انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ریلود فشنگ گلوله زنی و اطلاعات مربوط به ان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
(2022-09-09 11:59 PM)Hamer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و عرض ادب ، همانطور که مستحضرید جهت کوتاه کردن پوکه از وسیله ای به اسم تریمر استفاده میشه که نمونه ایرانی اون حدود چهار میلیون و برندهای خارجی اون گرانتر هستند دوستانی که این وسیله رو ندارند روش مورد استفاده خودم رو عرض میکنم ، پوکه را از انتها در داخل سه نظام دریل قرار داده و در حدی که به پوکه آسیب نرسد محکم کنید سپس دریل را به صورت افقی روی زمین یا میز قرار داده و روشن کنید ، یک عدد سوهان تخت ریزدانه مخصوص فولاد را به آرامی عمود بر لبه پوکه قرار دهید ، نظر به اینکه پوکه متحرک و سوهان ثابته لذا کوتاه شدن کاملا یک دست خواهد شد ، دقت کنید بیش از حد مجاز کوتاه نشود بعد از خروج پوکه از دریل لبه های بیرونی و داخلی رو با سوهان نرم پلیسه گیری و با کاغذ سنباده پرداخت کنید تا لبه شبیه به پوکه فابریک شود ، پوکه رو بازدید که سالم و بی ایراد باشد ، امیدوارم جهت دوستانی که این تجربه رو نداشتند مفید باشه ، تندرست و شاد باشید
به راحتی میشه ابزار ریمر و تریمر رو ساخت شفت اس پی کا با کد 1.2080 قیمتی هم نداره و با سوهان هم میشه شکل داد و سختکاری که بشه یه عمر کار میکنه چون این آلیاز ضد سایش و مخصوص پانچ فلزاته
کلا با 200 تومن میشه هم ریمر هم تریمر قابل تنظیم برای کالیبرهای مختلف رو ساخت
(2022-09-13 01:43 PM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2022-09-09 11:59 PM)Hamer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و عرض ادب ، همانطور که مستحضرید جهت کوتاه کردن پوکه از وسیله ای به اسم تریمر استفاده میشه که نمونه ایرانی اون حدود چهار میلیون و برندهای خارجی اون گرانتر هستند دوستانی که این وسیله رو ندارند روش مورد استفاده خودم رو عرض میکنم ، پوکه را از انتها در داخل سه نظام دریل قرار داده و در حدی که به پوکه آسیب نرسد محکم کنید سپس دریل را به صورت افقی روی زمین یا میز قرار داده و روشن کنید ، یک عدد سوهان تخت ریزدانه مخصوص فولاد را به آرامی عمود بر لبه پوکه قرار دهید ، نظر به اینکه پوکه متحرک و سوهان ثابته لذا کوتاه شدن کاملا یک دست خواهد شد ، دقت کنید بیش از حد مجاز کوتاه نشود بعد از خروج پوکه از دریل لبه های بیرونی و داخلی رو با سوهان نرم پلیسه گیری و با کاغذ سنباده پرداخت کنید تا لبه شبیه به پوکه فابریک شود ، پوکه رو بازدید که سالم و بی ایراد باشد ، امیدوارم جهت دوستانی که این تجربه رو نداشتند مفید باشه ، تندرست و شاد باشید
به راحتی میشه ابزار ریمر و تریمر رو ساخت شفت اس پی کا با کد 1.2080 قیمتی هم نداره و با سوهان هم میشه شکل داد و سختکاری که بشه یه عمر کار میکنه چون این آلیاز ضد سایش و مخصوص پانچ فلزاته
کلا با 200 تومن میشه هم ریمر هم تریمر قابل تنظیم برای کالیبرهای مختلف رو ساخت
سلام ، روشی که عرض کردم با استفاده از وسایل موجود در منزل است ، البته که ساخت وسیله ای مثل تریمر پیچیده نیست ولی ساخت تیغه لبه گیر از فولاد اس پی کا و سه نظام برای مهار انتهای پوکه و شاسی جهت نصب قطعات فوق در منزل برای همه امکان پذیر نیست و همه مهارت ساخت ندارند ، تراشکاران و استادکارها هم معمولا برای ظریف کاری و دستمزد کم تمایلی ندارند ، چیزی که باعث تعجب است اینکه چرا تریمر ساخت داخل که مصالح اندکی دارد ودر تولید پرتعداد هزینه چندانی نمیگیرد باید چهار میلیون تومان قیمت گذاری شود ، تندرست و شاد باشید
