انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن )
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام به همگی

من دقیقا" مشگل اسماعیل عزیز هنگامی که میخواست دوربین روی ار 6 ببنده رو داشتم

یعنی چپ و راست زدن شدید من پایه یک تیکه سه پیچ کوچیک هم داشتم وروی قسمت عقب ریل بستم

جوری که نه به خشاب گیر میکردو نه از ریل بیرون میومد ولی خوب بازهم با همون مشگل روبرو شدم

دیشب مجبور شدم جای خشابرو داخل پایه در بیارم البطه بسیار تمیز و عالی این کار انجام شد جوری که انگار فابریک

به این صورت بوده بعد هم قسمت بریده شده رنگ شد البطه مشخص نبود ولی خوب من یکم حساسم

و درضمن باید در نظر داشت که قبل از خشاب روی ریل به اندازه دو سانتیمتر تخت میشه و دیگه شیار نداره که باید اون قسمت

رو هم سنگ بزنید البطه باید خیلی دقیق و با فکر اینکار و انجام بدید 100/. مشگل هل میشه من صبح سلاحرو با 4 تا تیر

صفر کردم .Khansariha (256)
یه خاطره برا دوستان بگم شاید زیادم ربطی به موضوع نداشته باشه:
چندین سال پیش رفتم و یه دوربین6 تومنی برا تفنگ چینیم گرفتم با 2تا پایه ی پلاستیکی فکر کنمKhansariha (226)
بعد که دوربینو بردم خونه پایه ها داخل شیار سلاح قرار نمیگرفتن.منم با چسب برق دوربین رو به تفنگ چسبوندمKhansariha (95)
و با کلی پز دادن به دوستان هدفی رو در 50 متری قرار دادم و با اعتماد به نفس اولین شلیک دومی و...
هیچ کدوم نزدیک هدف هم نخورد و منم عصبانی دوربینو رفتم پس بدم و بقیه ی مااجرا هم که دیگه گفتن ندارهKhansariha (214)
سلام به همگی

یک خواهش داشتم از برو بچ گل با تجربه

من یک دوربین خوب برای PCP - BT65 RB میخوام

قیمتش هم از 300-350 بیشتر نباشه

اگه میشه من رو راهنمایی کنید
آقا شما خیلی مایه داری طی میکنی!!! 300-350 برا دوربین و اون هم روی pcp که لگدش نسبت به فنریا هیچه؟؟؟؟!!!
به نظرم اگر صبر کنی یکی از همین لیپرزای 50*24-6 که آقا جلال قراره از شیراز خبر ورودش رو بده بگیری خیر pcp و فنری رو با هم میبری.قیمتش سابق بر این 180000 بود
بار جدید بیاد چقدر میشه الله اعلم
اگر تونستی و خواستیAO داشته باشه پارالاکس از بغل بگیر.کاربریش راحتتره
h84gh2003 جان با نظر آقا سعیدآریا کاملا موافقم هر چند که الانم دوربینهای لیپرز 6-24 *50 هم تورنج قیمت بین 230 تا 250 بنظرم هست Khansariha (256)
(2011-04-16 10:04 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
h84gh2003 جان با نظر آقا سعیدآریا کاملا موافقم هر چند که الانم دوربینهای لیپرز 6-24 *50 هم تورنج قیمت بین 230 تا 250 بنظرم هست Khansariha (256)

دم همه ی برو بچ با مرام گرم
بابا چه کنم خوب ناشی هستم و نمیدونم چی خوبه و چی بده و باید چقدر هزینه کنیم ؟؟!!! واسه همینم هست که تو این سایتت باحال عضو شدم تا بتونم از راهنمایی اساتید استفاده کنم و الکی پول ندم .

