انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ریلود فشنگ گلوله زنی و اطلاعات مربوط به ان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
با سلام :
دوست عزیز ، تعویض چاشنی هیچ مشکلی نیست ،برای بیرون کشیدن چاشنی در هر دو مدل بردان و باکسر ابزار وجود داره . مشکل اصلی تهیه باروت مرغوب شناسنامه دار و چاشنی مربوط به اون شماره باروت و سپس سر گلوله مناسب هست . چاشنی ساچمه زن را به هیچ عنوان نباید در فشنگ گلوله بکار برد که بدلیل تفاوت در نرخ سوزش باروت باعث خطرات بسیار حتی انفجار لوله و یا شکستن گلن میشود
باسلام به همه عزیزان مخصوصا جناب حقیقی عزیز

یه سوال برام پیش اومده خاستم از عزیزان بپرسم.با بارئت فشنگ کلاش که مرمیش 7.98گرم وزن داره و باروتش1.6گرم وزن داره میشه فشنگ 270 ریلود کرد؟؟؟
چیزی که برام عجیبه اینه که وزن مرمی کلاش حدوووووود130گرین هست و باروتش حدووووود24گرین هست.این درحالی هست که وزن مرمی 270 هم اگه مثلا130گرین باشه حدود43تا47گرین باروت داره.اساتید محترم اگه ممکنه لطف کنن این بنده ناشی رو راهنمایی کنن که با این باروت چجوری میشه فشنگ270 ریلود کرد.پیشاپیش ممنون همه هستم
(2018-06-04 01:31 AM)saeedkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه سوال برام پیش اومده خاستم از عزیزان بپرسم.با بارئت فشنگ کلاش که مرمیش 7.98گرم وزن داره و باروتش1.6گرم وزن داره میشه فشنگ 270 ریلود کرد؟؟؟
چیزی که برام عجیبه اینه که وزن مرمی کلاش حدوووووود130گرین هست و باروتش حدووووود24گرین هست.این درحالی هست که وزن مرمی 270 هم اگه مثلا130گرین باشه حدود43تا47گرین باروت داره.اساتید محترم اگه ممکنه لطف کنن این بنده ناشی رو راهنمایی کنن که با این باروت چجوری میشه فشنگ270 ریلود کرد.پیشاپیش ممنون همه هستم

سلام . دوست عزیز . بنده در حد اقای حقیقی و.... وارد نیستم امیدوارم جسارت بنده را ببخشند
در مورد ریلود فشنگ تجاری نظیر 270 با باروت جنگی کلاشینکوف امکان پذیر نیست
(بدلیل کوتاهتر بودن طول لوله کلاشینکوف و تند سوزتر بودن نوع باروت ) و خسارت جبران ناپذیری به شما و سلاحتون وارد میکند و بشدت از ریلود با ان پرهیز کنید .
سلامی دوباره

جناب محسن زاده ممنون بابت راهنمایی.با این حسابی که شما فرمودین چجوری میشه که بعضی از دوستان میان فشنگ جنگی ژ3چه ایرانی چه خارجی برمیدارن توی
کالیبر308استفاده میکنن؟؟؟؟؟یعنی با باروت فشنگ ژ3هم برداریم فشنگ 270 ریلود کنیم بازم خطرناکه؟؟؟؟اگه خطرناکه که اونوقت باید فشنگ جنگی توی 308هم خیلی خیلی خطرناک باشه چون احتمالا لوله ژ3با308 هم اندازه نیس نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یانه.اقای حقیقی خودشون باپودر روسی فشنگ ریلود کردن حالا نمیدونم پودر رو از توی چه فشنگی تهیه کردن ولی خب احتمالا اون پودر هم از فشنگ جنگی تهیه شده.یعنی واقعا به هیچ وجه نمیشه با پودر فشنگ کلاش یا ژ3فشنگ 270 ریلود کرد؟؟؟ این موضوع برام خیلیجالب و مهم شده.
(2018-06-04 11:07 PM)saeedkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامی دوباره

