انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن )
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
من همیشه برای زدن فاصله های 100 متر از میلدات سوم از پایین استفاده می کردم ، چند روز بعد که خواستم دوربین رو تمیز کنم اون رو از تفنگ جدا کردم و بعد یک ساعت دوباره بستمش روی تفنگ ، روز بعد که رفتم برای تست در کمال ناباوری دیدم دوربین بصورت خودجوش روی 100 متری صفر شده که باعث خوشحالی بنده شد ، چون قدیم هر کاری کردم بالاتر از 80 متر صفر نشد ، حدود 1 ماه بعد دوباره برای انجام کاری دوربین رو باز و بسته کردم و روز بعد دیدم صفر دوربین از 80 متر هم اومده پایین و برای زدن 100 متر از میلدات چهارم یا پنجم از پایین باید استفاده کنم که خیلی هم حالم رو گرفت ، ایا روشی برای حل این مشکل وجود داره ؟
همه این اتفاق ها خود جوش بود ، حتی 1 کلیک هم تنظیم دوربین رو بهم نزدم
سهیل جان سلام. از راهنماییت ممنونم. خواستم خدمت شما عرض کنم که منظورم از چپ زدن خیلی زیاد نبود .یعنی اگر هدف اندازه یک سکه 25 تومنی باشه دو سانت پایین و نیم سانت هم چپ میزنه. به نظرت این فاصله چپ زدن غیر عادیه یا معمولی.
دوست عزیز همون طور که آقا سهیل هم فرمودن، پایین زدنش طبیعی هست ولی چپ زدنش یه ایراده.به احتمال زیاد دوربین رو پایه تراز نیست. این موضوع روحتما چک کنید.Khansariha (8)
دوست گرامی سلام. من هنوز دقیق متوجه نشدم که این مورد اصابت ساچمه به این نحو که توضیح دادم برای چیه. خیلی ساده عرض کنم که زمانی که من دوربین رو تو 20 متر تنظیم میکنم همه تیرها صاف به هدف میخوره مگه لرزش دست باعث بشه که چپ یا راست یا بالا و پایین اونم در حد کم بخوره. اما زمانی که میخوام هدف یا شکاری رو تو 10 متر بزنم این اتفاق رخ میده که 2 سانت پایین و نیم سانت هم چپ میخوره. و وقتی بعلاوه رو تنظیم میکنم تو همون 10 متر تیر رو تیر میخوره . من این احساس رو دارم که چون یه مقدار قدرت 350 بالاست و چون ساچمه موقع بیرون اومدن از لوله تو خان حالت دورانی داره زمانی که از لوله بیرون میاد تا بخواد قدرت اصلی خودشو پیدا کنه و به حالت دورانی اصلی برسه به هدف میخوره این موضوع باعث این عمل میشه . البته این یه نظر شخصیه و دوست دارم از تجربه شما در این ضمینه استفاده کنم .
راستش من فکر نمی کنم این طور باشه.شما به جز ده متر و بیست متر یه تست از تفنگتون بگیرین مثلا تو 15 متر و همینطور 25 و 30 متر.اگه مشکل خطای دریفت(افقی) باقی بود احتمالا دوربین رو درست تراز نکردین. Khansariha (8)
به روی چشم دوست عزیز این تست رو انجام میدم ولی از تراز بودن دوربین مطمئن هستم.
دکتر برای منم پیش اومده تفنگ دیانا 52 خودمو که دوربین بی اس ای روش بستم تو فاصله 40 متر صفر کردم تا 20 متری یه مقدار چپ میزند از 50 متر به بالا یه مقدار راست میزد و کماکان 40 متر صفر بودKhansariha (226)
آخرش دلیلش رو متوجه نشدم ولی دوربین رو از تفنگ و پایه جدا کردم پایه لئوپولد بستم درست شدKhansariha (8)
ببخشيد دوستان Khansariha (8)
بنده روز جمعه يك تست عملي انجام دادم
با دو تا تفنگ
يكي ايركينگ 54 و دومي سوكوم 1250 دروبين هر دوتا هم گامو حكي 3.9.40
هدف هم به اندازه درب نوشابه 1.5 ليتري (هر دو تفنگ هم به اندازه 500 تا تير بيشتر نزده بودن )
با ساپورتي فوق العاده و عالي (مجبور شدم ساپورت رو با وانت ببرم به اون محل خخخخخ)
بعد از زدن 30 عدد تير با هر كدوم در اصل چاق كردن فنر
اول رو 8 متر دقيق تنظيم كردم و وقتي 40 متر خواستم تنظيم كنم
دوسانت پايين يك مقدار سمت چپ مي خورد
در صورتي كه در 40 متر تنظيم كردم در 8 متر 5 ميل پايين يه مقدار هم چپ خيلي كم در حد دو ميل
متراژ رو عرض كردم با متر (عصايي مهندسي )گرفته شده و دقيق بلا شك 8 متر و 40 متر
هر دو تفنگ شيم گذاري شده و از پايه دوربين يك تكه چهار پيچ استفاده شده Khansariha (8)
(2012-10-21 07:01 PM)kingpaco نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دکتر برای منم پیش اومده تفنگ دیانا 52 خودمو که دوربین بی اس ای روش بستم تو فاصله 40 متر صفر کردم تا 20 متری یه مقدار چپ میزند از 50 متر به بالا یه مقدار راست میزد و کماکان 40 متر صفر بودKhansariha (226)
آخرش دلیلش رو متوجه نشدم ولی دوربین رو از تفنگ و پایه جدا کردم پایه لئوپولد بستم درست شدKhansariha (8)
حبیب جان دقیقا مشکل همونه.تراز نبودن الزاما به این معنی نیست که شما دوربین رو تراز نکردین.ممکنه پایه ذاتا انحراف داشته باشه.من هم اتفاقا با یه پایه لئوپولد همین مشکل رو داشتم و بعد که پایه رو عوض کردم و یه پایه ارتفاع متوسط بستم مشکل حل شد.ممکنه مشکل این دوست عزیزمون هم پایه باشه.به هر حال منتظر می مونیم تا ببینیم نتیجه تستشون چی میشه.Khansariha (8)
با سلام مجدد خدمت دوستان. من امروز طبق راهنمایی شما تو فاصله دقیق 30 متر تست کردم. هدف درب قوطی نوشابه بود . من قبلش دوربین رو تو 10 متر صفر کرده بودم. نتییجه این شد که 4 سانت بالا و 3 سانت هم سمت راست خورد . این تست 5 بار انجام شد که هر 5 بار تیرها یک جا خورد. دوربین رو تو همون 30 متر صفر کردم و از 10 متری به همون درب نوشابه تیر زدم که با پایین و سمت چپ خورد. چیزی که برام جالب بود اینکه دقیقا 4 سانت پایین و 2/5 به چپ زد. من که سر در نیاوردم فکر کنم یه استاد کار باید تفنگ رو ببینه که ایا پایه تراز هست . از نظر خودم ترازه . چون وقتی پایه رو بستم با شکاف درجه و نوک مگسک هماهنگ کردم و متوجه شدم همه در یک راستا قرار دارند.دوست دارم لطف کنین و باز هم راهنمایی کنید. مخلص همه شما.
لینک مرجع