انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: DIANA 52 vs WEIHRAUCH 80
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
(2012-05-14 12:53 PM)severus snape نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توی گوگل سرج کنید diana 54: About 123,000,000 results
diana 52: About 120,000,000 results
حالا سرج کنید weihrauch 80 : About 1,150,000 results

ببینید چه قدر مطلب برای 54 , 52 پیدا میکنه. و با وایروخ مقایسش کنید
این نشون میده که چندین برابر وایروخ از دیانا ها بحث شده و نشون دهنده تعداد و پخش بیشتر یا فروش بیشتر که در نتیجه ی رضایت بیشتره
وایروخ ها خیل یخوبند ولی برای شکار یا هدف گیری نیاز به قدرت و دقت بالا تره و همچنین قیمت مناسبتر. و همچنین از نظر زیبایی وایروخ خیلی عقبه. اگه با یه مدل دیگه مثلا دیانا 35 یا لوله خم های دیگه مقایسه بشه آره سر تره اما قیمت نسبت به کارایی هم خیلی مهمه
وگرنه همه به جای هاتسان میرفتن دین استیت میگرفتند
برای همین وایروخ های فنری چندان مورد استقبال نیستند.

دوستان ببخشید که با همه بی تجربگیم در مورد این 2 سلاح خوب وارد بحث میشم...البته سعی میکنم آخرین پستم در این تاپیک باشه

آقا شاهین شما همیشه برای اثبات برتری یک چیز به نتایج سرچ گوگل بسنده میکنی؟

داداش من ... عزیز من ...پسر خوب...آخه از کجا معلوم 120,000,000 مطلب در مورد 52 فقط خوبیش رو گفتن؟
و از کجا معلوم 1,150,000 results در مورد وایراخ 80 فقط بدیش رو گفتن؟

شاید اگر تفاضل گل بگیریم مطالب خوب در مورد 52 در 120000000 مطلب کمتر از کل مطالب خوب در مورد وایراخ در 1,150,000 results بشن....

آخه این چه مدل مقایسه ای هست؟

مقایسه از طریق تعداد مطلب موجود در گوگل فقط زمانی مورد قبوله که در مورد اهمیت یه موضوع سرچ بشه نه مقایسه چند چیز

مثلا در مورد بحران اقتصادی در گوگل سرچ کنید...تعداد مطالب یافت شده فقط نشانگر اهمیت یک موضوع هست...نه نظر مردم....چه بسا در تعداد یافته های گوگل در مورد مثلا بحران اقتصادی نظرات مثبت و منفی با هم برابر بشن ولی این از اهمیت موضوع کم نمیکنه و نشون میده مردم جهان چقدر به بحران اقتصادی فکر میکنن

بابا جان خودتون اینقدر قیاس مع الفارق نکنید....

آخه وایراخ 80 کمرشکنه....52 لول ثابته.....چرا با هم مقایسشون میکنید؟

اگر دوست دارید یه قیاس با نتیجه و توپ داشته باشید بیاید 45 من رو با ادگان مارادور مقایسه کنید.Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (214)Khansariha (214)

در کل دوستان اگر قصد مقایسه وایراخ 80 و دیانا 52 رو دارید بهتره اول موضوع مقایسه رو مشخص کنید...نه اینکه این دو رو از نظر کلی مقایسه کنید

یا علی...موفق و خوش مقایسه باشید
سلام به همه دوستان عزيز . والا به نظر بنده مطرح كردن اينگونه بحث ها در كل اشتباهه چون هيچ يك از اين اسلحه‌ها به غير از كاليبر با هم سنخيتي ندارن. ( يكيش لولش ثابته اون يكي كمر شكن. و ... ) همشون خوبن و در مجموع به نظر بنده بايد متناسب با كاري كه از اسلحه مي خوهيم بكشيم خريداري شوند. اي كاش پول مفتي بود و هردوشون خريداري مي شدن ولي من با هردوشون كار كردم براي بنده قبضه وايرخ چيز ديگري است .
يا حق Khansariha (8)
خواهشاً هر کسی طبق اعتقادات و تجربیات خودش این جدول رو پر کنه:
ستاره ها رو هم گذاشتم می تونید کپی پیست کنیدKhansariha (8)
[تصویر: 13369945911.png]
این جدول رو باید اونایی پر کنن که تجربه کافی با هر دو سلاح داشته باشند(حداقل یه سال به صورت جداگانه با هر کدوم از این تفنگها در شرایط مختلف تیراندازی کرده باشند)
همینطور نظرسنجی هم باید کسانی شرکت کنند که با هر دو سلاح تجربه کافی داشته باشند(نه صرفا آشنایی مختصر)
وگرنه از نظر من اینگونه نظرسنجی ها هیچ اعتباری ندارند
سلام دوستان به نظر من زیبایی دیانا قدرت هم دیانا دقت هم برابر در کل دیانا بهترهKhansariha (214)
(2012-05-14 05:50 AM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ولی تاس بازی منچ توی 30 متری با چشم به زور دیده میشه تازه این ساچمه اصلا برای 30 متر مناسب نیست
گروپ یک سانتی توی سی متر با ساچمه r10????????!!!!!
من که با وایرخ 80 توی 30 متر اصلا نمیتونم گروپی در حد 54 بگیرم تازه با ساچمه پرمیر و باراکودا و مچ و .....

