انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: DIANA 52 vs WEIHRAUCH 80
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
فکر کنم الان بحث اصلی سر دقت و کیفیت قطعات باشه...من پیشنهاد میدم اول یـ ویژگی از هر اسلحه انتخاب بشه و در موردش بحث شه...مثلاً با دقت شروع می کنیم...دوستانی که می تونن توی فواصل 10، 20، 30 و 40 مترا از این دو اسلحه با ساچمه های همسان (که اساتید پیشنهاد میدهند) و با ساپورت و در حالتی که خطای انسانی به حداکثر برسه گروپ بگیرند و مقایسه کنیم...و سیبل ها هم یکی باشهKhansariha (226)
مثلاً:
[تصویر: alsamnan_eim_ae.png] [تصویر: Gamo%20Pro%20Magnum-500x500.jpg]
در حالتی که خطای انسانی به حداکثر برسه گروپ بگیرند و مقایسه کنیم...

این جمله ی شما برای من قابل درک نیست
Khansariha (367)
امیر حسین عزیز نمیشه در این خصوص به طور قاطع نظر داد مثلا وایرخ پرو مگنوم از بقیه تفنگ ها بهتر میزنه و این در مورد دیانا صادق نیست.هر اسلحه ای با یک نوع ساچمه سازگاره.
به نظرم برای کمتر شدن خطا و دقت در نتیجه گیری بهتره 4 نوع ساچمه برای هر دو اسلحه استفاده بشه.البته ساچمه هایی که روی هر دو اسلحه جواب بدن.
Khansariha (8)
(2012-05-14 07:59 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امیر حسین عزیز نمیشه در این خصوص به طور قاطع نظر داد مثلا وایرخ پرو مگنوم از بقیه تفنگ ها بهتر میزنه و این در مورد دیانا صادق نیست.هر اسلحه ای با یک نوع ساچمه سازگاره.
به نظرم برای کمتر شدن خطا و دقت در نتیجه گیری بهتره 4 نوع ساچمه برای هر دو اسلحه استفاده بشه.البته ساچمه هایی که روی هر دو اسلحه جواب بدن.
Khansariha (8)

جلال جان بنده هم با نظر شما موافقم.البته روی وایرخ 80 کالیبر 4.5،من ساچمه گامو مچ گروپ بهتری نسبت به پرومگنوم میده و روی 54 کالیبر 5.5 بنده،ساچمه پرومگنوم بهتر جواب میده.
یک نکته
دوستانی که قدرت 52 را با 48 یکی حساب میکنند در نظر داشته باشند که در کالیبر 5.5 این دو کمی متفاوت هستند (البته 52 با 54 در قدرت یکی هستند)
فقط جهت اطلاع دوستان بدونند که حدود 3 تا 4 ژول 52 قدرتش بیشتر از 48 هست لااقل با تستهاش این اثبات شده و باید بگیم که 52 از وایرخ 80 حدود 6 تا 7 ژول قدرتش بیشتر است Khansariha (256)
صرفا جهت اطلاع عرض کردم و فعلا موضعی ندارم خخخخخخ (منبع هم همون سایتی که آقا جلال معرفی کردند) Khansariha (8)
[تصویر: 13370157261.jpg]
(2012-05-14 05:44 PM)persiankiller نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
من حدود 6 ماهه دوربینم رو 0 کردم و فقط 2 بار 0 شده اون هم برای وسافات بالا.
ساچمه کراسمن هلو پوینت خیلی خیلی خوب جواب میده رو وایرخ ولی 1 بسته گامو مگنون من گرفتم که واقعا محشر در اومده بود.

دوستان خواهشا هم موضع نگیرید در مورد این 2 تا اصلحه کسی نگفته انا بد هستن بلکه فقط داریم نکته ها رو یاداوی میکنیمKhansariha (8)

