انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: سلاح شکاری نخجیر 1
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام خدمت دوستان گرامي....به طور كل جميع اسلحه هاي ساخت ايران(تك لول_دولول_پنج تير) سنگينتر از مدلهاي اصلي هستند كه از روي انها ساخته شده اند خصوصا دولول هاي سري هاي قبل ولي با توجه به قيمت و مدت كاركردشان خيلي بد نيستند.هيچگاه وزن زياد اسلحه نشان خوب بودن ان نيست خصوصا در مدلهاي جديد(اسلحه هاي اروپايي و امريكايي) كه با استفاده از تكنولوژي روز با وزن كم و استحكام بالا ساخته ميشوند.. بعضي از اسلحه هاي قديمي خارجيهم داراي وزن سنگين بودند ولي هنوز هم استفاده ميشوند و با گذشت بيش از چهل سال از سال ساختشان هنوز لق نشده اند ،البته نوع نگهداري هم مهم است..اگر اسلحه هاي ايراني را باز كنيد ، با نگاه كردن به قطعات ان متوجه خواهيد شد كه از الياژ و كيفيت پاييني ساخته شده اند وبه طور كل تنها چيزي كه در اين نوع سلاحها به چشم نمي ايد زيبايي و هار موني در قطعات ان است كه بطور مثال ميتوان به قنداق خيلي ساده با رنگكاري ضعيف_كيفيت پايين زاجكاري_نداشتن نقش و كنده كاري روي كپ چون يكي از مواردي كه شكارچي به تفنگش عشق ميورزد زيبايي و كيفيت ان است..نمي دانم دوستان تبليغات اين سلاحهارا در صفحه اخر مجله پيام دوستداران طبيعت را به ياد مي اورند يا نه كه نوشته بود قابل رقابت با همنوع خارجي ولي ايا ميتوان بطور مثال دولول بغل را با سنت تتين كه هم نوعش هست را مقايسه كرد!اگر يك اسلحه تك لول اروپا را به شما به قيمت تك نخجير ميدادند شما كدام را انتخاب ميكرديد؟خودتان قضاوت كنيد ،ولي از اين قضيه ها كه بگذريم اگر شكارچي اين كاره باشه با سرپر هم ميتونه كارشو انجام بده چون تجربه در اين كار بسيار مهم است و همانطور كه اساتيد محترم كه در اين سايت كم هم نيستند ميدانند تجربه شكارچي گري را در هيچ سايتي نميتوان يادگرفت و تنها محل يادگيري ان طبيعت است........ درمذهب عاشقان قرار دگر است........وين باده ناب را خمار دگر است.....
هر علم كه در مدرسه حاصل كردي.......كار دگر است و عشق كار دگر است.....
داداش ایول حرف دل منو زدی منم میگم بابا این نخجیر هیچیش از روی اصول نیست و وزن سنگین اون خوب بودن تفنگ رو نشون نمیده الان تو اکثر برند های معتبر دنیا میخانوزن تفنگ رو پایین بیارن ولی تو کشور ما به علت استفاده نکردن از امکانات و الیاژ مناسب نخجیر این شکلی در اومده Khansariha (256)
کاکو حرفت درست دقیقن حرف مارو هم زدی.
دوستان ما وقتي ميتونيم نخجير رو با چيز ديگه مقايسه كنيم كه حداقل 5-6 مدل اسلحه ديگه با اين قيمت داخل بازار باشه كه متاسفانه غير ممكنه.
(2012-04-14 12:47 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش ایول حرف دل منو زدی منم میگم بابا این نخجیر هیچیش از روی اصول نیست و وزن سنگین اون خوب بودن تفنگ رو نشون نمیده الان تو اکثر برند های معتبر دنیا میخانوزن تفنگ رو پایین بیارن ولی تو کشور ما به علت استفاده نکردن از امکانات و الیاژ مناسب نخجیر این شکلی در اومده Khansariha (256)

رويال عزيز اينطورم كه شما ميگيد نيست يه سوال دارم چرا تو يه برند تفنگ تراپ از شكاري سنگين تره مگه هردو از يه كارخونه نيستند بله دوست عزيز لول تراپ و سنگين تر درست ميكنند تا در برابر شليكهاي زياد مقاوم باشد در ضمن من اكثر وزن سلاحهاي معروف5 تيرو با صياد دو مقايسه كردم همه يه وزن داشتند شايد 100 گرم يا بالا و ميدونم اين بحث مال اينجا نيست اما بايد بگم كه تو مسابقات تراپ شهرستان ما يه نفر موسبرگ 500 داشت يكي ديگه فاب آرم نو ايتاليايي يكي ديگه صياد اما موسبرگ و فاب آرم چند دفعه گير كردند اما صياد آخم نگفت پس بايد كاراي اسلحه مورد نظرو ديد نه به كشور سازنده شايد در موارد زياد مرغ همسايه غاز باشد
دوستان عزیز بعضی مقایسه ها درست نیست.