دوست من اکه شما با وایرخ بد میزنی یا یکی دیگه خوب میزنه این دلیل نمیشهKhansariha (8)
(2012-05-14 11:05 AM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در مورد شکار:فرض کنین شما و دوستتون در آن واحد یکی با وایرخ 80 و اون یکی با دیانا 52 به یه کلاغ در 40 متری شلیک می کنین.فبول دارین که دقت هر دوی اینا برای زدن کلاغ در این فاصله کافیه؟
اگه آره،پس قبل از اینکه ساچمه جناب وایرخ نصف مسیر رو رفته باشه کلاغ مورد نظر توسط ساچمه 52 گیم اور شده.Khansariha (219)

حالا مسافت رو میبریم حدود 70 متر.در این فاصله کله بزرگ کلاغ به راحتی تو کیل زون وایرخ(با دوربین) قرار میگیره اما هیچ تضمینی نداره با 52 هم بتونید کلشو بزنید!(البته شاید 52 که من کار کردم باهاشمستحلک بوده!)
(2012-05-14 12:58 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یکم جنبه بحث کردن در خودمون بالا ببریم.
ما قرار تجربیات منتقل کنیم و مقایسه ای انجام بشه نه اینکه دوستی هامون بهم بخوره.
به نظرم مقایسه 54 با وایرخ 80 یا حتی 52 درست نیست چرا که سیستم ضربه گیر 54 اونو تبدیل میکنه به پی سی پی که اصلا لگد ندارند و مسلما دقتش در تمامی فنری ها بالاتره اونم صرفا به جهت سیستم ضد شوک و صد البته سنگینیش.
در خصوص اینکه بگیم وایرخ فنر قوی بذاره رو تفنگش بازم ببینیم دوام میاره یه نه بازم اشتباه هست چرا که این اسلحه با حال فعلیش داره بررسی میشه مثل این می مونه که بگیم 52 یه فنر در حد وایرخ بذاره بعد بگیم قدرت کدومش بیشتره!!!
به نظرم این بحث یه نتیجه خوب داره و اون اینکه اختلاف دقت این دو اسلحه در فواصل مناسب شکار خیلی کمه و به راحتی میشه ازش صرف نظر کرد.
آیا کسی از دوستان روی وایرخ ساچمه های با کیفیت مثل جی اس بی تست کرده؟
من لازم میدونم حتما این کار انجام بدم تا هم برای خودم و هم برای دیگران دقت این اسلحه مشخص بشه.
مسلما وایرخ توی قدرت از 52 کم میاره چون کارخونه سازنده فنر ضعیف تری روی اون بسته.
از لحاظ نوع مسلح شدن و صفر موندن دوربین هم همانطور که اقا مهدی فرمودند باید صبر کرد.روی وایرخ خودم تا الان نزدیک به 150 ساچمه شلیک کردم و دوربین در حالت صفر مونده البته دوربین گامو 4*32 هست.پس تا 1000 شلیک راه زیادی باقی مونده و امیدوارم این تاپیک اونقدر دوام داشته باشه خخخ البته بعید می دونم خخخKhansariha (8)
با تشکر از همه دوستان که در بحث کردن رعایت می کنندKhansariha (8)

درود
من حدود 6 ماهه دوربینم رو 0 کردم و فقط 2 بار 0 شده اون هم برای وسافات بالا.
ساچمه کراسمن هلو پوینت خیلی خیلی خوب جواب میده رو وایرخ ولی 1 بسته گامو مگنون من گرفتم که واقعا محشر در اومده بود.

