انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ریلود فشنگ گلوله زنی و اطلاعات مربوط به ان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
جناب حقیقی بسیار عالی،امیدوارم که با یک نتیجه عالی در گروپ خستگی از تن به در کنید.
ممنون دوستان ؛فعلا تیراندازی به قصد گروپ گیری ندارم شوبیر جان همین قد که شلیک کنه و سالم بمونم راضیم خخخخخخ تا در ریلود های بعدی برم سراغ گروپ گیری .

حسین حقیقی
[/quote]

1- ابتدا باروت و مرمی 7.62 رو وزن کنید و برای هرگرین باروت ، وزن مرمی رو بدست بیارید . مثلا 175 گرین مرمی 50 گرین باروت . یعنی هر گرین باروت برای 3.5 گرین مرمی است.
2- اگر مرمی 270 ، 125 گرین باشد با تناسب بالا باروت مورد نیاز 35.7 می باشد.
3- با این تناسب به طور سر انگشتی سرعت دهانه هر دو (با فرض طول لول مساوی ) یکسان می شود و چون مرمی 270 سبک تر بوده انرژی آن هم کمتر می شود.
4- وزن باروت فشنگ 270 هم وزن شود (باروت های روسی تند سوز تر و پر سرعت ترند) و بهتر است با باروت کمتر چند فشنگ به ترتیب زیر پر شود:
الف- مثلا از 35 گرین شروع شده و فشنگ بعدی یک گرین اضافه شود.
ب- فشنگ ها علامت گذاری شوند و وزن باروت آنها مشخص باشد.
ج- از فشنگ کم شارژ شروع به شلیک شود و کرنو گرافی گردد.
د- هرگاه در فشنگ n ام سرعت به اندازه فشنگ فابریک رسید. از شلیک ادامه فشنگ های قوی تر صرف نظر گردد.
ه-به این ترتیب وزن مناسب برای آن نوع باروت برای 270 بدست می آید.

[/quote]

سلام دوستان
لطفا منبع (رفرنس) این روش محاسبه باروت را هم بفرمایید. اگر هم تجربه شخصی هست خواهشا در فرومی که همه میتوانند بخوانند قرار ندهید. کم کردن بیش از حد باروت در گلوله زن موجب انفجار شدید و خطر بسیار زیاد است. به همین دلیل در تمام کتابهای ریلودینگ مقداری به عنوان حداقل ذکر میشود. به عنوان مثال از کتاب هورنادی چند مثال می آورم تا مساله روشن تر شود:

برای کالیبر 3006

مرمی 110 گرین
حداقل 54 گرین (سرعت 1006) و حداکثر 57 گرین (سرعت 1061)

مرمی 130 گرین
حداقل 51 گرین باروت( سرعت 928) و حداکثر 54 گرین باروت (سرعت 983)

مرمی 150 گرین
حداقل 50 گرین باروت (سرعت 876) و حداکثر 54 گرین باروت (سرعت 930)

این یک مثال نقض برای روش شما بود
(2016-01-23 05:07 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-01-22 10:20 PM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و عرض ادب از دوستان و اساتید اگر کسی بتونه به من کمک کنه ممنون میشم ؛تعدادی پوکه 270 دارم که میخوام با باروت روسی متعلق به فشنگهای 7.62/54R ریلود کنم ؛مرمی هورنادی 130گرین sst و چاشنی ریمینگتون منتها نمیدونم مینیمم و ماکزیمم وزنی که میتونم باهاش ریلود کنم چه وزنی هست که خطری ایجاد نکنه کارم هم راه بیوفته اگر در اینجا هم نمیشه مطرح کرد منت بگذارند با پیام خصوصی جواب بدن ممنون و سپاس گزار میشم.

حسین حقیقی

1- ابتدا باروت و مرمی 7.62 رو وزن کنید و برای هرگرین باروت ، وزن مرمی رو بدست بیارید . مثلا 175 گرین مرمی 50 گرین باروت . یعنی هر گرین باروت برای 3.5 گرین مرمی است.
2- اگر مرمی 270 ، 125 گرین باشد با تناسب بالا باروت مورد نیاز 35.7 می باشد.
3- با این تناسب به طور سر انگشتی سرعت دهانه هر دو (با فرض طول لول مساوی ) یکسان می شود و چون مرمی 270 سبک تر بوده انرژی آن هم کمتر می شود.
4- وزن باروت فشنگ 270 هم وزن شود (باروت های روسی تند سوز تر و پر سرعت ترند) و بهتر است با باروت کمتر چند فشنگ به ترتیب زیر پر شود:
الف- مثلا از 35 گرین شروع شده و فشنگ بعدی یک گرین اضافه شود.
ب- فشنگ ها علامت گذاری شوند و وزن باروت آنها مشخص باشد.
ج- از فشنگ کم شارژ شروع به شلیک شود و کرنو گرافی گردد.
د- هرگاه در فشنگ n ام سرعت به اندازه فشنگ فابریک رسید. از شلیک ادامه فشنگ های قوی تر صرف نظر گردد.
ه-به این ترتیب وزن مناسب برای آن نوع باروت برای 270 بدست می آید.

