انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن )
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2016-04-10 01:05 PM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و اساتيد محترم
تفنگ من با 2 ساچمه عالي مي زنه، JSB و باراكودا سوالم اينه كه وقتي روي JSB دوربين رو صفر مي كنم (با مثلاً 10 بار كليك تبلك افقي و عمودي) و مي خواهم در موقعيتي از باراكودا استفاده كنم، بايد مجدداً دوربين رو روي باراكودا صفر كنم كه اين كار زمان مي خواد و در موقعيت هاي خاصي امكانش نيست ... آيا اين امكان وجود داره كه پس از صفر كردن با JSB پيچ آلن خور بالاي تبلك رو كاملا باز كرده و تبلك را به بالا كشيده و سپس صفر تبلك را بر روي نقطه سفيد آورده و مجدداً پيچ را سفت كرد؟ (بدون اينكه تنظيمات صفر بهم بخوره) آيا صفر قبلي كه با JSB انجام شده بود، از بين نميره و محفوظ مي ماند؟
اگر اين كار شدني باشه، بنابراين ميشه هر بار كه با باراكودا صفر مجدد كرده باشم (و طبعاً جاي كليك ها عوض شده باشد)، براحتي و سريع، عدد صفر روي تبلك را روي نقط سفيد قرار دهم تا دوربين مجدداً به حالت صفر روي JSB سوييچ كند.
شبيه اين مطلب را لابلاي پست ها مطالعه كرده بودم ولي دقيقاً متوجه نشده بودم آيا منظور همين مورد بود يا خير ..
دوربين من سنترپوينت 4-16*40 هست.
با سپاس

جناب کاویان وقتی دوربین رو با جی اس بی مثلا در 40 متر صفر میکنید صفر دوربینتون با بارکودا احتمالا کمتر خواهد بود . این کار که شما میگید وقتی هستش که بخواید با ساچمه های متفاوت همیشه توی 40 متر صفر دوربین رو داشته باشید. در کل متداول نیست و معمولا از میل دات استفاده میشه ولی میتونید این کار رو انجام بدید. با ساچمه ای که بیشتر تیر اندزی میکنید دوربین رو توی فاصله مورد نظرتون صفر کنید. پیچ آلن رو باز کنید و صفر تبلک رو روی علامت قرار بدید. بعد با آزمون و خطا پیدا کنید که چند کلیک باید تغییر ایجاد کنید تا باراکودا هم توی همون فاصله مرکز بزنه.Khansariha (8)
(2016-04-11 03:58 PM)key نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب کاویان وقتی دوربین رو با جی اس بی مثلا در 40 متر صفر میکنید صفر دوربینتون با بارکودا احتمالا کمتر خواهد بود . این کار که شما میگید وقتی هستش که بخواید با ساچمه های متفاوت همیشه توی 40 متر صفر دوربین رو داشته باشید. در کل متداول نیست و معمولا از میل دات استفاده میشه ولی میتونید این کار رو انجام بدید. با ساچمه ای که بیشتر تیر اندزی میکنید دوربین رو توی فاصله مورد نظرتون صفر کنید. پیچ آلن رو باز کنید و صفر تبلک رو روی علامت قرار بدید. بعد با آزمون و خطا پیدا کنید که چند کلیک باید تغییر ایجاد کنید تا باراکودا هم توی همون فاصله مرکز بزنه.Khansariha (8)

