انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن )
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2015-09-23 01:38 AM)Neo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سان شید حالا واقعا تاثیری تو دید داره یا فقط قیافه دوربین رو خفن تر میکنه !!! Khansariha (215) اینم از حرفا بودااا
توی هوای افتابی واقعا مفید هست.
من وقتی تازه وارد سایت شده بودم،بعضیا میگفتن برای قشنگی هست و نصب نکنی بهتره!Khansariha (226)
ولی یک بار که توی افتاب شدید رفتم تیراندازی(حدود 30 ماه پیش میشد)و حدود 4،5 ساعت توی افتاب تیراندازی کردم،تا چند روز سوزش چشم اذیتم میکرد و کاری کرد که همیشه هم سانشید نصب میکنم و هم عینک ضد افتاب میزنم.Khansariha (172)
البته به نظرم شاید توی شرایط بارانی هم مفید باشه،درسته وقتی سانشید میبندیم میزان نور ورودی کم میشه اما فاصه لنز تا هوای ازاد را افزایش میده که به نظرم اینش میتوانه برای هوای بارانی مفید باشه(قطره اب نیفته روی لنز دوربین)
---------------
البته خودم علاقه شدیدی به دوربین های بلند دارم و اگه گیر بیارم شاید 2 تا سانشید هم سر هم ببندمKhansariha (266)
سوالات درباره خود دوربین را اگه توی تاپیک(دوربین در سلاح بادی و گلوله زن)بپرسین زود تر به نتیجه میرسینKhansariha (256)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام .. هر چی فکر کردم دیدم نمیتونم پایه یه تیکه رو فدای سان شید کنم .. الان تنها راهی که برام مونده اینه که سانشید رو ۲ سانت کوتاه کنم ..ولی جنسش خیلی محکمه فکر کنم فقط با فرز باید انجام بشه
سلام .به نظرم کوتاه نکنی بهتره .شاید کارایی شو از دست بده .و در اینده پی سی پی یا فنری لوله ثابت خریدید.الانم که دیگه زمستون میادو افتابم خیلی شدید نیست Khansariha (8)
باسلام یک دوربین اپتیما ۳-۱۲*۴۴ روی bt65 هست که در1۵ متری صفرشده .حالا نمیدونم با کدام قسمت زوم رو میشه تغییرداد؟ ودرضمن ایا باتغییرزوم دوربین صفر به هم میخوره یا خیر؟ ممنون
سلام دوست عزیز .Khansariha (8)زوم رو با حلقه ای که پشت دوربینه و عدد داره ، بچرخونید تغیر میکنه .
مورد دوم هم بسته به کیفیت دوربین .توی دوربین های درست و حسابی خیلی خیلی کمه یا اصلا نیست
سلام دوستان دوربین اپتیما با مشخصات ۳*۱۲-۴۴ پیچ تنظیم زوم کدام است؟ یکی ازدوستان گفت اخری ولی هرچی میپیچونم فرقی درزوم نمیکنه! لطفا بفرمایید دقیقاکدام هست؟دوتادرپوش داره که برای تنظیم عمودی وافقی دوربین است .دوربین در۳۰ متری صفردقیق تنظیم است .ایا در۱۵ یا۱۰ متری هم دقیق میزند یا خیر؟ فقط اگرزوم دوربین همون پیچی است که دراخروپشت دوتا تنظیم افقی وعمودی باشه تا شماره ۱۱ درجه بندی شده است .برای بنده هرچقدرروی شماره ها میپیچانم فرقی نمیکنه!ایازوم دوربین مشکل داره یا؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید
(2015-10-17 03:55 PM)davoodheadari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان دوربین اپتیما با مشخصات ۳*۱۲-۴۴ پیچ تنظیم زوم کدام است؟ یکی ازدوستان گفت اخری ولی هرچی میپیچونم فرقی درزوم نمیکنه! لطفا بفرمایید دقیقاکدام هست؟دوتادرپوش داره که برای تنظیم عمودی وافقی دوربین است .دوربین در۳۰ متری صفردقیق تنظیم است .ایا در۱۵ یا۱۰ متری هم دقیق میزند یا خیر؟ فقط اگرزوم دوربین همون پیچی است که دراخروپشت دوتا تنظیم افقی وعمودی باشه تا شماره ۱۱ درجه بندی شده است .برای بنده هرچقدرروی شماره ها میپیچانم فرقی نمیکنه!ایازوم دوربین مشکل داره یا؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام هرجا از دوربینت عد اول 3 سمت چپ وعدد آخر 12سمت راست باشه با چرخاندن زوم تغیر میکنه
(2015-10-17 03:55 PM)davoodheadari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
اقا داوود اگه دوربین در ۳۰ متری صفر هست در ۱۵ متری نصف فاصله مرکز دهنه لنز تا مرکز لوله میباشد. یعنی اگه مرکز دوربین شما تا لوله تفنگ مثلا ۶ سانت باشد، و در سی متری صفر باشد، در پانزده متری ۳ سانت پایین تر میزند و در چهل و پنج متری سه سانت بالاتر و در ۶۰ متری تقریبا ۶ سانت بالاتر میزند، طبق شناختی که از بی تی دارم چون نسبتا rpm پایینی دارد از ۶۰ متر افت شروع شده و دوباره به مرکز هدف نزدیک میشود و در هشتاد متر دوباره صفر است که درواقع صفر دوم شماست. همونطور که میبینی تفنگ ۷۰ ژولی در عرض بیست متر از فاصله ۶۰ تا ۸۰ متری ۶ سانت افت دارد با ۲۲ گرین ساچمه.