جناب محسن زاده ممنون بابت راهنمایی.با این حسابی که شما فرمودین چجوری میشه که بعضی از دوستان میان فشنگ جنگی ژ3چه ایرانی چه خارجی برمیدارن توی
کالیبر308استفاده میکنن؟؟؟؟؟یعنی با باروت فشنگ ژ3هم برداریم فشنگ 270 ریلود کنیم بازم خطرناکه؟؟؟؟اگه خطرناکه که اونوقت باید فشنگ جنگی توی 308هم خیلی خیلی خطرناک باشه چون احتمالا لوله ژ3با308 هم اندازه نیس نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یانه.اقای حقیقی خودشون باپودر روسی فشنگ ریلود کردن حالا نمیدونم پودر رو از توی چه فشنگی تهیه کردن ولی خب احتمالا اون پودر هم از فشنگ جنگی تهیه شده.یعنی واقعا به هیچ وجه نمیشه با پودر فشنگ کلاش یا ژ3فشنگ 270 ریلود کرد؟؟؟ این موضوع برام خیلیجالب و مهم شده.

درود .

ببینید فشنگ ژ3 تقریبا همون فشنگ 308 با نوع باروت یکسان منتها شارژ فشنگ تجاری یکمی بیشتر میباشد و اندک تفاوتی در گلویی پوکه و چاشنی تفاوت دارند و استفاده ان در سلاح شکاری مشکلی ایجاد نمیکند(مقدار کمی هد اسپیس فقط ایجاد میکند ) ولی برعکسش یعنی استفاده فشنگ تجاری در ژ3 مشکل ساز میشود. و به طور کلی هر دو فشنگ تقریبا یکسان هستن و توییست لوله برا هر دو 1:10 اینچ میباشد و بحسش کاملا جداست با فشنگ کلاش که لوله 36 سانتیمتر با تویست سریع 1:9.45 و سیستم مسلح سازی فشار غیر مسقیم گاز و ساختار و مکانیزم این سلاح و محل قرار گیری پورت های گاز این سلاح بااین نوع باروت (تند سوز)سازگاره .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در مورد باروت روسی بیشتر از باروت فشنگ موسین ناگانت 54×7/62 برای ریلود 270 استفاده میشود .
درود برشما جناب محسن زاده عزیز.بسیار ممنون بابت راهنمایی کاملتون.فقط یه سوال رو فک کنم یادتون رفت بهش اشاره کنین اونم اینه که از باروت فشنگ ژ3میشه واسه ریلود270استفاده کرد یانه؟؟؟یکی هم اینکه ایا بنظرتون باروت های فشنگ های ایرانی چه جنگی چه شکاری تولید داخل هستند یاوارداتی؟؟؟واینکه واسه هرفشنگی که در داخل
کشور استفاده میشه حالا چه ژ3چه کلاش چه مثلا مهام و ای سی ای جی از یه باروت مشابه استفاده میشه؟؟؟؟؟
خواهش میکنم Khansariha (8)

بله ژ3 از لحاظ شدن میشه برای سر گلوله 130 گرین نهایتا. ولی جالب نیست کیفیت پودرش از روسی تندسوز تر هست دوستانی که استفاده کردن نهایتا 39 تا 41 گرین . (باروت کلاش ازینا خیلی تندسوزتر هست)
در مورد باروت و مواد منفجره بله در داخل ساخته میشه توسط سازمان صنایع دفاع (ساصد )و تکنولوژی پیچیده ای نداره ساختش ولی خوب کیفیت imr وHodgdon و.... نباید انتظار داشت همچنین باروت های جنگی و شکاری کالیبرهای متفاوت ساخت داخل یکیسان نیستن از لحاظ نرخ سوختن و نبایدم باشند .
در پناه حق .
(2018-06-05 10:45 PM)alimohsenzade نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خواهش میکنم Khansariha (8)