دوستان خواهشا هم موضع نگیرید در مورد این 2 تا اصلحه کسی نگفته انا بد هستن بلکه فقط داریم نکته ها رو یاداوی میکنیمKhansariha (8)
دوستان لطفا پست ها را تمام و کمال بخونند بعد نظر بدن.
با تشکرKhansariha (8)

خوب بالاخره یه مرجع خوب پیدا کردم.البته چون 52 نداشت با کمی ارفاق برادرش 48 در نظر می گیریم.
دوستان لطفا مقایسه را با دقت بخونند.
با تشکر

ابتدا وایرخ 80:
امتیازات این اسلحه از سایتstraightshooters
Plinking 4

Target Shooting 4

Pest Control 5

Hunting 4
برای دیانا 48:

Plinking 4

Target Shooting 4

Pest Control 5

Hunting 5

قدرت اسلحه با چند ساچمه در فواصل مختلف.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این برای دیانا 48.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این هم برای وایرخ 80.

خوب با یه مقایسه ساده متوجه میشیم اختلاف این دو اسلحه خیلی کمتر از اون چیزی هست که ماها فکرش میکنیم.
اما امتیاز از سایت ریویو سنتر:
وایرخ 80 4.6 از 5
دیانا 52 :4.6 از 5

دقت وایرخ 80: 4.9 از 5
دقت دیانا 4.5 از 5
خوش دستی وایرخ 80: 4.3 از 5
خوش دستی دیانا 52 :4 از 5

ارزش در مقابل پولی که پرداخت میکنی:
وایرخ 80 : 4.5 از 5
دیانا 52 : 4.3 از 5.

!!!!!!!

تعداد ریویو های گذاشته شده برای وایرخ 105!
تعداد ریویو های گذاشته شده برای دیانا 19 !
یعنی تعداد کاربرای استفاده کنند از وایرخ 80 توی این سایت تقریبا 5 برابر بیشتر از دیانا 52 هست.
اینم لینک هر دو مقایسه
وایرخ 80

دیانا 52

خوب فکر میکنم دو مرجع جهانی برای مقایسه این دو اسلحه کافی باشه .Khansariha (8)
خیلی عالی بود اقا جلال نه از این جهت که برتری نسبی با وایرخ بود بلکه پستی با مدرک بود.امیدوارم کسی از اینکه با 48 مقایسه شده باز ناراحتی نکنه!
خواهش میکنم .
حقیقت اینه که من هم وایرخ 80 دوست دارم هم دیانا 52 و اگر دوستان پست بنده را با دقت خونده بودند متوجه میشدن که بنده در جمله آخر پست شماره 13 اون چیزی که تو دلم بود نوشتم.
بازم تاکید میکنم تفاوت این دو اسلحه خیلی کمه و به راحتی قابل چشم پوشی و انتخابش هم بر می گرده به سلیقه افراد اما بعضی از دوستان خیلی دلشون میخواد این اختلاف فاحش و زیاد جلوه بدن که به نظرم کمی دور از انصاف هست.
در هر صورت بنده سعی کردم مطالب از سایت های مرجع انتقال بدم و البته با توجه به اینکه این سایت هم در ایران یک سایت مرجع هست باید این مقایسه ها درش صورت بگیره و نتایج شفاف و به دور از هر گونه غرضی به دید عموم برسه.

شاید باور نکنید اما برای من جای بسی خوشحالی هست که این تاپیک با این سرعت آپ دیت میشه و با توجه به اینکه 1 روز از تاسیسش نمیگذره اما به راحتی به صفحه 6 رسیده.
و این یعنی پر باری و فعال بودن این سایت که به برکت وجود افراد دوست داشتنی و فعال و پر شور و حرارت به راه خودش با قدرت ادامه میده.
یا علیKhansariha (8)
در تایید فرمایشات جلال عزیز لینک دیگه ای می گذارم، در این لینک از افراد مختلف سوال شده که بالاخره وایرخ 80 بهتره یا 48/52/54؟
ببینید: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حتی یه نفر از پاسخ دهندگان هم با اینکه خیلی از دیانا تعریف کردند، اون رو انتخاب نکردند و فقط وایرخ رو انتخاب کردند.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
لینک مرجع