بعد از لنز چشمی ولوم زوم دوربین قرار دارد که نواری از اعداد بسته به مدل روی ان نقش کرده اند که نشاندهنده متغیر زوم دوربین است، اگر با چرخاندن ان اتفاقی در زوم نمیافتد حتما از ریل خودش جابجا شده یا کلا ارتباطش با استوانه داخلی دوربین قطع است و احتیاج به تعمیر دارد.
(2015-10-17 08:21 PM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
اقا داوود اگه دوربین در ۳۰ متری صفر هست در ۱۵ متری نصف فاصله مرکز دهنه لنز تا مرکز لوله میباشد. یعنی اگه مرکز دوربین شما تا لوله تفنگ مثلا ۶ سانت باشد، و در سی متری صفر باشد، در پانزده متری ۳ سانت پایین تر میزند و در چهل و پنج متری سه سانت بالاتر و در ۶۰ متری تقریبا ۶ سانت بالاتر میزند، طبق شناختی که از بی تی دارم چون نسبتا rpm پایینی دارد از ۶۰ متر افت شروع شده و دوباره به مرکز هدف نزدیک میشود و در هشتاد متر دوباره صفر است که درواقع صفر دوم شماست. همونطور که میبینی تفنگ ۷۰ ژولی در عرض بیست متر از فاصله ۶۰ تا ۸۰ متری ۶ سانت افت دارد با ۲۲ گرین ساچمه.

بعد از لنز چشمی ولوم زوم دوربین قرار دارد که نواری از اعداد بسته به مدل روی ان نقش کرده اند که نشاندهنده متغیر زوم دوربین است، اگر با چرخاندن ان اتفاقی در زوم نمیافتد حتما از ریل خودش جابجا شده یا کلا ارتباطش با استوانه داخلی دوربین قطع است و احتیاج به تعمیر دارد.
ممنون وسپاس اقای garshasb مشکل زوم دوربین حل شد به اشتباه پیچ رو میچرخاندم.فقط متوجه مطلب شما که مرکزدوربین تالوله ۶ سانتیمتررو متوجه نشدم .دقیقا ازکجا تا کجا ۶سانت ؟ممنون میشم .ولی بااین حساب چون اکثرابرای شکارمیخوام اگر دوربین رو در۳۰ متری صفربشه با اختلاف فقط چندسانتیمتردرمسافت بیشتر یاکمتر برای شکارقابل قبول خواهدبود.واقعا سپاس ازهمه نظر که راهنمایی کردید اللخصوص سایز ارینگ که کاملا مشکل نشتی حل شد .سپاسگذارم.
باسلام دوستان یک سوال اگردوربین در10 متری صفربشه ایا درفواصل بالا30یا40 متری تیر در یک راستا میزنه؟منظورم (محل برخورد به صورت عمودی برخورد میکنه ؟فقط بالاوپایین زدن محل برخورد ساچمه فرق میکند..یا اگراینطور است به صورت حتمی ممنون میشم پاسخ بدید.دوربین صفرشده درفاصله 10 متری درفاصله 30 متری هم بصورت عمودی برخورد میکندفقط بالا ویا پایین ولی دریک امتدادخط عمودی برخورد خواهدکرد؟وبه چپ یاراست نمیزند؟
لینک مرجع