سلام دوست من
با پاسخ اون دوست عزيز و همينك پاسخ شما، مطمئن شدم كه من منظورم رو نرسوندم!
من نمي خواهم با دو يا چند ساچمه همزمان صفري داشته باشم كه به تبلك هاي دوربين دست نزنم! اصلا اين كار شدني نيست و بنده هم اطلاع دارم. عرضم اين بود كه وقتي با JSB صفر مي كنيم، پيچ آلن خور را باز كرده و عدد صفر روي تبلك را روبروي نقطه ريز سفيد قرار دهيم و مجدداً ببنديم و سفت كنيم (تا اينجا كه صفر قبلي بهم نمي خوره درسته؟؟؟) حال اگر صفر قبلي بهم نخوره، ما مي تونيم با ساچمه باراكودا يا هر چيز ديگري مجدداً صفر كنيم و بدونيم شماره تبلكي كه روبروي نقطه ريز سفيد قرار ميگيره چند هست و بنابراين صفر باراكودا رو هم خواهيم فهميد. بنابراين هر وقت خواستيم با jsb بزنيم، كافيه صفرهاي تبلك رو روي نقطه ريز سفيد قرار داده (صفر قبلي براي jsb) و هر وقت هم خواستيم با باراكودا بزنيم، كافيه روي همون اعداد روي تبلك قرار دهيم. به اين روش با كمترين زمان و سريع ترين حالت،‌مي توانيم بين دو ساچمه سوييچ كنيم و در هر دو هم صفر دوربين را داشته باشيم ..
نمي دونم متوجه شديد يا خير ....
من شبيه اين پست رو قبلاً ديده بودم سعي مي كنم بگردم پيدا كنم و آدرسش رو بدم ...
من عرض کردم آقای کاویان.قسمت آخر جمله بنده رو بازبینی بفرمایید.با این دوربین ها نمی شه.اگه یه دوربین کاملا تاکتیکال با فنر تورت با کیفیت بالا در دسترس دارید بله می شه ولی با سنتر و لیپرز این کار خیلی شدنی نیست.این دوربینها طبلکهای آنچنان پردقتی از لحاظ کلیک ندارن که بشه همیشه روی تغییرات حساب کرد.
اما این تئوری با یه دوربین تاکتیکال با برند خوب و البته قیمت خوبتر!!قابل انجامه.
مخلصیم.Khansariha (8)
سلام و خسته نباشی خدمت دوستان.
یه دوربین خوب برای دیانا54 میخوام
الان دوربین روش گولدن ایگل 2-6*24 است که روش نوشته ژاپن
دوربینش که تا الان نه تنظیم صفرش بهم خورده ونه خراب شده فقط چون پایه دوربین دو تیکه است بعد از چند شلیک حرکت میکنه.
اگه یه مارک پایه دوربین یک تیکه خوب و یه مارک دوربین خوب بهم معرفی کنید ممنون میشم.
و ایا پایه برای بستن دوربین دیچیتال روی تفنگ هست یا نه . اگه هست اسمشو میگین به من.
باعرض سلام خدمت دوستان.امروز با یک مسیله ای مواجه شدم که خیلی فکرمو مشغول کرد و دوست داشتم نظر شمارم بدونم.امروز وقتی داشتم مرکز به اضافه (+) دوربینمو نگاه میکردم متوجه شدم با یکم چپو راست کردن دید،مرکز به اضافه هم چپ و راست میشه و کلا هدف گیری با مشکل مواجه میشه.آیا دوستان نظر خاصی در این مورد دارند.مدل دوربین زایس ترا۴_۱۲×۴۲

فرستاده شده از HUAWEI G700-U10ِ من با Tapatalk
(2016-05-03 07:06 PM)Siavashshami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باعرض سلام خدمت دوستان.امروز با یک مسیله ای مواجه شدم که خیلی فکرمو مشغول کرد و دوست داشتم نظر شمارم بدونم.امروز وقتی داشتم مرکز به اضافه (+) دوربینمو نگاه میکردم متوجه شدم با یکم چپو راست کردن دید،مرکز به اضافه هم چپ و راست میشه و کلا هدف گیری با مشکل مواجه میشه.آیا دوستان نظر خاصی در این مورد دارند.مدل دوربین زایس ترا۴_۱۲×۴۲

