انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: DIANA 52 vs WEIHRAUCH 80
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
اقا اون 80 نبوده شما باهاش تیرا انداختی .....دوست گرامی لگد 80 کجا 350 کجا ....نگو این حرفو......
اتفاقا" لگد 52 از 80 بیشتره...Khansariha (399)
لگد وایرخ 80 مثل مگنوم 350 ؟؟؟Khansariha (172)

فکر نکنم در بین فنری های موجود تفنگی نرم تر از وایرخ 80 باشه.حالا اون 80 که شما باهاش تیراندازی کردین شاید یه مشکل خاصی داشته یا فنر دیگه ای روش انداختن.Khansariha (226)
هر دو تفنگهای آبا اجدادی هستن یعنی یکی توی نسل بخره تا 10نسل بعدش لازم نیست تفنگ بخرن چون پدربزرگ جدشون یکی خریدهKhansariha (226) ولی با عذر خواهی از وایرخ سوارا کلا از ظاهر وایرخ خوشم نمیاد // بعدشم حالا مگه تفاوت مسلح شدن وایرخ و 52 چند ثانیه هست(اصلا به ثانیه نمیرسه) اونی که از 52 انتظار دارید تفنگ اتوماتیک و ابر تیرباره!!!!!Khansariha (226)تو شکار مگه چندتا تیر میخواید شلیک کنید که زود مسلح بشه!!!
دوست عزیز مسلح کردن سلاح کمر شکن راحت تر و سریعتر از سایدلور هست.این مسئله کوچکی نیست.شما اگه مدتها با یک سلاح سایدلور شلیک کنید تازه لذت تیراندازی و مسلح کردن یک سلاح کمرشکن مثل وایرخ رو میفهمیدKhansariha (8)
درسته امین جون
من با این نکته که تفنگ کمر شکن زودتر مسلح میشه موافقم
ولی اگه دوربین استفاده کنیم باید به اینم توجه کنیم که
تفنگ های کمر شکن موقع تیراندازی نباید لوله به جایی تکیه داده شده باشه و یا مثلا لوله رو روی درب ماشین گذاشته باشیم چون روی دقت کاملا اثر میذاره
کالیبر 5.5 رو من برای شکار مناسب تر میدونم و به همین خاطر 52 برای شکار انتخاب مناسب تری هست
Khansariha (8)
(2012-09-10 10:12 AM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز مسلح کردن سلاح کمر شکن راحت تر و سریعتر از سایدلور هست.این مسئله کوچکی نیست.شما اگه مدتها با یک سلاح سایدلور شلیک کنید تازه لذت تیراندازی و مسلح کردن یک سلاح کمرشکن مثل وایرخ رو میفهمیدKhansariha (8)

من 2سال 52 داشتم خیلی هم خوب بود قبول دارم دیرتر مسلح میشه ولی اگه شکار رفته باشید متوجه میشید که مسلح شدن سریع چندان تاثیری در شکار موفق نداره چون اگه یه چیزی در حال فرار باشه یه ثانیه و دو ثانیه فرق نمیکنه چون توی حرکته اگر هم ثابت باشه بازم فرقی نمیکنه پس سرعت مسلح شدن برای شکار تقریبا بی اثره میمونه قدرت و دقت با دوربین که 52 بهتره??????OK?????Khansariha (8)
بعععله
ولی اگه شکار رفته باشید خیلی وقتا پیش میاد که تیر به هدف نمیخوره ولی هدف تا چند ثانیه بی حرکت میمونه و یا به اطاف نگاه میکنه
اونجاست که سرعت مسلح شدن فرق میکنهKhansariha (8)
سلام بر همه ی سروران گرامی
به نظر بنده ی حقیر مقایسه ی وایرخ 80 و دیانا 52 به 2 دلیل کاملاً اشتباه :
1- وایرخ 80 کمر شکنه ولی 52 لوله ثابت هست
2-قدرتاشون حتی نزدیک هم نیستن ، وایرخ 80 18 نهایت 20 ژوله ولی 52 25 نهایت 27 زوله ( بدون تیون )