سلام دوستان
لطفا منبع (رفرنس) این روش محاسبه باروت را هم بفرمایید. اگر هم تجربه شخصی هست خواهشا در فرومی که همه میتوانند بخوانند قرار ندهید. کم کردن بیش از حد باروت در گلوله زن موجب انفجار شدید و خطر بسیار زیاد است. به همین دلیل در تمام کتابهای ریلودینگ مقداری به عنوان حداقل ذکر میشود. به عنوان مثال از کتاب هورنادی چند مثال می آورم تا مساله روشن تر شود:

برای کالیبر 3006

مرمی 110 گرین
حداقل 54 گرین (سرعت 1006) و حداکثر 57 گرین (سرعت 1061)

مرمی 130 گرین
حداقل 51 گرین باروت( سرعت 928) و حداکثر 54 گرین باروت (سرعت 983)

مرمی 150 گرین
حداقل 50 گرین باروت (سرعت 876) و حداکثر 54 گرین باروت (سرعت 930)

این یک مثال نقض برای روش شما بود
دقت کنید هرچی مرمی سنگینتر میشه باروت کمتر میشه
سلام دوستان ؛رفتم برای تست فشنگهایی که ریلود کردم که شرح حالش به این صورت بود ؛چهار تا فشنگ ریلود شده 44.45.46.47گرین باروت روسی با مرمی 130 همراه بردم با یه دونه سیلیر 150گرین سوفت پوینت تا چاشنی های شلیک شده با فشنگهای دست پر رو با چاشنی فابریک به لحاظ فشار وارده مقایسه کنم ،اول فشنگ 44گرین روشلیک کردم هشت سانت پایین خال خورد صدای خیلی خفیف و لگد کمی هم داشت،دوم فشنگ 45 گرین باروت رو شلیک کردم موازی یکم بالا اما چهار سانت سمت چپ خال خوردبازم صدا و لگد دویست و هفتاد رو نداشت فشنگ سوم رو با 46 گرین شلیک کردم کنار خال خورد صدا و لگد به اون چیزی که از دویست وهفتاد انتظار میره یکم نزدیک شد اما بازم اون صدا و لگد همیشگی نبود؛انتظار داشتم که 47گرین بیاد بالای خال طبق تنظیم دوربین بخوره چون دوربین چند سانت بالای خال تنظیم هست اما چاشنی عمل نکرد و قصه ناتمام موند و نتیجه گیری کامل نشد بعد با فشنگ فابریک 150شلیک کردم که طبق همیشه بالای خال خورد و صدا و لگد خیلی بیشتری نسبت به فشنگهای ریلود شده داشت.نکته اینکه درشلیک با فشنگهای دست پر در گلن هیچگونه سفتی مشاهده نشد وضعیت و شکل چاشنی هم پس از انفجار مطلوب بود اونچه که من حس کردم وزن چهل و هفت میتونه اون چیزی باشه که من از این باروت میخوام اما اگر بازم اساتید بیان و منو راهنمایی کنند بسیار ممنون و سپاس گزار خواهم بود.در مورد تخریب این مرمی ها باید بگم که بسیار راضی کننده هستند حتی با برخورد به کارتن هم تغییر شکل میدن و باز میشن حس میکنم اگر به سرعت مورد نظر برسم دقت بالایی هم بخاطر ضریب بالستیک خوبی که دارن میشه ازشون در لانگ رنج گرفت.[تصویر: 236a8a745f8230a78660ea63f332e79d.jpg]

حسین حقیقی

[تصویر: e7be67e4b14496ac714ded53b152d223.jpg]

حسین حقیقی

توضیحات بالا رو در مورد تیراندازی با فشنگهای ریلود شده در تصویر دوم و پایین مشاهده کنید چون وضعیت هدف با تصوی پایین مطابقت دارد .

حسین حقیقی

البته این توضیح لازمه بدم که درفشنگ اول ترس زیادی داشتم و هنگام کشیدن ماشه یکم سر رو عقب اوردم لول هم با بور کلینر تنظیف شده بود و انقد پایین خوردن شاید عاملش این باشه.

