انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: سلاح شکاری نخجیر 1
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام خدمت اساتيد محترم
بنظر شما چرا بعد از شليك فشنگ عقاب ٥ ، پوكه درتفنگ من گير ميكنه و يك مقدار به سختى بايد از سر جاش بيرون بكشيمش ؟
(2017-11-07 01:32 PM)imaniman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت اساتيد محترم
بنظر شما چرا بعد از شليك فشنگ عقاب ٥ ، پوكه درتفنگ من گير ميكنه و يك مقدار به سختى بايد از سر جاش بيرون بكشيمش ؟

برای منم با اسلحه شاهین اکار هم بندرت پیش میاد که پوکه ( چه فشنگ شکاری وچه تراپ ) رو با چاقو بکشم بیرون احتمالا از فلز ته پوکه باشه که استاندارد نیست
(2017-05-08 11:01 AM)ehaidari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اساتید و بزرگواران
ممنون میشم من رو راهنمایی کنید
من امروز قیمت کردم از فروشگاه مجاز گفت نو و صفرش از 2 تا 2و نیم هست
-دوستان من هزینه زیاد نمیتونم کنم همین حد میتونم(حد اقل تا سال دیگه)
-قبلا تفنگ نداشتم و فقط دوست دارم تیر اندازی کنم اونم 3 ماهی حد اکثر 10تیر!
-حالا پیشنهاد شما چیه بنظرتون بخرم؟ این که میگن بعد یمدت اجزاش شل میشه و لق میشه بعد چه مدت اینجوری میشه؟ راه حل چیه
-میشه با این نخجیر پرنده و گرازدر صورت لزوم زد؟
-چه تعداد فشنگ چهارپاره یا شماره 1 و 2 زد(تا جایی که مطالعه کردم توی سایتتون چهارپاره یا شماره های پایین قدرت بیشتری دارن ولی گفتن نباید با نخجیر تک لول زد از این فشنگ ها) میشه در ماه باهاش شلیک کرد
-چه فشنگ هایی برای این سلاح استفاده بشه که خوب و سالم بمونه؟
-بنظرتون تا 2 یا 3 سال سالم میمونه اگه مداوم ازش استفاده کنم؟
با تشکر از همه شما

