شده ، یا اینکه در خصوص اسلحه های PCP پر قدرت هم میتواند صادق باشد ؟ با توجه به اینکه فاصله توصیه شده برای عمومیت سلاح های بادی 40 یارد است ، فاصله بهینه جهت صفر کردن بر چه اساسی بایستی در نظر گرفته شود . ؟ سرعت خروجی مازل ؟ فاصله معمول تا هدف ؟ آیا میتوان به یک دستور العمل ساختار یافته در این رابطه دست یافت ؟
آقای معصومی برای پی سی پی ها هم صد یارد زیاده.معمولا بهترین رنج رو شما با نرم افزار می تونید به دست بیارین ولی فکر نکنم بالاتر از 60 متر برای بادی ها به جز موارد خاص زیاد اصولی باشه.تمام اون فاکتورهایی که نام بردین در تعیین صفر استفاده می شن.Khansariha (8)
با سلام و تشکر از پاسخ

منظورتون نرم افزاری مشابه Chairgun هست ؟ در اینصورت چرا سازنده فاصله یکصد یاردی را پیشنهاد نموده است ؟
در واقع سوال اساسی بنده ، علت پیشنهاد سازنده جهت صفر نمودن دوربین در فاصله یکصد یاردی است .
خوب شما باید ببینید مورد استفاده چه اندازه هست.من تا جایی که یادمه توی بروشور صد یارد رو نوشته تا با اون جدول میلدات ها همخوانی به وجود بیاد و همچنین بعیده که اون صد یارد برای بادیها نوشته شده باشه.حتی استفاده معمول بادی ها در فیلد تارگت هم نهایت فاصله 55 یارده که بهترین صفر دور براش حدود 35 یارد میشه. من هم احتمال میدم منظور استفاده در گلوله زنها باشه که اگه در 100 یارد صفر بشن فاصله نسبتا خوبی این صفر رو حفظ می کنن.
شما اگر برای بادی می خواین استفاده کنید همون چیرگان گزینه خوبیه و همچنین می تونید با استفاده از تجربه سایر دوستان و مورد نیاز خودتون یه صفر دور برای تفنگ و دوربینتون تعیین کنید.البته نوع ساچمه و تراجکتوری اون هم مهمه که با تست نقطه برخورد گزینه های مناسب رو پیدا خواهید کرد.
درباره گلوله زن هم که بحث جداست و نکات خاص خودش رو داره.Khansariha (8)
دوربین سنترو توی 100 یاردی صفر کنیم Khansariha (226)
برای بادی(فقط پی سی پی) البته میشه اینکارو کرد ولی شرایط خاص خودشو میطلبه و عمومیت نداره
برای خفیف هم بخوام حساب کنم جور در نمیاد و 100 یارد یه مقدار زیادی
مگر برای کالیبر 17HMR باشه (خخخخخخخ من این کالیبرو دیوانه وار دوست دارم تو همه مسائل به فکرش هستم)

درنهایت احتمالی که میدم فقط برای یک تست بوده چون در 100 یاردی در زوم پایه دوربین باید میلداتها دقیق باشند و تورتها هم با هر کلیک طبق عدد پیشفرض محل اصابت رو جابجا کنند(در سنتر به ازای هر 4 کلیک 1 اینچ در 100 یارد)
دوستان Khansariha (8)
يكي از مشكلاتي كه براي فنري ها پيش مياد جابجا شدن پايه روي ريل دوربين هست خصوصآ براي ديانا كه از نظر پايه يكمي ضعيف تره ولي بايه تغيير كوچيك ميشه اونرو براي هميشه به فراموشي سپرد
من با ايجاد يه جاي پيچ استوپ شماره دو و انتطباق دقيق اون با فرو رفتگي دوم ريل اونرو حسابي قفل ميكنم و هردو تا سوراخ رو مجددآ پس از زدن مته 5.5 براي آلن نمره 6 ميليمتري قلاويز ميكنم و به جاي فابريكش كه عمومآ 4.5 ميليمتر هست عوض ميكنم استفاده از آلن مغزي 6 بجاي 4.5 و كونيك ته اون دقيقآ تو استوپ ديانا قفل ميشه كه قطرش 5 ميليمتر هست
[تصویر: 13592860141.jpg]
[تصویر: 13592860142.jpg]
لینک مرجع