انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: DIANA 52 vs WEIHRAUCH 80
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
سلام به همگی
توی تاپیک مشاوره خرید در مورد مقایسه ی دیانا 52 و وایرخ 80 بحث شد...گفتم تا بیشتر از این تاپیک نرفته تو جاده خاکی دست به کار شیمKhansariha (226).
خواهشاً دوستانی که می خوان در مورد توانایی های این دو سلاح بی نظیر بحث و مقایسه کنند در این تاپیک ادامه بدن. ممنونKhansariha (8)
موفق و موید باشید.Khansariha (8)
[تصویر: idfssfsdupvhl4twl4i7.png]
(2012-05-13 10:28 AM)persiankiller نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بحث در مورد وایرخ و دیانا که بارها در اوایل تاپیک هم انجام شده (که خیلی شبیه بحث در مورد "بنز و ب ام و" هم هست!!!) به جایی نمیرسه تا اینکه چند گروه بیان و در یک سطح این 2 رو(به طور مثال وایرخ 8 و دیانا 52) تست کنن....به طور مثال من و علی که با هم کل کل میکردیم به این نتایج رسیدیدم....:

52 علی:
فریز کردن کلاغ از 40 متری!!
سرعت تیر بسیار بالاتر که حتی از صدای زمان برخورد ساچمه هم میشه فهمید.
افت ساچمه کمتر.

وایرخ من:
دقت خیلی دم دست تر!یعنی اینکه من با هر تیر 1 قوطی رب رو در فاصله بالای 90 متر میزدم(البته بعد از قلق گیری)ولی با 52 نمیشد!
گروپ های تیر رو تیر من تا حدود 50 متر ولی 52 20 متر هم تیر رو تیر نمیزد!
من کلاغ رو بیشتر از 30 متر نتونستم فریز کنم تا حالا.
سرعت تیر کمتر ولی قدرت تخریبی بیشتر(با توجه به اینکه به اجسام تیر میزدیم 52 به دلیل سرعت بیشتر و جرم کمترساچمه (احتمالا) از اون رد میشد و تکونشهم نمیداد ولی وایرخ پرتش میکرد.

کلی چیز دیگه هم هست که هم میتونه ملاک باشه هم میتونه نباشه...Khansariha (8)
دوستان راجع به لوله های این دو اسلحه میشه بیشتر توضیح بدید(طول لوله و تعداد خان)Khansariha (256)
میدونم 100% جای دیگه اشاره شده ولی اگه اینجا باشه واسه مقایسه بد نمیشه
من خودم با وایرخ اصلا تیراندازی نکردم ولی رای من وایرخ به خاطر دقت بالاترشه
از اونجایی که هیچ کس دست به کار نشد خودم یـ جدول از مقایسه ی این دو اسلحه میدم...البته خودم تا حالا با این دو اسلحه کار نکردم و نظری ندارم ولی بر اساس گفته ی دوستان درستش کردم...میدوارم کمک کنید تا بهتر بشه:
[تصویر: rxmtxb9ovl2n2ka8dajt.png]
سلام
دادا هانتر مقاسه این دو اسلحه وقتی قابل قبوله که یک شخص در شرایط یکسان با هر دو کار کنه
تجربه شخصی من اینه
دقت وایرخ80 با ساچمه های معمول مثل پروهانتر بهتره و این دلیلش انرژی کمتریه که سلاح به ساچمه میده و خطارو کمتر میکنه ولی با استفاده از ساچمه های با کیفیت و وزن بالاتر به یقین 52 یه چیز دیگست مطمئنآ عملکرد 52 با ساچمه جی اس بی یا باراکودا خیره کنندست حتی در 50 متر به بالا میشه یک گروپ گرفت که خود ادم تعجب کنه ولی وایرخ با توجه به انرژی کمتر و افت بیشتر یکم دقت پایینتر میاد
در مورد قدرت تخریب وایرخ قدرت تخریب بیشتری داره که بخاطر خان و چرخش ساچمست اما نفوذ 52 خیلی بیشتره همین عامله که سبب میشه در فاصله دور قدرت فریز کردن 52 سرتره یعنی به راحتی از شکار رد میشه و تو بدن ساچمه گیر نمیکنه
نمیدونم دوستان چطور بیش از 50 متر نتونستن کلاغ رو فریز کنن ولی مطمئنآ با 52 خودم بالای 70 متر کلاغ فریز کردم ساچمه به سینه خورده بود و رد کرده بود و فاصله با گام معمولی 93 قدم بود که میگم 70 متر
در مورد کیفیت هر دو بسیار عالین ولی 52 یک حسن داره و اونم اینکه لول ثابته و ایجاد خطا نمیکنه و استهلاک کمتری داره که یه مزیته ولی سرعت ساچمه گزاری در 80 بیشتره که اینم یه حسنه برای وایرخ
برد 52 مسلمآ بیشتره و برد مفید بیشتری داره
نسبت به قیمت که ایران داره به نظر من 52 به صرفه تره چون انرژی بیشتری داره
اما یه نکته هم هست به نظر 80 برای شروع رامتر از 52 و راحت تر قلق دست ادم میاد و بالانس بهتری داره که برای عادت به 52 مدت زمان بیشتری تول میکشه
من به شخصه به 52 رای میدم و به شخصه هیچوقت نشده تیر به پرنده ای بخوره و شکار رو از دست بدم از کبک بگیر تا چنگر کله سبز خودکا و ....