ببخشید میشه بگید این اعداد چه معنی داره ؟ ( 6-24 *50 )
و اون AO که سعید جان یعنی چی ؟؟؟
اگه تو سایت تاپیکی هست که بخونم لطفا بهم بگید
دم همتون گرم
(2011-04-16 02:10 PM)h84gh2003 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-04-16 10:04 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دم همه ی برو بچ با مرام گرم
بابا چه کنم خوب ناشی هستم و نمیدونم چی خوبه و چی بده و باید چقدر هزینه کنیم ؟؟!!! واسه همینم هست که تو این سایتت باحال عضو شدم تا بتونم از راهنمایی اساتید استفاده کنم و الکی پول ندم .

ببخشید میشه بگید این اعداد چه معنی داره ؟ ( 6-24 *50 )
و اون AO که سعید جان یعنی چی ؟؟؟
اگه تو سایت تاپیکی هست که بخونم لطفا بهم بگید
دم همتون گرم
ممنون دوست من از تشکرتان
اون اعداد در دوربین بیان گر این است که دوربین از رنج زوم 6 برابری شروع میشه تا زوم 24 برابری(رنجدار هست) و بزرگی عدسی شیئی جلوی دوربین هم 50 میلیمتر است که هرچه بزرکتر این عدد باشه نشانگر بزرگی عدسی جلوئی است و دید پیرامونی دوربین برای محیط دید بزرگتر است (فضای دید باز تر)البته مطالب بیشتر در خصوص دوربینها را باید در تاپیکها دنبال کنید تا اطلاعات بیشتری عاید شود. فعلا
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هر دوربینی تعداد کلیکهاش تا اخر با هم فر ق داره یا همشون استاندارد خاصی دارن ؟

وقتی ی دوربین اک بند میخریم چرخهای تنظیم دستی رو حالت خنثی قرار داره یا بصورت بهم ریخته قرار داره؟

یک ابزار جالب توی یکی از سایتهای فروش ترکیه ای رو که دوستان لینک داده بودند مشاهده کردم به نظرم جالب اومد.بیشتر به نظر میاد برای نشون دادن تراز بودن سطح پایه دوربین هست Khansariha (214)

[تصویر: terazi.jpg]
(2011-04-29 11:41 PM)capitan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هر دوربینی تعداد کلیکهاش تا اخر با هم فر ق داره یا همشون استاندارد خاصی دارن ؟

وقتی ی دوربین اک بند میخریم چرخهای تنظیم دستی رو حالت خنثی قرار داره یا بصورت بهم ریخته قرار داره؟

استاندارد ارزشی هر کلیک یا هر دنده دقیقا روی طبلک مربوطه نوشته و معیارش هم بر اساس 100 یارد است و کلیکها هم یکسانند .

دوربین آک معمولا برجکهاش در حالت میانه و وسط قرار دارد و شما هم براحتی موقع خرید و یا قبل از مرحله پایان تراز کردن دوربین روی اسلحه میتوانید با نگاه کردن به بعلاوه(+) از فاصله کمی دور تر وضعیت ریتایکلی را مخصوصا با زیر نظر گرفتن خط عمودی بعلاوه نسبت به برجکها و یا پایه دوربین بررسی کنید هرگونه انحراف و یا تمایل بیشتر به چپ و یا راست قابل مشاهده است و میتوانید با چرخش برجک به وضعیت وسط برش گردونید برای اصلاح بعلاوه + در برجک عمودی هم میتوانید از خط افقی اسفاده نمائید . چند بار خوب دقت کنید مسئله خیلی راحت قابل مشاهده هست .
این عکس نمونه است برای درک بهتر مسئله البته دقت کنید که حاله سیاهی تیوپ دوربین هم که اطراف شبکه تصویر ریتایکلی هست هم باید وضعیت سنتر (مرکزی ) داشته باشد تا دچار خطا نشویم
این نقاط سفید گذاشته شده فرضی است و دوستان میتوانند با همین فرض و دقت خط عمود و افقی شبکه ریتایکل و بعلاوه را با وضعیت نرمال و در وسط بودن منطبق کنند و انحراف موجود را اصلاح کنند . Khansariha (214)

[تصویر: sniper1.jpg]
لینک مرجع