انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ریلود فشنگ گلوله زنی و اطلاعات مربوط به ان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
وقتی اعداد شما رو به گرین تبدیل کنیم به همون اوزان 173تا174گرین بصورت شناور میرسیم.

حسین حقیقی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چیزی که این وسط عجیبه مگر نه اینکه این مرمیها قالب دارن و بوسیله این قالبها شکل میگیرند پس چرا با شکل و اندازه یکسان وزنشون متفاوته یعنی میشه داخل مرمی جایی حفره ای خالی و پوک باشه مثلا از سرب یا مس یا غیره خالی باشه؟

حسین حقیقی
اون یک گرین حالا زیاد نیس اما شاید در طول مرمی از اون گوشه های یذره کوتاهی یا بلندی باشه و یا روکش مس یه جاهایی ضخیم تر یا نازک تر باشه بازم خوبه
ممکنه توی سربش هم خلعی باشه
چرا دو مرمی عشایر هیچکدوم یجا نمیخورن؟به خاطر اون یک گرینه؟ اون تفاوت میزان باروت بکنار اما خود بالستیک مرمی ها هم متفاوته؟ اگه هست دلیلش چیه ؟قالبها مگه یکی نیس؟
حیسن آقا فشنگای که شما استفاده میکنین(خارجی ها)با هم تفاوت وزن دارن؟
بالستیک یک مرمی رو مجموعه وزن و شکل مرمی و مقدار شارژ باروت بهمراه لول اسلحه تشکیل میدن؛حالا اگر عامل لول و مقدار باروت رو حذف کنیم ؛حتی یک گرین کم و زیاد در وزن هم میتونه دربالیستیک تاثیر گذار باشه بهمین خاطره که مرمی ها یکجا اصابت نمیکنن.

حسین حقیقی
(2016-01-10 11:50 AM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام کلت عزیز ؛ واقعا گرین مرمی های عشایری اگه این قدر تفاوت داشته باشه باروت هم یک تا دو گرین پایین و بالا باشه فشنگا حق دارن از دقت لازم برخوردار نباشن ؛شما با چه ترازویی مرمی هارو وزن کشی کردین من با ترازوی دیجیتال معمولی مرمی ها ی عشایری رو وزن کشی میکردم اعدادی از 173gnتا174 gnبدست میاوردم یعنی دقت ترازوها انقد میتونه متغییر باشه؟
کاربر شوبیر عزیز میشه لطفا عکسی از تجهیزات لایمن بگذارید و توضیحاتی در موردش بدین.
انشاءالله فردا به روی چشم.
نکته ای که من در این مدت بهش رسیدم متغیر بودن نقطه ثقل در مرمی های ایرانی هست،حتی اگر تمام مرمی ها یک شکل و یک وزن باشه باز شاهد تغییر در مسیر حرکت هستیم.
همون حرفی که من مدتها پیش تو انجمن در یکی از همین تاپیکها گفتم ،تراکم وفشردگی جرم در سطح مقطع نوک مرمی ها یکسان نیست حالا اگر چه وزن یکسانی داشته باشند.

حسین حقیقی

همون حرفی که من مدتها پیش تو انجمن در یکی از همین تاپیکها گفتم ،تراکم وفشردگی جرم در سطح مقطع نوک مرمی ها یکسان نیست حالا اگر چه وزن یکسانی داشته باشند.

حسین حقیقی
ریلود فشنگ گلوله زنی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(2016-01-10 06:39 PM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حسین حقیقی

حسین حقیقی

منظورم همین بود و میخواستم همینو بشنوم
سلام خدمت دوستان گلم
همونطور که قول دادم قرار شد عکس ترازو رو اینجا قرار بدم

اینم خود ترازو
RCBS 505
[تصویر: SCALE.jpg]

حالا با اجازتون بریم سر وزن کشی یک تعداد مرمی عشایری و هورنادی ببینیم از بین 100 فشنگ عشایری که من باز کردم حراکثر اختلاف چقدره و مقایسه کنیم با یک مرمی استاندارد از یک کمپانی معروف

سبک ترین مرمی عشایری که من دیدم چیزی حدود 169 گرین وزن داشته که الان در بین مرمی هام موجود نیست چون یک بلایی سرش اوردم که بعدا توضیح میدم
اما برای اینکه عدالت رعایت شده باشه چون 23 عدد مرمی عشایری بیکار داشتم با 23 عدد مرمی هورنادی مقایسه را انجام دادم

داوطلبان وزن کشی امشب
[تصویر: DAV.jpg]

اما نتایج

اول از عشایری شروع میکنیم

از بین تمام مرمی های عشایر موجود در تست سبک ترین وزنی برابر با 171.2 داشت
[تصویر: d171-2.jpg]
[تصویر: 171-2.jpg]

سنگین ترین مرمی عشایری وزنی برابر با 174.8 گرین داشت
[تصویر: d174-8.jpg]
[تصویر: 174-8.jpg]

نتیجه وزن کشی مجموع عشایری ها
[تصویر: sum.jpg]

سنگینترین هورنادی
[تصویر: H2.jpg]

سبک ترین هورنادی
[تصویر: H1.jpg]

نتیجه گیری با خود شما عزیزان
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان صحبت از بالانس مرمی کردن
خیلی مبحث پیچیده ای هستش اما شیرین
در حالت کلی مرمی ها باید هم از لحاظ استاتیک بالانس باشن هم داینامیک
حالا بالانس استاتیک چیه؟ زمانی که مرکز ثقل مرمی دقیقا روی محور مرکزی مرمی که داخل لوله حول اون میچرخه باشه در این حالت مرمی از نظر استاتیک بالانسه اما در واقعیت این مسئله محاله و بحث داینامیک پیش میاد حالا بالانس داینامیک چیه؟ از اونجایی که در واقعیت مرمی استاتیک بالانس نیست پس مرکز ثقل روی محور اصلی نیست و روی یک محور دیگه قرار میگره که بعد از خروج مرمی از لوله حول اون محور میچرخه حالا اگر این محور با محور اصلی موازی باشه مرمی از لحاظ داینامیک بالانس هست و هرچه فاصله این دو محور به هم نزدیکتر باشه مرمی دقیق تره.... دوستان این چکیده 2 صفحه هستش میدونم شاید گنگ باشه اما بهتر نتونستم توضیح بدم فقط بدونید که عوامل بسیار زیادی غیر از این دو مورد در یک مرمی دقیق دخیل هستن حتی مقدار گردش خان هم در دقت مرمی تاثیر داره.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اما اینکه آیا در مرمی های داخلی فضای خالی وجود داره یا خیر باید بگم به نظر من بله وجود داره. اون مرمی سبکه که بالا صحبتش شد از لحاظ ظاهر کاملا شبیه سایر مرمی های عشایری بود اما وقتی روی حرارت گرفتم و سرب آب شد حجم سرب افت چشم گیری داشت بطوری که بعد از سرد شدن دیگه سر جای خودش برنگشت!!!! حالا به نظر شما عزیزان چرا سرب حجمش کم شد؟
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
لینک مرجع