خوب مثل اینکه یه نفر پیدا شد که برای مدت طولانی دوربین روی وایرخ بسته و تنظیمش بهم نخورده ، اگه دوربین برای 6 ماه روی وایرخ بمونه(با فرض اینکه صاحبش هر هفته حداقل 40 تا ساچمه باهاش شلیک کرده باشه ) و بهم نخوره و دقتش طوری باشه که از 70 متری بشه کلاغ را هد شات کرد به نظر من هیچ حرفی در برتری دقت وایرخ باقی نمی مونه ، البته باز هم منطقی به نظر نمیرسه که لوله تفنگ بعد از بارها باز و بست شدن دقیقا در جای قبلی خودش قرار بگیره ولی خوب همیشه استثنایی هم وجود داره و احتمالا وایرخ جزء استثنات کمر شکنها میباشد و در این صورت با تیونینگ این تفنگ با فنر تیتان عیب قدرت کمتر اون هم برطرف میشه و تبدیل به یه تفنگ بی نقص فنری میشه ( فقط وزنش زیاده ).
البته اگه علی آقای مشهدی نامبر 2 زحمت یه گروپ زیر 5 سانت توی 70 متری را بکشند این ادعا مستدل خواهد شد.
من که بشخصه بهترین گروپی که با باراکودا و دیانا 52 کالیبر 4.5 در فاصله 72 متری گرفتم زیر 7 سانت نبوده ، البته ساچمه های دیگه مثل jsb را امتحان نکردم .
اگه خیلی با هم کنار بیایم میتونیم دقتشون رو برایر فرض کنیم البته فکر کنم خان کشی 48 با 52 و 54 فرق داره ولی مطمئن نیستم که در این باره اساتید میتونن نظر بدن
در خصوص تناسب با توجه به قیمت که دیگه بحثی توش نیست که 52 خیلی به صرفه تره حداقل تو ایران اینطوره
قیافه هم که نیازی به گفتن نداره
وقتی میخوایم دقت رو محاسبه کنیم باید بهترین حالت رو در نظر بگیریم که همه میدونیم دقت با دوربین خیلی بیشتر از مگسک هست پس 52 برنده میشه
قبلا قرار شد دقت این دو رو با هم مقایسه کنیم که شاهین زحمتش رو کشید و همه دیدیم
دوستان اول باید چیزهایی که این دو باهم برابرهستندروکنارهم بزاریم وازاونا صرف نظرکنیم بعد ببینیم توی بقیه مساعل چطورند تا کارساده تربشه امامشترکات این دو میشه گفت وزن وقیمت مساوی درایران اما کیفیت وایرخ کمی بهتره قدرت دیانا بیشتره قیافه که سلیقه ایه ولی برای عموم برتری بادیاناست تیراندازی بامگسک برتری باوایرخ تیراندازی بادوربین برتری بادیانا راحتی کاروتیراندازی وبالانس برتری با وایرخ میمونه مساله مهم دقت که باید دواسلحه سالم وبی نقص از این دورو دردو کالیبر موجود توسط یک تیراندازخبره باچند نوع ساچمه ودرفواصل مختلف بادوربین ومگسک محک زد تا دید دراین موارد برتری با کدامیک هست وبه نظر من غیراز دقت بقیه چیزها یا نسبی هست یا سلیقه ای که نمیشه بهشون زیاد استناد کرد چون هردو درکلاس خودشون عالی هستند
همه به تفاوت بین وایرخ 80 و 52 واقفن و اکثر دوستان هر دوشون رو خوب میشناسن مشکل اینجاس که هر کدوم از یه لحاظ خوبن و بیشتر بستگی به سلیقه افراد داره که کدوم و انخاب کنن اگه من بخوام بین این دو یکی رو برای شکار انتخاب کنم 52 رو انتخاب میکنم ولی وایرخ یه چیز دیگس... تو پاک کردن قنداق وایرخ یه حسی به آدم میده که از هدشات کردن کبک تو 80 متری حالش بیشتره باید تجربه کنی بدونی چی میگم... هر لحظه که بهش نگاه میکنی از کیفیت ساختش لذت میبری و بیشتر عاشق تکنولژی آلمان میشی خیانت تو کارشون نیست همه قطعات از بهترین آلیاژ و با دقیقترین دستگاه ها ساخته شده خلاسه وایرخ یه چیز دیگس 52 هم که جای خودشو داره
(2012-05-14 07:08 PM)severus snape نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در حالتی که خطای انسانی به حداکثر برسه گروپ بگیرند و مقایسه کنیم...

این جمله ی شما برای من قابل درک نیست
Khansariha (367)
عذر می خوام شاهین جان...منظورم حداقل بود!Khansariha (48)

(2012-05-14 07:59 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)

بنده منظورم برای گروپ اول بود...من یـ پیشنهاد میدم: کسانی که 52 دارند و کسانی که وایرخ دارند، هر کدام یک گروه تشکیل دهند...(مثلاً آقا جلال نماینده وایرخ و شاهین نمایندهی 52 ! ) بعد تو گروه وایرخ، اعضا با هم مشورت می کنند و 5 ساچمه که روی وایرخ خوب جواب میده رو انتخاب و معرفی کنند و همین کار در گروه 52...بعد ساچمه های مشترک بین دو گروه را انتخاب کرده و با آنها گروپ گیری می شود و دوستان ارائه می کنند تا نتیجه ی آزمایش اول رو ببینیمKhansariha (8) نظر اساتید چیه؟
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
لینک مرجع