ببخشید اگه جسارت کردم
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)
من این جمله که میگن دقت وایروخ 80 که یه لوله خمه از 52 بیشتره رو اصلا قبول ندارم. هر تفنگی به تناسب قدرت و خانکشی که داره با یه مدل ساچمه بهتر عمل میکنه
ممکنه وایروخ 80 با ساچمه مثلا گامو مچ تیر روی تیر بزنه تا 20 متر که 52 با جی اس بی همین کارو میکنه پس اصلا قبول ندارم که دقت وایروخ 80 از 52 بیشتر باشه به نظرم هیچ برتری به 52 نداره
52 خوشکلتره قوی تره قیمتش مناسبتره دقیقتره بردش بیشتر بالستیک ساچمش بهتره با دوربین دقیق تره چون لوله ثابته
یک یاز برتری های لوله ثابت هایی که از بغل خم میشن مثل 52 یا 54 در لینه که وقتی تفنگ رو روی چیزی گزاشتی برای کوک کردنش مجبور نیستی تفنگ رو جا به جا کنی و بلندش کنی چون از بغل خم میشه کاری به سطح زیرش نداره و باهاش در تماس نیست
اما مدل های لوله خم یا لوله ثابت هایی که از زیر خم میشند این قابلیت رو ندارند و وقتی که چیزی زیر تفنگ قرار داره برای کوک کردنش باید اونو جابه جا کرد و تفنگو بلندش کرد
برای همین توی تفنگ های دقیق مسابقه از این سیستم بغل کوک استفاده کردند تا هنگامی که تفنگ روی پایه هست هم بشه کوکش کرد و نیاز نباشه روی دست کوک بشه تا دست تر انداز خسته نشه
امیدوارم منظورمو درست بیان کرده باشمKhansariha (8)
در مورد دقت این دو اسلحه همیشه و همه جا گفته شده.ولی تنها در صورتی میشه به این مسئله به طور قاطع رای داد که توسط یک نفر در شرایط یکسان ازشون تست گرفته بشه.به هر حال گروپ هایی که تا الان از این دو اسلحه توسط افراد مختلف گذاشته شده اختلاف معنی داری دیده نمی شه که بگیم یکیشون صد در صد برتره.این از دقت.من به هر دو 4 از 5 می دم.
در مورد قدرت و سرعت ساچمه.اساسا تو این مقوله 80 حرفی برای گفتن نداره.52 4 از 5،وایرخ 3 .
در مورد کیفیت.هر کی یه بار وایرخ 80 رو ببینه قبول می کنه این سلاح به طرز خارق العاده ای مخصوصا در قطعات فلزی با کیفیته.شاید تنها ایر آرمز رو بشه شونه به شونه با وایرخ قرار داد.علیرغم میل باطنیم!! 80 4 ، 52 3.5 .
در مورد قیمت من فکر می کنم برای وایرخ یه کم قیمت در حال حاضر زیادی بالاست.اگه 150 تومن ارزونتر بود بهش فکر می کردم... .52 از نظر قیمت به صرفه تره.پس 4 به 3 به نفع 52.
از نظر زیبایی ظاهری.اصلا صحبتی میشه کرد؟اگه می خواین با 770 تومن یه تفنگ شبیه شانگهای 62 با مدرک پی اچ دی بگیرین که تو کوچه خیابون بهتون گیر ندن خوب وایرخ 80 انتخاب خوبیه مبارکه! با اجازه همگی 4 به 2 ،به نفع 52.
از نظر فراوونی قطعات.یه روز تشریف ببرین فردوسی فنر اصلی وایرخ بگیرین... یا لول فنرش که کم هم نمی شکنه! البته انصافا وضع دیانا هم خیلی بهتر نیست.ولی حداقل فنر و واشرش گیر می آد. 2 در برابر 1.5 به نفع 52.
از نظر ساچمه.وایرخ تمام ساچمه های سبک رو خوب می زنه.حالا بریم سراغ 18 به بالا!! فکر کنم اگه باراکودای 21 گرینی تو وایرخ بذارین بنده خدا دچار ایست فنری بشه.پس شما با 52 رنج بیشتری از ساچمه در اختیار دارین.اینجا هم 4 به 3 به نفع 52.