حسین حقیقی

جناب استاد راک اگرجسارت نباشه و این پستها رو مشاهده میکنید چون در امر کار با این باروت مهارت دارید منت بگذارید و نظر بدین تا در انتخاب گرین نهایی از این چهار گزینه به نتیجه برسم بسیار ممنون خواهم بود.پیام خصوصی هم دادم منتها جعبه دریافت پیامهاتون پر بود موفق به ارسال نشدم.

حسین حقیقی

یکی از دوستان در شهرمون فرمودن طول پوکه با مرمی رو چند گرفتی گفتم 3.210اینچ با توجه که فری بور من پنج میل هستش ایشون توصیه میکردن 3.340 گرفته بشه برای 130 gn دقت به مراتب بالا میره نظر دوستان و اساتید چی هست؟

حسین حقیقی
به نظرتون اون فشنگ 45 گرینی چرا چپ زده؟
فشنگ 45 گرینی با فشنگ 46 گرینی تقریبا از نظر برد یجا زده اما اون چپ زدن بخاطر اون تفاوت باروته؟اگه اینطور باشه پس باید مقدار باروت برای 130 گرینی بیشتر از این حرفا باشه چون اون یک گرین تفاوت باعث شده که مرمی منحرف نشه پس 47 گرین هم نمیتونه میزان مناسب باشه چون تازه صفر دوربین بالا تر از خال هست و باید میزان باروت هم برای برد و هم برای سمت تنظیم بشه بنظره من بی اطلاع و نا آگاه بیشتر از 47 گرین باید باشه
مقایسه 130 گرینی با 150 بنظرتون با توجه به تفاوت میزان باروت کار درستی هست صفر دوربین برای این دو وزن به نظرم فرق کنه
میزان باروت بیشتری میخواد که اجازه منحرف شدن نداشته باشه
اون چپ زدن بخاطر شارژ کم یا زیاد نیست من بد زدم و تقریبا از دستم در رفت .اما از صدا و لگدش نسبت به چهل و شیش فهمیدم اون چیزی نیست چهل و پنج گرین که من میخواستم.چهل و هفت گرین هم متاسفانه نشد که ازمایش بشه اما اگر اون چیزی که من میخوام نباشه خیلی دور هم نیست و میشه نیم یا یک گرین بالا رفتن درستش کرد .من مقایسه ای بین 150 و 130 انجام ندادم اینا همش فعلا بصورت تقریبی داره ازمایش و بررسی میشه ببینیم چی از توش در میاد.

حسین حقیقی
استاد حسین گرامی دمتون گرم بابت زحمات وتوضیحاتی که دادید
طول کلی فشنگی که شما گرفتید 81/5 میله واما طول فشنگی که همشهریتون پیشنهاد داده میشه 84/8 میل تقریبا 3/3 میل اختلاف اما یه مطلب اینجا مطرحه این هست که اون عاج وعلامت حلقه مانند مرمی بی دلیل طراحی نشده وباید لبه پوکه اونجا فیکس بشه نه پایین تر از اون (درقسمتهایی که صافه ) ویا مرمی هایی که به جای اون شیارها دارای حلقه فرو رفتگی دورا دور طراحی شده باید لبه پوکه اونجا فیکس بشه
اما یه مطلب دیگه فری بور سلاح شما با گلوله 81/5 میل ساخت خودتون چقدره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته من چندتا فشنگ رو هشتاد دو هم گرفتم ؛اما مرمی من پنج میل از نوک تا شروع خانها فاصله داره در این طول.

حسین حقیقی
میتونید جهت تست انجام بدید : اگه لبه پوکه رو (1-2 ) میل پایینتر از اون حلقه بگیرید وبعبارتی طول فشنگ 1-2 میل زیاد تر میشه اما بخاطر دور شدن لبه پوکه از حلقه مرمی
مرمی زودتر وراحتتر از حد معمول از پوکه جدا وجهش پیدا میکنه که فکرکنم خوب نباشه چون اون کمپرس لازم رو نداره وبعد از ریلود یه دونه میتونید قبل از شلیک اونو بادست چک کنید ببینید لق هست و زودتر وراحت تر از حد معمول درمیاد
اگر براتون مقدوره یک یا چند نوع گلوله اماده 130 گرین با همین شکل مرمی خودتون ومارکهای مختلف بخرید واندازه بگیرید ببینید طول کلی گلوله چقدر هست
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
لینک مرجع