سلام دوست عزیز

درخصوص سوال شما درمورد نخجیر یک
ازقدیم گفتن هرچی پول بدی آش میخوری من سال 82 تک تیر نخجیر خریدم تاالان بیش از دوهزار تا تیر باهاش انداختم هیج مشکلی هم نداشته البته قابل مقایسه با سلاحهای آمریکایی یا اروپایی نیست ولی نسبت به قیمت عالیه چون الان تفنگ بادی خوب رو زیر سه ملیون نمیدن
فقط چون فول چوکه جهارپاره نه تایی باهاش ننداز ضمنا برای فاصله دور عالی میزنه
سلام دوستان من وقتی که پوکه را میخواهمم در بیارم اسلحه مسلح میشه که عادیه و مجبورم که بدون پوکه ماشه رو بچکونم ایا این کار اسیبی به سیستم چکاننده نمیاره؟چون پوکه ای در ان نیست و مجبورم این کار را بکنم در خوده دفتر چه هم نوشته که اسلحه به مدت طولانی مسلح نیاشه ولی خوب چاره ای ندارم توصیه دوستان چیست؟
سلام دوست عزیز
راه اصولی برای چکاندن اسلحه و آزاد کردن فنر سوزن، استفاده از اسنپ کپ است به اینصورت که بعد از خارج کردن پوکه، اسنپ کپ ( که به شکل پوکه طراحی شده ) در جان تفنگ قرار میگیره و ماشه چکانده میشود. برخی هم از پوکه برای اینکار استفاده میکنند. اما اگر اسلحه شما نخجیر 1 است راه دیگری برای آزاد کردن سوزن سلاح وجود دارد. در این روش بعد از خارج کردن پوکه و در حالی که هیچ فشنگ یا پوکه ای در جان تفنگ نیست و چمبر خالی است، در حالی که کمر تفنگ شکسته شده ماشه را کشیده و نگه دارید و همزمان لوله را ببندید. با این کار سوزن تفنگ آزاد میشود. اما تکرار میکنم حتما چک کنید که در جان تفنگ فشنگی نباشد.
ممنونم دوست عزیز.والا من تازه اسلحه رو گرفتم یه چند روزیه با سهمیه دولتی گرفتم یکو چهارصد در کل سلاح خوبیه باش حال کردم با سرهنگ اسلحه و مهمات شهرمونم دوستم با هم رفتیم شکار اون امتحانش کرد گفت که تو نخجیرایه امسالی مال تو سلاح خوبیه و کلی ازش تعریف کرد در کل نظرش این بود که سلاحای وطنی مثله هندونه در بستس ولی خوب واسه ماها که کلن ماهی یبار چند تا تیر میزنیم تو این وضعیت گرونی خوبه الان فشنگ عقاب رو ازاد تو شهر خودمون ۶۰۰۰ تومن دونه ای میدهند که واقعا کسی زیاد وسعش نمیرسه بره شکار همون سالی صدتا سهمیه ای رو استفاده میکنم
در ضمن من بین ارش و نخجیر دو دل بودن که بنا به پیشنهاد سرهنگ نخجیرو انتخاب کردم چون نظرش این بود اسلحه های تولید امسالی ارش کیفیتش اومده پایین و بعد یه مدت لق میشه و میگفت اگه چهاپاره بزنی زود تر این اتفاق میوفته نظرش هم راجب نخجیر دولول این بود که خطای زیادی داره و احتمال اینکه در بسته شدن لوله شکلیک ناخوداگاه کنه و یا هر دو تیر در ان پاحد شلیک شه زیاده و بنده نخجیر یک رو انتخاب کردم با این اوصاف این نیم تسمه ها هم مقداری مشکله پایین زدنش با برداشتن ریپ و کم کردن ان حل شده و سرهنگ میگفت که این ریپ برای این سلاح چیز اضافه ایه و خیایا میلان که برش دارن در کل من با این اوصاف این سلاح رو انتخاب کردن و الانم راضیم
در ضمن بنده با توجه به وفور کبک در منطقه ی کارم بیشتر کبک زدم تو این مدت و هر با که زدم با این سلاح رو سفیدم کرده و یکیو زدم
(2018-12-28 08:09 PM)mrangraz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم دوست عزیز.والا من تازه اسلحه رو گرفتم یه چند روزیه با سهمیه دولتی گرفتم یکو چهارصد در کل سلاح خوبیه باش حال کردم با سرهنگ اسلحه و مهمات شهرمونم دوستم با هم رفتیم شکار اون امتحانش کرد گفت که تو نخجیرایه امسالی مال تو سلاح خوبیه و کلی ازش تعریف کرد در کل نظرش این بود که سلاحای وطنی مثله هندونه در بستس ولی خوب واسه ماها که کلن ماهی یبار چند تا تیر میزنیم تو این وضعیت گرونی خوبه الان فشنگ عقاب رو ازاد تو شهر خودمون ۶۰۰۰ تومن دونه ای میدهند که واقعا کسی زیاد وسعش نمیرسه بره شکار همون سالی صدتا سهمیه ای رو استفاده میکنم
در ضمن من بین ارش و نخجیر دو دل بودن که بنا به پیشنهاد سرهنگ نخجیرو انتخاب کردم چون نظرش این بود اسلحه های تولید امسالی ارش کیفیتش اومده پایین و بعد یه مدت لق میشه و میگفت اگه چهاپاره بزنی زود تر این اتفاق میوفته نظرش هم راجب نخجیر دولول این بود که خطای زیادی داره و احتمال اینکه در بسته شدن لوله شکلیک ناخوداگاه کنه و یا هر دو تیر در ان پاحد شلیک شه زیاده و بنده نخجیر یک رو انتخاب کردم با این اوصاف این نیم تسمه ها هم مقداری مشکله پایین زدنش با برداشتن ریپ و کم کردن ان حل شده و سرهنگ میگفت که این ریپ برای این سلاح چیز اضافه ایه و خیایا میلان که برش دارن در کل من با این اوصاف این سلاح رو انتخاب کردن و الانم راضیم
در ضمن بنده با توجه به وفور کبک در منطقه ی کارم بیشتر کبک زدم تو این مدت و هر با که زدم با این سلاح رو سفیدم کرده و یکیو زدم

مهم اینه که خودت لذت بری از اسلحه ت دوست عزیز
تفنگ نخجیر 1 با توجه به طول لول و چوک یکسره و فولش تفنگ دورزنی هست و تیرش شوک بالایی داره (به اصطلاح زهر خوبی داره) .میمونه چپ و راست یا بالا و پایین زدن که اگه این مشکل ها رو هم داشته باشه با اصلاح قنداق و ریب قابل حل هست .مبارک باشه .انشاالله به سلامتی و بی خطر ازش استفاده کنید.
سلام دوباره دوستان درمورد نخجیر یک ها وقتی که میخوان پوکه ای ک شلیک شده رو در بیاریم باید سلاحو بشکونیم تا مسلح شه و پوکه راحت در بیاد ولی موقط شکستن میبینم رد سوزن رو چاشنی پوکه و پوکه کش سلاح میوفته به عبارعتی موقع در اوردن پوکه تا میخخوایم سلاحو بشکوونیم سوزن با پوکه کش در گیر میشه ایا این مشکلی برای سوزن ایجاد نمیکنه در دراز مدت؟راه حلی داره مثلا پوکه کشو جایی که سوزن باش درگیر میشه بتراشیم مقداری تا درگیریش بره
سوزنت بعد از شلیک برگشت به عقب نداره که خیلی خطرناکه احتمال داره در برخورد با پوکه کش بشکنه یا خدای نکرده وقتی فشنگ رو تو لول میزاری و میخوای لول رو ببندی بر اثر برخورد سوزن با چاشنی، فشنگ ناخواسته شلیک بشه.
لینک مرجع