فرستاده شده از HUAWEI G700-U10ِ من با Tapatalk
سلام دوست عزیز
بله دقیقا قبلا هم این موارد گفته شدهKhansariha (8)
[تصویر: 14096346262.jpg]
این حرکت سر پشت چشمی درواقع تغییر منظر روی ریتایکل هست و ضعف و یا شدت آن به کیفیت دوربین مربوطه
ولی درکل برای جلوگیری از جابجا شدن هدف پشت بعلاوه باید تمرین و نحوه نگاه کردن را ثابت کرد (مهمه) وگرنه نیاز به انواع گردگیرهای قابل نصب بر روی چشمی عقب خواهید بود که تا حدودی موثر هست البته اونجا هم سر نباید حرکتی داشته باشد وگرنه با اونم دارای خطای دید خواهید بود .
دوستان سلام
من یه مشکلی با دوربین سنترم دارم،دوربین سنتر ۱۶*۴ تفنگم نوریکا دراگون ۵.۵
مشکلم اینه که همیشه با دوربین تفنگ میل شدید به پایین زدن داره با شیم گزاری و تنظیم وقتی صفر میکنم تفنگو میزارم کنار بدون شلیک یا دست زدن به دوربین تو استفاده بعدی باز از تنظیم خارج میشه پایین میزنه
لازم به ذکره تفنگ با مگسک کاملا دقیق میزنه،واشر و فنر سالم هست،از یه ساچمه استفاده میشه با همون ساچمه و مگسک دقیق میزنه
از راهنمایی دوستان ممنون میشم Khansariha (8)
سلام
وقتی که با مگسک دقیق میزنه و مشکلی نداری یعنی تفنگ ایرادی نداره و مشکل از دوربینه. اگه بتونی یه دوربین پیدا کنی و با اون تست کنی مشخص میشه ایراد از چیه.
(2016-05-14 09:39 PM)mozafar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام
مشکلم اینه که همیشه با دوربین تفنگ میل شدید به پایین زدن داره با شیم گزاری و تنظیم وقتی صفر میکنم تفنگو میزارم کنار بدون شلیک یا دست زدن به دوربین تو استفاده بعدی باز از تنظیم خارج میشه پایین میزنه
لازم به ذکره تفنگ با مگسک کاملا دقیق میزنه،واشر و فنر سالم هست،از یه ساچمه استفاده میشه با همون ساچمه و مگسک دقیق میزنه

دوست عزیز یا دوربین مشکل داره یا پایه ش.اینی که شما می گی کاملا نشون میده دوربین یا درست فیکس نشده یا اصلا راستاش با لوله مشکل داره یا چون شیم گذاری نکردی مجبوری با طبلکها زیاد ور بری که بعد منجر به خارج شدن از تنظیم می شه.
در هر صورت اول پایه و دوربین رو کامل چک کن،سعی کن دوربین رو برگردونی به تنظیمات کارخونه بعد با شیم تا حد امکان پایین زدنشو جبران کن.اگه باز مشکل داشت و از تنظیم خارج شد یعنی دوربینت کلا مشکل داره.
(2016-05-15 11:26 AM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-05-14 09:39 PM)mozafar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام

دوست عزیز یا دوربین مشکل داره یا پایه ش.اینی که شما می گی کاملا نشون میده دوربین یا درست فیکس نشده یا اصلا راستاش با لوله مشکل داره یا چون شیم گذاری نکردی مجبوری با طبلکها زیاد ور بری که بعد منجر به خارج شدن از تنظیم می شه.
در هر صورت اول پایه و دوربین رو کامل چک کن،سعی کن دوربین رو برگردونی به تنظیمات کارخونه بعد با شیم تا حد امکان پایین زدنشو جبران کن.اگه باز مشکل داشت و از تنظیم خارج شد یعنی دوربینت کلا مشکل داره.
با سلام
شیم گزاری انجام شده درحد ۲ ۳ سانت پایین میزد که با تبلک صفر شد،پای دوربین هم عوض کردم از اقالو یه تیکه چهار پیش گرفتم دوربینم اک بند پارسال از آقا لو گرفتم همون سنتر ۱۹۰ تومنیا دوربینم کاملا تراز هست واقعا دیگه نمیدونم چه کاری باید انجام بدم چپ و راست نمیزنه فقط پایین میاد تنظیم
لینک مرجع