فکر می کنم که شما وایرخ کالیبر 4.5 رو با 52 کالیبر 5.5 مقایسه کردید = درسته ؟

اگه کسی قست مقایسه ی دو تا تفنگ رو داره حتماً باید به این موارد توجه کنه ( قدرت ، نوع مکانیزم مسلح کننده { از بغل ، زیر واشو ، کمر شکن } ، نوع لوله ی سلاح { ثابت بودن }
مثلاً بیاین وایرخ 97 رو با دیانا 75 مقایسه کنید چون به هم نزدیک تر هستن
سلاحی مثل وایرخ 80 رو باید با برندهایی مثل دیانا 35 و امثال این ها که الاماشاالله تو دیانا کم نیست مقایسه کرد اونوقت ببنید رو دست وایرخ 80 مدلی تو دیانا هست که بتونه واسه وایرخ رجز بخونه ؟

و در آخر این که آدم باید با تفنگش حال کنه حالا تفنگ وایرخ باشه یا دیانا یا چینی ؟

ببخشید اگه از نظر بنده دلخور شدید

Khansariha (219) Khansariha (219) Khansariha (219) Khansariha (219)
بنظر من باید در مقایسه چند ملاک را مجزا در نظر گرفت :

از نظر وزن فکر کنم وایرخ 80 سنگینتر هست و خیلی به درد شکاری که پیاده روی زیاد داره نمیخوره .البته به روشی میشه براش بند تهیه کرد که نیازی به سوراخ کردن قنداق هم نباشه و قبلیت حمل و به دوش اندازی پیدا کنه .

از نظر قدرت دیانا 52 قویتر هست البته باید دید برای اون شکار شما و اون فاصله مورد نظر آیا واقعا قدرت بیشتر نیاز هست یا نه ؟

از نظر دقت بدون تعارف سیستم دقت و مگسک . نشانه روی در وایرخ ها بسیار بهتر و سر تر از دیانا ها هست .البته دقت دیانا 52 م خوب هست ولی اگر بدون دوربین بخوایم مقایسه کنیم سیستم شکاف درجه و مگسک وایرخ ها واقعا بینظیر هست .

از نظر کیفیت ساخت بنظر من همیشه وایرخ بسیار سرتر از دیانا ها هست .من هم دفنگهای دیانا داشتم و هم وایرخ ولی از نظر خرکار بودن و کیفیت بالای ساخت وایرخ سر هست و معمولا هم اکثر قطعات یا همه قطعاتشون فلزی هست .

بنظر من یکی از مشکلات اصلی وایرخ خا همان وزن بالاشون هست که اونم با تمرین میتونه براتون عادی بشه ولی دیانا 52 هم تفنگ بسیار خوبی هست .اگر با سیستم مسلح شدن و سرعتش مشکلی نداشته باشید موردی نداره .یه نکته هم بگم در مورد لوله ثابت بودن دیانا 52 و کمر شکن بودن وایرخ .در مورد وایرخ خیالتون راحت باشه که دقت تفنگ در اثر استفاده اصلا کم نمیشه و لوله هم لق نمیشه و ....
راستش من با 52 کار نکردم ولی چون قطعات وایرخ تمام فلزیه درسته که سنگینه ولی استحلات قطعاتش کمتره . در ضمن خیلی خوبه که قدرت زیاد باشه ولی من خودم با همین وایرخ 80 تو فاصله ی 80-90 متری قمری و گنجشک فریز کردم . حتی یه بار تو فاصله ی خیلی زیاد یه قمری زدم که پرتش کرد ( جدی میگم - باور کنید ) . تو سایتش هم نوشته تفنگ برا برد بلند ( long distance )

برا وزن هم کاری که نداره یه بند براش نصب میکنی و راحت وزنشو رو دوشت میندازی و حمل و نقلش راحت میشه ولی راست میگید ای کاش یه کمی وزنش کمتر بود ( بابا بیخیال من که ازش خیلی راضیم دمش گرم )
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
لینک مرجع