بله ژ3 از لحاظ شدن میشه برای سر گلوله 130 گرین نهایتا. ولی جالب نیست کیفیت پودرش از روسی تندسوز تر هست دوستانی که استفاده کردن نهایتا 39 تا 41 گرین توصیه کردن . (باروت کلاش ازینا خیلی تندسوزتر هست)
در مورد باروت و مواد منفجره بله در داخل ساخته میشه توسط سازمان صنایع دفاع (ساصد )و تکنولوژی پیچیده ای نداره ساختش ولی خوب کیفیت imr وHodgdon و.... نباید انتظار داشت همچنین باروت های جنگی و شکاری کالیبرهای متفاوت ساخت داخل یکیسان نیستن از لحاظ نرخ سوختن و نبایدم باشند .
در پناه حق .
(2018-06-04 01:31 AM)saeedkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز
ایا میشه باروت کلاش رو در270 استفاده کرد نمیدونم
هرچند درصد فضای خالی وپر پوکه رو هم نباید فراموش کرد
اما براتون عجیب نباشه که چرا در فشنگ کلاش 24 گرین باروت هست ودر 270 مثلا 45 گرین با مرمی هم وزن چرا که ارتفاع پوکه 270* 64 میل اما پوکه کلاش 39 هست ودیگر اینکه کارایی این دو سلاح خیای متفاوت از هم هست
اول از همه این موضوع مهمه که باروتهای مختلفی با کاربردهای مختلف و با اشکال مختلف ( کروی مثل باروت عشایری - نوک مدادی مثل باروت جنگی ویا تجاریها مثل گلوله سیلر بلوت چک - رشته ای مثل گلوله لی انفیلد ) وبانرخ وقدرت سوختن های متفاوت وجود داره
ودوم اینکه مقایسه کلاش با 270 مقایسه جالبی نیست چون دوسلاح هستن با دوکارایی متفاوت
مقایسه این دو باهم مثل مقایسه یه لودر هست با یه سواری که هرکدوم رو بهر کاری ساختن
اما بازم میگم که نمیدونم میشه باروت کلاش رو در 270 استفاده کرد یا نه
اما برای ریلودهای مهمولی وبرای بدست اوردن بهترین نتیجه میشه از کرنوگراف ( سرعت سنج مرمی ) و گروپ گرفتن بهره جست
اگر دقت کرده باشید مثلا برای کالیبر270 با مرمی یکسان میشه چندین نوع باروت استفاده کرد اما برای بعضی ازباروتها مثلا حداقل وحداکثروزن باروت رو زده 50-40 وبرای بعضی دیگر 30-40 گرین
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد
با عرض سلام به جناب اسمان عزیز با اینکه شما شناختی از بنده ندارین ولی من چند سالی میشه که زیر ابی از اطلاعات اساتیدی مثل شما و جناب حقیقی عزیز استفاده میکنم و هرچقدر بتونم مطالب رو میخونم.از این طریق کمال تشکر رو ازتون دارم و امیدوارم همه عزیزانی که در نشر علم واطلاعات خودشون کوتاهی نمیکنن در همه مراحل زندگی موفق و پیروز باشن.

و اما برسیم سر بحث اصلی
از اونجایی که مرمی 130 گرین کالیبر 270تقریبا با مرمی کلاش هم وزن هستن بنظرتون 24گرین باروت کلاش میتونه مرمی 270 با لوله 60سانت رو به سرعت مطلوب برسونه؟؟؟اصلا اگه خود شما باشی حاظری این ازمایش رو انجام بدی؟؟؟؟در کل چه توصیه ای دارین؟؟؟؟اینم در نظر داشته باشین که اگههههه یکی بتونه فشنگ کلاش بخره فک کنم باروت یک کیلو حدود1/5ملیون بیشتر در نمیاد حالا اگه راهی برای ریلود 270 با باروت کلاش باشه ریلود 270 خیلی با صرفه تر در میاد.
سلام
شما به بنده حقیر لطف دارید بنده کوچکترین عضو انجمنم ودر محضر اساتیدی چون جناب حقیقی کسب فیض میکنم
ودرمورد استفاده باروت کلاش در 270 گفتم که اطلاعاتی ندارم مگر جناب حقیقی اگر به انجمن سر بزنند وجواب قطعی بدند
اما بنده چنین کاری رو توصیه نمیکنم وامتحان کردنش خالی از ریسک وخطر نیست
واین رو عرض کنم که سلامتی کاربر وسلاح خیلی بیشتر از صرفه اقتصادی ارزش داره
شما که دوست دارید ریلود کنید توصیه من اینه که گلوله مهام 270 بخرید مرمی رو عوض کنید و باروتش رو یکدست کنید که با چند گرین بالا پایین کردن باروت معمولا بهترین گروپ بدست میاد به نظر من بالاترین سرعت ملاک نیست بلکه بهترین گروپ ملاکه
ایجوری لازم نیست گلوله کلاش بخری که پوکه و مرمیش به هیچ دردی نمیخوره
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
لینک مرجع