من هم با تک لول ترک شلیک کردم هم با نخجیر 1 ،تک لول ترک چوک نداره و باهاش به راحتی میشه تک گلوله زد ،لگدش هم زیاده اما بالای 40 متر دیگه به درد نمیخوره چون اونقدر پترنش بازه که حد نداره .نخجیر برعکسه فول چوک هست و نباید باهاش تک گلوله زد ربطی هم به جنس و آلیاژ نداره چون سر لوله از ابتدای لوله تنگ تره و یه رابطه کاملا منطقی هست.شما یه تک گلوله را بندازی تو لوله نخجیر وسطای لوله گیر میکنه و از اون طرف نمیفته بیرون.
دوستان اگر با برونینگ فول چوک هم تک گلوله بزنید با مشکل بر میخوره.
در خصوص کپ اسلحه هم من تا الان مشکلی ازش ندیدم بسیار خوب و بدون هیچ لقی بسته میشه .
بنده بازم عرض میکنم با 1 میلیون بهترین اسلحه ساچمه زنی که جوابگوی نیاز شما باشه چیزی نیست جز نخجیر 1 .Khansariha (8)
دوست عزیز صیاد کجاش برای تراپ طراحی شده و همچنین من نمیدونم چرا تفنگ های معروف که شما دیدید همه گیر کردن جز این نخجیر و صیاد مگه داداش ما از پشت کوه اومدیم من خودم لب مرز هستم و هر چقدر دلتون بخاد تفنگ شکاری و جنگی دیدم و باهاش تیر زدم فکر نکنید که فقط دارم از خودم حرف در میارم و خواهشن برند های معروف مثل برونینگ و موسنبرگ و فاب ارم رو زیر سوال نبرید هرگز نخجیر قابل مقایسه با اینها نیست Khansariha (172)
(2012-04-14 06:33 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز بعضی مقایسه ها درست نیست.
من هم با تک لول ترک شلیک کردم هم با نخجیر 1 ،تک لول ترک چوک نداره و باهاش به راحتی میشه تک گلوله زد ،لگدش هم زیاده اما بالای 40 متر دیگه به درد نمیخوره چون اونقدر پترنش بازه که حد نداره .نخجیر برعکسه فول چوک هست و نباید باهاش تک گلوله زد ربطی هم به جنس و آلیاژ نداره چون سر لوله از ابتدای لوله تنگ تره و یه رابطه کاملا منطقی هست.شما یه تک گلوله را بندازی تو لوله نخجیر وسطای لوله گیر میکنه و از اون طرف نمیفته بیرون.
دوستان اگر با برونینگ فول چوک هم تک گلوله بزنید با مشکل بر میخوره.
در خصوص کپ اسلحه هم من تا الان مشکلی ازش ندیدم بسیار خوب و بدون هیچ لقی بسته میشه .
بنده بازم عرض میکنم با 1 میلیون بهترین اسلحه ساچمه زنی که جوابگوی نیاز شما باشه چیزی نیست جز نخجیر 1 .Khansariha (8)
با سلام به شما دوست گرامی.حرف شما بسیار درست اما به نظرم یه کم در مورد برد تک لول ترک بی انصافی کردید.اخه 40 مترو تفنگ بادی هم می زنه.من خودم باهاش تا80 متری شکار زدم.اما در مورد تک گلوله حرف شما متین و درست.
دوستان هیچ وقت این نخجیر به پای تک لول ترک مخصوصا دو عقابه نمیرسه Khansariha (8)
به نظر من هر اسلحه ویا به طور کلی هر چیزی رو باید با توجه به شرایط خودش و در رده خودش مقایسه کردKhansariha (214)
اینکه مثلا قیمت نخجیر فلان تومنه وتو این رنج قیمت بهترینه خب شاید درست باشه
ولی اینکه بخوای از لحاظ فنی و کارایی مقایسه کنی دیگه بحث قیمت هیچ ربطی نداره این وسط...و خداییش نخجیر از لحاز آلیاژی به هیچ عنوان قابل مقایسه با انواع خارجی نیست(مخصوصا کپ و قطعات داخلش).... از لحاظ طراحی بیرونی همینطور....از لحاظ مکانیزم داخلی که خیلی ساده و ابتدایی و غیر استانداد هست همینطور(مخصوصا سیستم زامن)......
وزن زیاد و بالانس نبودن اسلحه در هنگام نشانه روی و .......
این عیبها اگه درست بشه اونوقت شاید بشه اونو با برندهای مطرح مقایسه کرد
ولی من لول نخجیر رو از لحاظ استقامت خیلی قبول دارم و تنها قطعه قابل قبول این سلاح از نظر من هستKhansariha (8).
لینک مرجع