انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ریلود فشنگ گلوله زنی و اطلاعات مربوط به ان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
Dadmehr عزیز و amn گرامی عرض سلام و ادب ، مطالبی که عرض کردم دلیل داشت ، فشنگ خارجی باکیفیت بسیار گران هست 200 هزار به بالا و مرمی خوب هم بیش از صدهزار تومان ، بحث من برای ش... نیست ، اولا ش... چهارپا مجاز نیست و اگرهم مجوز بدن برای از ما بهتران با قیمت بسیار بالا است ضمنا برای ش... یک فشنگ کافی است با هر قیمتی ، موضوع اینه که ما تفنگی خریداری کردیم برای استفاده و فعلا فشنگ ایرانی در دسترس هست که باید رفع ایراد بشه ، منظور من اینه که همین فشنگهای ایرانی با یک دست شدن باروت و رسیدن به وزن مناسب باروت سرعت تیر رو به محدوده 900 متر بر ثانیه برسانیم البته برای کالیبر 270 و مرمی 130 گرین موجود ، سایر کالیبرها هم به سرعت استاندارد برسن ، کلا فشنگهای ایرانی به هر دلیلی کم سرعت هستند ، لذا نیاز به وسایلی مثل کرنوگراف و وسایل ریلود هست ، همه توانایی خرید این وسایل رو ندارند ، ایده من اینه که همین فشنگها باز بشن و باروت اونها در حد مورد نیاز بیشتر از 42 گرین موجود بشه تا به سرعت مورد نظر برسیم اگه مرمی خوب هم داشتیم که چه بهتر ، لذا پوکه با چاشنی و باروت خود فشنگها موجود و فقط نیاز به اصلاح هست با کمترین هزینه ، من اطلاع دارم کسانی هستند که بهترین فشنگهای دست پر رو درست میکنند و حتی می فروشند از اونها توقعی نیست ولی افراد عادی حیفه که تبادل اطلاعات نکنند به قول معروف چیزی از کسی کم نمیشه ، این روشی که عرض کردم فقط احتیاج به وسیله برای خارج نمودن مرمی و نصب مجدد و آب بندی گلویی فشنگ فابریک داره ، ایده هایی برای ساخت این دو وسیله دارم که تراش کار خوب میخواد و البته کرنوگراف برای تعیین سرعت مرمی که فعلا ندارم ، البته من تو گلوله زنی تازه کارم و فقط تفنگ رو تهیه کردم که اونم تحویل اسلحه و مهماته و جواب استعلام هم بعد دو ماه هنوز نیامده ، کلا همه کارهای ما لاک پشتیه ، اگر کسی از عزیزان این راه رو رفته نتایج رو اعلام کنه ، صواب داره
سلام hamer جان.
کاملا باهاتون موافقم بسیار کار به جا و خوبیه. اقای دادمهر بزرگوار در مورد این جور کار ها بسیار تحقیق کردن و بسیار وارد هستن.
منم یه نظر مبتدی میدم
به نظرتون نمیشه مرمی فشنگ های خوب رو تهیه و سپس با مرمی فشنگ های داخل تعویض کرد ؟
چون مهم ترین بخش فشنگ مرمی ست و دقت هم بسته به مرمی ست.