از نظر راحتی کوکینگ.Khansariha (226) 5 به 3 به نفع 80.
از نظر استهلاک.بازم 4 به 3 به نفع 80.چون قطعات متحرک کمتری داره.
از نظر مگسک.بیچاره 52... اصلا برای اینکار طراحی نشده.4 به 2 به نفع 80.
اینا چیزایی بود که به ذهنم رسید.جمع کل:
52 33.5 امتیاز و 80 33.5 !!!!!Khansariha (219)
چقدر باحال!خداییش فکر نمی کردم اینجوری بشه.پس می مونه سلیقه افراد و مچ شدن با اسلحه که در این مورد من 52 رو ترجیح می دم...با احترام به همه وایرخ دوستان عزیز.Khansariha (8)
همه اینایی که دوستان گفتن درست.من از هر دوی این تفنگا داشتم و دارم.ولی چیزی که هست برای شکار وایرخ 80 خوشدست تره و سریع تر کوک میشه.از نظر کیفیت هم وایرخ زبان زده با کمترین استهلاک.پس تو جدول بالا کیفیت قطعات وایرخ باید بیشتر باشه.حداقلش اینه که وایرخ80(beeman r1) جز 10 فنری برتر دنیاست.البته اینم قبول دارم که قیمتشم یخورده بالاست.البته 52 هم مزیتهایی داره از جمله قدرت بیشتر و زیبایی و....در کل من به وایرخ 80 رای میدم.
مرسیKhansariha (8)
از لحاظ دقت بارها گفته شده اسلحه لول ثابت اصلا" قابل مقایسه با لول متحرکها نیستن . البته با اسکپ (دوربین )

درضمن از لحاظ کیفیت هم وایروخ خیلی برتری نصبت به دیاناها 2006 به بعد نداره .
توی قدرت و قیمت که بحثی نیست 52 وایروخ کوچولو رو میزاره توی جیبش میمونه دقت مگه نمیگن دقت هر تفنگ با بهترین ساچمه که بهش همخونی داره سنجیده میشه؟ گروپ هایی از 52 توی همین سایت از دوستان فکر کنم با جی اس بی دیدم که تیر روی تیره شاید خیلی هم دقیق باشه وایروخ 80 بتونه تا یه مسافتی برابر 52 بیاد اما همین که فاصله بیشتر میشه برتری 52 نمایان میشه چون قدرت بالاتری داره و نوع خانکشی این تفنگ هم طوری جمع با چرخش زیاد هست که باعث میشه ساچمه چرخش بیشتر در نتیجه تداوم پروازی بیشتر در نتیجه بالانش بهتری و برد بیشتر ئ افت کمتری نسبت به وایروخ 80 داشته باشه. وایروخ 80 شاید توی لوله خم ها حرفی برای گفتن داشته باشه اما قابل رقابت با مدل های لوله ثابت دیانا نیست. بحث ماندگاری شد باید بگم 52 ها هم کیفیت بلایی دارند و با وجود قدرت بیشتری که دارند اجزای مستهلکشون همون فنر یا واشر پیستون هستند و به طور معمول و با استفاده صحیح سالها بدون مشکلند که برای وایروخ هم همینجوره میونه زاج یا چوب که من آگاهی ندارم نظری نمیدم
اما خداییش وایروخ 80 خیلی زشته
خوب من هم با 52 خودم تیر زدم هم با 80 علی.
80 قدرتش کمتره طبیعتا لگدش هم کمتره،وزنش کمتره،من با 80 خیلی راحت تر تیر میزدم،ببینید لول ثابت و لول متحرک بحثش توی دراز مدت هست،یک تفنگ لول ثابت با مگسک هرچقدرم بگذره دقتش کم نمیشه،فقط با دوربین تنظیمش بهم میخوره،اینو خود علی هم اعتراف کرده،بهترین حالت دقت 80 با مگسکه،حالا لول ثابت چون لولا و بخش متحرک نداره تنظیمش دیرتر از لول متحرک بهم میخوره و با دوربین سازگار تره،من با دوربین 52 رو انتخاب میکنم و با مگسک 80 رو!مگسک 80 دقتیه و مگسک 52 معمولیه درحالیکه 52 بدلیل لول ثابت بودن و بعضی گزینه های دیگه با دوربین بهتر از 80 جواب میده.
اگه الان تفنگ نداشته باشم و قرار باشه یکی رو انتخاب کنم 52 رو انتخاب میکنم چون:
1-قدرتش بیشتره
2-ظارهرش خفنتره و مثل گلوله زنیه
3-لول ثابته
4-وقتی دوربین روش نصب میشه معرکه میشه
5-از وایروخ نمیدونم چرا ولی خوشم نمیاد.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
لینک مرجع