.بله اینکه تراشکارا اغلبشون فکر میکنن مهندس تعمیر شاتل هستن و از شاتلهای دیسکاوری و بوران کمتر اصلا ارزش تعمیر نداره موافقم با شما
برای اون قطعه لبه گیر یه چیزی تو بازار هست که نیاز به منت کشی از تراشکارا هم نداره
بهش میگن چکه گیر شیر آب
قیمتش هم فکر کنم50-40تومن بیشتر نیست میشه از قطعه سوهان مانندش برای این کار استفاده کرد فقط یه پیچ خشکه بلند لازمه و یه مهره برای بستن پشت لبه گیر که شل نکنه و ضمنا میشه در حد میکرومتری تنظیمش کرد
[تصویر: 15phmchf.jpg]
[تصویر: zuvktmnd.jpg]
سلام ، این وسیله که فرمودید قبلا تهیه کردم و در روش با دریل که توضیح دادم به جای سوهان استفاده کردم متاسفانه در اثر چرخش دریل خیلی سخت مهارمیشد و باید با ابزاری ابتکاری مجموعه گرداننده و این تیغه با هم یک دست و فیکس بشن ضمنا تیغه فوق چون برای جرم گیری شیر مخلوط آب تهیه شده خیلی سخت نیست و ساییده میشه ، جاهایی که ابزار تراشکاری می فروشند مشابه این قطعه رو دارند که شبیه مته است اما نوک اون حالت تیغه لبه گیر و خیلی هم سخت و محکم به قیمت سیصد تومن ، اگر کسی علاقمند باشه قطعا با قیمت مناسب میشه یک وسیله خیلی خوب شبیه تریمر درست کنه ، حتی جک و قطعه شبیه دایز رو هم میشه ساخت و فیلمهای رو دیدم که در ایران با وسایل ابتکاری ریلود انجام میدن که نیاز به خلاقیت ، مهارت و البته پیگیری دارد ، خوشبختانه مدتیه که قطعه سازان داخلی وسایلی مثل جک ، شلهولدر ، مرمی کش و تریمر تولید میکنند ولی هنوز با قیمت بالا میفروشند . موید باشید
سلام - پیرو متن قبلی که حدود یک سال پیش ارسال کردم چند ابتکار جدید عرض میکنم جهت کاهش هزینه وسایل ریلود ، دوستانی که پوکه رو کوتاه میکنند حتما باید پلیسه گیری کنند که از ابزاری به اسم برقو استفاده میشود که مدل لایمن و ردینگ که در بازار موجود است سه تا سه ونیم میلیون قیمت دارند اما وسیله مشابهی وجود دارد به اسم برقو پلیسه گیر مخروطی کاسه ای که در تاسیسات ساختمان برای پلیسه گیری لوله مسی استفاده میشود و در سایتهای فروش داخلی به وفور وجود دارد از 150 تا 250 هزار تومان که دقیقا همان کار را برای پوکه هم انجام میدهد برای کوتاه کردن پوکه هم وسیله ای ساختم که عرض میکنم تیغه های مخصوص کوتاه کردن و کف کشی از جنس فولاد مشابه عکسی که در دو ارسال قبلی یکی از دوستان نمایش داده شده در ابزار فروشیهای تراشکاری موجود است قطر آن در حد یک و نیم سانت باشد برای کالیبر 270 به عنوان مثال کافی است سپس در مرکز تیغه یک سوراخ به قطر 4 تا 5 میلیمتر و عمق آن یک تا یک ونیم سانت باشد ایجاد سپس این سوراخ قلاویز شود در مرحله بعد یک میله به قطر داخل پوکه بعد از شلیک تهیه شود من از سر مته نمره 7 که برای 270 مناسب است استفاده کردم و سمت مارپیچ آن را قطع و بسته به طول داخل پوکه شما و عمق سوراخ مربوطه آن را اندازه کنید سپس یک طرف میله به طول سوراخ و به قطر سوراخ تبدیل شود (توسط تراشکار) و قسمت فوق حدیده شود تا رزوه ایجاد شود این میله در داخل سوراخ تیغه پیچ و در صورت لزوم چسب رزوه هم بزنید حال یک تیغه مناسب دارید که هم با دست و هم با قرار دادن ته پوکه در دریل و چرخش آن پوکه کوتاه میشود و کلا ابزار و تراشکار کمتر از 500 هزار تومان هزینه دارد توجه شود اگر میله مرکزی نصب نشود تیغه اصطلاحا از لبه پوکه فرار میکند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عکس از وسایلی که عرض کردم ،دوعکس بالا برقو کاسه ای پلیسه گیر و چهار عکس پایین تیغه همراه با میله هدایت که مثل تریمر برای کوتاه کردن پوکه مناسب است

متاسفانه عکس چهارم بارگذاری نشد
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
لینک مرجع