البته توصیه نمیکنم باروت فشنگ رو افزایش بدید کار خطرناکیه اونم روی این اعجوبه های ایرانی.
اما یک دانه فشنگ ۲۰۰ هزار تومن ظلمه به معنی واقی کلمه.
مگه یه فشنگ جی داره که اینقدر گرون باشه.
به امید روزی که تیر اندازان گرامی مهتاج این کار ها نباشن و سندوق سندوق فشنگ rws و رمینگتون و وینچستر و... دم ستشون باشه.
متاسفانه در ایران قشر تیر انداز همیشه مورد انتقاد بودن و هر کس رو با تفنگ تو طبیعت ببینن فکر میکنن اومده ش... یا همیشه شکار چیان رو افرادی سنگ دل میدونن در حالی که خیلی از اونا واقعا انسان های خوب و دلسوز طبیعت هستن نمونه ش اقای محمد سردار عزیز.
خب بهتره بیشتر از این به حاشیه نریم. مخلص همه ؛ چاکر همه.
اگه دوست داشتید منو صالح صدا کنید.
موفق باشید فعلا خداحافظ.
صالح عزیز سلام مجدد ، اگه مرمی عوض بشه که چه بهتر ، منتها مرمی هم دونه ای 100 هزار به بالا قیمت میدن که با قیمت فشنگ ایرانی جمعا 150 تومان میشه ، اما در خصوص باروت عرض کنم 42 گرین باروت موجود سرعتی در حد 830 تا 840 متر میده که تا سرعت استاندارد 940 متر بر ثانیه فشنگهای استاندارد خیلی فاصله داره ، اگه پیامهای قبل همین پیج رو خوانده باشید یکی از دوستان با 43 گرین به سرعت 850 رسیده بود یعنی هرگرین افزایش باروت حدود 15 تا 20 متر سرعت رو افزایش میده ، البته باید یک گرین به یک گرین باروت افزایش داد بعد سرعت تیر و شرایط تفنگ از نظر لول ، کپ و گلن رو کاملا کنترل کرد ودر نهایت به جواب مناسب رسید . به همین دلیل عرض کردم دوستانی که تجربه و وسیله دارند زحمت ما تازه کارها رو بکشن ، البته اگه خدا عمری داد و شرایط برام مهیا بشه حتما انجام میدم و نتایج رو هم اعلام میکنم ، متاسفانه با قیمتهای موجود فعلا توان تهیه وسایل رو ندارم ، قیمت وسایل ریلود مارک لی پکیج دستی که ارزانترین بازاره الان 28 میلیون قیمت گرفتم ضمنا دستگاه کرنوگراف و چکش مرمی درآر هم مورد نیازه، بنده مرادی ارادتمند شما و همه عزیزان عضو انجمن هستم .
سلام مرادی جان.
تهیه وسایل ریلود خودش کلی هزینه داره . بهتر نیست همین هزینه رو صرف خرید فشنگ کنید ؟ خودش کلی میشه.
و حالا تعویض مرمی هم گرون هست اما به صرفه تر از خرید فشنگ خارجیه.
کلا اینجا هر کاری بخوای بکنی به پول زیادی نیازه.
حالا اگه راهی باشه که بشه همین فشنگ های ایرانی رو با کمترین هزینه ایده آل کرد عالی میشه.
موفق باشید فعلا خداحافظ.
سلام دوستان.
تجهیزات ریلودینگ فشنگ اقای مرادی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ایشون این عکس رو برای من فرستادن تا براتون اپلود کنم.
همینطور که میبینید ایشون چکش رو خودشون با لوله ساختن که انشالله خودشون میان توضیحات بیشتر رو میدن.
با تشکر از آقا صالح ، در خصوص پک ریلود این مدل کلاسیک نامیده میشه و در پستهای قبلی جناب حقیقی نحوه کار را توضیح دادند ، این پک قیمتی در 4.5 میلیون داره که از پک های دارای جک و دایز خیلی ارزانتر است اما یک نکته داره که فقط گلویی پوکه رو بادگیری میکنه لذا برای پوکه هایی که با تفنگ شما شلیک شده و یا پوکه های نو مناسبتر هست ، چکش فابریک لایمن رو داشتم الگو گرفتم با لوله 2.5 تک لایه ساختم خیلی محکمتر هم هست با لوله 2 هم میشه ساخت ، برای مهار پوکه از سه نظام چکش لایمن استفاده میکنم ، اگر سه نظام نداشتید با تهیه یک واشر که قطر داخل برابر شیار پوکه و قطر بیرون معادل اتصال درپوش چکش است و با برش واشر به نحویی که شیار پوکه داخل واشر فیکس گردد قابل انجام است فقط مرمی فشنگهای ایرانی را قبل بازگذاری با یک پوکه خالی لق کنید ، چکش خارجی خریدم یک میلیون و چهارصد ، چکش دست ساز با دستمزد لوله کش زیر صدهزار در میاد ، عکسهای چکش خدمت آقا صالح هست اگه صلاح دانستند زحمت آپلود با ایشان . سلامت و شاد باشیدKhansariha (256)
سلام و عرض ادب خدمت دوستان به خصوص اقای مرادی که زحمت کشیدن این توضیحات مفید رو برای دوستان دادن.

این هم چکش دست ساز که ایشون ساختن.
برای ساختش فقط به لوله و اتصالات و یه اتولوله که لوله ها رو به هم وصل کنه نیازه و به شدت ساده ست.

تقدیم به نگاهتون.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگه از لوله ۲.۵ استفاده کنید باید حتما یه واشر برای فیکس کردن فشنگ هم استفاده کنید اما اگه لوله ۲ باشه نیازی نیست.
سلام و عرض ادب ، همانطور که مستحضرید جهت کوتاه کردن پوکه از وسیله ای به اسم تریمر استفاده میشه که نمونه ایرانی اون حدود چهار میلیون و برندهای خارجی اون گرانتر هستند دوستانی که این وسیله رو ندارند روش مورد استفاده خودم رو عرض میکنم ، پوکه را از انتها در داخل سه نظام دریل قرار داده و در حدی که به پوکه آسیب نرسد محکم کنید سپس دریل را به صورت افقی روی زمین یا میز قرار داده و روشن کنید ، یک عدد سوهان تخت ریزدانه مخصوص فولاد را به آرامی عمود بر لبه پوکه قرار دهید ، نظر به اینکه پوکه متحرک و سوهان ثابته لذا کوتاه شدن کاملا یک دست خواهد شد ، دقت کنید بیش از حد مجاز کوتاه نشود بعد از خروج پوکه از دریل لبه های بیرونی و داخلی رو با سوهان نرم پلیسه گیری و با کاغذ سنباده پرداخت کنید تا لبه شبیه به پوکه فابریک شود ، پوکه رو بازدید که سالم و بی ایراد باشد ، امیدوارم جهت دوستانی که این تجربه رو نداشتند مفید باشه ، تندرست و شاد باشید
به به ... ایول به این خلاقیت
با سلام.
در مورد ریلود مهمات کتاب "راهنمای بارگذاری مجدد مهمات" نوشته دکتر موسوی از انتشارات نسل روشن، به زبان ساده، اصول و مبانی این کار را به علاقمندان آموزش می‌دهد.
انشالله در قسمت معرفی کتاب‌ها و جزوات ، به معرفی این کتاب خواهیم پرداخت.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
لینک مرجع